Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt a win2k3
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Zakrn
Zmieniłem system na win2k3...
I co mogę powiedzieć? Próbuję używać konnekta, ale jest to dosyć trudne. Niezależnie od tego, czy włączam tryb zgodności z win xp, czy nie, to:
1. Co pewien czas wywalane są błędy krytyczne, o różnych powodach i i źródłach, dlatego ich nie przytoczę tutaj, chyba, że będziecie chcieli.
2. Brak animacji emotikon (zupełny, a nie tylko przy kliknięciu na link).
3. Bardzo spowolniona praca.
4. Nie zawsze znika status aktywności (ikonka z pytajnikiem), nawet po 24h.

Żaden z tych problemów nie zaistniał na moim wcześniejszym xp.

Na razie tyle zauważonych kwestii... być może lista się rozszerzy.
Moje pytanie i prośba brzmi - czy ktoś już miał styczność z kombinacją: konnekt + win2003 i przeżywał podobne udręki?
piotr.ek
Mialem przez miesiac, a moze poltora (grudzien-styczen jakos) win2k3 (polroczne demo z PCWK) i zadnego z opisanych przez ciebie problemow nie doswiadczylem. My girl jeszcze do bodajze maja tez z tej windy i Konnekta korzystala i rowniez - nic z tych rzeczy. Zawsze byl to najnowszy K i win ze wszystkimi dostepnymi aktualizacjami...
winthux
Ja pracuję na Win 2k3 standard (wcześniej miałem enterprise) od prawie roku i żadnych różnic nie widać między xp a tą wersją. Żadnych błędów krytycznych... To musi być związek tylko z Twoimi ustawieniami/sprzętem/zainstalowanymi programami.

P.S.
Win 2k3 jest właściwie XP rozszerzonym o funkcje serwerowe więc identycznie powinien się zachowywać konnekt na xp i na 2k3.
Zakrn
QUOTE
Win 2k3 jest właściwie XP rozszerzonym o funkcje serwerowe więc identycznie powinien się zachowywać konnekt na xp i na 2k3

Ale ja to wiem... I jeśli to ma związek z moim sprżetem i ustawieniami - na xp miałem praktycznie to samo. No może zamiast apache 2 jako usługa miałem 1 coś i zamiast kaspersky antyvirus for nt miałem nav, ale próbowałem wyłączyć to i działać i bez zmian...
Może to tylko na początku, a za kilka dni się uspokoi... Zobaczę... Na razie dziękuję i oczekuję moze jakichś jeszcze koncepcji.
zenq
ja korzystam w win 2k3 std eng i wsio chula jak nalerzy... animacje emotikon uzyskasz gdy wlaczysz w ustawieniach IE ustawisz by dopuszczal animacje obrazkow. Spowolniona praca moze byc spowodaowana np. nie ustawieniem akceleracji grafiki na maxa, co napewno przydaje sie przy np. przezroczystosci okna... poczytaj na xp.net.pl jest artykul o dostosowywaniu 2k3 jako workstation.

ps. na siedzialem rownierz na enterprise kawalek czasu i rownierz zadnych problemow nie bylo...
Lukas77
QUOTE(zenq)
ja korzystam w win 2k3 std eng i wsio chula jak nalerzy... animacje emotikon uzyskasz gdy wlaczysz w ustawieniach IE ustawisz by dopuszczal animacje obrazkow. Spowolniona praca moze byc spowodaowana np. nie ustawieniem akceleracji grafiki na maxa, co napewno przydaje sie przy np. przezroczystosci okna... poczytaj na xp.net.pl jest artykul o dostosowywaniu 2k3 jako workstation.

ps. na siedzialem rownierz na enterprise kawalek czasu i rownierz zadnych problemow nie bylo...


Dokładnie, wsio chula dopiero po dostosowaniu win2k3 - ja mam w pracy konnekta na enterprisie i śmiga jak złoto. Trza akceleracje grafiki włączyć, zmienić ustawienia IE i będzie OK.
Pozdrawiam
Zakrn
To nie problem dostosowania... Wsezystkie przyśpieszenia mam włączone, itd. Nie mam żadnych pomysłów, co innego może być powodem.
QUOTE
animacje emotikon uzyskasz gdy wlaczysz w ustawieniach IE ustawisz by dopuszczal animacje obrazkow.

Faktycznie :oops: - tak to jest, jeśli korzysta się normalnie z firefox'a... Przynajmniej ten jeden problem z głowy. Dzięki, zenq.
Olórin
QUOTE(Zakrn)
Na razie tyle zauważonych kwestii... być może lista się rozszerzy.
Moje pytanie i prośba brzmi - czy ktoś już miał styczność z kombinacją: konnekt + win2003 i przeżywał podobne udręki?

Ja używałem i nie miałem z tym problemów. Tylko ze zaraz po instalacji właczyłęm w ie animacje itd. oraz włączyłem przyspieszenie sprzetowe w opcjach karty graficznej + directx. Był kiedyś przepis na jakiejs stronie jak dostosowac 2003 na potrzeby stacji roboczej, ale nei moge teraz tego znaleźć
zenq
Olórin zerknij na moja odpowiedz 3 posty wyrzej ;-) hehe
Zakrn
I oboje zwróćcie uwagę, że napisałem, że wszystkie przyśpieszenia, itd. mam włączone, a korzystałem z tego
zenq
tak tak, widzialem oczywiscie smile.gif a probowales reinstal konnekta albo inna wersje instalowac?

---- EDIT:
Przjerzalem ten opis, polecam uzywac tego i tego, jest ciut dokladniejszy (np. pisze zeby zainstalwoac dx9.0 itp)
CODE
3.

W XP pojawiła się opcja domyślego przekierowywania zasobów procesora i pamięci na jeden progam (ale czy był to w 2000 to ręki nie dam sobie uciąć  ). No tak, funkcja ciekawa, ale mija się z celem ponieważ uniemożliwia prawidłową prace nawet samego interfejsu windy przy wielu procesach jednocześnie.
Wiec proponuje ustawić w ten sposób:

Start Menu > Settings > Control Panel > System > zakładka: Advanced > Performance: Settings > zakładka: Advanced

- Processor scheduling
Proponuje zaznaczyć Background services

- Memory usage
Proponuje zaznaczyć System cache
jesli komputer nie pracuje jako serwer polecal bym przelaczyc te opcje na 'programs' ... a nóż coś pomoże...
komputer wtedy bardziej skupia sie na aktywnej czynnosci, a nie na zadaniach wykonywanych w tle, co moze byc wygodniesze podczas pracy z jakas aplikacja.

co do zwalniania to moze jakies nowsze stery do grafy? te standardowe spod 2k3 sa lipne. [przy okazji: u mnie przy zmianie sterow trzeba od nowa przyspieszenie ustawic]
mozesz tez sprowac w task menager dac procesowi konnekt.exe wiekszy priorytet [prawym na procesie-> set priority]

moze pozniej jeszcze na cos wpadne...
Olórin
QUOTE(zenq)
Olórin zerknij na moja odpowiedz 3 posty wyrzej ;-) hehe
:oops: :oops:
cougar
QUOTE(Zakrn)
Zmieniłem system na win2k3...
2. Brak animacji emotikon (zupełny, a nie tylko przy kliknięciu na link).


Polecam: Internet Explorer - Narzedzia - Opcje internetowe - zaawansowane - odtwarzaj animacje na stronach web

Pomoze na 100% tongue.gif

Uzywam win 2003 od prawie roku, nic mi sie nie dzialo do czasu aktualizacji do wersji konnekta 0.6.20.115 , teraz mi wywala blad krytyczny podczas uzywania wtyczki - dodatki - Whois :evil:

Pozdrawiam
cougar
QUOTE(Olórin)
Był kiedyś przepis na jakiejs stronie jak dostosowac 2003 na potrzeby stacji roboczej, ale nei moge teraz tego znaleźć


Podaje link , wszystko super opisane laugh.gif
http://www.msfn.org/win2k3/

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.