Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tabulacje zamieniane na spacje w kIEView
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
qs_raven
Po wpisaniu wiadomości zawierającej znaki tabulacji następuje zamiana owych znaków na spacje co jest zjawiskeim niekorzystnym i należy to poprawić.

Mnie osobiście to przeszkadza ponieważ mam na kompie dużo "drzewiastych" plików tekstowych sformatowanych w taki sposób:
CODE

* Zrobiona metodą kolejnych przybliżeń.
Od banalnego programiku aż do programu umiejącego coś pożytecznego.
* ADASD
 * MFC, C++, Visual Studio
 * AAAAA

Po wysłaniu wycinka takiego dokumentu następuje "rozjeżdżanie się".
Zresztą tu na forum jest ten sam problem, jak widać powyżej (gwiazdki i początek tekstu powinny być w takiej samej odległości od brzegu).

A po 2gie: tab to tab i tak powinno zostać, zamiana na spacje jest niepotrzebna (byc moze się mylę?) i ryzykowna.
nix
albo ja mam jakies przesilenie albo sposob w jaki ten post byl napisany.... moze lepiej pojde juz spac... nara!!
qs_raven
QUOTE(nix)
albo ja mam jakies przesilenie albo sposob w jaki ten post byl napisany.... moze lepiej pojde juz spac... nara!!

O co chodzi?
Coś nie tak?
Człowiek zgłasza błąd na forum a tu mu "nara" mówią... hmmm...

....nara
vojtek
kIEview jak nazwa wskazuje jest oparte na IE - rozmowa jest wiec jakby strona www - a na stronach www tabulator (napisany za pomoca klawisza tab) wyswietlany jest jako spacja.. Stad tak to wyglada w Konnekcie. Podobnie powinno byc tez jak wpiszesz >1 spacje, ktora bedzie wyswietlana jako 1.
qs_raven
QUOTE(vojtek)
kIEview jak nazwa wskazuje jest oparte na IE - rozmowa jest wiec jakby strona www - a na stronach www tabulator (napisany za pomoca klawisza tab) wyswietlany jest jako spacja.. Stad tak to wyglada w Konnekcie. Podobnie powinno byc tez jak wpiszesz >1 spacje, ktora bedzie wyswietlana jako 1.

Dzięki za informacje.
Może dałoby się zrobić tabulatory jako tagi HTML?
link do opisu taga <tab>:
http://www.schools.ash.org.au/bribieis/compendium/tab.htm
Zakrn
Zawsze możesz użyć <blockquote>. Jeśli jednak użytkownikiem docelowym jest gg, to on i tak żadnego wcięcia nie zobaczy.
Poza tym - ja mam normalne znaki tabulacji w okienku. Wstawiam [ctrl]+[tab] .
Vojtek - w tabulacje w przeglądarkach w ogóle nie są wyświetlane, nawet jako spacje.
---EDIT:
Co do propozycji zaimplementowania <tab> w kieview - znacznik został wycofany w html 4 i przez ie6 nie jest obsługiwany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.