Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lista kontaktów w kilku kolumnach
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Stron: 1, 2
Savanter
Jedyną rzeczą która trzyma mnie ciągle przy GG jest kolumnowy sposób wyświetlania listy kontaktów: jednym rzutem oka mogę ogarnąć wszystkich znajomych bez potzreby przewijania okna. Sprawa dla mnie fantastyczna, nie wiem dlaczego tak rzadko spotykana.
Wygląda to dokładnie tak:

user posted image


Zalety
:arrow: Bardzo dobrze widać wszystkie kontakty bez przewijania okna.
:arrow: Niezwykle prosto rozwiązuje sie sposob opisów pod konataktami - miejsca i tak jest przecież sporo
Odpadają tu takie wątpliwości
QUOTE
ze statusami to bym musiał liste kontaktów z 2 minuty przewijac do końca
albo
QUOTE
wyobraź sobie listę kontaktów ze 150 osobami i opisami wielolinijkowymi pod nimi. To już książeczka do nabożeństwa jest krótsza

W przypadku wielu kolumn byoby to najwyżej 1/4, może nawet 1/5 książeczki 8)
Niestety sa też i Wady
:arrow: Komunikator zajmuje dużo miejsca na ekranie -
polemizuję: - tyle co otwarty folder - mamy przecież przezroczystość więc da się przeżyć.

Nie wiem dlaczego ale nie spotkałem tego w żadnym innym komunikatorze, baa większość osób używających wyłącznie GG nie wie o tej funkcji. Czy implementacja takiego wyglądu jest aż taaka trudna?? to naprawde ułatwia zycie :roll:

Co o tym myślicie??
dulek000
To prawda-przydałaby się ta funkcja...
.nomis
Tak, takie coś byłoby niegłupie, tylko, że prawie napewno takie rozwiązanie nigdy się nie pojawi, bo o ile słyszałem, to lista kontaktów ma przypominac tą z Mirandy. A to IMO nawet lepiej smile.gif . Poza tym doskonale spisuje się tutaj filtrowanie kontaktów, pokazuje ci tych dostępnych i tych z opisami i po problemie smile.gif . W dodatku sam mozesz sobie wybrać, które kontakty mają być filtrowane.
zenq
po przesiadce z gg tez mi tego brakowalo... ale mnogosc innych opcji konnekta sprawia ze o przesiadce na gg nawet nie jestem w stanie myslec ;-)
Yasiu87
pomysl calkiem ciekawy... lecz nie kazdy ma po 150 kontaktow [; a do sortowania sa grupy, wazna rzecza sa metakontakty to dopiero ulatwi zycie. A co do przesiadki spowrotem na gg... to jest bezsensowa [; widzieliscie ile jest tam teraz bannerow, reklam itp. gowien? :]
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
pomysl calkiem ciekawy... lecz nie kazdy ma po 150 kontaktow [; a do sortowania sa grupy, wazna rzecza sa metakontakty to dopiero ulatwi zycie. A co do przesiadki spowrotem na gg... to jest bezsensowa [; widzieliscie ile jest tam teraz bannerow, reklam itp. gowien? :]


Masz racje. Nawet dla mnie uzywam konnekta juz ponad rok i nigdy nawet raz nie zainstalowalem GG laugh.gif
Savanter
.nomis wyjaśnij mi na czym polega wyższość listy z mirandy nad innymi :?:
Przemek
QUOTE(Savanter)
.nomis wyjaśnij mi na czym polega wyższość listy z mirandy nad innymi :?:


Wiesz wyzszosc to jest pojecie wzgledne bo jednemu sie podoba tak a drugiemu znowu inaczej. Mysle ze to kwestia przyzwyczajenia. smile.gif
.nomis
zainstaluj, a się dowiesz smile.gif . Wszystko jest po prostu ładnie i schludnie zrobione. Na górze dostępni, na dole niedostępni, a po środku jeszcze jakaś grupa smile.gif . Tylko nie pamiętam szczegółów, bo Mirandę miałem jakiś miesiąc temu i to tak tylko na próbę. Ale taka własnie lista mi się najbardziej podoba. Taka jest najwygodniejsza. Zdaje się w Tlenie też taka jest... To wygodniejsze niż kolumny, a opisów pod kontaktami nigdy nie lubiłem i nie używałem jak miałem gg, bo bardzo często gg je po prostu ucinało. Nie wiem czemu ludzie się tak przy nich upierają...
Przemek
QUOTE(.nomis)
zainstaluj, a się dowiesz smile.gif . Wszystko jest po prostu ładnie i schludnie zrobione. Na górze dostępni, na dole niedostępni, a po środku jeszcze jakaś grupa smile.gif . Tylko nie pamiętam szczegółów, bo Mirandę miałem jakiś miesiąc temu i to tak tylko na próbę. Ale taka własnie lista mi się najbardziej podoba. Taka jest najwygodniejsza. Zdaje się w Tlenie też taka jest... To wygodniejsze niż kolumny, a opisów pod kontaktami nigdy nie lubiłem i nie używałem jak miałem gg, bo bardzo często gg je po prostu ucinało. Nie wiem czemu ludzie się tak przy nich upierają...


No i chyba w Konnekcie tez tak jest ze dazymy do tego aby byl ogolny porzadek i aby wszystko bylo na swoim miejscu. Tak jak mowilem wczesniej jeden woli tak drugi nie i powinno pewnie byc tak ze kazdy moze sobie wybrac odpowienia opcje.

P.S
Widze ze nie tylko ja spiochem nie jestem biggrin.gif
Yasiu87
chyba nikt z was nie jest spiochem tongue.gif ja spac sie klade gdzies po 2:30 i wstaje po 13 wink.gif wiec mozna mnie nazwac spiochem tongue.gif ale wy... tongue.gif czemu nie spicie? :>
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
chyba nikt z was nie jest spiochem tongue.gif ja spac sie klade gdzies po 2:30 i wstaje po 13 wink.gif wiec mozna mnie nazwac spiochem tongue.gif ale wy... tongue.gif czemu nie spicie? :>


no to trafiles na bratnia dusze ja prawie podobnie biggrin.gif
Savanter
Pytałem bo sam nie używam Mirandy ( fakt, nieraz mnie nakłaniano :? )
Ale z tego co widze po zrzutach, nie jest to żadna rewolucja - wszystkie kontakty sa na jednej liście jeden pod drugim - więc dalej trzeba to wszystko przewijać
Fakt, filtrowanie mocno ułatwia sprawę, ale co jeśli jest dostępnych ponad 20 kontaktów :?: (u mnie codzienność)
nadal nie widac wszystkiego.. Miranda w tej kwestii chyba niewiele pomoże..
Wiesz.. sortowanie dostępni / niedostępni jest w sumie już w samym GG (dziś chyba najprymitywniejszy komunikator na rynku)
.nomis
Ja nie śpię, bo w wakacje zawsze przestawiam się na tryb nocny smile.gif .

A w Konnekcie przecież tak nie jest. Chyba, że o czymś nie wiem :> ? Jest to filtrowanie, ale to nie to samo... A mi nie chodzi o sortowanie stausów, bo to normalne, ale o to... to... Drzewko! Właśnie biggrin.gif

***
QUOTE
Fakt, filtrowanie mocno ułatwia sprawę, ale co jeśli jest dostępnych ponad 20 kontaktów

No to się rozciąga okno K na całą wysokość ekranu, wtedy zmieści się dużo kontaktów przecież.
Yasiu87
ej moze poszukajcie jakichs kolysanek na necie wink.gif spac a i ewentualnie snic o rozwoju drzewka w konnekcie tongue.gif
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
ej moze poszukajcie jakichs kolysanek na necie wink.gif spac a i ewentualnie snic o rozwoju drzewka w konnekcie tongue.gif
Nie nie my nie z tych smile.gif
.nomis
Ja zawsze zasypiam przy włączonym Winampie, tylko sobie nastawiam kDodatki żeby mi wyłączyły komputer o tej i o tej gdzinie, albo przy telewizorze smile.gif. Jak nic nie mam włączone to ciężko mi zasnąć...

taki nam się mały OT zrobił, ale Torn chyba nam wybaczy tongue.gif
Przemek
QUOTE(.nomis)
Ja zawsze zasypiam przy włączonym Winampie, tylko sobie nastawiam kDodatki żeby mi wyłączyły komputer o tej i o tej gdzinie, albo przy telewizorze smile.gif. Jak nic nie mam włączone to ciężko mi zasnąć...

taki nam się mały OT zrobił, ale Torn chyba nam wybaczy tongue.gif


Wiesz co... Torn mysle, ze bedzie laskawy zwlaszcza, ze ja po dlugiej nieobecnosci znowu jestem na forum. Co do zasypiania to ja rowniez musi cos grac zarowno jak zasypiam oraz jak sie budze to chyba jest juz uzaleznienie smile.gif Mam pytanko pewnie znowu nie na ten topic (na pewno nie na ten) ale czy uzywacie moze K.away, oraz czy dziala na 100% poprawnie?
.nomis
Ja używam. Bardzo się przyzwyczaiłem do tej wtyczki, moja sekretarka ma na imię Agata tongue.gif
> Dzień dobry. Nazywam się Agata i jestem automatyczną sekrtarką. Szefa niestety nie ma teraz przy komputerze, proszę zostawić wiadomość, a ja ją przekażę. Dziękuję.
(przykładowe) > Przepraszam, pan Maksymiuk musiał nagle odejść od komputera. Proszę o cierpliwość.
> Pan Maksymiuk jest już dostępny. Możesz z nim teraz porozmawiać, {display}.

>Witam. Nazywam się Agata i jestem automatyczną sekretarką. Szef polecił mi nie łączyć rozmów z osobami spoza jego listy kontaktów. Możesz jednak udowodnić znajomość z panem Szymonem wpisując jego nazwisko. Wtedy rozmowa z nim będzie możliwa.

Agatka jest po prostu boska tongue.gif
Przemek
QUOTE(.nomis)
Ja używam. Bardzo się przyzwyczaiłem do tej wtyczki, moja sekretarka ma na imię Agata tongue.gif
> Dzień dobry. Nazywam się Agata i jestem automatyczną sekrtarką. Szefa niestety nie ma teraz przy komputerze, proszę zostawić wiadomość, a ja ją przekażę. Dziękuję.
(przykładowe) > Przepraszam, pan Maksymiuk musiał nagle odejść od komputera. Proszę o cierpliwość.
> Pan Maksymiuk jest już dostępny. Możesz z nim teraz porozmawiać, {display}.

>Witam. Nazywam się Agata i jestem automatyczną sekretarką. Szef polecił mi nie łączyć rozmów z osobami spoza jego listy kontaktów. Możesz jednak udowodnić znajomość z panem Szymonem wpisując jego nazwisko. Wtedy rozmowa z nim będzie możliwa.



Agatka jest po prostu boska tongue.gif
Ja wlasnie powrocilem z wersji 11 na 10 bo powodowala taki blad, ze jak rozmawialem z kims w trybie away to sie bez mojej zgody :shock: wlaczala smile.gif Wtyczka jest rzeczywiscie niczego sobie zwlaszcza dla nas - spiochow. Dostaje mase wiadomosci do godziny 12 kiedy oczywiscie spie w najlepsze smile.gif

P.S
Twoje pomysly na automatyczna sekretarke sa niezle smile.gif
.nomis
Dziex tongue.gif

Ja mam najnowszą wersję. U mnie wtyczka robi coś takiego, że jak gadam z kimś przy włączonym trybie Away, to po może minucie zaczyna odpowiadać na każdą wiadomość od razu. Mam ustawione żeby odpowiadała co 58 sekund, ale Agata mnie nie słucha smile.gif

A może masz włączone synchronizowanie z trybem AutoAway?
Przemek
QUOTE(.nomis)
Dziex tongue.gif

Ja mam najnowszą wersję. U mnie wtyczka robi coś takiego, że jak gadam z kimś przy włączonym trybie Away, to po może minucie zaczyna odpowiadać na każdą wiadomość od razu. Mam ustawione żeby odpowiadała co 58 sekund, ale Agata mnie nie słucha smile.gif


Sluchaj opisz te bledy w watku http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=22843#22843 na pewno jest to wazna informacja. U mnie bylo wiele problemow kiedy uzywalem wersji beta konnekta i wersji 10 k.away ale wersja 11 powinna to wyeliminowac. Jestem pewien, ze Sija cos na nasze problemy pomoze smile.gif
.nomis
Błąd opisany :].

Teraz mam K 20.113. Ja mam w ogóle jakiegoś cudownego Konnekta chyba... Wszyscy mówią o jakichś błędach, a ja mam bardzo mało z nich. Jakimś cudem wszystko działa jak powinno. Tzn no, prawie wszystko, np. nie działa jak powinno filtrowanie, ale z utęsknieniem czekam na 0.7, mam cichą nadzieję, że pojawi się jeszcze w czerwcu :>
Przemek
Wyslalem Ci PM z moim numerem GG, ze strachu przed ofensywa na zmiane przez nas tematu smile.gif
Yasiu87
ja poszedlem sie wykapac a w tu postami sypiecie [; oczywiscie off topic smile.gif to moze spowrotem na temat? obstawiamy kiedy wyjdzie 0.7? stawiam na poczatek lipca (bardzo chcialbym) smile.gif
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
ja poszedlem sie wykapac a w tu postami sypiecie [; oczywiscie off topic smile.gif  to moze spowrotem na temat? obstawiamy kiedy wyjdzie 0.7? stawiam na poczatek lipca (bardzo chcialbym) smile.gif


No ladnie jak tu sie mecze a ty kompieli zazywasz biggrin.gif jakie ten swiat niesprawiedliwy. Poczatek lipca pewnie to jest realny termin ale to niestety sad.gif nie ja decyduje. Tutaj powinna wypowiedziec sie osoba ktora to bedzie pisala smile.gif. Yasiu87 wiesz co, moze wrocmy na poprawny tor bo ja boje sie az jak Hao albo Torn jutro wstana smile.gif Co to bedzie :wink:
Yasiu87
po 1 : mow mi Yasiu smile.gif
po 2 : nic nam nie zrobia, w koncu kochamy ich dziela [;
po 3 : wg. mnie te kolumny sa do niczego nie potrzebne biggrin.gif
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
po 1 : mow mi Yasiu smile.gif
po 2 : nic nam nie zrobia, w koncu kochamy ich dziela [;
po 3 : wg. mnie te kolumny sa do niczego nei potrzebne biggrin.gif


Ad 1 smile.gif Ok mi mow Przemek
Ad 2 No wiesz w sumie masz racje ale...
Ad 3 Tez z tego bym nie korzystal ale zawsze trzeba patrzec na to co inni wymagaja. Jezeli sie znalazl ktos kto chcialby aby taka opcja byla to mozna ja rozwazyc. Pewnie nie on jeden tego oczekuje. W koncu Konnekt ma byc czyms co jest na prawde DOBRE smile.gif

P.S
Konnekt juz jest dobry smile.gif
Yasiu87
co prawda to prawda Przemku wink.gif trzeba patrzec na innych... mysle ze zawsze jakies rozwiazanie sie znajdzie wink.gif moze jak pomarudzimy troszke Twórcom to dorzuca taka opcje do 0.7 ktora mam nadzieje wyjdzie na dniach... w koncu kilka dni mozna poczekac smile.gif
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
co prawda to prawda Przemku wink.gif trzeba patrzec na innych...  mysle ze zawsze jakies rozwiazanie sie znajdzie wink.gif moze jak pomarudzimy troszke Twórcom to dorzuca taka opcje do 0.7 ktora mam nadzieje wyjdzie na dniach... w koncu kilka dni mozna poczekac smile.gif


Dokladnie smile.gif
Ja ide spac bo juz 2:51 czyli... ... Najwyzszy czas na mnie. Do uslyszenia dzisiaj po godzinie 12 smile.gif
Yasiu87
ja tez ide spac smile.gif bede snil o 0.7 biggrin.gif
miejmy nadzieje ze juz niedlugo sie pojawi...
Przemek
QUOTE(Yasiu87)
ja tez ide spac smile.gif bede snil o 0.7 biggrin.gif
miejmy nadzieje ze juz niedlugo sie pojawi...

Ha ha Konnekt widze, ze nam sie udziela smile.gif
To ja bede snil o 100% dobrze dialajacym k.Away'u smile.gif
.nomis
biggrin.gif Ale macie ostro w głowach!
To ja będe śnił na temat, czyli o pięknej, uporządkowanej liście kontaktów w Konnekcie v0.7 tongue.gif
Przemek
QUOTE(.nomis)
biggrin.gif Ale macie ostro w głowach!
To ja będe śnił na temat, czyli o pięknej, uporządkowanej liście kontaktów w Konnekcie v0.7 tongue.gif

Masakra :oops:
lhs
I jak - wyspaliście się??
.nomis
Ja tak smile.gif . Prawie 9h spałem, więc dla mnie w sam raz, nawet trochę nadto.
Yasiu87
no ja tez mozna powiedziec wyspalem sie tongue.gif snilo mi sie ze w 0.7 jest pelna obsluga jabbera i tlena...
piotr.ek
To znaczy, ze tylko mi sie sesja sni? :x Proponuje zalozyc watek - "Lista zyczen", aby kazdy mogl dorzucic swoje 5 (dla spiochow moze byc 12, co by nie plakali) wysnionych groszy wzgledem Konnekta. Mala burza mozgow, 100 tysiecy mniej lub bardziej durnowatych pomyslow i moze cos ciekawego by z tego wyszlo tongue.gif
balky
mi sie sesja konczy snic, cale szczescie.. tak czy inaczej, taka 'wish list' albo 'feature request' to bardzo fajny pomysl.. wiadomo, pojawi sie od razu masa nietrafionych pomyslow, ale na pewno bedzie kilka dobrych.. jestem za!smile.gif
Przemek
QUOTE(lhs)
I jak - wyspaliście się??


Nie ma jak spanko dobre. Ja korzystam do woli bo niedlugo do pracy i po spaniu bedzie. Takie zycie studenta - nie trwa wiecznie.
.nomis
Mi się sesja nie śni, ale zaczynam mieć już egzaminowe koszmary... A co najgorsze do nauki mi się nie chce zabierać tongue.gif. Ma ktoś na to jakiś sposób?
MiLKA
Robic dokladnie to samo co ja, czyli wszystko co nie jest zwiazane z nauka biggrin.gif Naszczescie sesja dopiero bedzie i w dodatku krotka, tylko 5 egzaminow ;-)
Puma
Hmm główny wątek tematu gdzieś poszedł :wink:
.nomis
Milka, weź, to nie jest śmieszne biggrin.gif ja mam 2 lipca egzamin, no! smile.gif A NICZEGO jeszcze się nie nauczyłem...

Wydaje ci się, Puma wink.gif
sleesh
Poszedl na piwo ;]
Yasiu ty rastamanie jeden ;p
MiLKA
.nomis, przesadzasz, w tym tygodniu bede mial kilka "bardzo latwych" kolokwiow/egzaminow, za tydzien zaczyna sie docelowa sesja, dopiero bedzie rzeź, zwlaszcza jak sie nie bylo ani na jednym wykladzie. Czasami wolalbym pisac mature od nowa zamiast isc na jakis egzamin.
.nomis
W sumie maturę to już teraz dobrze wspominam smile.gif . A te egzaminy to dopiero będzie porażka... Niby polityka taka ciekawa, ale jak TRZEBA się uczyć to się nie chce...
Przemek
Dacie radę jesteście zdolni biggrin.gif
Yasiu87
sleesh [;
no wlasnie a gdzie watek?biggrin.gif
proponuje zakonczyc watek... odlozyc w niepamiec... i chodzmy na piwo smile.gif
.nomis
Yasiu, dowodzik proszę tongue.gif:P
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.