Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 0.7 - jeszcze nie teraz ...
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Pojawia się o to wiele pytań na forum - więc odpowiem zbiorczo - wersja 0.7 jest jeszcze (niestety) w fazie projektowania (już nie planowania wink.gif). Do zrobienia jest na prawdę mnóstwo rzeczy a nie tylko Konnektem człowiek żyje smile.gif Aktualne wersje mają na tyle myślę dużo możliwości i są na tyle stabilne, że możecie spokojnie męczyć autorów wtyczek o nowe wersje i pomysły.
Możecie być jednak pewni, że wersja 0.7 powstanie i inaczej być nie może biggrin.gif
jareq
..... hmmm..... :roll: aż się rozmażyłem - hao może chociaż powiesz w przybliżeniu kiedy ujżymy siudemkę... :?: może jakiesz screeny... :wink:
.nomis
sad.gif Ja sie niestety obawiam, że screenów jeszcze nie ma. Obyśmy tylko nie czekali tyle, co na Black & White czy innego (omatko!) DNF... Ale w tym roku wyjdzie. Prawda? :>
hao
Projektowania, czyli niestety nie pisania... Wg. założenia zacznę pisać dopiero wtedy, gdy stworzę kompletny opis wszystkich zmian i rozwiązań do wprowadzenia, a to już połowa sukcesu. Mam ogromną nadzieję, że uda mi się w tym roku smile.gif Ze screenów mam tylko stertę zapisanych kartek wink.gif
.nomis
Jezu, błagam Cię, Hao, niech to będzie w tym roku jeszcze... Najlepiej na moje urodziny, 2 listopada tongue.gif:P:P. A jak nie, to może... na Dzień Europy, 9 maja? :> smile.gif
Sad
Dobra Hao czas na szczerosc :? bedzie w tym tygodniu czy nie? :shock: tongue.gif
case
QUOTE(Sad)
Dobra Hao czas na szczerosc  :? bedzie w tym tygodniu czy nie?  :shock:  tongue.gif
przeciez napisal, ze ma nadzieje, ze uda sie w tym roku, czyli przed polowa 2005 nie mamy co liczyc na nowego K [obym sie pomylil], a mowie tak dlatego, ze jesli sie cos planuje, zadko udaje sie zmiescic w terminie [znam z autopsji..], do tego sami wiecie ile rzeczy planowanych jest w K 0.7 [prosciej by bylo napisac co nie jest planowane :twisted:] ..
iSiEk
Oj Konnekt zawiódł mnie sad.gif Nie bedzie 0.7 narazie sad.gif nie bedzie opisów pod kontaktam które sa dla mnie bardzo potrzebne sad.gif. Konnekt jest najlepszy ale bez opisów jest słaby! Jednak nie ma nawet na co zmienić bo reszta to wielka kiszka. Tyle chcialem powiedzieć!
piotr.ek
Tez nazbyt szczesliwy nie jestem. Wiele razy juz czytalismy w odpowiedziach na pytania, propozycje itp., ze trzeba poczekac do nowej wersji... jak znam zycie, to polowa z nowych pomyslow, ogolnie zaakceptowanych, do nowej wersji po prostu przepadnie zapomniana. No ale nic, co by nie powiedziec, na tym poziomie z Konnekta mozna naprawde smialo korzystac, wiec az tak plakal nie bede. Oby tez nasi wtyczkopisarze nie tlumaczyli sie teraz, ze czekaja na nowa wersje wink.gif
hao
0.7 ma przedewszystkim przynieść większą (znacznie) stabilność, uporządkować problemy z pożeraniem zasobów i poszerzyć API na tyle, aby na przykład opisy pod kontaktami, czy metakontakty można było napisać jako wtyczkę (chociaż to akurat znajdzie się w standardzie). Nie ma byc to zestaw nowych ficzersow, a praktycznie przepisanie podstaw Konnekta od nowa (i przy okazji dostosowywania wtyczek do nowego SDK, poprawienie w nich błędów). Mysle ze na dluzsza mete spodoba sie to Wam bardziej niz te nieszczesne opisy smile.gif
Aule
Tylko udostępnij to SDK odpowienio wczesniej, żeby można było dostosować wtyczki zawczasu. O ile dla MiLKI i Olórina pewnie nie zajmie to duzo czasu o tyle ja nie czuję się zbyt pewny jezeli chodzi o programowanie w Cpp.
Jeżeli udostępniłbyś SDK równorzędnie do wersji 0.7 mogłby się wytworzyć jakiś 'martwy okres', czyj jak to nazwać, gdy nie było by żadnych wtyczek. Niektóre pojawiłyby się tego samego dnia, inne następnego, a jeszcze inne po tygodniu, więc lepiej chyba dac to SDK kilka ni wczesniej, żeby zapobiec temu zjawisku. smile.gif
Arlathan
QUOTE(hao)
Mysle ze na dluzsza mete spodoba sie to Wam bardziej niz te nieszczesne opisy smile.gif

ja nie wiem co ludzie widza w tych opisach, przeciez to wyglada tragicznie. zajmuje zbyt duzo miejsca na liscie. a moze jestem tylko minimalista? smile.gif
piotr.ek
QUOTE(Arlathan)
QUOTE(hao)
Mysle ze na dluzsza mete spodoba sie to Wam bardziej niz te nieszczesne opisy smile.gif

ja nie wiem co ludzie widza w tych opisach, przeciez to wyglada tragicznie. zajmuje zbyt duzo miejsca na liscie. a moze jestem tylko minimalista? smile.gif

Nie zaczynajmy znow dyskusji na ten temat, bo kolejny watek pojdzie do wirtualnego piachu tongue.gif Koniec koncow opisy beda w nowej wersji standardowo i juz biggrin.gif

Ogolnie cieszy mnie to, co Hao napisal wzgledem zmian w programie i celu, dla ktorego nowa wersja powstaje. W koncu troche czasu odkad podstawy K powstaly juz minelo, a to oznacza z pewnoscia nowe umiejetnosci i sporo doswiadczenia. Konnekt na tym nie straci smile.gif Strone www tez co jakis czas trzeba od podstaw przepisac, do czego sam przymierzam sie od dwoch lat, buehehe...
hao
Dokładnie, w odróżnieniu od wszystkich nowych wtyczek rdzeń Konnekta jest bardzo słabo zorientowany obiektowo, przez co przez tyle czasu zdążył się tam zrobić koszmarny bałagan, którego skutki wysyłają się jako raporty smile.gif

pz - 0.7 nawet z częściową funkcjonalnością pojawi się na osobnej centralce, razem z częściowo przerobionym SDK, tak żebyście mogli wyłapywać błędy, co w przypadku centralki beta bardzo dobrze się sprawdziło.
bakerss
QUOTE(iSiEk)
Oj Konnekt zawiódł mnie sad.gif Nie bedzie 0.7 narazie sad.gif nie bedzie opisów pod kontaktam które sa dla mnie bardzo potrzebne sad.gif. Konnekt jest najlepszy ale bez opisów jest słaby! Jednak nie ma nawet na co zmienić bo reszta to wielka kiszka. Tyle chcialem powiedzieć!


To ja Ci proponuje wrócić na ten czas do GADU-GADU wink.gif
iSiEk
Troszke sie zdenerowałem ale już mi przeszło, konnekt jest najlepszy i nikt mu sie nie równa, byłem chwile (ok 10 minut na GG) i przez ten czas 2 razy wywaliło mi error :| wiec wracam tu i zostaje do konca swiata z konektem..i o jeden dzien dluzej! :roll:
bakerss
ku woli ścisłości z Konnektem ale to już szczegól ;O)
LooZ^
Moze ktos sie poswieci i napisze zapowiedz 0.7 ? wink.gif Chociazby w punktach wink.gif
k3mpa
a taie mam pytanei zasadnicze czy t anowa wersja sie ukaze jeszcze w tym roku ..;]
.nomis
Nie wiem czy nawet sam Hao zna odpowiedź na to pytanie smile.gif
k3mpa
hmm ..;] a wogóle to bedzie jaks nowa wersja ..tongue.gif tak spytam ..;D
.nomis
No nie, no... Być będzie na pewno smile.gif . Hao zamierza przecież rozwijać Konnekta dalej (prawda? smile.gif ). Więc o to, czy w ogole będzie nowa wersja to bym isę nie martwił... Pytanie tylko kiedy :|
hao
Hao bardzo by chciał rozwijać Konnekta dalej smile.gif I rozwija, chociaż wolniej z braku czasu...
LooZ^
hao : stworz jakis ladnie brzmiacy katalog, zrob screena i wrzuc na forum i oglos szumnie, ze prace nad 0.7 sie rozpoczely wink.gif Nie musimy wiedziec, ze nic wiecej oprocz utworzenia katalogu nie zrobisz na razie tongue.gif
k3mpa
i cisza ..;P
dulek000
QUOTE(k3mpa)
i cisza ..;P


Głucha wink.gif
k3mpa
..smile.gif powiedział bym że brak czego kolwiek o 0.7 ..smile.gif czy juz folder został stworzony ..smile.gif czy jeszcze nie ..smile.gif
NelQ
QUOTE(iSiEk)
Oj Konnekt zawiódł mnie sad.gif Nie bedzie 0.7 narazie sad.gif nie bedzie opisów pod kontaktam które sa dla mnie bardzo potrzebne sad.gif. Konnekt jest najlepszy ale bez opisów jest słaby! Jednak nie ma nawet na co zmienić bo reszta to wielka kiszka. Tyle chcialem powiedzieć!


Gdybyś trochę uważniej czytał forum to wiedziałbyś, że opisy są już daaaawno - link :twisted:
StRuGi
Oj nie wiem czy jak napisal posta, to juz wtedy byly :twisted:
.nomis
NelQ, gdybyś trochę uważniej czytał, to byś wiedział, że tamten post bł napisan 1 lipca tongue.gif A opisy doszły dopiero 15 tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.