Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: DzielniK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Aule
Dzieli wiadomości gg na mniejsze, ale narazie nie zwraca uwagi na wyrazy. Może poprawie w następnej wersji.

PS. Nie ma ikonki. Jeżeli ktoś by miał wenę to z checia przyjmę.
no i r0x wtyczka jest :-) a tutaj moje propozycje do ikonek

Załączniki

Bora
Bardzo fajna wtyczka dzieli wiadomości jednak nadal jest ograniczenie i można tylko 1800 znaków wkleić do okna. Czy każda sieć ma taki sam limit??
case
QUOTE(pz16)
Dzieli wiadomości gg na mniejsze [..]

a co z innymi sieciami .. ? w Jabberze maxymalna wielkosc wiadomosci jest chyba wiele wieksza niz w gg, bo do tej pory nie mialem problemu z ucinaniem, nawet przy przesylaniu sporych log'ow czy jakiegos kodu, ale w kLanie dzielenie by sie przydalo .. :roll:
Olórin
QUOTE(case)
w Jabberze maxymalna wielkosc wiadomosci jest chyba wiele wieksza niz w gg, bo do tej pory nie mialem problemu z ucinaniem, nawet przy przesylaniu sporych log'ow czy jakiegos kodu


Pytałem się kiedyś smoka jaki jest limit w jabberze, odpowiedź brzmiała "Nie ma" smile.gif
case
QUOTE(Olórin)
QUOTE(case)
w Jabberze maxymalna wielkosc wiadomosci jest chyba wiele wieksza niz w gg, bo do tej pory nie mialem problemu z ucinaniem, nawet przy przesylaniu sporych log'ow czy jakiegos kodu

Pytałem się kiedyś smoka jaki jest limit w jabberze, odpowiedź brzmiała "Nie ma" smile.gif

otoz to... pozostaje DwuTlenek [tu tak jak w J?] i kLan :roll:
Bora
dwutlenek klan i gg.
Pomio że mam tą wtyczke nadal i tak moge wkleić max 1800 znaków, czyli wtyczka spełnia swoją role tylk połowicznie
Olórin
Bora - Są 2 sposoby na rozwiązanie problemu: ingerencja w kod gg.dll albo subclassing okna wpisywania wiadomości/ew. ustawienie mu odpowiedniego stylu.
hao
albo ustawić wtyczce sieć NET_GG, priorytet ciut wiekszy od tego który ma gg i odpowiadać na odpowiedni komunikat (coś z MAXCHARS smile.gif) zanim dotrze do gg.dll ...
Aule
Wtyka dzieli widomości jak narazie tylko na gg, jezeli jest to potrzebne to i w kLanie będzie. Hao limit ustawiony jest na ponad 1800 znaków, to może go wogle wyłaczyć :twisted: ?

Arct!c: Może jakieś nożyce by sie znalazły???

EDIT: Nowa wersja. Jeszcze nie uporałem się ze zmiana limitu( brak wiedzy :wink: ), ale narazie dodałem ikonkę (thx dla Arct!ca) , zmieniłem sposób dzielenia wiadomości i dodałem obsługę kLan'a.

Bora: Limit tej kontrolki nie jest równy 1800, tylko troche więcej.
case
QUOTE(pz16)
Limit tej kontrolki nie jest równy 1800, tylko troche więcej.

2000 smile.gif
Aule
No i z wielką pomocą Hao udało mi się zmienić limit długości wiadomości dla gg biggrin.gif
StRuGi
Rozłacza z gg jeśli wiadomość jest większa niż standardowo :/
case
QUOTE(StRuGi)
Rozłacza z gg jeśli wiadomość jest większa niż standardowo :/

u mnie dziala ladnie .. nic nie rozlacza ..
Aule
Rozłącza? Mi tylko raz rozłaczyło jak limit testowałem. A wtedy wysyłałem ok 30-40 wiadomości i każda po 1800 znaków to to chyba dziwne nie było :wink:
Aule
Doszły mnie słuchi, że wtyczka nie działa i gryzie się z k.Away'em. Czy ktoś może to potwierdzić?
Co do tego drugiego, to uważam, że wina nie leży po stronie mojej wtyczki, ale po stronie kAway'a, bo odpowiadanie z odstępami w Olew.ce działa, nawet, gdy jest właczona wtyczka DzielniK.
Olórin
A w olewce używsz flagi MF_AUTOMATED(czy coś takiego) ???? Dzielnik powinien (nie wiem jak robi) kopiować całą wiadomość i zmieniać tylko jej treść
Aule
Nie. Uzywam flagi wiadomości, która została wysłana. DzielniK właśnie tak robi. Kopiuje treść, dzieli i wysyła, potem wysyła co zostaje i usuwa starą wiadomosc.
Sleeva
CODE
## [CORE] --- msg.dtb saved ---
## [dwuTleneK] lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK] lT| !H! | sending to server:' '
## [wXP UI] --- stopComposing cnt=1073741854 ---
## [wXP UI] --- composing cnt=1073741854 ---
## [DzielniK] Nasza wiadomość
## [DzielniK] Ustawienie duplikatu treści
## [CORE] --- Wiadomość 1073772945 dodana do kolejki ---
## [CORE] * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [GG] --- MSG_SEND: c=2627678, t=40c9ddcd ---
## [wXP UI] * Start Long with non-BLOCKING.timer
## [wXP UI] * Stop Long
## [CORE] Wiadomosc obsluzona - 1073772945 r=2
## [GG] _GG| // gg_recv_packet() header recv(632,071BF49C,8) = 8

## [GG] _GG| // gg_recv_packet() body recv(632,04E90CA0,12) = 12

## [GG] _GG| // gg_watch_fd_connected() received a message ack

## [GG] ACK rec = 2627678 , seq = 24411314 , stat = 1
## [GG] _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED

## [CORE] --- msg.dtb saved ---
## [wXP UI] --- stopComposing cnt=1073741854 ---
## [CORE] Wiadomosc bez obslugi lub usunieta - Wiadomość \"tlen i neotek\" prawdopodobnie nie zosta...
## [dwuTleneK] lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK] lT| !H! | sending to server:' '


nie wiem czy to z przyczyny poruszanej powyzej ale mam dziwne objawy niedochodzenia wiadomosci...

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2154
Aule
Wstyd sie przyznać, zapomniałem o tym wątku wink.gif
A więc, nowa wersja o numerku 0.0.2.0 jest już dostępna od jakiegoś czasu, ale ja napisałem, zupełnie o tym wątku zapomniałem.
Wtyczka na kPlugins
DzielniK 0.0.2.0
John Cooper
To ile wynosi ten limit...
Bo ja mam ustawione tak jak było czyli 1800...
Aule
Uzasadnij po co ci większy. GG obetnie resztę wysyłanej wiadomości, jeżeli wiadomość będzie dłuższa niż 1800(czy 1900, nie pamiętam dokładnie) znaków. Ta wtyczka pozwala Ci wpisać więcej niż te 1800 znaków i za długa wiadomość zostanie automatycznie podzielona na mniejsze i wysłana, serwer nic nie utnie i wszyscy będą szczęśliwi.
Rafal.Cz
Mam pytanie dotyczące działania tej wtyczki; dlaczego podczas dzielenia pokazuje mi tylko ostatnią część wiadomości, a nie całość

Oto przykład:
wiadomość napisana

wiadomość dostarczona do GG

część tej wiadomości na Konnekcie


Celowo ustawiłem ilość znaków na 10
Aule
Podeślij log na PM'a. Informacje gdzie go możesz znaleźć są gdzieś na tym forum.
Rafal.Cz
Doszedłem do wniosku, że to chodzi o wtyczkę kpilot2, ale nie mam pojęcia dlaczego te wtyczki nie mogą być razem
Aule
Współpracują, ale tylko, gdy masz wersję modyfikowaną przez Olórina. Znajdziesz w pierwszym poście w temacie o kPilocie2.
Sleeva
Czy jest szansa zeby dzielnik wspolpracowal z konferencja? bo na razie w rozmowach 1:1 dziala zajefajnie a przy konferencjach niestety wieksze wiadomosci powoduja offline sad.gif
wewówka
a mi w ogole ta wtyczka nie dziala, wysyla wiadomosci ale ucina srodek ich i wysyla tylko poczatek, ten ktory by byl i tak wyslany bez wtyczki (bo ucielo by reszte) oraz koncowke, srodek natomiast znika w odmetach:>
Aule
Na podstawie tego niestety nie da rady powiedzieć, co jest źle, tym bardziej tego poprawić...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.