Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: /amsg - a'la IRC
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
/amsg - jak ktos korzysta(l) z IRC'a, to wie o co mi chodzi. Cos podobnego przydaloby sie w konnekcie. Swietna sprawa, bardzo ulatwia zycie, np. piszemy '/amsg ide zjesc' i widomosc pojawia sie we wszystkich oknach smile.gif
hao
Pomysł fajny smile.gif Tylko w jaki sposób go rozwiązać? Proponuję
A :arrow: Dodatkowy przycisk na toolbarze w oknie wiadomości
B :arrow: Podmenu pod przyciskiem "Wyślij" z odpowiednią opcją (jak w oknie głównym)
C :arrow: Osobne okno do wysyłania wiadomości wywoływane z okna głównego...
jaki Pan Hao jest madry biggrin.gifD
hao
QUOTE
jaki Pan Hao jest madry

Yyy ? Nie rozumiem???
winthux
pewnie podlizywanie się tongue.gif
torn
ja jestem za opcjami B i C razem... faktycznie taka opcja przydała by sie ... szczególnie jak rozmawiam z 7 osobami na raz :]
cRoMo
Ja oponuje za opcja B, chciaz przydalby sie jakis skrot klawiszowy dodatkowo (np. Ctrl-Alt-Win + tresc, lub podobnie). Chociaz z drugiej strony to troche zbedne, biorac pod uwage, ze raczej rzadko takie wiadomosci slemy. Dodaj wiec opcje B, nad reszta mozna pomyslec innym razem biggrin.gif
Ludwik
A ja za A i B... oraz za czystym /amsg, czyli poleceniem tekstowym smile.gif (to bardzo ułatwia życie bardziej doświaczonym użytkownikom)
QUOTE(winthux)
pewnie podlizywanie się tongue.gif

:oops: smile.gif
desp
Hao dokladnie o tym ci napisalem!
no, prawie smile.gif moznaby to wprowadzic razem z emotikonami, tak mi sie zdaje wink.gif ale takze opcje typu /status_nwd nie przeskadzac, albo cos takiego, czyli czysty tryb tekstowy do zarzadzania statusami bezposrednio z okna wiadomosci! przemierzanie kursorem tysiecy pikseli tylko po to, by zmienic status jest bardzo niewygodne, a to rozwiazanie na pewno ulatwiloby zycie wielu uzytkownikom.
pozdrawiam!
desp
zapomnialem dodac, ze wg. mnie dodatkowe okno to troche chory pomysl, zwlaszcza, gdy ktos prowadzi i tak powiedzmy 4 czy 5 rozmow ciasno sie na pulpicie robi. sposob z poleceniami w oknie rozmowy jest duzo, duzo szybszy i wygodniejszy, oszczedza sporo czasu.
SandmmaN
QUOTE(desp)
no, prawie  smile.gif  moznaby to wprowadzic razem z emotikonami, tak mi sie zdaje wink.gif

no comment ;-)

Jezeli chodzi o opcje z /amsg to tez jestem za B.
Rownoczesnie przychlam sie o prosbe dodania (o ile to mozliwe) komendy /amsg z poziomu normalnego okna rozmowy.
hao
Sam Konnekt będzie miał ograniczony zestaw komend do wywoływania. Rzeczy takie jak amsg obsługuje już w tej chwili kBot o ile pamiętam...
Olórin
QUOTE(desp)
Hao dokladnie o tym ci napisalem!
no, prawie  smile.gif  moznaby to wprowadzic razem z emotikonami, tak mi sie zdaje wink.gif ale takze opcje typu /status_nwd nie przeskadzac, albo cos takiego, czyli czysty tryb tekstowy do zarzadzania statusami bezposrednio z okna wiadomosci! przemierzanie kursorem tysiecy pikseli tylko po to, by zmienic status jest bardzo niewygodne, a to rozwiazanie na pewno ulatwiloby zycie wielu uzytkownikom.
pozdrawiam!


B i C i komendy textowe (może zamiast podkreślnika coś inego,poco sobie utrudniac zycie naciskaniem shifta:P)
malcoolm
witam,
ja mam jedno pytanko:
jak ustawic zeby w oknie wiadomosci bylo
xywka (xx:xx) i wiadomosc ( w tej samej linii ) tak jak na IRC'u

pozdrawiam
zenq
troche pobierznie przeczytalem, wiec jak cos to sory, ale bodajrze w k.dodatkach jest f-kcja SPAM... piszesz /all papapa i wysyla na wszytskie okienka
Sija
QUOTE(zenq)
troche pobierznie przeczytalem, wiec jak cos to sory,  ale bodajrze w k.dodatkach jest f-kcja SPAM... piszesz /all papapa i wysyla na wszytskie okienka


na jakie pytanie to jest odpowiedz ? bo na pewno nie na to powyzej...

malcoolm: w tej chwili musialbys pokombinowac z CSSem (float: left), ale tez nie gwarantuje, ze cos z tego wyjdzie. nix ma niedlugo dodac szablony wiad., i wtedy bedzie to mozliwe.
Olórin
Takie coś działało w moim stylu (chyba dark2), powinien byc na wiadomosc.info smile.gif
atol
co do tej funkcji to moze w kDodatkach dodać w oknie wiadomości/lub na toolbar guziczek wyślij spam i bedzie tymczasowe rozwiązanie.
zenq
QUOTE(Sija)
QUOTE(zenq)
troche pobierznie przeczytalem, wiec jak cos to sory,  ale bodajrze w k.dodatkach jest f-kcja SPAM... piszesz /all papapa i wysyla na wszytskie okienka


na jakie pytanie to jest odpowiedz ? bo na pewno nie na to powyzej...
(...)

ehh Sija Sija... na to w pierwszym poscie w tym temacie rzecz jasna. Chyba nie musze odpowiadac tylko do ostatniego postu? no chyba ze o czyms nie wiem...
Sija
QUOTE(zenq)
[...] no chyba ze o czyms nie wiem...


QUOTE
Wysłany: 30.09.2002 [16:16]
NelQ
QUOTE(hao)
Pomysł fajny smile.gif Tylko w jaki sposób go rozwiązać? Proponuję
A :arrow: Dodatkowy przycisk na toolbarze w oknie wiadomości
B :arrow: Podmenu pod przyciskiem \"Wyślij\" z odpowiednią opcją (jak w oknie głównym)
C :arrow: Osobne okno do wysyłania wiadomości wywoływane z okna głównego...


B + tryb tekstowy
case
QUOTE(NelQ)
QUOTE(hao)
Pomysł fajny smile.gif Tylko w jaki sposób go rozwiązać? Proponuję
A :arrow: Dodatkowy przycisk na toolbarze w oknie wiadomości
B :arrow: Podmenu pod przyciskiem \"Wyślij\" z odpowiednią opcją (jak w oknie głównym)
C :arrow: Osobne okno do wysyłania wiadomości wywoływane z okna głównego...

B + tryb tekstowy

data postu hao to: Wrz 30, 2002, wiec smiem domniemywac, iz nie jest to najaktualniejsza propozycja.. laugh.gif
zenq
hyh... ale zonk ;p
post zaznaczony jako nie przeczytany to odpisalem ;p nie ma to jak ktos odswierzy topic ;]
nEsToO
hm.. ale musiało by to byc na zasadzie wysyłania do tych osob z którymi mamy otwarte okienko z rozmową. bo w przeciwnym razie to bedzie uciążliwe i niepotrzebne bo skoro ja mam np 200 osob w kontaktach to bedzie przerąbane do kazdego wyslac
NelQ
Właśnie o to chodziło, żeby można było wysłać wiadomość do wszystkich kontaków z którymi rozmawiamy naraz. Ale chyba EOT bo to już jest w kDodatkach (SPAM) i wystarczy żeby Olórin dodał przycisk "SPAM" do okna rozmowy.
case
przeciez jest kAway z wymieniona funkcja.. :roll:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.