Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wymagany IE6
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
MaTraX
Witam
To mój pierwszy post na tym forum i trochę głupio zaczynać od narzekania, ale cóż.. bywa i tak prawda? No więc podczas próby otwarcia okienka rozmowy wyrzuca mi komunikat, że "wymagany jest INternet explorer 6 lub nowszy".. lub coś bardzo podobnego. Nie pytam jak naprawić ten błąd, bo już wyczytałem na forum, że po prostu nie można i jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie IE6.

Pytanie więc do developerów.. Czy sądzicie, ze to rozsądne posunięcie korzystać z mechanizmów dziurawej jak ser przeglądarki? Byćmoże się mylę, ale inne komunikatory mają w inny sposób rozwiązany problem wyświetlania, formatowania wiadomości (czy do czego tam jest w tym przypadku IE potrzebny). Wiem, że kto w dzisiejszych czasach ma w miarę nowy komputer (czytaj może mieć i dwa lata), zapewne posiada system Windows XP. Co z tymi, którzy mimo wszystko go nie posiadają i dajmy na to usunęli operacyjnie ze swojego win 98, 98se czy ME internet explorera na rzecz innej przeglądarki, a co za tym idzie nie mają zamiaru instalować tego padła spowrotem. W przypadku "wymagania" tej przeglądarki, konnekt należy chyba do pierwszej 10 lub 5 najbardziej wymagających komunikatorów, bo koniec końców zjada na dysku swoje powiedzmy 10mb + jakieś min. 50mb dla IE6 wink.gif

Żeby nie było, że tylko krytykuję..
Ogólnie konnekt mi się podoba.. sama idea jest bardzo fajna, pluginy są, zestawy emotikonów, skórki- jednym słowem prawie ideał.. prawie, ponieważ jest ten zgrzyt opisany wyżej.

Do szefostwa..
Może lepiej było by się skłonić w kierunku architektury mirandy lub podobngo IM? Do tej pory korzystałem z wielu komunikatorów i jak narazie mirandy nic nie przebije, choć przyznam się, ze po uruchomieniu konnekta, bezproblemowym połączeniu się z gg, tlenem i wpk oraz pobraniu i zainstalowaniu bramki miasta+ byłem naprawdę mile zaskoczony i sądziłem, ze poczciwa miranda zostanie zastąpiona czymś made in poland.
...
Przyznam się, ze nadal mam taką nadzieję, bo kiedy szanowni progamiści znajdą sposób, aby odciąć się od kuli u nogi jaką jest wymaganie posiadania IE6 - komunikator będzie naprawdę świetny.

Pozdrawiam
zenq
mozesz nie uzywac kIEview... jak sama nazwa mowi jest to nakladka zamieniajaca kontrolke rozmowy na kontrolke IE...
pozatym IE jest standardowo w kazdym windowsie (fakt 6.0 tylko w xp...)
Lukas77
Ja tam nie narzekam... ale to dysyć duże wymaganie i nie wiem czemu nie dałoby się bezproblemowo zrobić tego z IE 5 lub 5.5...
A tak przy okazji, bo mnie to nurtuje, nie dałoby się po prostu uzbierać dll'ek z IE6, wrzucić do folderu konnekta i cieszyć się pełną funkcjonalnością??? Wiem że w kwestiach prawnych byłoby to pewnie złamaniem jakiś tam licencji i na serwerze staminy taka paczka by się nie znalazła, ale gdyby to było możliwe to user mógłby sobie wrzucić coś takiego do windy 98.
Z doświadczenia wiem, że jak się zainstaluje na leciwą 98-ke IE6 to się cuda zaczynają dziać podczas surfowania w inecie... przeglądarka pada częściej niż śnieg. Dobrze że mam firefoxa :-)
To tyle.
Sija
QUOTE(Lukas77)
Ja tam nie narzekam... ale to dysyć duże wymaganie i nie wiem czemu nie dałoby się bezproblemowo zrobić tego z IE 5 lub 5.5... 
A tak przy okazji, bo mnie to nurtuje, nie dałoby się po prostu uzbierać dll'ek z IE6, wrzucić do folderu konnekta i cieszyć się pełną funkcjonalnością??? Wiem że w kwestiach prawnych byłoby to pewnie złamaniem jakiś tam licencji i na serwerze staminy taka paczka by się nie znalazła, ale gdyby to było możliwe to user mógłby sobie wrzucić coś takiego do windy 98.
Z doświadczenia wiem, że jak się zainstaluje na leciwą 98-ke IE6 to się cuda zaczynają dziać podczas surfowania w inecie... przeglądarka pada częściej niż śnieg. Dobrze że mam firefoxa :-)
To tyle.


to nie jest kwestia wersji IE ani jej bibliotek, tylko samego faktu, ze jest to Internet Exploder...
ja tez bym sie bardziej sklanial ku kontrolce mozilli, albo przynajmniej do opcji [mozilla | ie].
hao
Nie przesadzacie trochę? Skoro tak bardzo ważne jest dla was bezpieczeństwo w tej "tak bardzo dziurawej przeglądarce", sami powinniście mieć już dawno zainstalowane IE6, które łata wiele dziur z poprzednich wersji. Poza tym, już widzę narzekania, że razem z Konnektem trzeba instalować cały silnik Gecko...
MaTraX
hao - zdanie o silniczku gecko nie należy do mnie. Ogólnie problem powinien zostać rozwiązany tak, aby komuunikator "po prostu" działał. Bez dodatkowych wymagać stawianych przez posiadanie takiej, czy innej wersji przeglądarki - dowolnego producenta. Wspomniałem o dziurach w IE, ponieważ jak chyba kazdy będący choć w najmniejszym stopniu w temacie wiem, ze ostatnio pojawia się coraz to więcej robali wykorzystujących bramki, które posiada jedynie IE - co oczywiście nie oznacza, że mozilla, czy opera nie posiadają w swojej budowie błędów. Stworzenie softu bez jednego błędu graniczy chyba z cudem, lub w ogóle jest nie możliwe - mowa oczywiście oo skomplikowanych aplikacjach smile.gif

Zenq wspomniał, że można nie korzystać z kIEview, jednak jest to opcja domyślnie właczona. Dobrze - mogę ją wyłączyć.. każdy może, ale trzeba brać pod uwagę fakt, że jest wielu użytkowników, których sam fakt wyskakującego na dzien dobry tuż po zainstalowaniu "błędu" po prostu do konnekta zniechęci na tyle skutecznie, ze po prostu odinstalują go bez zagłębiania się w ustawiania programu, że już o wysyłaniu pytań, czy samym wchodzeniu na forum nie wspomnę. Takie jest życie - wiem z doświadczenia. Ludzie mają komputery po kilka lat, ale ich zasób wiedzy jest taki, ze kiedy coś się zainstaluje - ma po prostu działać.

Zenq napisał również, że IE jest w kazdym systemie (dodając na szczęście w nawiasie, ze IE6 znajduje sie tylko w XP). Zgoda, ale ponawiam pytanie, czy osoba posiadająca komputer który, dla XP jest po prostu za słaby, czy też po prostu mająca licencję na win98 i nie wykupionego windowsa XP musi instalować IE 6?

Tj. napisałem w pierwszym poście nie chodzi mi tutaj o krytykowanie autorów w złym tego słowa znaczeniu. Bardziej chodzi o krytykę konstruktywną, bo program sam w soibie oraz idea jego powstania naprawdę bardzo dobrze wróżą na przyszłość. BYćmoże zamiast robić upgrade`y polegające na małych dodatkach, an dodawaniu kilku opcji - warto by było zrobić przerwę i zabrać się np. za wersję o numer wyższą napisaną zupełnie od nowa? Nie porzucając oczywiście przy tym dobrych i sprawdzonych rozwiązań.

Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedzi oraz głosowanie w ankiecie. Mam nadzieję, ze ta rozmowa jeszcze przez jakiś czas będzie aktualna i włączą się do niej autorzy.
Sija
MaTraX: swoje pytanie powinienes kierowac chyba do nixa [jako autora wtyczki kIEv]
nix
jak dla mnie to caly ten watek to niepotrzebne bicie piany... wtyczka kIEview jak sama nazwa wskazuje uzywa IE... nie ma znaczenia czy jest dziurawa czy nie... jako okno rozmowy nie ma to znaczenia... skoro chcecie czegos innego... powiedzcie czego uzywa miranda do wyswietlania rozmowy?
a odnosnie tego ze kiev wymusza posiadanie najnowszej wersji IE - moim zdaniem to dobrze bo nowsza wersja ma zalatane starsze dziury... wiec do przegladania sieci jest bezpieczniejsza...
na poczatku sprawa z nie dzialaniem wtyczki bez IE6 byla bledem... ale uznalem ze nie warto go "naprawiac" i tak juz raczej zostanie
shw
to chyba tylko takie stawianie sie dla zasady, bo 'co mi gates bedzie mowil co instalowac'.
nie jestem specjalista, ale pewnie IE ma wplyw nie tylko na samo przegladanie sieci przez przegladarke, ale rowniez na samego windows'a (ale moge sie mylic). traktujcie instalacje IE 6 jak zainstalowanie laty, a nie programu, bo w sumie to tylko aktualizacja, czyli w znacznym stopniu jedynie zalatanie dziur..
piotr.ek
Tak, jak napisal juz nix - kIEview to kIEview i nie ma o czym dyskutowac. Ktos zdolny moglby zrobic kOPERAview i kMOZILLAview i bedzie git. Poki co mamy wtyczke oparta o silnik Internet Explorera (ktory badz co badz jest standardowo w kazdym Windowsie, a na Windowsy przeciez pisany jest Konnekt) - kto chce, ten uzywa, komu sie to nie podoba, ten tego nie robi i juz smile.gif
MaTraX
No i fajnie.. myślałem na początku, że zostałem zrozumiany przez odwiedzających to forum, a co za tym idzie użytkowników konnekta i przez autorów analogiccznie zostanę potraktowany.

Tymczasem skwitowano moją wypowiedź textem, ze cyt. "to chyba tylko takie stawianie sie dla zasady". Tylko moje pytanie gdzie tu się ktoś stawia? Ja ten wątek zapoczątkowałem i nijakiego stawiania się tu nie widzę.
Przeciwnie - pochwaliłem autorów konnekta, może pisząc to chciałem trochę podziałąć na ambicję, żeby stworzyć komunikator nie wymagający na żadnym poziomie zewnętrznych aplikacji do poprawnego działania.. ot tyle.
Zwykle odpowiedzi typu kilku powyższych oznaczają zwykłe olanie problemu.. nie ważne, czy jest mniejszy, czy większy. Ot - skoro mało osób narzeka, czy nie wspomniało o tym, to można uznać, ze problemu nie ma. Błąd - takie zachowanie nie wróży dobrze żadnej aplikacji.
ps. Nie wiem jak ktoś zdołał tutaj wkręcić pana Gates`a, ale widać cuda się zdarzają, a ja nie wspomniałem ani słowem o nim, czy o firmie, którą reprezentuje smile.gif Wspomniałem natomiast o fakcie dziur, które posiadają wszystkie aplikacje, jednak w IE dziury te są najchętniej wykorzystywane - tylko tyle.

Nie wiem z jakich sposobów korzysta miranda, ponieważ nie jestem programistą i mnie to nawet nie interesuje co sprawia, że to działa bez wołania o IE. Fakt faktem jednak, ze zarówno miranda jak i wiele innych komunikatorów (mirandę wymieniłem tylko z tego powodu, ze najdłużej z niej korzystałem/korzystam - nie jest ona wyznacznikiem) bazujacych na sieciach jabber mają licencję open source (otwarte źródło), więc dla chcącego nic trudnego jak to się mówi.. Jeśli ktoś zajmuje się programowaniem - pobrać źródło i spojrzeć co i jak.

Podsumowując.. meritum mojej wypowiedzi zrozumieli zwykli użytkownicy, a autorzy aplikacji widocznie nie lub po prostu nie postarali się aby przeczytać całość wypowiedzi i uznali za wygodniejsze wypowiedzieć się jakby z pretensją o to, ze taki post w ogóle zaistniał. Jeśli źle odebrałem wypowiedzi (co oczywiście może mieć miejsce) to przepraszam.

Po raz kolejny powtórzę się, ze konnekt jak na rodzimą produkcję jest naprawdę dobrym programem i gdyby udało się usunąć ten "zgrzyt" w postaci uzależnienia od IE to był by miodzio wink.gif

Pozdrówka dla wszystkich - niech moc będzie z wami smile.gif
piotr.ek
QUOTE(MaTraX)
Po raz kolejny powtórzę się, ze konnekt jak na rodzimą produkcję jest naprawdę dobrym programem i gdyby udało się usunąć ten \"zgrzyt\" w postaci uzależnienia od IE to był by miodzio wink.gif

Konnekt nie jest uzalezniony od IE. To wtyczki sa od niego zalezne, lecz nie sa to wtyczki, bez ktorych K dzialac nie moze.

Ps. co do tej 'zaleznosci' wtyczek - widze, ze GGimage bez kIEview nie dziala... a to juz smutne.
shw
tak czy siak bedzie od czegos uzalezniony - jak nie od IE (ktory jest standardowo w windowsie), to od mozilli, ktora dodatkowo bedzie trzeba sciagnac, a to dopiero bedzie problem (no chyba, zeby jak hao powiedzial wwalic do konnekta silnik gecko - ciekawe ile by wazylo toto...)
nijak widze wykorzystanie samej kontrolki w konnekcie do problemu dziur w IE i mysle (choc specem nie jestem), ze wykorzystujac ta kontrolke raczej na ataki nie jestesmy narazeni (a jezeli juz, to w 6.0 mniejsze niz np. w standardowo dostepnej z systemem 5.5 [czy 5.0]).
swoja droga kontrolka IE ma 1 niezaprzeczalny (i sprawdzony przez nix'a plus) - okienko otwiera sie o niebo szybciej niz przy wykorzystaniu mozillowej.
jeszcze raz powtarzam - nie macie problemu z sciaganiem latek, service packow do windowsa - potraktujcie aktualizacje IE do wersji 6.0, za wlasnie takie latanie, bo IE jest, byl i bedzie w widnowsie.
sorry, ale dla mnie to jest takie wlasnie 'stawianie sie dla zasady', bo uczepiliscie sie do tej zaleznosci kIEview od IE.
a swoja droga, to konnekt ma naprawde niewiele zaleznosci - jak ostatnio sciagnelem jeden programik do instalacji, to jak zobaczylem ile rzeczy trzeba bylo przedtem zainstalowac, bo byl od nich zalezny (i jeszcze 1 zaleznosci nie moglem zlapac, bo oficjalna stronka lezala, a inne odwolywaly sie do downloadu do niej) to zwatpilem.

co do GGImage... moze wartoby bylo sie zastanowic np. nad tym, zeby w GGImage sprawdzac czy jest wtyka kIEview aktywna, a jezeli nie - zrobic inny sposob wyswietlania obrazka (chociazby w jakims popupie).
kox
Nie zmienia to faktu, że mało zaawansowany user gdy zobaczy "Błąd pobierania interfejsu IHTMLDocument2" po prostu wywali Konnekta z dysku.. a gdyby zobaczył "Niestety nie będziesz mógł korzystać z emotikonek ani styli okna rozmowy dopóki nie uaktualnisz swojego Internet Explorera bla bla.." i kIEv POZWOLIŁBY mu gadać używając standardowego okienka, od razu zrozumiałby problem.. i tu MaTraX ma rację. A przechwycenie tego typu błędu przez wtyczkę to pikuś. I wilk byłby syty i owca cała.
MaTraX
kox - dziękuję za zrozumienie
pozostali - dziękuję za wypowiedzi w tym temacie. To, czy się z nimi zgadzam, czy ne nie ma większego znaczenia. Ważne jest jednak to, że zajęliście swoje stanowisko.
alberht
hao pisał gdzieś, że konnekt jest pisany na winxp, bo wykorzystuje to, co on udostępnia, a winxp ie6 jest w standardzie, coraz więcej ludzi ma szybkie komputery, na których winxp śmiga bez problemu,
co do wywalenia ie6 całkowicie, to o ile się nie mylę nie jest to możliwe, bo xp wykorzystuje funkcje ie, ale mogę się mylić
łatwiej ludziom będzie zaktualizować ie do 6 niż ciągnąć mozille
co do propozycji koxa, żeby zastąpić standardowy komunikat bardziej przyjaznym, a do tego z linkiem do strony downloadu microsoftu

dodane:

co do bezpieczeństwa mozilli
QUOTE(tweak.pl)
7 lipca w przeglądarce Mozilla wykryto błąd pozwalający na uruchamianie przez atakującego zainstalowanych w systemie aplikacji. Odpowiednia poprawka ukazała się następnego dnia.

tongue.gif sam używam forefoxa, ale ie6 wogóle mi nie przeszkadza
hao
Fakt faktem, kIEview moglby podawac bardziej przyjazny komunikat błędu i jak to robi np. kJabber automatycznie dezaktywować wtyczkę... Innym faktem jest to, że kieview jest rozszerzeniem funkcjonalności i jak każda wtyczka świeżo po instalacji jest _wyłączony_. Sam konnekt, chociaż bez styli CSS i emotikonek zadziała bez tej wtyczki bez problemu...
m4t3k
QUOTE(shw)
tak czy siak bedzie od czegos uzalezniony - jak nie od IE (ktory jest standardowo w windowsie), to od mozilli, ktora dodatkowo bedzie trzeba sciagnac, a to dopiero bedzie problem (no chyba, zeby jak hao powiedzial wwalic do konnekta silnik gecko - ciekawe ile by wazylo toto...)

Przepraszam, ale jak jest np. w gadu-gadu?
Sija
QUOTE(m4t3k)
QUOTE(shw)
tak czy siak bedzie od czegos uzalezniony - jak nie od IE (ktory jest standardowo w windowsie), to od mozilli, ktora dodatkowo bedzie trzeba sciagnac, a to dopiero bedzie problem (no chyba, zeby jak hao powiedzial wwalic do konnekta silnik gecko - ciekawe ile by wazylo toto...)

Przepraszam, ale jak jest np. w gadu-gadu?


tak samo, czyli kontrolka IE.
Lukas77
QUOTE(Sija)
QUOTE(m4t3k)
QUOTE(shw)
tak czy siak bedzie od czegos uzalezniony - jak nie od IE (ktory jest standardowo w windowsie), to od mozilli, ktora dodatkowo bedzie trzeba sciagnac, a to dopiero bedzie problem (no chyba, zeby jak hao powiedzial wwalic do konnekta silnik gecko - ciekawe ile by wazylo toto...)

Przepraszam, ale jak jest np. w gadu-gadu?


tak samo, czyli kontrolka IE.


Z tym że do "poprawnego"*** działania wystarczy mu IE5

*** - rozumiane z przymrużeniem oka...
patefoniq
A moze by sie zastanowic nad silnikiem np. PSI. Program ten nie potrzebuje w sumie niczego do dzialania, malo tego dziala na LINUXie...
I tu meritum mego posta. Co z uzytkownikami LINUXa, czy kiedys konnekt pojawi sie na te platforme?
Olórin
QUOTE(patefoniq)
Program ten nie potrzebuje w sumie niczego do dzialania, malo tego dziala na LINUXie...

Bzdura, wymaga QT.....
QUOTE
Co z uzytkownikami LINUXa, czy kiedys konnekt pojawi sie na te platforme?

W tej chwili jedynym sposobem było by całkowite przepisanie programu, co mija sie z celem. Może kiedyś zostanie dostosowany do pracy pod emulatorem
daroc
QUOTE(nix)
a odnosnie tego ze kiev wymusza posiadanie najnowszej wersji IE - moim zdaniem to dobrze bo nowsza wersja ma zalatane starsze dziury... wiec do przegladania sieci jest bezpieczniejsza...
na poczatku sprawa z nie dzialaniem wtyczki bez IE6 byla bledem... ale uznalem ze nie warto go \"naprawiac\" i tak juz raczej zostanie

Zaraz, zaraz... To w końcu jak to jest?! Bo już się pogubiłem...
KIEView wymaga IE6 dlatego, ponieważ twoim zdaniem jest bezpieczniejszy, czy dlatego, bo był błąd i stwierdziłeś, że nie opłaca się go poprawiać?
Myślę, że raczej to drugie... Bo jeśli program może działać z przeglądarkami IE5+, to po co blokować? IMO to sami użytkownicy powinni zdecydować, czy chcą używać bezpieczniejszej czy mniej bezpiecznej przeglądarki. Zresztą IE6 ma pełno niezałatanych dziur (nawet z SP2, co dopiero bez łatek).

Ja natomiast mam pytanie... co takiego ma IE6, czego nie ma IE5.5 lub IE5, że wtyczka do pracy potrzebuje koniecznie najnowszej wersji programu?? No bo przecież obrazki (emotikony) i formatowanie tekstu najnowszego IE nie wymaga??
hao
daroc - przeglądarka to nie tylko strony, które Ci pokazuje, ale również, a w przypadku kIEview - przede wszystkim - API do porozumiewania się z innymi aplikacjami...
nix
juz mowie w czym byla rzecz
pierwsza sprawa to to ze IE w wersji wczesniejszej niz 6.0 nie radzilo sobie ze stronami bez znakow nowej linii - caly kod html w jednej linii
druga sprawa wynika z tego ze piszac kiev nie mialem zadnego doswiadczenia w osadzaniu kontrolki IE w aplikacjach i nie obslugiwalem zdazenia ondocumentcomplete, odrazu po otwarciu odnosilem sie do DOM dokumentu co pod IE 6 dziala pieknie a w starszych wersjach powoduje wywrotke

w nowej wersji oba te bledy zostaly naprawione i niedlugo zostanie udostepniona wraz z zapowiadanymi nowosciami (nowa wersja dziala na IE 5.0)
NelQ
A ja się ostatnio bardzo zdziwiłem. Zainstalowałem sobie od nowa Win2000 nie instalując IE6 (więc była tam jakaś archaiczna wersja). Uruchamiam K., otwieram okno rozmowy - wywaliło bład ale... okno się otworzyło i wszystko działało bez problemu. Formatowanie, CSS'y, emoty, wszystko ohmy.gif
nix
QUOTE(NelQ)
A ja się ostatnio bardzo zdziwiłem. Zainstalowałem sobie od nowa Win2000 nie instalując IE6 (więc była tam jakaś archaiczna wersja). Uruchamiam K., otwieram okno rozmowy - wywaliło bład ale... okno się otworzyło i wszystko działało bez problemu. Formatowanie, CSS'y, emoty, wszystko ohmy.gif

bo we wczesniejszej wersji byla juz poprawiona sprawa z brakiem znakow nowej linii
piotr.ek
Az z ciekawosci zapytam tutaj, bo pod reka...

Wpisuje cos takiego (przykladowo)
CODE
test
test
test

(po kazdym test shift+enter)

teraz zaznaczam przykladowo e w ostatnim test, a nastepnie naciskam B, co by pogrubic. Efekt:
CODE
^test
test
<b>
</b>test


i ostatecznie do okna rozmowy wpada:
CODE
test
test

test


Why? (sa jeszcze inne kombinacje tego problemu i ciekawe efekty, ale nie chce zasmiecac zbytnio...)
nix
QUOTE(piotr.ek)
Az z ciekawosci zapytam tutaj, bo pod reka...

Wpisuje cos takiego (przykladowo)
CODE
test
test
test

(po kazdym test shift+enter)

teraz zaznaczam przykladowo e w ostatnim test, a nastepnie naciskam B, co by pogrubic. Efekt:
CODE
^test
test
<b>
</b>test


i ostatecznie do okna rozmowy wpada:
CODE
test
test

test


Why? (sa jeszcze inne kombinacje tego problemu i ciekawe efekty, ale nie chce zasmiecac zbytnio...)


nowy kiev korzysta z richedit i nie ma mozliwosci wpisywania tresci w html wiec nie ma powyzszego problemu (dodam ze nie dostepny publicznie)
alberht
może szukasz betatestetów ? ... ;]
Lukas77
QUOTE(nix)
juz mowie w czym byla rzecz
pierwsza sprawa to to ze IE w wersji wczesniejszej niz 6.0 nie radzilo sobie ze stronami bez znakow nowej linii - caly kod html w jednej linii
druga sprawa wynika z tego ze piszac kiev nie mialem zadnego doswiadczenia w osadzaniu kontrolki IE w aplikacjach i nie obslugiwalem zdazenia ondocumentcomplete, odrazu po otwarciu odnosilem sie do DOM dokumentu co pod IE 6 dziala pieknie a w starszych wersjach powoduje wywrotke

w nowej wersji oba te bledy zostaly naprawione i niedlugo zostanie udostepniona wraz z zapowiadanymi nowosciami (nowa wersja dziala na IE 5.0)


Brawo Nix!!! To dobre posunięcie, mnie to niepotrzebne bo używam WXP, ale są momenty że muszę skorzystać z W98 i trochę mnie denerwowało wywalanie się kijowa, a i inni użytkownicy W98 nie zniechęcą się po zainstalowaniu K.
goog
A kiedy będzie ta nowa wersji tej wtyczki?
goog
QUOTE(nix)
(...)w nowej wersji oba te bledy zostaly naprawione i niedlugo zostanie udostepniona wraz z zapowiadanymi nowosciami (nowa wersja dziala na IE 5.0)

a kiedy można się spodziewać tej nowej wersji... tak tylko pytam :roll:
Katar83
QUOTE(kox)
Nie zmienia to faktu, że mało zaawansowany user gdy zobaczy \"Błąd pobierania interfejsu IHTMLDocument2\" po prostu wywali Konnekta z dysku.. a gdyby zobaczył \"Niestety nie będziesz mógł korzystać z emotikonek ani styli okna rozmowy dopóki nie uaktualnisz swojego Internet Explorera bla bla..\" i kIEv POZWOLIŁBY mu gadać używając standardowego okienka, od razu zrozumiałby problem.. i tu MaTraX ma rację. A przechwycenie tego typu błędu przez wtyczkę to pikuś. I wilk byłby syty i owca cała.



To akurat baaardzo dobry pomysł. Podobnie jak włączanie konnekta bez wtyczek lub odpowiednia o tym informacja (uruchom sciezka do konnekta konnekt.exe - plugins i wyłącz wtyczki które ostatnio zainstalowałeś ,bo bla bla bla...) w przypadku błedu krytycznego które występuje jakby nie patrzeć czesto przy instalacji wtyczek, szczególnie tych nie do końca sprawdzonych wink.gif)) Taka mała informacja własnie do mało zaawansowanych userów wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.