Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: laczenie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
MEK
mam pytanie po co po staracie z uprzednim ustawieniem na "niedostepny" sieci jabber i tlen probuja sie laczyc po starcie tlena? mam ESTABLISHED a po chwili TIME_WAIT

no i oczywisce ikonka miga a moim zdaniem powina odrazu byc niedostepna bez miganie bez proby laczenia no chyba ze status ostatni nie byl niedostepny

wiec to wygada na bug lub niedopatrzenie
.nomis
Napewno nie pmyliłeś forum? tongue.gif
O ile się orientuję, w Konnekcie nie można ustalić automatycznych statusów dla Tlenu i Jabbera. W ich przypadku Konnekt po starcie będzie próbował zawsze załadowac ostatni wybrany status. Jeśli będzie to 'niedostępny', Konnekt nie będzie próbował łączyć się z tymi sieciami.
A tak w ogóle, to jeśli nie chcesz żeby sięł łączyło w ogóle, to zrób tak: ustawienia>połączenie>łącz automatycznie (wyłącz)
MEK
wydaje mi sie ze nie pomylilem

co do automatycznych statusow o zadnych automatyczne statusach mi nie chodzi a o laczenie i natychmiastowe rozlaczenie co moim zdaniem wydaje sie to bez sesu jesli ostatni status byl na niedostepnym i po wlaczeniu konnekta on probuje sie laczyc po czym odrazu rozlacza hmm moze nie powinen i o to mi chodzi

"Jeśli będzie to 'niedostępny', Konnekt nie będzie próbował łączyć się z tymi sieciami.
" i wlasnie probuje sie laczyc bo ikona miga i zobacz w netstat
.nomis
QUOTE
jabber i tlen probuja sie laczyc po starcie tlena

stąd moje podejrzenia co do twojej pomyłki wink.gif

ikona miga i... co? tongue.gif A poza tym mówię przecież: ustawienia>połączenie>łącz automatycznie (wyłącz)
A tak dla pełnego bezpieczeństwa włącz od razu połączenie modemowe smile.gif to już nie będzie szans na automatyczne łączenie Konnektu.
MEK
.nomis najlepiej poczekajmy az sie odezwie hao i objasni dlaczego tak jest

w kazdym razi jak by ci to wytlumaczyc o co mi chodzi

bynajmniej nie chodzi mi o to aby sie nie laczyly wszystkie sieci przy starcie a mianowicie
niedostepny to rozlaczony prawda?
wyobraz sobie ze zostawiamy niedostepnego tlena i resetujemy konnekta a zamiast wlaczyc sie z niedostepnym on probuje sie laczyc byc moze nastepuje polaczenie i natychmiastowe rozlaczenie przy statusie niedostepnym uwazam ze to jest bez sesu
nie potrzebnie tylko probuje sie laczyc/obciaza procesor itp

opcja laczenia automatycznego (wylaczona) nie pomaga dlatego bo np chcemy aby jabber sie laczyl i np gg zawsze przy starcje

wiec uwazam ze powino sie to poprwaic
tak zeby status niedostepny sie nie probowal laczyc
aby nie bylo najmniejszej proby laczenia sie do danej sieci przy statusie niedostepnym po wlaczeniu konnekta

czy teraz mnie rozumiesz?
lhs
MEK - szukasz chyba dziury w całym.
Wyłączyłem Konnekta ze statusem na Tlenie "niedostępny", GG - "zaraz wracam", Jabber - "zaraz wracam". Uruchomiłem oryginalnego Tlena, później Konnekta. Oryginalny Tlen w ogóle nie zauważył włączenia Konnekta - przez cały czas pokazywał mnie jako niedostępnego. Czyli nie byłem połączony i zaraz rozłączony przez Konnekta.
MEK
lhs moze dla ciebie to jest nie istotne ale dla mnie sie liczy naprwade - dokladnosc moze nawet perfekcja

ja staram sie nie robic nic na odwal oczywisce nie zawsze sie mi to udaje

najmniejsze zeczy sie licza i to uznaje za blad

jesli ci to odpowiada a moze nawet podoba to jest to twoja sprawa tak jak moja aby ten uznany przezemne blad zostal naprawiony
dla mnie to nie jest szukane dziury w calym tak jak dla ciebie nie jest np jakas wtyczka na ktora czekasz i nie mozesz sie doczekac

po za tym jesli ja szukam dziury w caly to poweidz mi co ty robisz?

czyzbys lubial szukac takich postow gdzie sie wtracic? i nawet jak ktos dziala w dobrej wieze a tobie sie to nie podoba to chcesz cos napisac

a moze chronisz ceny czas hao aby zajmowal sie wazniejszymi zeczami niz dziurami w calym
lhs
QUOTE(MEK)
a moze chronisz ceny czas hao aby zajmowal sie wazniejszymi zeczami niz dziurami w calym

No właśnie...
MEK
czyli dziala tak aby to co dla ciebie wzne robil hao!

sprobuj nie patrzyc na siebie ale na ogol bo przeciesz to jest niajwazniejsze dla swiata czyz nie ? smile.gif
lhs
QUOTE(MEK)
sprobuj nie patrzyc na siebie ale na ogol bo przeciesz to jest niajwazniejsze dla swiata czyz nie ?

Oczywiście.
MEK
chyba nie bierzesz mnie serio tak jak ja ciebie biore serio

ale czy sam siebie biezesz serio?

nie boj sie niczego
hao nie przestanie pracowac nad konnektem z mojego powodu
lhs
Dla mnie EOT.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.