Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pamieciozerny Konnekt?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
piotr.ek
Wczoraj na forum frazpc.pl pojawil sie watek, ktorego autor pytal o komunikator zajmujacy jak najmniej ramu. Oto i on: http://www.frazpc.pl/b/75438. Nie mam pod reka Mirandy, wiec jej zbadac nie moge (wg. tego, co pisza na frazie zajmuje srednio 4-6mb, pewnie z pluginami, bo wiadomo, ile tam tego jest). Oryginalne GG pozera mi teraz 12mb (otwarte jedno okno rozmowy, dwa kontakty na liscie), a Konnekt z otwartym jednym oknem rozmowy i kompletem pluginow 21mb... Dlaczego az tyle? tongue.gif Co by nie powiedziec - 20mb na komunikator to calkiem sporo... (a moze piskam, w koncu w dzisiejszych czasach moje 192mb to tyle, co nic, hehe)
lhs
Gdzieś już o tym było, pamiętam, że nawet sam badałem sprawę i wyszło mi, że pod względem zużycia pamięci Konnekt zachowuje się "niekonsekwentnie" (od chyba 4MB do chyba 16MB). Pachnie mi to jakimś brakiem odśmiecania chyba...
piotr.ek
Ano bylo, ale przewijalo sie to jakos niewyraznie smile.gif Hao pracuje (mam nadzieje, hehe) nad nowa wersja, wiec moze przydaloby sie zwrocic na to teraz uwage. U mnie tez K potrafi raz zajmowac 10mb, a kiedy indziej nawet 24mb. Troche to zastanawiajace...
lhs
Problemem może być któraś wtyczka niewłaściwie zarządzająca pamięcią - jak znajdę kilka chwil, to się nimi pobawię...
Sija
IMHO K powinien koniecznie usuwac nieuzywane kolumny w konfiguracji, poniewaz przez to Konnekt sie systematycznie zamula
hao
Mozesz go odmulic - Export EXPimpem, kasowanie DTB, Import EXPimpem... Wrzuci komunikat o brakujacych kolumnach, ktory ignorujemy i gotowe.
W K najwięcej zjada kieview, podobnie jak wtyczki pobierajace dane po http. Oba przypadki powoduja ladowanie znacznej ilosci dodatkowych dll'i, chociaz jezeli wierzyc dokumentacjom, dlle sa wspoldzielone miedzy aplikacjami i wartosci podawane przez taskmanagera czesto mocno mijaja sie z prawda (chociaz nie jestem pewien)...
Generalnie najwiecej bierze po uruchomieniu, potem systematycznie spada...
lhs
QUOTE(hao)
kasowanie DTB

Których?? Wszystkich??
itsonlyme
przypominam o wycieku pamieci ktory raportowalem tutaj:
http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2130

w przypadku uzywania czasem przy wylaczonym necie, ale tez bez ustawionej opcji "dla modemowcow", mem leak naprawde straszny..[/url]
_menic_
To ze zjada troche za duzo RAMu to jeszcze mu podaruje. Ale to ze mi zajmuje całego procka to to juz przesada sad.gif Praktycznie nie da sie nic robic, nie wspominajc o graniu przy uruchowmionym konnekcie. Nie wiem czy to u mnie taki bład jest czy ogolnie cos nawala ze zjada całego procka :?
.nomis
Chyba jestes wyjątkiem smile.gif U mnie zjada 0% procka i 20,5MB ramu
piotr.ek
QUOTE(_menic_)
To ze zjada troche za duzo RAMu to jeszcze mu podaruje. Ale to ze mi zajmuje całego procka to to juz przesada sad.gif Praktycznie nie da sie nic robic, nie wspominajc o graniu przy uruchowmionym konnekcie. Nie wiem czy to u mnie taki bład jest czy ogolnie cos nawala ze zjada całego procka  :?

I pewnie masz win98? wink.gif Na win98 tez mi zzeral calego proca... ALE wirtualnie - bylo to widac w programikach pokazujacych zajetosc, lecz w praktyce kompa nie zwalnialo... cos wiec musisz miec powalone.
arkadyjczyk
U mnie na 98 niestety też już po włączeniu zajmuje 100% [procka, ale wystarczy wyłączyć kJabbera i zaraz spada.
vojtek
Ja mam troche dziwny objaw po włączeniu komputera.. Razem z K ładuje sie proces kablam.exe - powoduje to ze przez ok. 10 sekund pojawia się splash Konnekta i nic nie idzie zrobic, po prostu komp jakby wisi. Po tych ok. 10 sekundach juz jest ok, a proces kablam.exe znika.. Dziwne..
piotr.ek
QUOTE(vojtek)
Ja mam troche dziwny objaw po włączeniu komputera.. Razem z K ładuje sie proces kablam.exe  - powoduje to ze przez ok. 10 sekund pojawia się splash Konnekta i nic nie idzie zrobic, po prostu komp jakby wisi. Po tych ok. 10 sekundach juz jest ok, a proces kablam.exe znika.. Dziwne..

Tego nawet google nie znajduja :shock:
vojtek
Wlasnie sam nei mam pojecia co to moze byc.. Myslalem wpierw ze moze jakis trojan/wirus, ale antywirusa mam praktycznie codziennie aktualizowanego, firewall tez raczej dobrze dziala, do tego sciagalem nawet Trojan Remover i nic - takze mysle ze to nie to.. Poza tym dziwne, aby wystepowalo to tylko podczas 1 ladowania K. Gdy zamkne K i wlacze jeszcze raz - juz chodzi bez problemu.
Olórin
Ja miałem plik C:\WINDOWS\System32\waumgrd.exe, żaden antywirus mi tego nie wykrywał[z najnowszymi bazami wirusów], a na 99,9999999999% to jakiś wirus/trojan bo co innego by skanowało porty 139 i 445 (te od windowsowego usdostepniania plików) kilkuset adresom ip w internecie ? Upload ok. 20 kb/s przez ten proces smile.gif)
_menic_
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(_menic_)
To ze zjada troche za duzo RAMu to jeszcze mu podaruje. Ale to ze mi zajmuje całego procka to to juz przesada sad.gif Praktycznie nie da sie nic robic, nie wspominajc o graniu przy uruchowmionym konnekcie. Nie wiem czy to u mnie taki bład jest czy ogolnie cos nawala ze zjada całego procka  :?

I pewnie masz win98? wink.gif Na win98 tez mi zzeral calego proca... ALE wirtualnie - bylo to widac w programikach pokazujacych zajetosc, lecz w praktyce kompa nie zwalnialo... cos wiec musisz miec powalone.
No a mi nie tylko wirtualnie sad.gif Grac sie z konnektem nie da wogle. Przy przegladaniu filmow przez AVIpreview plik .avi wczytuje 5x dłuzej niz bez konnekta sad.gif
Sija
u mnie K zaczac zzerac mase zasobow po intensywnym testowaniu wielu wtyczek [w tym K.Away'a] - widac, ze nie radzi sobie najlepiej z obsluga .dtb, ktore rozrasta sie w miare uzytkowania i zaczyna byc odczuwalne dla systemu.
Olórin
Zrobiłem czyszczenie .dtb sposobem hao. Wyniki:
cfg.dtb było 35 KiB jest 21 KiB
cnt.dtb było 94 KiB jest 77 KiB
smile.gif

Inną kwestią jest jak robione są wtyczki smile.gif np. zamiast w kDodatkach poprawiać błędy [pewnie te książkowe] chyba je przepisze od nowa smile.gif

Mój K po paru godzinach pracy:
Private Bytes - 30 194 KiB
Private Bytes Peak (najwyższa zanotowana wartość) - 30 448 KiB
Working Set - 13 660 KiB
Working Set Peak - 26 756 KiB

ps. fajny progs do podglądania uruchomionych procesów z możliwością ich zatrzymywania (taka pauza) :] Może spokojnie zastąpić windowsowego taskmanagera biggrin.gif No i ma killa pod DEL na klawiaturze biggrin.gif
ps2. http://www.sysinternals.com/ntw2k/utilities.shtml wogóle mają tam fajne progsy, np. tcpview, filemon czy regmon biggrin.gif
kox
To ja polece wtyczkę Procfs do Total Commandera, która robi to samo smile.gif
Sija
QUOTE(Olórin)
Zrobiłem czyszczenie .dtb sposobem hao. [...]


cos wiecej? :]
zenq
QUOTE(Sija)
QUOTE(Olórin)

Zrobiłem czyszczenie .dtb sposobem hao. [...]



cos wiecej? :]

QUOTE(hao)
Mozesz go odmulic - Export EXPimpem, kasowanie DTB, Import EXPimpem... Wrzuci komunikat o brakujacych kolumnach, ktory ignorujemy i gotowe. (...)
Przemekc1
No ale takie badanie konnekta i gg ( i oczywiście tlena itd...) powinno się robić w następujący sposób konnekt powinien być włączony z takimi samymi "możiwościami" jak gg. No bo przecież taki gadulec, a konnekt ze wszystkimi sieciami i dodatkami napewno wypadnie w tym porównaniu gorzej.

Mi konnekt "zżera" 13mb.
_menic_
Nie wiem czy ktos to zauwazył, ale jezeli kliknie sie na jakis menu w konnekcie np. na menu ustawien, to zuzycie procka spada do 1 :shock: po zamknieciu manu powraca do poprzedniego stanu. Fajnie by było, jezeli ktos by to poprawił wink.gif Wcale bym sie nie obraził tongue.gif
Sija
QUOTE(_menic_)
Nie wiem czy ktos to zauwazył, ale jezeli kliknie sie na jakis menu w konnekcie np. na menu ustawien, to zuzycie procka spada do 1  :shock: po zamknieciu manu powraca do poprzedniego stanu. Fajnie by było, jezeli ktos by to poprawił wink.gif Wcale bym sie nie obraził tongue.gif


que?!
emzet
QUOTE(Sija)
QUOTE(_menic_)
Nie wiem czy ktos to zauwazył, ale jezeli kliknie sie na jakis menu w konnekcie np. na menu ustawien, to zuzycie procka spada do 1  :shock: po zamknieciu manu powraca do poprzedniego stanu. Fajnie by było, jezeli ktos by to poprawił wink.gif Wcale bym sie nie obraził tongue.gif


que?!


Problem byl juz poruszany tu: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...4&highlight=100 Od siebie dodam, ze swojego czasu tez doswiadczalem takiego zjawiska na win98. Po przesiadce na xp wszystko gra (mimo 300MHz;)).
_menic_
No ale to nie jest wytłumaczenie, ze jak ci zjada procka to przesiadx sie na XP. Ja mimo w miare mocnego sprzetu (celereon 1GHz, 256 RAM) nie jestem w satanie uzywac XP. Gdyż gryzie sie z moja plyta glowna sad.gif Tak wiece chcac nie chcac jestem skazany na 98. I fajnie by było gdyby cos sie z tym fantem zrobiło. Dzis starałem sie dojsc od czego tak nagle podskakuje zuzycie, ale pomimo 2 godzin zabawy nie doszedłem :| Potrafi działac kilka minut dobrze i nagle bez zadnej przyczyny podskoczyc i zuzywac całego procka. I nie mowcie ze to tylko wirtualnie, bo w gierki za zadne skarby z konnektem nie pogram sad.gif
emzet
QUOTE(_menic_)
No ale to nie jest wytłumaczenie, ze jak ci zjada procka to przesiadx sie na XP.


Kolega Sija wyrazil zdziwienie na wiesc o wym niezwyklym zjawisku, wiec stwierdzilem, ze warto przypomniec, ze ludzie mieli opisany problem juz od zarania konnekta;). Nie jestem w tej materii takim fachowcem, zeby to wytlumaczyc, wiec ograniczylem sie do zacytowania tego, co na ten temat znalazlem. A forum istnieje po to, zeby wymieniac sie doswiadczeniami, co rowiez uczynilem. A nad rozwiazaniem na pewno siedza juz Ci, ktorzy w pocie czola dzien i noc pracuja nad wersja 0.7 smile.gif

QUOTE(_menic_)
I nie mowcie ze to tylko wirtualnie, bo w gierki za zadne skarby z konnektem nie pogram


Ja tez nie pogrywalem, niezaleznie od wskazywanego u K. zuzycia cpu. Przy kazdym obciazeniu komputer z K. pracowal tak samo wolno;). Stad przypuszczenie, ze to obciazenie wirtualne i problem lezy gdzie indziej...
m4t3k
No to Konnekt zajmuje mi 5MB pamięci, ale zdziwiło mnie co innego... firefox 56MB :shock:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.