Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: POŁĄCZONY-ROZLĄCZONY... I TAK CAŁY CZAS ! :[
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
BaRReT
mam taki maly problem... co pare minut Konnekt rozlancza sie i laczy od nowa. oto przykladowy log: [10:34] status Niedostępny
[11:02] status Niedostępny "/nie wszystko mozna kupic,bo nie wszystko ma cene/"
[11:10] status Niedostępny
[11:11] status Niedostępny "/nie wszystko mozna kupic,bo nie wszystko ma cene/"
[12:12] status Niedostępny
[12:14] status Niedostępny "/nie wszystko mozna kupic,bo nie wszystko ma cene/"
[12:57] status Niedostępny
[12:58] status Niedostępny "/nie wszystko mozna kupic,bo nie wszystko ma cene/"
[13:35] status Niedostępny
[13:36] status Niedostępny "/nie wszystko mozna kupic,bo nie wszystko ma cene/"

I tak Caly czas...........
pomocy smile.gif
Puma
Może masz trasport gg w jabber z tym samym numerem gg co jest w K.
lhs
... albo jednocześnie uruchomione oryginalne GG na tym samym numerze..
psota
Ja też takie coś miałem ale konnektowi przeszło biggrin.gif
dulek000
Ja też to mam! Żadnych transportów i włączonego gg! Co jest?
piotr.ek
Mnie to co prawda ominelo, ale dziewczyna i kumpel mieli mniej szczescia. Anomalia jakas... Warunki takie same jak wyzej wspomniane (zadnych jabberow, ani gg), co ciekawe, dziewczyna dodatkowo w tej samej sieci, co ja. Stawialbym na problemy z ktoryms z podserwerow gg.
dulek000
Łączyłem się na każdy z podserwerów: na każdym to samo!
lhs
Mam jakieś mętne wspomnienia, że daaaawno temu miałem tak samo i że pomogło ustawienie serwera 217.17.41.92 jako pierwszego (próbowałeś tego??). Absolutnie nie twierdzę, że to pomoże...
dulek000
serw 217.17.41.92-nie działa... sad.gif
piotr.ek
A tak jeszcze strzelajac - moze szyfrowanie polaczenia ma cos do tego?
dulek000
SLL? Próbowałem zmieniać i nic. sad.gif
piotr.ek
Ale laczy sie chociaz na moment, znaczy wywala ci kto jest dostepny itd. i od razu sie rozlacza, czy tylko probuje sie laczyc? Bo z tego loga na moje oko nie wynika, zeby w ogole sie polaczyl...
dulek000
Łączy pokazuje kto jest dostępny, a potem rozłącza...no na razie jest w porządku...
piotr.ek
QUOTE(dulek000)
Łączy pokazuje kto jest dostępny, a potem rozłącza...no na razie jest w porządku...

A probowales zagladac w logi z katalogu 'log'? Tam powinna byc bardziej szczegolowo opisana ta przypadlosc, jesli oczywiscie uda ci sie tam cos odnalezc* wink.gif

* Hao, ponawiam prosbe o timestampa w logach smile.gif Oczywiscie w formacie hh:mm:ss...
dulek000
Już działa! Przynajmniej na razie...

Szukałem w logach, ale nic specjalnego nie znalazłem...z timestampem byłoby łatwiej...
dulek000
I znów to samo...nie wiem co robić! sad.gif
dulek000
Chyba znalazłem na to sposób! Należało odznaczyć łącz przez modem!
Kobra
Tobie pomogło sad.gif ?
Bo mnie niestety - nie ;(
W sumie jedynym plusem tej sytuacji jest to , że w ogóle poznałem Konnekta !
Ale po kolei ...
Pewnego -niezbyt wink.gif- pięknego dnia niemal mi żyłka nie pękła ze złości , gdy firma sms-express dojeb*ła ...Eee... Tzn. chciałem powiedzieć była łaskawa dodać piękny bannerek również do listy kontaktów.
Ledwo się opanowałem i wyeksportowałem jeszcze listę znajomych , a następnie wychrzaniłem wszystkie foldery Gadu-Gadu.
Ja rozumiem , że niby z czegoś trzeba serwery utrzymywać , ale akurat 'ONI' wcale nie mają powodów do narzekania!
Na pierwszy ogień poszedł 'Tlen' z racji , że Znajomy już wiele wcześniej mnie do niego namawiał...
Pierwsze kilka dni - ok !
W sumie można powiedzieć , że byłem zachwycony wink.gif
Reklam niewiele mniej , ale sam komunikator okazał się lepszy biggrin.gif .
Nie , nie - nie pomyliłem forum - idę dalej wink.gif
Jednak niedawno (kilka dni temu) pojawił się problem wręcz nieznośny.
Jak to ktoś kiedyś pięknie nazwał 'dyskoteka' ;]
Dosłownie!
Bez przerwy , najwyraźniej bez żadnych logicznych zasad , ustalonego czasu ...
To konto tlena , to GG zaczęło się odłączać i natychmiast próbować połączyć z powrotem.
Ze skutkiem pozytywnym zazwyczaj , ale chyba każdy przyzna , że mam prawo jednak czuć coś innego niż radość ;]
Tym bardziej , że zdarzały się przypadki , iż wiadomości wysyłane powiedzmy o 12 przychodziły do mnie o 18 , mimo , że -podobno!!- zostałem połączony już o 16 !
No cóż , głupio trochę tak co kilka dni komunikator zmieniać , ale chociaż popatrzę - cóż szkodzi.
Nie szkodzi nic , a opłacało się smile.gif
Konnekt jest suuuuuper , o Gadu , to ja już nawet nie myślę wink.gif
Tlena też 'kasuje' biggrin.gif
Ale wracając do szkodliwości - problemu jednak nie rozwiązało sad.gif
Wieczne resety , na Konnekcie też ;(
Hmm , dla testów (bo jak podkreślam , po cudach , jakie oferuje Konnekt NIE MA MOWY o powrocie do gg wink.gif ) zainstalowałem jeszcze gg ...
Iii ... GGadałem do około 8 osób ...
Dostępnych!
I raczej nie obrażonych wink.gif
Do jednej o dwóch porach - za drugim razem utrzymywała , że słyszy mnie pierwszy raz a później nagle bez zmiany (jej , czy też mojego) statusu przestała -najwyraźniej- mnie 'słyszeć' ;(
Być może to nie ma nic wspólnego z innymi problemami - ale mówię , gdyż pojawiło się synchronicznie sad.gif
Tak , czy tak 'Ja kcę Konnekta ;(' ...
I nie wiem , co robić sad.gif
Sytuacja wygląda dokładnie jak u innych wpisujących się tu Osób.
Wykonałem wszystkie rady , a i sam kombinowałem często nawet w niesamowity sposób wink.gif
Może to chamsko zabrzmi , ale cieszę się , że nie tylko ja mam ten problem , bo pewnie ktoś by pomyślał , że jestem stuknięty ;]
Hmm , może to jakiś nowy wirus ?
Może jednak ja popełniam jakiś głupi błąd sad.gif ?
I proszę nie mówić o histerii , bo ja od ponad tygodnia z nikim -no poza realem tongue.gif:P:P:P wink.gif- nie rozmawiałem i mam prawo być w słabym nastroju sad.gif

Trochę pewnie nieprzydatnych danych : WinXP pro , ZoneAlarm Pro (konnekt ma wszystkie możliwości i przywileje :/ ) , Norton System Works 2003 (aktualizowany i używany regularnie!) , -hardłar chyba niepotrzebny smile.gif ?- ...

Pozdraviam i naprawdę baaardzo proszę o pomoc !
Z góry dzięki - Kobra

P.S.
Mam skłonność do błędów typu <? echo("lol'); ?> zamiast <? echo("lol"); ?> (to jest przykład z życia wzięty , i to wcale nie z tych lat , kiedy starałem się opanować 'echo' wink.gif ) ...
Ale równocześnie nie proszę tu o ocenę moich umiejętności , tylko w miarę możliwości wskazanie rozwiązania mojego problemu.
Jeszcze raz proszę i dziękuję wink.gif
hao
Log prawdę ci powie.... W katalogu konnekt/log/ w najświeższym pliku konnekt*.log znajdziesz informacje o tym, co dzieje się w bebechach konnekta, włącznie z kodami błędów na łączach przy rozłączaniu...
Kobra
Przemogłem się , żeby usiąść przy tej piekielnej machinie :]
"Kober kur*a nowy thems miał być wczoraj wieczór !" ...
Ale jedyne , co mnie w tym zdaniu martwi , to to , że otrzymałem je za pomocą e-mail :/
QUOTE(hao)
Log prawdę ci powie....

Hmm ... Ale zawsze zostaje kwestia interpretacji :]
A mówiąc bardziej uczciwie "g**** z niego rozumiem" wink.gif (nie mówię , że zły system logów , tylko , że ja nie widzę tu nic , co by mi mogło rozjaśnić sprawę sad.gif ) ...
Może ktoś będzie umysł miał jaśniejszy.
Jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc ...
Oczywiście logi dla wszystkich :
http://www.janislaw.netlook.pl/SS/index.php
(Przy okazji wykorzystam Was jako Beta-Testerów tongue.gif:P:P ... Jeśli wam powie , że nie możecie nic ssać , to bezpośredni link zamieszczam :] : http://www.janislaw.netlook.pl/SS/DATA/log.rar )

Z góry dzięki za wszelkie koncepcje rozwiązania problemu (dobry sposób na odebranie sobie życia też się może przydać laugh.gif :wink: ) ...
Pozdraviam !
Niou
ja również mam tego typu problem... i to od długieeego czasu. i np. na gg, na innym komputerze moje konto działa bez problemu, nie wiem jak konnekt. konnekt jest super, ale bez jaj, ja się tak nie bawię :-) zapomniałem dodać: robiłem dzisiaj format, bo myślałem że coś mi się kisi i dlatego konnekt świruje. Format i reinstalacja systemu nic nie pomogły :[
kSzopen
Witam wszystkich, mój pierwszy post, bo wcześniej nie było potrzeby postowania, a tu dzisiaj jest. Problem opisywany w wątku u mnie występuje.

UPDATE:

Błąd zlikwidowany, na jednym z komputerków, na których dzisiaj pracowałem zapomniałem gadulca wyłączyć i stąd wynikał kłopot.
Niou
ja na 100% nie mam włączonego więcej jak jedno gg :-) i wystarczyłaby zmiana hasła, co z resztą też zrobiłem smile.gif ale coś ostatnio mniej jakby się wyłącza, nie wiem, może się samo przestawi ;-)
mefju
U mnie taka sytuacja z gg jeszcze nie wystąpiła, jedynie Jabber czasami (bardzo rzadko) łaczy się i zaraz rozłącza, ale po kilku probach wszystko wraca do normy.

Z gg takie problemy ma mój kumpel, którego łączy do sieci doslownie na ułamek sekundy po czym natychmiast odłącza... Jak mowił - wypadki te nie mają żadnej reguły (może to jakieś złe oddziaływanie Marsa na Snickersa?)
Niou
Mój konnekcik zaczął na nowo działać jak należY smile.gif W życiu się na gg nie przestawię tongue.gif Rozłączanie i ponowne włączanie trzeba przeczekać smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.