Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KONTAKTY SKASOWANE?!?!?!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Anrzej
Dzis uruchamiam Konnekta a tam zostalo mi 10 kontatkow z 200 ktore mialem (!!!!!!!!!!!!!). Patrze plik cnt.dtb tez za malo zajmuje jak na 200 os. Co zrobic zeby odzyskac liste ??? Pomocy, to b.wazna sprawa...
arkadyjczyk
A nie masz przypadkiem filtrowania włączonego :?:
Anrzej
Nic nie zmienialem w ustawieniach. Nie wlaczalem/wylaczalem zadnych filtrow. A tak w ogole to gdzie sie je ustawia? Kurde pomocy panowie!!! To naprawde b.wazna sprawa.......
.nomis
Filtrowanie włączasz/wyłączasz w głównym oknie. To jest taki lejek. Jeśli jest żółty - filtrowanie jest włączone, jesli szary- wyłączone. Sprawdź, czy nie masz włączonego filtrowania, bo jeśli tak, to po prostu wyłącz i problem rozwiąże się sam.
arkadyjczyk
Taka ikonka z lejkiem.

Edit:
Chyba razem pisaliśmy biggrin.gif
.nomis
QUOTE(.nomis)
To jest taki lejek.


:]

***
Najwyraźniej tongue.gif
hao
Kontakty jakiej sieci?
Anrzej
Zostalo 10 kontaktow z 200. Tylko GG zostaly skasowane, Jabber zostal i Tlen. Na szczescie zobaczylem ze historia kontaktow zostala i "recznie" (zajeloby to z 40 min!) da rade przenosic numery gg i dodawac do listy...ale czy bylby inny sposob?

Nie, filtrowanie to to nie było. Ale dzieki za help.
Anrzej
QUOTE(.nomis)
Filtrowanie włączasz/wyłączasz w głównym oknie. To jest taki lejek. Jeśli jest żółty - filtrowanie jest włączone, jesli szary- wyłączone. Sprawdź, czy nie masz włączonego filtrowania, bo jeśli tak, to po prostu wyłącz i problem rozwiąże się sam.


Nie mam tego "lejka". Gdzie sie go wlacza/wylacza i ustawia zeby byl?
klon
QUOTE(Anrzej)
Nie mam tego \"lejka\". Gdzie sie go wlacza/wylacza i ustawia zeby byl?


Konfiguracja>Lista kontaktow>Filtrowanie>jako menu
.nomis
Filtrowanie jest bardzo wygodne, bo zostają ci na liście tylko te kontakty, które są na necie... I nie masz listy załej zawalonej niedostępnymi. Mam cały czas włączone, wyłączam tylko jak chcę wysłać smsa smile.gif .

***

A ja się przy tej okazji przypomnę ze swoim problemem z odświeżaniem listy. Jak to się dzieje, że kontakty niewykazujące aktywności dłużej niż 20 minut nie znikają, ani nawet nie znikają z nich znaki zapytania. Nie pomaga reinstalacja K smile.gif .
Anrzej
Nie poszlo to filtrowanie. Sprawdzilem all opcje filtrow. No i niezle, bede sie musial meczyc z recznym wpisywaniem. Choc lepszy rydz... A tak swoja droga, to moglbym znalezc gdzies jaki to mogl wystapic blad, zeby w przyszlosci mi/komus sie nie zdarzylo?
.nomis
W razie gdyby się zdarzyło to sobie lepiej wyeksportuj listę kontaktów. Po prostu załadujesz i po robocie.
Anrzej
Nie. Krotko mowiac byl to kolejny bug konnekta ktory juz definitywnie go przekreslil (za duzo tych "malych" ale skladajacych sie na calosc dzialajacego sprawnie Konnekta) A motyw ze skasowaniem listy kontaktow to juz naprawde wielki problem dla mnie, fakt moja glupota ze nie zrobilem backupu, ale kurwa nie pomyslalbym ze cos takiego sie stanie. Uzywalem GG przez 3 lata, ktore tu tak potraficie tylko bluzgac i bluzgac i nigdy cos takiego mi snie przytrafilo. Nie wspomne tez o niemoznosci wyslania wiadomosci do osob ktore nie maja cie w kontaktach (i nie jest to WINA SERWEROW GG BO SPRAWDZALEM BARDZO DOGLEBNIE TEN TEMAT).
.nomis
tak? Hmm, dziwne, bo w gg też mi poszły wszystkie kontakty raz... Na szczęście miałem właśnie je wyeksportowane, więc ich ponowne załadowanie nie było problemem. Czy to nie dziwne, że zniknęły TYLKO kontakty gg? Może to właśnie wina gg? B osobiście nie widze innej możliwości. Może twoje kontakty zostały usunięte, bo sms-expres musiało nową reklamę dodać wink.gif
Aule
Ja za to konnekta używam od ponad roku i ani razu mi kontaktów nie skasowało laugh.gif Ale jestem szczęściarzem.
Anrzej
QUOTE(pz16)
laugh.gif Ale jestem szczęściarzem.


No faktycznie, super LOL. szkoda ze ja nie jestem szczesciarzem...200 kontaktow poszlo sie j.... TO JEST BLAD W KONNEKCIE - AUTORZY PROSZE GO ODNOTOWAC
Aule
I masz nauczkę na przyszłość. Trzeba często eksportować kontakty.... :roll:
k!dman
kontakty tlenu i jabbera sa ladowane (zazwyczaj) z serwera wiec ciezej je stracic.. btw. przez takie sprawy zaczne chyba czesciej uploadowac liste na serwer..
hao
Równie dobrze mógł być to problem z Twoim dyskiem, który na przykład scrossował pliki. K od tak sam z siebie nie kasuje plików, za kod obsługujący pliki .dtb ręczę.

Zajrzyj jednak do katalogu z profilem i zobacz czy nie ma tam plików cnt.dtb__ (znak '_' raz i więcej).
Jeżeli jakieś są, wyłącz K, zrób kopię aktualnego cnt.dtb, i skopiuj je kolejno (najlepiej oczywiście z datą najbliższą wypadkowi) jako cnt.dtb.
Lipa.dk
Nie wiem, czy mnie dotyczy ta sama sprawa... ale na pewno podobna. Co jakiś czas wywala mi ok. 30 kontaktów (nie zwróciłem uwagi, czy są to wciąż te same kontakty) z listy. Trochę jest to w kurzające - muszę wciąć importować listę.
Lipa.dk
No dobra... olałem ten temat, bo przez dłuższy czas było wszystko dobrze. Ale wczoraj i dziś znowu wywaliło mi większość listy kontaktów. Były to kontakty GG, Jabbera i linki z Faworek. Całe szczęście wcześniej wyeksportowałem (prawie kompletną) listę... no ale mimo to, nie importuje mi linków i niektórych kontaktów Jabbera (zaznaczam, że mam ustawioną synchronizację do Konnekta), a wydaje mi się, że przy ostatnim eksporcie linki już miałem dodane do listy. W ogóle to wszystko strasznie dziwne... i wkurzające. Nie wiem, może reinstalacja Konnekta pomoże... a tak a propos, w którym logu mam szukać ew. przyczyny tego dziwnego zachowania?!
piotr.ek
A jak czesto, jesli w ogole, wiesza ci sie komp? Jakies hard resety czy inne zwiechy moze? Konnekt ma to do siebie, ze pliki .dtb lubia sie uszkodzic po takiej wlasnie akcji, wiec to moze to...

Jesli komp jest rock stable, czyli wlasciwie, jak u mnie - zadnych niespodziewanych resetow (bez znaczenia, co akurat robie) i restart wtedy, kiedy ja chce - to nie wiem, nie mam pomyslu tongue.gif
arcy
Za czasów kiedy używałem gg średnio raz w miesiącu miałem pustą listę kontaktów i trzeba było importować. A teraz jest Konnekt i jest ok :]

Backup czasem ratuje życie :]
Dumaha
Ja zawsze mam listę wyeksportowaną, ale w życiu mi sie nie zadrzyło, żeby mi liste zjadło... Mojemu kumplowi się tak kiedyś stało ale tylko podczas używania gg, na konnekcie jest wszystko oki :wink:
Lipa.dk
QUOTE(piotr.ek)
A jak czesto, jesli w ogole, wiesza ci sie komp? Jakies hard resety czy inne zwiechy moze? Konnekt ma to do siebie, ze pliki .dtb lubia sie uszkodzic po takiej wlasnie akcji, wiec to moze to...

Jesli komp jest rock stable, czyli wlasciwie, jak u mnie - zadnych niespodziewanych resetow (bez znaczenia, co akurat robie) i restart wtedy, kiedy ja chce - to nie wiem, nie mam pomyslu tongue.gif

Przeszło tydzień temu z powodu hard resetu wywaliło mi całą, ale to kompletnie całą listę kontaktów, pozostawiając jedynie kilka "kontaktów", które nie posiadały żadnych sieci, a zamiast uid'ów miały różne dziwnę znaki ascii (typu kwadraciki itp.). Ale to zupełnie inna sprawa, bo powodem tego był reset i utrata listy wyglądała zupełnie inaczej. A te utradty listy, które zdarzają sie u mnie od czasu do czasu polegają na utracie znacznej części kontaktów i nie towarzyszą temu żadne dziwactwa teg typu, co podczas hard resetu. Więc ponawiam: da się to gdzieś w logach sprawdzić?!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.