Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pierwszy SMS poszedł...
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Pierwszy SMS poszedł i doszedł z silnika do wtyczki od sms'ów smile.gif

Jest to o tyle istotne, że wysłałem wiadomość na Erę, a jak wiadomo z Erą zawsze były największe problemy... Teraz już raczej z górki, co nie znaczy że krótko - reszta skryptów na kilka innych popularnych bramek i przedewszystkim wbudowanie silnika we wtyczkę i przygotowanie interfejsu...

W tej chwili wysłanie każdego sms'a na erę wymaga 2 zapytań po Http. Mógłbym to w sumie skrócić, ale by było całkiem sporo dodatkowej roboty i nie wiem czy warto...

Tak czy srak, długo oczekiwane i zapowiadane SMSy mają się bardzo dobrze i są coraz bliżej!
mhh a sms bedzie dostepny smile.gif w pluginie? czy znow bedzie wymagac to sciaganie nowego konnekt'a smile.gif) tongue.gif
hao
SMS.dll będzie dostępny razem z całym Konnektem, bo muszę specjalnie dla niego rozszerzyć API.

Nie wiem czy jedną z następnych rzeczy za jakie się wezmę nie będzie bardziej rozbudowany updater. Taki, który będzie dociągał tylko nowe pliki (z uwzględnieniem 'polecanych' wtyczek!).
to swietnie smile.gif a tak by the way jak dostaje jakas wiadomosc od servera to nie mam polskich znakow sad.gif widze tylko "krzki"
Loud3R
ja bym proponowal jak zwykle jaka nastepna rzecz emoty - zrobic jak w gg na gifach i tyle wink.gif
pzdr
yy smile.gif emotikony to nie jest dobry pomysl sad.gif
hao
Loud3r - zrobienie na gifach, szczególnie animowanych bez użycia kontrolki IE wcale nie jest takie proste... I jak na razie na liście 'TODO' jest dosyć nisko...
Loud3R
a szkoda bo wielu uzytkownikow bez emotow sie nie dotknie do konnekta i popularyzacja ( a co za tym idzie liczna ewentualnych programistow)bedzie postepowac wolniej
e ja bym tam nie robil emotikon smile.gif to jest strasznie ramciagne szkoda tylko czasu smile.gif
Loud3R
jesli ktos watpi w przydatnosc emotow (w popularyzacji) niech sobie przypomni jakie wielkie poruszenie wywolalo powstanie gg3d - i to glownie chodzilo o poszerzony zestaw emotow - ludzie poprostu tego potrzebowali tongue.gif
A co do ramu ... sa rozwiazania i rozwiazania tongue.gif Miranda przy zaladowanych kilku plugach potrafi zajmowac 900KB
pzdr
huh zrobilem sonde i sie zobaczy smile.gif
jstarzak
Co do tego czy emotikony mają być czy nie, najlepiej pozostawić to w gestii użytkownika: on wie najlepiej co mu się przyda a co nie. W końcu można zrobić czy się chce kożystać z kontrolki IE czy nie.
ie= ramo jedzenie smile.gif)
winthux
checkbox:
1. use ie = eat ram^(n+1)
2. dont use ie = i'm starving
biggrin.gif
hao
W sumie pomysł nie głupi i chyba nawet by przeszedł...
Muszę się jeszcze zastanowić w jaki sposób oznaczać zmiany koloru i pogrubień w tekście, tak żeby wtyczki mogły to sobie zmienić na swój format... Ale chyba będzie to po prostu mocno okrojony i bardzo sztywny html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.