Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe powiadamianie o nadejsciu wiadomosci?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Nie przypominam sobie, zeby ktokolwiek to kiedys proponowal, choc byc moze sie myle.

Dzis doszedlem do wniosku, ze bardzo denerwujace jest obecny sposob powiadamiania o nadchodzacych wiadomosciach. Otoz, gdy mamy widoczne okno rozmowy (tj. nie przykryte innym), pozostajace jednak nieaktywne (tj. pracujemy w innym oknie), nie ma innego sposobu na powiadamianie o nadeszlej wiadomosci innego, niz mruganie na pasku zadan (pomijam diody klawiatury wink.gif). To denerwuje, bo jest to jakby zbyt "nachalna" forma informowania o takiej wiadomosci w tym przypadku - w koncu zeby ja odczytac nie trzeba siegac az do wspomaninego paska zadan. Ale gdyby tak... zastosowac mruganie okna rozmowy? Byloby to szczegolnie efektowne i uzyteczne w powiazaniu z mozliwoscia wlaczenia przezroczystosci okna rozmowy - okno po nadejciu wiadomosci cyklicznie zmienialoby swoja przezroczystosc, az do odczytania (o tym po czesci juz kiedys bylo). W przypadku, gdy okno jest niewidoczne, pozostaje stary sposob. Ewentualnie Wy cos wymyslicie smile.gif. Aha, co do przezroczystosci, to jak dobrze pamietam hao mowil, ze jest ona do wykonania przy pomocy wtyczki. Kto chetny? :>
dulek000
Ja chętny...
Przemekc1
Taki przydatny bajerek byłby z tego.
kox
QUOTE(dulek000)
Ja chętny...
Chętny do napisania czy używania? wink.gif
Puma
QUOTE(kox)
QUOTE(dulek000)
Ja chętny...
Chętny do napisania czy używania? wink.gif


Lepiej żeby do napisania :wink:
hm... pomysl dobry, tylko moze zamiast zmiany przezroczystosci okna lepiej zeby migala ramka tego okna ? ale to jest szczegol. Teraz niech ktos sie za to wezmie. GL :twisted:
dulek000
QUOTE(kox)
QUOTE(dulek000)
Ja chętny...
Chętny do napisania czy używania? wink.gif


Napisania? Raczej nie...na razie znam jedynie html. biggrin.gif
MIK

...ja chetny do proby napisania - ale jeszcze nigdy nie pisalem wtyczki i nie wiem czy to dobry punkt do startu??

Problemem moze byc rowniez fakt, ze wyjezdzam na 2 miesiace i moge miec problem z dostepem do inetu :/

ale jesli ktos moglby provide me with necessary start tips to bede dzwieczny. Cpp juz znam ale przydalby sie jakis guided tour procesu pisania wtyczki albo cos w tym stylu...
UNK
przyklady wtyczek masz w sdk, od tego najlepiej zaczac, ja tez tak zaczynalem wink.gif w sdk masz takze wszystko czego mzoesz uzyc w K
Olórin
Warto również przejżeć źródła wtyczek dostępnych na KPlugins
Sija
QUOTE(MIK)

...ja chetny do proby napisania - ale jeszcze nigdy nie pisalem wtyczki i nie wiem czy to dobry punkt do startu??

Problemem moze byc rowniez fakt, ze wyjezdzam na 2 miesiace i moge miec problem z dostepem do inetu :/

ale jesli ktos moglby provide me with necessary start tips to bede dzwieczny. Cpp juz znam ale przydalby sie jakis guided tour procesu pisania wtyczki albo cos w tym stylu...


proponuje zassac najnowsza wersje sdk [do adresu centralki dodajesz zmienna sdk=1], stworzyc nowy profil do testow, zaglebic sie w wyzej wspomniane sdk [tam znajdziesz opis konnektowego API, przykladowe wtyczki itp] i zassac kody zrodlowe pokrewnych wtyczek z KPlugins :>
winthux
Według mnie to jest zły pomysł... strasznie będzie zwalniało komputer... ja już widzę problemy na 850 duron z przezroczystością menu start... a co dopiero kilka wiadomości od kilku osób... będzie to tylko wtyczka dla tych co mają dobre kompy...

P.S.
Jest jeszcze 3 sposób powiadamiania :P ale to może później...
Przemekc1
QUOTE(winthux)
Według mnie to jest zły pomysł... strasznie będzie zwalniało komputer... ja już widzę problemy na 850 duron z przezroczystością menu start... a co dopiero kilka wiadomości od kilku osób... będzie to tylko wtyczka dla tych co mają dobre kompy...

P.S.
Jest jeszcze 3 sposób powiadamiania tongue.gif ale to może później...



Oczywiście taka wtyczka będzie potrzebowała mocnego kompa, ale przecież bedzie ją można równie dobrze wyłączyć

biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.