Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: za długi główny toolbar w oknie rozmowy...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
sn0wman
...no właśnie, kiedy potrzebnych/przydatnych wtyczek robi się dużo, żeby był łatwy dostęp do wszystkich w oknie rozmowy, pomimo wyłączenia strzałek/opisów (które wyłączyłem od razu tongue.gif), trzeba dość mocno poszerzyć okno. ten toolbar powinien się albo zawijać do aktualnego rozmiaru okna, albo być na życzenie użytkownika konfigurowalny wertykalnie (tzn w pionie).

pozdr, sn0w
dulek000
Przydatne, przydatne...
lhs
Wszystkie wtyczki można "schować" w jednym menu - Opcje | Konfiguracja | Wtyczki | Wybierz miejsce dla menu wtyczek ---> Menu.
Lipa.dk
QUOTE(lhs)
Wszystkie wtyczki można \"schować\" w jednym menu - Opcje | Konfiguracja | Wtyczki | Wybierz miejsce dla menu wtyczek ---> Menu.

Ta opcja nie chowa wtyczke w jednym menu w oknie rozmowy, a jedynie w głownym oknie konnekta... a problem (wydaje mi się) dotyczy okna rozmowy. Ja popieram propozycje wyboru, które wtyczki mają być na toolbarze widoczne...
lhs
Racja - gdzieś mi to "okno rozmowy" umknęło... smile.gif
Olórin
To raczej jest do zrobienia w samych wtyczkach, gdzie mają być smile.gif Chociaż taki "edytor" UI jest też do zrobienia....
sn0wman
owszem jak napisałem chodziło mi o okno rozmowy. problem zauważyłem
po dodaniu do aktywnych wtyczek WAPilota, ktora jakkolwiek bardzo przydatna, okazala się wyjątkowo 'toolbarożerna'. ale dotyczy to w sumie również głównego okna programu. w tej chwili mam ikony 6 sieci. kiedyś będzie jeszcze [mam nadzieję smile.gif] osobna ikonka ICQ, więc w tym miejscu nawet nie będzie tak źle (7). ale powiedzmy że ktoś potrzebuje nie 1-2-3 konta jabbera ale np 6 ? chociaż tutaj problem raczej nie istnieje, gdyż dostęp do wszystkich sieci daje kZmieniacz. a jeśli istnieje (np chciałbym być niedostępny tylko na jednej sieci, dajmy na to ostatniej właśnie która się nie mieści) to jest to myślę trudniejszy do rozwiązania (o ile wogóle), bo w głównym oknie najważniejsza jest lista kontaktów. więc toolbar też nie może zajmować za dużo miejsca i ich mnożenie nie wchodzi w rachubę. a w oknie rozmowy jest mi to obojętne, po prostu ekonomiczniej żeby okno było 1 cm wyższe niż 5 cm szersze (niech ktoś policzy stosunek przyrostu pól tego okna w obu przypadkach tongue.gif)
lhs
W oknie rozmowy możesz umieścić jeden toolbar POD drugim (zamiast w prawo od niego).
Olórin
QUOTE(sn0wman)
będzie jeszcze [mam nadzieję smile.gif] osobna ikonka ICQ,

Hmmm....dobry pomysł z zrobieniem ikonek na pasku sieci dla transportów biggrin.gif[a tam menu wyboru statusu...]
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
QUOTE(sn0wman)
będzie jeszcze [mam nadzieję smile.gif] osobna ikonka ICQ,

Hmmm....dobry pomysł z zrobieniem ikonek na pasku sieci dla transportów biggrin.gif[a tam menu wyboru statusu...]

A ja czekam, az wreszcie w oknie rozmowy ikonka w lewym gornym rogu bedzie zalezna od sieci (zamiast tej standardowej koperty)...
sn0wman
QUOTE
W oknie rozmowy możesz umieścić jeden toolbar POD drugim (zamiast w prawo od niego).


wiem, tak jest ustawione domyślnie. nie o to jednak chodzi smile.gif. są dwa toolbary - t. wtyczek (+kilka rzeczy na nim które są a nie są wtyczkami) i t. edycji. t. edycji jest jaki jest (ma 4 ikonki bodajrze) i dużo mijesca wink.gif nie zajmuje. chciałbym natomiast (tak jak widosowski pasek narzędzi) rozszerzyć t. wtyczek, żeby był jak dwie lub trzy [i jak bym jeszcze np mógł w miejsce którego na nim zbywa przesunąć toolbar edycji smile.gif...]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.