Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kpilot2
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
winthux
Szukam propozycji/usprawnień/pomysłów do nowego kpilota 2 ! :D Mam tydzień na napisanie wtyczki - 10 lipca wyjeżdżam. Będę się starał jak najszybciej i jaknajlepiej to zrobić. Choć większą część mam już za sobą (pozostały testy, czy wszystko działa poprawnie) to czeka jeszcze napisanie rdzenia wtyczki, ale z tym nie powinno być raczej problemów, bo będę się wzorował na nieopublikowanej wersji kpilota, która w miarę radziła sobie. Oto lista dostępnych na razie funkcji: (może ulec zmianie):

/* Kontrola odtwarzacza */
+ Play
+ Pause
+ Stop
+ Next
+ Prev
+ Volume Up
+ Volume Down

/* Dane pobierane z odtwarzacza */
+ Długość utworu
+ Aktualna pozycja utworu
+ Pozostały czas utworu
+ Ile procent już odtworzono
+ Ile procent jeszcze pozostało
+ Wersja odtwarzacza
+ Tytuł
+ Artysta
+ Album
+ Nazwa pliku
+ Status odtwarzacza( Playing/Paused/Stopped )

/* Dodatkowe funkcje, które nie były w poprzednim kpilocie */
+ Trackball do kontroli głośności
+ Ograniczenie opisu do n znaków (jako opcja)
+ Alias /mymusic (wkleja do okna rozmowy wcześniej zdefiniowany ciąg znaków - tytuł/artysta itp )

Czekam na propozycje. Jak będzie ich dużo to część dodam przed wyjazdem a część dopiero po.
StRuGi
Możliwość ustawienia składni "now playing", czyli moznosc korzystania z parametrow [tak jak np. w kAway {display}].
Olórin
Strugi - popieram, takie formatowanie było by najlepsze

Może możliwość doklejenia do wiadomości k.Away aktualnie słuchanego utworu ??? :]
winthux
To już będzie/ To już napisałem:

QUOTE
/* Dane pobierane z odtwarzacza */
+ Długość utworu
+ Aktualna pozycja utworu
+ Pozostały czas utworu
+ Ile procent już odtworzono
+ Ile procent jeszcze pozostało
+ Wersja odtwarzacza
+ Tytuł
+ Artysta
+ Album
+ Nazwa pliku
+ Status odtwarzacza( Playing/Paused/Stopped )


to może udostępnić innym wtyczkom, aby mogły same se pobrać z kpilota to co chciały?
Sad
Zapowiada sie swietnie.. tylko prosze.. pamietaj o zasobach! biggrin.gif
zenq
ja bym dodal jeszcze alias /jakis_alias, ktory by wklejal w okno rozmowy nazwe aktualnie granego pliku razem z rozszerzeniem. imho przydatne kiedy chcemy podac kumplowi piosenke do poszukania konkretnej wersji na necie - w sumie nawet czesto mi sie zdarza
Sija
QUOTE(zenq)
ja bym dodal jeszcze alias /jakis_alias, ktory by wklejal w okno rozmowy nazwe aktualnie granego pliku razem z rozszerzeniem. imho przydatne kiedy chcemy podac kumplowi piosenke do poszukania konkretnej wersji na necie - w sumie nawet czesto mi sie zdarza


QUOTE(winthux)
+ Alias /mymusic (wkleja do okna rozmowy wcześniej zdefiniowany ciąg znaków - tytuł/artysta itp )
ale chyba najwazniejsze bedzie zeby sie nie wieszal tak jak to robi uwczesny pilot !! popracuj nad tym a to bedzie 70% sukcesu ! GL & HF biggrin.gif
shw
wiecej aliasow - albo do zdefiniowania samemu dla najwazniejszych funkcji, albo na sztywno np. /play /pause /next /pilotoff itd.
mles
Do tego wtyka do foobara i pobieranie dowolnie sformatowanych danych z tegoż odtwarzacza wink.gif
QUOTE(mles)
Do tego wtyka do foobara i pobieranie dowolnie sformatowanych danych z tegoż odtwarzacza wink.gif


hm... po co ci wtyka do foobara?? bo troche tego nie rozumiem... wystarczy ze sciagniesz taki komponent do foobara foo_winamp_spam.dll i mozesz cieszyc sie foobarem za pomoca nawet najstarszego pilota.
zimaq
to ja tak coś innego sie zapytam...
kiedy kPilot2 będzie do pobrania? rozumiem że przed 10, czyli jeszcze 6dni najwięcej smile.gif
btw. rzeczywiscie by sie przydala wbudowana obsługa najnowszego foobara smile.gif
omg przeciez pisze ze za pomoca tego plugina i kpilota robisz co chcesz z foobarem. boshh niekumaty jakis jestes czy co ?
riĐĐle
Zdaje się, że był też error podczas crossfadingu piosenki i scrolla tytułu w Winampie 3/5.
winthux
Dzięki riĐĐle, przyjrzę się temu bliżej.
Davka
Ooo jak fajnie !! biggrin.gif

Najważniejsza dla mnie jest stabilnośc wtyki !
Sad
Winthux jutro Cie nie bedzie a kpilota nie widac sad.gif...
_menic_
Jak dla mnie to najwazniejsze by było porawienie stabilnosci oraz mozliwosc dodania własnego textu razem z tytułem piosenki wink.gif
mles
QUOTE(arct!c)
hm... po co ci wtyka do foobara?? bo troche tego nie rozumiem... wystarczy ze sciagniesz taki komponent do foobara foo_winamp_spam.dll i mozesz cieszyc sie foobarem za pomoca nawet najstarszego pilota.


A czy nie napisałem wyraźnie i pobieranie dowolnie sformatowanych danych z tegoż odtwarzacza?

ech...
Davka
I co projekt upadł ??
Olórin
QUOTE
Mam tydzień na napisanie wtyczki - 10 lipca wyjeżdżam.
No i wyjechał smile.gif Miałem do czynienia z betą, działa b.dobrze, a raczej działała do instalacji K 0.6.20.114 wink.gif
Dimebag
Heh, wtyczki padają jak muchy wink.gif
zenq
QUOTE(Olórin)
(...) Miałem do czynienia z betą (...)

fajnie byc pre-beta testerem ;p ??
MiLKA
QUOTE(Dimebag)
Heh, wtyczki padają jak muchy wink.gif

wtyczka nie padła! Winthux poprostu pojechał na wakacje. Jak wróci to będzie kontynuował prace nad wtyką ;-)
zenq
Milka chodzilo chyba oto:
QUOTE(Olórin)
(...) działała do instalacji K 0.6.20.114 wink.gif

i'm right Dimebag? ;-)
Sad
Ja tez mialem przyjemnosc testowac i musze powiedziec, ze bylem mile zaskoczony wink.gif. Po prostu dziala b. dobrze ani razu sie nie posypal co w przypadku jego wczesniejszego brata mialo miejsce co chwile.
zenq
to podzielcie sie ta beta... plis na pm :]
Versago
hm zauwazylem ze @winthux juz chyba wrocil (Audioscrobbler). czy ktos moze zdradzic jak ida prace na wtyczka i kiedy zostanie ona udostepniona szerszej rzeszy uzytkownikow ?
Sija
Prace nad wtyczka ida powoli, acz dobrze :>
Versago
No tak, krotko i na temat, aczkolwiek jakze tresciwie, dzieki @Sija za odpowiedz, brakuje mi tylko jeszcze jednej informacji, oczywiscie nie osmielibym sie nikogo poganiac i nie to jest moim zamiarem, ale czy znany jest jakis chociazby przyblizony termin jej wydania ? 'Jade' teraz na AutoStatusie i przyznam ze ogrom jego opcji mnie przytlacza wink.gif Co prawda spelnia swoje zadanie wysmienicie, ale to nie jest to do czego przyzwyczail mnie kPilot.
StRuGi
prosze, to jest starsza wersja ;p

Załączniki

Versago
Ja tu kombinuje jakby sie dobrac do jakies bety, mysle, moze ktos sie zlituje,a tutaj cos takiego ;-) Mimo wszystko dziekuje @StRuGi, nie pomyslalem zeby cofnac sie do wczesniejszej wersji...
.nomis
Byłoby fajnie jakby w nowym kPilocie głośniej/ciszej nie było dwoma guzikami tylko suwakiem, jak w Winampie.
dulek000
QUOTE(.nomis)
Byłoby fajnie jakby w nowym kPilocie głośniej/ciszej nie było dwoma guzikami tylko suwakiem, jak w Winampie.


Baaa byłoby cudownie!
Sija
QUOTE(.nomis)
Byłoby fajnie jakby w nowym kPilocie głośniej/ciszej nie było dwoma guzikami tylko suwakiem, jak w Winampie.


osmiele sie uchylic rabka tajemnicy i powiedziec, ze to juz jest zrobione :>
.nomis
O kurde! Moja prośba została spełniona zanim jeszcze zdążyłem ją zadać biggrin.gif! To może tak... kPilocik by ktoś wypuścił? :>:P
2230093
czekamy a widze że będzie warto
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.