OK, pisałem wcześniej, że skrypty do obsługi bramek w sms.dll będziecie mogli pisać w JavaScripcie... Cóż, chyba jednak nie...

Krótka i prosta aplikacja, wywołująca JSem jedno okienko wymagała 5 MB pamięci i 9 wątków...
O ile rozumiem, że te 5 mega to w większej części biblioteki COM, które Konnekt i tak już ma załadowane, to jednak nadal niepokoi mnie fakt wykorzystania dodatkowych 9 wątków (które NIE są zwalniane) i pewnie i tak sporego zapotrzebowania na pamięć...

Druga krótka aplikacja którą napisałem wykorzystuje silnik języka LUA (www.lua.org). Zapotrzebowanie na pamięć - ~200Kb. Język jest dosyć prosty, a skrypty do smsów i tak w większości będą opierały się na wywoływaniu f-cji z osobnego Api. Dodatkowo skrypty mogą być podane w postaci skompilowanej co dodatkowo przyspieszy działanie!

Do sprawdzenia pozostał mi jeszcze Python, ale chyba sobie już daruję. Na wszelki wypadek skonstruuje wtyke tak, żeby można było później dodać inny engine...

Mam nadzieję że w przeciągu tygodnia będę miał pierwszą funkcjonalną wersję wtyczki do smsów... ta, nadzieja moją matką smile.gif