Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mikrofon... Takie nic, a jednak potrzebne...
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Zakrn
Pytałem już na innym forum, ale jakoś nikt mi nie odpowiedział...

Mam taki problem: posiadam płytę główną FIC AU-13 i wygląda na to, że mam troszeńkę popsute wejście mic-in, gdyż po podłączeniu mikrofonu jakikolwiek głos jest zagłuszany przez bardzo głośne trzaski (próbowałem sobie z tym poradzić i nic...). Jako, że wcale nie widzi mi się oddawać płytę główną do serwisu, chciałbym podłączyć sobie mikrofon nazywany "zapasowym".
Używam dodatkowych wyjść dla dźwięku 5.1 i zakładam, że to któreś z nich będzie służyć jako wejście dla mikrofonu.

Chciałbym także, żeby ktoś wyraził swoją opinię o mikrofonie/słuchawkach na USB, nie miałem z tym kontaktu, a ciekaw jestem, czy jest to dobre rozwiązanie.
piotr.ek
Co do trzaskow i pewnie tez piskow - mozliwe, ze cos sie sprzega (jesli masz jednoczesnie wlaczone glosniki) Jesli tak, to sprobuj poregulowac poziomy glosnosci (nagrywania, do ktorych dojdziesz w 'playback control' opcje/wlasciwosci i odtwarzania normalnie dla mikrofonu i glosnikow) Poza tym mozesz pokombinowac z opcja wzmocnienia mikrofonu (wlasciwosci dla 'mic' czy czegos podobnego w 'playback control') - chyba wszystkie karty i wbudowane i nie maja teraz cos w stylu 'mic boost +20db'. Jak nic nie da, to sprawdz inny mikrofon, moze on jest padniety...
Zakrn
piotr.ek, niestety, ale jestem prawie pewny, że to wina wejścia, a nie mikrofonu, czy ustawień. Dlatego właśnie pytam o możliwość podłączenia drugiego mikrofonu.
kox
Zamierzasz użyć WYJŚCIA dźwięku jako WEJŚCIA dla mikrofonu? Dobrze zrozumiałem?
Zakrn
Nie o to do końca chodzi - to są moje rozważania według tego co piszą w instrukcji, ale niestety instrukcje fica są tak obszerne, że informacja o podłączeniu wszelkich wyjść i wejść audio zajmuje 1/4 strony a5. A chodziło mi o to, że mam osobnego śledzia z dodatkowymi wy/we audio (m.in. dla głośników 5.1).
Ale mniejsza o to - chyba jednak kupię sobie mikrofon na usb i chciałbym, aby ktoś wyraził o tym opinię i ewentualnie doradził co kupić.
piotr.ek
QUOTE(Zakrn)
Nie o to do końca chodzi - to są moje rozważania według tego co piszą w instrukcji, ale niestety instrukcje fica są tak obszerne, że informacja o podłączeniu wszelkich wyjść i wejść audio zajmuje 1/4 strony a5. A chodziło mi o to, że mam osobnego śledzia z dodatkowymi wy/we audio (m.in. dla głośników 5.1).

Wynika z tego, ze te dodatkowe we/wy nie sa opisane ani w intrukcji, ani na sledziu... To moze kolory? W moim sb128pci wejscie dla mikrofonu jest czerwone i jak tak patrze na Allegro, to kolory we/wy na kartach muzycznych wszedzie sa takie same - mozna wiec wnioskowac, ze jest to jakis standard.

Ale z tego co widze teraz, bo poszukalem troche, to nici... spojrz na zalaczony obrazek, pewnie cos takiego masz (bo wedle danych z sieci cos takiego jest w komplecie z twoja plyta) - nie widac tam niczego, do czego moznaby mikrofon podlaczyc (chyba, ze programowo da sie cos zrobic, ale watpie)

Załączniki

alberht
wydaje mi się, że programowo raczej nie - obecnie na większości płyt głównych można zamienić line-out, line-in i mic'a na 5.1 ale wątpie, żeby możliwa była zamiana w drugą stronę, bo te śledzie mają pozwolić na możliwość posiadania 5.1 a do tego mieć line-in i mica - spojrz, że tam są tylko 2 wejścia typu mini jack, a do 5.1 potrzebne jest 5
Zakrn
QUOTE
spojrz, że tam są tylko 2 wejścia typu mini jack, a do 5.1 potrzebne jest 5

Sorki, zgubiłem się - jakie 5? Ja używam 3 - jeden line-out i dwa na tym dodatkowym śledziu...
piotr.ek
Hehe, no mi tez sie wydaje, ze sa to wyjscia stereo... wink.gif (a wiec lewy i prawy w jednym, w zwiazku z czym nie potrzeba 4 na przednie i tylnie, tylko dwa + sub - w sumie 3)
alberht
mój błąd, chciałem napisać 3 a napisałem 5, oczywiscie 1 - front, 1 - rear, 1 - subwoofer, a miałem na myśli, że po to jest 5, zeby 2 byly wolne /line-in i mic/ zakręciłęm, sorry smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.