Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ICQ, WPK i AQQ
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
MaG
ICQ, WPK i AQQ <- są w planach może zrobiebie obslugi tych protokułów? smile.gif
aqapo
ICQ jest przez transport Jabbera.
case
QUOTE(aqapo)
ICQ jest przez transport Jabbera.

... a WPK to nic innego jak serwer Jabber'a ... ICQ bedzie kiedys w osobnej wtyczce [i hope so...] :roll:, natomiast z AQQ nikt ne korzysta ... :wink:
moze jeszcze lanczat, hell, NetMeeting i Czateria [ LOL ] nie za duze wymagania ? no i po co tyle tych sieci ? Lepiej niech beda 3-4 ale porzadnie dopracowane
case
QUOTE(arct!c)
Lepiej niech beda 3-4 ale porzadnie dopracowane

Jabber & ICQ - that's all i need :wink:
piotr.ek
arct!c moim zdaniem ma sporo racji. Jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego - znane powiedzonko tongue.gif Chcialoby sie, zeby Konnekt obslugiwal nie wiadomo, ile sieci, jednak coz z tego, jesli zadna z nich nie bedzie obslugiwana calkowicie? Rozwoj kJabbera nabral ostatnio tempa i bardzo dobrze. Jest jeszcze troche do zrobienia, ale juz blizej, niz dalej do dnia, w ktorym bedzie mozna smialo powiedziec, ze K w pelni obsluguje sieci jabberowe. To samo w nastepnej kolejnosci powinno stac sie z dwuTlenKiem, choc, biorac pod uwage, ze jego zrodla sa dostepne - niewiele (teoretycznie, w praktyce czas, checi i umiejetnosci) stoi na przeszkodzie, aby juz sie dzialo cos w tym kierunku smile.gif Nawet obsluga GG nie jest jeszcze 100%, bo brakuje np. rozmow glosowych. Niby szczegol (dla komunikatora wlasciwie tekstowego), ale jak widac nawet w testach gazetowych potrafia to wytykac tongue.gif Zmierzam do tego, ze zaczetych projektow jest calkiem sporo i osobiscie wolalbym, aby najpierw ukonczone* zostaly one (i wszystko to, co sie za nimi ciagnie juz od dluzszego czasu), a dopiero potem rozpoczete nowe.

* ukonczone w sensie doprowadzone do stanu, kiedy bedzie mozna uznac, ze sa kompletne, co oczywiscie nie wyklucza dalszych nad nimi prac smile.gif
piotr.ek - bardzo ladnie ujete az lezka w oku sie kreci biggrin.gif

MaG - nic nie szkodzi na przeszkodzie pisz wtyczki...
Aule
QUOTE(MaG)
ICQ, WPK i AQQ <- są w planach może zrobiebie obslugi tych protokułów? smile.gif

Zobacz sobie mojego jid'a.
OT. A nie powinno sie protokołów pisać?
lhs
A można by zrobić tak, żeby ruch przychodzący z serwera jabber.wp.pl korzystał z oddzielnego zestawu ikonek?? Mielibyśmy w pełni zaimplementowany "protokół WPK"...
2230093
QUOTE(case)
QUOTE(aqapo)
ICQ jest przez transport Jabbera.

... a WPK to nic innego jak serwer Jabber'a ... ICQ bedzie kiedys w osobnej wtyczce [i hope so...] :roll:, natomiast z AQQ nikt ne korzysta ... :wink:

Popieram niech ICQ bedzie osobno bo na jabbera to się nie doczekam aby u mnie działał tak samo jak i tlen :x
Lukas77
QUOTE(lhs)
A można by zrobić tak, żeby ruch przychodzący z serwera jabber.wp.pl korzystał z oddzielnego zestawu ikonek?? Mielibyśmy w pełni zaimplementowany \"protokół WPK\"...


Czekamy na 0.7 :-)
arkadyjczyk
Będzie oddzielny zestaw ikonek, tylko niech dopiszą mnie do katalogu. Wogóle wszystkie ikonki będą inne, taki mały schemacik biggrin.gif .
alberht
QUOTE(MaG)
ICQ, WPK i AQQ <- są w planach może zrobiebie obslugi tych protokułów? smile.gif

heh, znalazl sie promotor aqq...
lhs
QUOTE(arkadyjczyk)
Będzie oddzielny zestaw ikonek, tylko niech dopiszą mnie do katalogu.

Z tego co mi wiadomo, to problem nie leży w oddzielnym zestawie ikonek (jeżeli chcecie to wieczorem będzie), tylko w (tymczasowym??) braku możliwości "rozdzielenia" protokołu Jabbera na dwa "strumienie" - serwery jabber.wp.pl kontra wszystkie inne. Ja osobiście nie chciałbym mieć ikonek z WPK przy każdym jabberowym kontakcie...
arkadyjczyk
Nie będą przy każdym jabberowym kontakcie tylko przy WP biggrin.gif
lhs
WOW!! No to dawaj!!
MiLKA
QUOTE(lhs)
QUOTE(arkadyjczyk)
Będzie oddzielny zestaw ikonek, tylko niech dopiszą mnie do katalogu.

Z tego co mi wiadomo, to problem nie leży w oddzielnym zestawie ikonek (jeżeli chcecie to wieczorem będzie), tylko w (tymczasowym??) braku możliwości "rozdzielenia" protokołu Jabbera na dwa "strumienie" - serwery jabber.wp.pl kontra wszystkie inne. Ja osobiście nie chciałbym mieć ikonek z WPK przy każdym jabberowym kontakcie...

to tak naprawde tez nie jest problem, FaworKi dzialaja w podobny sposob... sa 3 rodzaje kontaktow, ktore maja ten sam status (do wyboru w konfigu) a ikonka zmienia sie w zaleznosci od parametrow zapisanych w kontaktach... Taka wtyczke nie problem zrobic, jedynie trzeba posiadac czas bo jest to w tym przypadku czasochlonna praca.
arkadyjczyk
W sumie jest to bardzo proste i nie trzeba nic kombinować. Kopia wtyczki jabbera obsługuje WPK i wystarczy dla tej wtyczki ustawić ikonki.[/img]
lhs
A ja już myśałem, że nową wtyczkę napisałeś... biggrin.gif
arkadyjczyk
Tak dobry w WinApi to ja nie jestem, narazie MV C++ kupiłem. Ale mam pomysł na aplikację php do tworzenia tematów do kStyle. Może kiedyś zrealizuję.
cRoMo
QUOTE(arkadyjczyk)
Tak dobry w WinApi to ja nie jestem, narazie MV C++ kupiłem. Ale mam pomysł na aplikację php do tworzenia tematów do kStyle. Może kiedyś zrealizuję.


A mi to nasunelo na mysl jeszcze inny pomysl. Sa loga i dzwonki, ktore wysylamy na komorki za oplata. A czy nie moga byc zestwy ikon, stylow i dzwiekow, ktore sobie wybieramy/tworzymy przy pomocy takiego skryptu ze strony K i wysylamy do Konnekta poprzez podanie ID jabber/GG/tlen itd.? Mysle, ze raczej nieodplatnie, ale za to jaka promocja! smile.gif
arkadyjczyk
Właśnie mój pomysł na tym polega, żeby na stronie można było wygenerować automatycznie styl z dostępnej tam bazy ikon. Wystarczyłoby zrobić tabelę z identyfikatorami i drugą z ikonkami, jakiś panel administracyjny dla dodawania i drugi dla użytkownika. Po wybraniu automatycznie generowany jest plik theme.xml, pakowane są ikonki i wysyłany do użytkownika. Na podobnej zasadzie możnaby też zrobić panel do ustawiania kolorów i czcionek, a nawet tworzenie cssa do kIEview. Jest to w miarę proste do wykonania, a funkcjonalność w sumie ograniczona tylko pomysłowością. No i nie trzeba znać C++, a php to zna więcej osób.
Z odpłatnością byłyby problemy, bo większość ikon, emotów i innych takich elementów jest tak licencjonowane, że dla niekomercyjnego użycia nie ma problemów, z odsprzedażą już gorzej.
cRoMo
Sprzedawac nie trzeba, ale wystarczy wykorzystac to jako reklame swietnego produktu jakim jest Konnekt smile.gif A co do reklamy, to tez mam pomysl. Zakladajac konto w mBanku poprzez allegro (promocja) dostaje sie wybor nagrody i jest rowniez opcja ilus tam odslon wlasnego bannera na stronie glownej allegro. Moznaby pomyslec, nie? smile.gif Tym bardziej, ze zalozenie konta i jego prowadzenie jest darmowe biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.