Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 'Niewidoczni' po uruchomieniu K.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KV109
Po uruchomieniu K wszystkie kontakty z opisem sa traktowane jako 'niewidoczne'. W Mirandzie widzialem opcje, ktora pozwalala to wylaczyc - czy nie daloby sie tego wprowadzic do K? To lepsze rozwiazanie, bo w przeciwnym wypadku musimy czekac 20 min, zeby dowiedziec sie, czy ktos sie 'poruszyl' na GG [jesli oczywiscie nie chce nam sie klikac na kazym po kolei :|].
.nomis
Nom, może i ma to swój plus, bo widze przynajmniej jaki miał ktośtam opis, ale zawala mi listę kontaktów. Mam włączone filtrowanie, nie chcę żeby niedostępni walali mi się po liście.
case
QUOTE(KV109)
Po uruchomieniu K wszystkie kontakty z opisem sa traktowane jako 'niewidoczne'.

co Wy sie uparliscie na tych niewodocznych :?: :?: :!: :!: :!: K, po polacznieu z siecia, sygnalizuje po prostu kto ma opis przy statusie niewidocznym lub niedostepnym, a w czasie uzytkowania pokazuje kto zmienil status/opis w ciagu ostatnich 20 minut :!: tyle ..

traktowanie tego jako jakies wykrywanie niewidocznych czy inne bzdety mija sie raczej z celem ..
KV109
A tam, tu nie chodzi o zadne inwigilowanie. Proste: przez pierwsze 20 min nie zauwaze niczyjej zmiany opisu -> nie zauwaze, ze ktos wszedl. A wolalbym to miec pod kontrola od poczatku.
.nomis
QUOTE(case)
K, po polacznieu z siecia, sygnalizuje po prostu kto ma opis przy statusie niewidocznym lub niedostepnym, a w czasie uzytkowania pokazuje kto zmienil status/opis w ciagu ostatnich 20 minut  :!: tyle ..


Nooo, tylko ci, których pokazuje K, zmianili ten opis np. miesiąc temu, bo i taki mam kontakt... I to jest dziwne, bo nie powino, go pokazywać. A pokazuje przy każdym uruchomieniu, bo ma opis.
jareq
QUOTE(.nomis)
QUOTE(case)
K, po polacznieu z siecia, sygnalizuje po prostu kto ma opis przy statusie niewidocznym lub niedostepnym, a w czasie uzytkowania pokazuje kto zmienil status/opis w ciagu ostatnich 20 minut  :!: tyle ..


Nooo, tylko ci, których pokazuje K, zmianili ten opis np. miesiąc temu, bo i taki mam kontakt... I to jest dziwne, bo nie powino, go pokazywać. A pokazuje przy każdym uruchomieniu, bo ma opis.

No właśnie pokazuje nawet tych z przed miesiaca :? i to za kazdym razem :evil:
case
QUOTE(jareq)
QUOTE(.nomis)
QUOTE(case)
K, po polacznieu z siecia, sygnalizuje po prostu kto ma opis przy statusie niewidocznym lub niedostepnym, a w czasie uzytkowania pokazuje kto zmienil status/opis w ciagu ostatnich 20 minut  :!: tyle ..

Nooo, tylko ci, których pokazuje K, zmianili ten opis np. miesiąc temu, bo i taki mam kontakt... I to jest dziwne, bo nie powino, go pokazywać. A pokazuje przy każdym uruchomieniu, bo ma opis.

No właśnie pokazuje nawet tych z przed miesiaca :? i to za kazdym razem :evil:

na tym wlasnie polega ta opcja i bardzo sie z tego ciesze ..
KV109
A co Ci to daje, Case, ze widzisz tych ludzi 'sprzed miesiaca'?
case
QUOTE(KV109)
A co Ci to daje, Case, ze widzisz tych ludzi 'sprzed miesiaca'?

Ej! Ty mylisz zastosowanie tej funkcji! jakie "sprzed miesiaca" ?? Ci, co maja opis przy n/n zaraz po polaczeniu z siecia, sa uznawani za "aktywnych" przez najblizsze 20 minut, ale tak na prawde, sa to osoby, ktore po prostu maja opis, nic wiecej .. :roll:
.nomis
no i własnie o to chodzi, żeby odoby, które 'po prostu mają opis' nie były pokazywane, za to były pokazywane te, które mają opis, bo zmieniły go max 20 minut temu.
arkadyjczyk
A jak to chcesz sprawdzić?? Jak się dopiero połączyłeś to skąd Konnekt ma wiedzieć czy ktoś z opisem był 20 min temu dostępny czy nie. Więc po połaczeniu masz wszystkich z opisem na początku, jakbyś lubił taką lekturę i chciał sobie poczytać. A później działa to już normalnie.
KV109
Czyli de facto musze czekac 20 min po uruchomieniu, zeby ikonka aktywnosci spelniala swoja funkcje - i to wlasnie jest bez sensu.
piotr.ek
A wystarczyloby, zeby w tipie obok dnia i godziny pokazywalo jeszcze date ostatniej aktywnosci, zeby nie bylo watpliwosci, czy to czasem nie sobota sprzed tygodnia albo miesiaca wink.gif Poza tym, jesli mam byc szczery, dla mnie Problem Znakow Zapytania ™ nie istnieje. Jesli kogos nie ma na gg, to nie ma, jesli chce mu cos napisac, to i tak napisze, chocby byl niedostepny, a to, czy 7minut i 34sekundy temu pojawil sie na 3 sekundy jakos nie robi mi wiekszej roznicy.
arkadyjczyk
Dobrze piotrek mówisz. A co do sensu, to jeśli jakiś z Twoich znajomych w ciągu tych pierwszych 20 minut zmieni na niedostępny to będziesz to widział.
case
QUOTE(piotr.ek)
[..] jesli mam byc szczery, dla mnie Problem Znakow Zapytania ™ nie istnieje. Jesli kogos nie ma na gg, to nie ma, jesli chce mu cos napisac, to i tak napisze, chocby byl niedostepny, a to, czy 7minut i 34sekundy temu pojawil sie na 3 sekundy jakos nie robi mi wiekszej roznicy.
ja tez widze tu robienie z igly widel ..
KV109
Przeciez chodzi tylko o dodanie haczyka: 'Po uruchomieniu K traktuj ludzi z opisem jako niewidocznych'.
Olórin
KV109 - niestety to nie tylko haczyk, wymagało by to troche przeróbek i komplikowania kodu smile.gif
Aule
Od razu widać, że nie programista. Nawet ja jestem tylko pseudo-programista i to wiem :wink:
KV109
Oj no, jakby to kazdy kto korzysta z K musial byc programista... ja jestem tylko od pisania glupich artykulow :/
Olórin
QUOTE(KV109)
Oj no, jakby to kazdy kto korzysta z K musial byc programista...

Dokładnie!

QUOTE
ja jestem tylko od pisania glupich artykulow :/

Eee...nie takich głupich :]

IMHO powinna być opcja po ilu minutach usuwać ikonke aktywności :]
KV109
Ooo - no wlasnie! To przeciez gdzies musi byc w kodzie, ze akurat po 20 min a nie po ilus tam. Nie daloby sie tego dac do wyboru userowi?
jareq
QUOTE(Olórin)
IMHO powinna być opcja po ilu minutach usuwać ikonke aktywności :]

No włsanie powinno się ustawiać a jesli nie to zmniejszyć ten czas bo jak dla mnie 20 min to za długo.
Po co czekać aż 20 min zeby zobaczyc czy ktos kto byl aktwyny, po tych 20 minutach dalej bedzie z ikonką aktywności przy swoim statusie (co oznacza ze jest na niewidocznym) skoro mozna by bylo skrocic ten czas np. do 5 min i o wiele szybciej bylo by wiadomo jak jest naprawede. To samo sie tyczy tych osób ktore mają ustawiony status opisowy bedąc na niedostepnym/niewidocznym bo poprostu szybciej by znikal z tych niedostępnych ten "znak zapytania" a tym samym zrobiłby sie pożadek na liscie kontaktów i byłoby wszystko wiadomo juz po np. 5 min biggrin.gif
case
a ja bym chcial, zeby ikonka aktywnosci po np. 5 minutach bledla, po kolejnych 5 jeszcze bardziej i tak powiedzmy do pol godziny, kiedy to znikalaby wogule biggrin.gif. byloby widac, kto byl "tu" przed chwila, a kto juz jakis czas temu .. [nie trudno zrobic kilka wersji ikonek o roznym stopniu przezroczystosci, ale wymagaloby to jeszcze ingerencji programowej (no i oczywiscie akceptacji tego pomyslu), ale to juz w mojej mocy nie lezy ..] :wink:

z reszta pewnie i tak pojdzie w zapomnienie .. :roll:
KV109
Hyhy, Case sie rozmarzyl cos :] Wlasnie sie skapnalem, ze zmiana posta nie liczy sie jako post, bu!
.nomis
biggrin.gif to szybki jesteś, a co to tego, co Case powiedział, to to chyba byłoby możliwe, bo jak kontakt się na liście pojawia, to też przecież się powoli "uwidacznia". No to jakby znikał, to ikonka statusu by się nie zmieniała, za to nazwa kontaktu stawałaby się coraz mniej widoczna powiedzmy co 5 minut smile.gif
KV109
W glowach sie wam poprzewracalo! Odinstalujcie K i siedzcie na GG - to docenicie, co macie i przestanicie kaprysic! biggrin.gif
lhs
Apetyt rośnie w miarę jedzenia...
case
QUOTE(KV109)
W glowach sie wam poprzewracalo! Odinstalujcie K i siedzcie na GG - to docenicie, co macie i przestanicie kaprysic! biggrin.gif

nie wiem o co Ci chodzi - zaproponowalem bardzo estetyczna i moim zdaniem przydatna funkcje .. :roll:
.nomis
QUOTE(KV109)
W glowach sie wam poprzewracalo! Odinstalujcie K i siedzcie na GG - to docenicie, co macie i przestanicie kaprysic! biggrin.gif


no właśnie nie siedzimy na gg, bo doceniamy K. K jest już teraz IMO najlepszym komunikatorem, ale to chyba nie znaczy, że nic już nie trzeba robić, ani o nic nie prosić, bo to by oznaczało niedocenienie... :roll:
KV109
Zazartowac nie mozna, zeby sie powazna dyskusja nie wywiazala, no...
.nomis
a tak w ogóle, to zapraszam do głosowania na swój ulubiony komunikator tongue.gif wink.gif
http://mapping.pl/matt/php/ankieta/index.php
-to tak apropos doceniania smile.gif
mka
Ja przeczytałem w pewnej gazecie ze on sam wykrywa niewidocznych, pomyślałem zczemu nie sciagne sobie jednak po przeczytaniu waszych komentarzy odnosze wrazenie ze zeczywiscie jak juz ktos to przedemna napisał , to mija sie z celem
jareq
QUOTE(mka)
Ja przeczytałem w pewnej gazecie ze on sam wykrywa niewidocznych, pomyślałem zczemu nie sciagne sobie jednak po przeczytaniu waszych komentarzy odnosze wrazenie ze zeczywiscie jak juz ktos to przedemna napisał , to mija sie z celem

Tak kiedyś wykrywał (za pomocą specjalnej wtyczki i dotyczyło to sieci GG) gdyż była "dziura" w serwerach GG która pozwalała na sprawdzanie tego czy ktoś żeczywiście się ukrywa - niestety zostało to naprawione....
dulek000
Możesz sprawdzić niewidoczność wysyłając obrazek przy włączonym potwierdzaniu o dostarzczeniu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.