Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka FTP do Konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Niedobry
Witam. Czy dałoby się znontować wtyczkę w stylu mini FTP do Konnekta? Chodzi mi o to, że każdy na liście kontaktów miałby domyślne konto (np. o loginie takim samym jak jego nr GG) i byłaby możliwość przydzielania mu praw do wlasnych zasobów. W znacznym stopniu ułatwiłoby to przesyłanie wiekszej ilości plików do danego użytkownika (a właściwie sam mógłby sobie je ściagnać jesli zaistnieje taka potrzeba ). Może to być jakieś rozszerzenie kTransfera.
Sija
IMHO straszny wodotrysk; i tak nikt tego nie zrobi...
.nomis
W sumie przydałoby się wysyłanie plików przez firewalle... Ja nie mogę nic wysyłać do większosci osób z listy.
case
QUOTE(.nomis)
W sumie przydałoby się wysyłanie plików przez firewalle... Ja nie mogę nic wysyłać do większosci osób z listy.

a masz pomysl jak to zrobic .. ? :roll: FTP duzo tu nie wskora ..
MiLKA
Mozna skorzystac z GGimage do przesylania plikow, ale jak wiadomo, wieksze niz 20 albo 255 KiB pliki moga byc przesylane tylko przez Konnekta do Konnekta
lucas_mcs
moznawykorzystac konto republiki, 9mb , 1 plik max chyba 2,5mb
recznie rarujemy pliki to tej wielkosci a wtyczka wysyla po jednym pliku na ftp i wysyla jakas specjalnie sformatowaną wiadomosc, do drugiego usera , poczym wtyczka u drugiego usera odbiera ten plik
no i do tego kolejka plików i jedziemy biggrin.gif

btw konkretnie brakuje mi kolekjowania plików w kTransfer
edit: no wlasnie ale to rozwiazanie typu konnekt-konnekt
Sija
QUOTE(lucas_mcs)
moznawykorzystac konto republiki, 9mb , 1 plik max chyba 2,5mb
recznie rarujemy pliki to tej wielkosci a wtyczka wysyla po jednym pliku na ftp i wysyla jakas specjalnie sformatowaną wiadomosc, do drugiego usera , poczym wtyczka u drugiego usera odbiera ten plik
no i do tego kolejka plików i jedziemy biggrin.gif

btw konkretnie brakuje mi kolekjowania plików w kTransfer


jako substytut - zawsze mozesz zaznaczyc pare plikow na raz i rozpoczac wysylanie - kT przesle wsz. pliki po kolei
lucas_mcs
ooo nie wiedziałem, dzieki Sija, sprawdze to smile.gif

wpadla mi jescze jedna mysl co to pomyslu, ze jak ktos ma gg to wysyla linki www do okna rozmowy, a wtyczka pauzuje wsylanie dopoki my nie wcisniemy "Dalej" wtedy kasuje tamte pliki i wysyla nastepne (i tak do konca)
ale musi byc rozpoznawanie czy dany user ma taka wtyczke czy nie
arkadyjczyk
Ewentualnie zrobić wtyczkę ftp działajacą w jedną stronę. Chodzi o to, żeby z konnekta wysyłało na nasz serwer, który ustawimy sobie w opcjach(np na republice), a do drugiego użytkownika po poprawnym wysłaniu leci tylko link do pliku na serwerze. Wtyczka uniwersalna, niezależna od sieci i działa z wszystkimi klientami które obsługują linki.

Można też dodać dodatkowe funkcje, np:
- usuwanie plików, które zostały tak wysłane, po danym czasie (żeby nie zaśmiecały niepotrzebnie serwera),
- import i export ustawień na serwer (taki dodatek do eximpa),
- można w opcjach dać wielkość możliwego do wysłania pliku i podpiąć coś pakującego, co będzie dzieliło pliki nawet z możliwością tworzenia plików samorozpakowujących (później z drugiej strony użytkownik najwyżej dostanie kilka linków).

Możliwości jest wiele. Główna zaleta takiego rozwiązania, że nie interesuje nas druga strona, nie robimy niejako obsługi dwukierunkowej, a tylko do serwera ftp (no i z serwera ale do nas). Klient z drugiej strony dostaje wiadomość, np: "Wysłałem Ci pliki, są pod adresami ...."

Tylko jeden poblem. Kto to napisze :?:
Niedobry
Nie jestem ekspertem w sprawach FTP, ale z tego co wiem, to posiada on dwa tryby pracy: POST i PSVx (nie pamietam ostatniej litery). Ten drugi tryb pozwala na transfer plikow przez firewall (daje mozliwosc ustawienia zakresu numerow portow jesli transmisja jest realizowana przez NAT). Jesli sie myle to mnie poprawcie. A precyzujac temat dyskusji, to ja to widzialem tak, ze serwer stanowi minimalna konfiguracje, ktora daje mozliwosc ustawienia praw do jednego katalogu dla kazdego uzytkownika.
arkadyjczyk
Tylko twoje rozwiązanie opiera się na kontach na serwerze konnekta, a to jest nierealne. Lepsze jest rozwiązanie uniwersalne, każdy wysyła na swój. Jeden ma na republice darmowy z plikami do 2.5 MB, inny ma na innym bez limitu. Jakby do każdego użytkownika dać tylko 10 MB to sobie policz ile potrzeba. Jak sprawdzałem to na forum jest zarejestrowanych 3845 użytkowników.
Niedobry
No nie zrozumielismy sie. Ja nie mowilem ze to maja byc konta na serwerze konnekta. Chodzilo mi o stworzenie wtyczki, ktura bedzie tworzyla maly serwerek FTP na kompie uzytkownika Konnekta i polaczenia bylyby realizowane bezposrednio pomiedzy zanteresowanymi uzytkownikami bez udzialu serwera.
Aule
Ja nie mam zew. IP i niestety dla mnie nie pasowałoby to rozwiązanie. Jeżeli juz by ktoś próbował to bardziej byłbym za rozwiązaniem Arkadyjczyka. A tak przy okazji. Kiedyś, gdy probowałem robić skrypt do wtyki sms.dll, to było chyba cośtam wspomniane o "późniejszym rozszerzeniu jej mozliwości o obsługę ftp". Nie jestem jednak tego pewny, więc nie bijcie, jeżeli jest to pomyłka :oops:.
arkadyjczyk
Tak jak mówi pz16, problem byłby w sytuacji jak nie ma zewnętrznego ip. Ja jestem za dwoma natami, i to dopiero jest problem, bo nawet nie wiem jak mam w takiej sytuacji poustawiać przekierowanie w ktransfer, bo mogę ustawić go tylko na jednym firewalu.
kox
Musisz podać IP jak najbardziej zewnętrzne, a pakiety już polecą tak jak sobie je stamtąd przekierujesz, ale jeśli nie możesz zmieniać obydwóch firewalli to raczej klapa.
MiLKA
QUOTE(Sija)
IMHO straszny wodotrysk; i tak nikt tego nie zrobi...

nawet wiem dlaczego, bo jest to cholernie ciezko zrobic. Tak jak Arkadyjczyk napisal, jednostrony (klient) jest juz latwiej napisac, ale tez nie jest prosto, a nawet jesli, to jest to czasochlonne. Jako wodotrysk ktory moze zaspokoic zaledwie kilka procent uzytkownikow ktorzy beda wiedzili jak z tego korzystac jest zbedny, moze narazie, poki sa wazniejsze sprawy.
[Lu]Q.Z
jedyny dobry pomysl rozwiazania tego pomyslu (nad ktorym juz miesiac temu myslalem, ale niestety nauka C wolno mi idzie tongue.gif) to taki jaki podal arkadyjczyk:
- ustawiasz w opcjach swoje konto ftp
- plik jest wysylany na serwer a nastepnie link do niego jest wysylany do rozmowcy...

takie cos zdaje sie jest w mirandzie...
shw
przeczytalem pobieznie na szybko, ale powiem, ze od niedlugiego czasu wisi u mnie na liscie TODO (transfereK smile.gif). Jak narazie nic oprocz przemyslenia nie zrobilem.
Ogolnie to wymyslilem tak jak pisal arkadyjczyk (i o ile wiem, jak sie potem okazalo jest podobna wtyka do... mirandy czy cos takiego).
Na razie pisze inna wtyke - moze jak skoncze i przejde przez sesje to sie tym zajme (jezeli nikt inny sie tym nie zajmuje).
zenq
heh ja wrzucam sobie kilka sekund na serwerek od dsl'ki przez lan i wysylam tylko kumplowi linka... pyk i juz mu sie sciaga a ja sie nie martwie ze cos sie rozlaczy czy cos ...tylko gorzej ze jak ja chce cos od kogos to juz tak pieknie nie jest :/
shw
Dzisiaj pierwsza z moich nie do konca funkcjonalnych wtyczek przeszla chrzest bojowy - dziala w necie (na tyle na ile powinna narazie) biggrin.gif [pisze ja na kompie odcietym od neta - wiec testowanie odbywa 2-fazowo: na serwie postawionym na moim kompie, a potem dopiero w necie tongue.gif]
tak wiec postanowilem sie spytac - czy bylibyscie zainteresowani powstaniem takiej wtyczki o ktorej mowa? (plik -> ftp; link -> wiadomosc) czy lepiej zajac sie czyms innym.
teraz mam troche nawal pracy, troche zaczetych rzeczy, ale przynajmniej wiedzialbym na czym stoje smile.gif

ps. a moja pierwsza wtyczka juz niedlugo :>
arkadyjczyk
Ja jestem za, bo taka wtyczka może mieć dużo innych możliwości, import/export ustawień, import/export historii pomiędzy dwoma kompami, np w pracy i w domu.
case
ja bym raczej nie uzywal - totalcommander caly czas wlaczony i wrzucenie pliku na ftp to kilka klikniec ..
arkadyjczyk
W sumie można wszystko ręcznie sobie notować i wiadomości gołębiem wysyłać biggrin.gif
Jak jest chętny to niech zrobi, a zastosowania dodatkowe później się znajdą, napewno ktoś będzie używał. Do wysyłania plików do osób za natem napewno ja, albo wysyłanie do osób niedostępnych. Linki pójdą i sobie później ściągną. I nie będę musiał używać innych klientów ftp.
.nomis
Myślę, że dużo osób by z tego korzystało, bo sporo osób jest za NATami i zawsze są jakieś problemy z wysyłaniem kTransferem.
shw
powiem wam, ze jestem z qmplem w sieci lokalnej. ja moge do niego wysylac, on do mnie nie. kTransfer tak samo ustawiony, wiec z tym przesylaniem to roznie bywa - nie trzeba byc nawet dla siebie za natem smile.gif
kox
Może jakiś personal firewall wam miesza szyki? U mnie po LANie wszystko śmiga pięknie.
vojtek
Co do wtyczki - ja bym korzystał głównie przy eksporcie ustawień i listy kontaktów.. Ten eksport na serwer gg to mi praktycznie wogole nie dziala, poza tym i tak wszystkich danych nie da sie wyeksportować (inne sieci, pelne dane, faworki itd). To samo z ustawieniami, mozna by wyeksportować je wszystkie, wraz ze stylem itd - kilka klików i mamy K. taki sam jak w domu ;-)
kox
QUOTE(Dawno temu w planach rozwoju wtyczki kTransfer piopawlu)
Wbudowanie programu redir, do kTransfer (możliwość połączenia p2p, nawet dwóch osób za NAT'em)
Czyli jest możliwość rozwiązania połączeń p2p zza NATu, czy autor snuł sobie tylko marzenia? wink.gif
case
QUOTE(kox)
QUOTE(Dawno temu w planach rozwoju wtyczki kTransfer piopawlu)
Wbudowanie programu redir, do kTransfer (możliwość połączenia p2p, nawet dwóch osób za NAT'em)
Czyli jest możliwość rozwiązania połączeń p2p zza NATu, czy autor snuł sobie tylko marzenia? wink.gif

byla wersja, kozystajaca z dobrodziejstw serwerow Socks5 Proxy, umozliwiajaca za ich posrednictwem polaczenia p2p zza NAT'u [kij ma dwa konce - musiales miec dostep do takowego serwera ..] .. potem Piotrek przepisywal chyba wtyczke od poczatku, z powodu licznych bledow i funkcje te pominal, podobnie hao, ktory przejal po nim kTransfer'a ..
2230093
QUOTE(lucas_mcs)
moznawykorzystac konto republiki, 9mb , 1 plik max chyba 2,5mb
recznie rarujemy pliki to tej wielkosci a wtyczka wysyla po jednym pliku na ftp i wysyla jakas specjalnie sformatowaną wiadomosc, do drugiego usera , poczym wtyczka u drugiego usera odbiera ten plik
no i do tego kolejka plików i jedziemy biggrin.gif

btw konkretnie brakuje mi kolekjowania plików w kTransfer
edit: no wlasnie ale to rozwiazanie typu konnekt-konnekt

Ja proponuje www.edysk.pl daja 25 MB i plik może mieć 25 MB a jak ktoś ma ochte i checi może się zakrecić i zrobić 100MB. Korzystam z tego nie jest to rewelacyjnie szybkie ale jest. Co do firewalla jak dobry admin to nic nie pomoże (nawet transfer bez pakietów zwrotnych jakoś tot sie tam zwało)
lucas_mcs
a mozna tam wrzucac przez ftp i wysylac linki www? bo z tego co pamietam to upload byl tylko przez www...
2230093
QUOTE(lucas_mcs)
a mozna tam wrzucac przez ftp i wysylac linki www? bo z tego co pamietam to upload byl tylko przez www...


Nie cały ruch się odbywa przez WWW żadne ftp zadne nic. Wiem że w wersjii 100MB można dać jakoś hasło publiiczne i każdy może wtedy ściągać zaznaczone przez Ciebie dane. Musiał byś spoczytać regulamin i forum edysku. w każdym bądz razie 25 MB nie kosztuje nic więc nie ma co sie łamać trzeba ppróbować. Nie miało to rozwiazać problemu FTP ani nic innego to byłą tylko alternatywa dla tego czegoś (9MB i chyba 2,5 MB) bo tu jest lepiej i tyle
StRuGi
IMHO lepszy jest Lycos, gdyż można wrzucić 50 MB, i to bez ograniczenia na rodzaj i wielkość pliku.
EDIT: upload jest oczywiście przez FTP, ale mozna też przez http .
shw
chcialbym jedynie poinformowac, iz prace nad wtyczka ruszyly, ale nie spodziewajcie sie jej raczej przed sesja..
za to moze uda mi sie znalezc bug'a w mojej 1 wtyczce i ta zobaczycie szybciutko smile.gif [1 malusi tyciu bug nie pozwala mi jej wydac :>]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.