Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysokie użycie VGA RAM przez Konnekta?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
mefju
Dziś zachciało mi się wrocić do Maxa Payne'a 2... ustawiłem wszystkie detale na max, antialiasing na 2x, 1024x768 32bit i ku mojemu zdziwieniu pojawił się komunikat baardzo dziwny komunikat (konfiguracja kompa w podpisie). Nic to, pomyślałem, pewnie przez nowe sterowniki albo syf w winzgrozie i wyłączyłem antialiasing.
Max ruszył, ale podczas gry zaczął mi prześwitywać knotify - wyłączyłem gre, to samo z konnektem i coś mnie podkusiło zeby przywrócić aa. Max ruszył bez problemu.

I teraz pytanie - po co Konnektowi tyle VGA ramu, że bez niego w tle gra chodzi płynnie a z nim nie chce się uruchomić? Nie jest to moze jakiś bardzo uciązliwy problem bo K mozna wyłączać na czas grania, ale imho coś jest nie tak skoro jest taki łapczywy na pamięc...

Załączniki

alberht
może jest to związane z przezroczystością okna / knotify / animacji tego ostatniego - tylko to mi przychodzi do głowy
nix
hao kiedys juz cos o tym pisal ze konnekt uzywa bibliotek devil do grafiki (miedzy innymi token bramki idea i knotify) i biblioteka ta ma wkompilowana obsluge OpenGL ... wiec moze to cos z tym? tak mi sie skojazylo...
Sad
To moze uzyc innej biblioteki? Z tego co pamietam, Konnekt mial byc programem, ktory nie jest zbyt zasobozerny..
hao
Ale openGL nie jest inicjowany więc K nie może zabierać pamięci karcie graficznej... Może zabierać "zwykłą" pamięć od której gra jest zależna. Może masz za mały swap file?
mefju
Przed chwilą sprawdziłem - 768 MB - to chyba za mało nie jest, zwłaszcza że w tej chwili (przy odpalonym K) system używa z tego ~206 MB...
piotr.ek
QUOTE(mefju)
Przed chwilą sprawdziłem - 768 MB - to chyba za mało nie jest, zwłaszcza że w tej chwili (przy odpalonym K) system używa z tego ~206 MB...

A mi (192mb ramu fizycznego), zzera teraz swapa przy odpalonej przegladarce (Maxthon, a w nim 10 stron), Total Commanderze i Konnekcie ledwie 125mb, wiec...? Swap jako taki ma jedynie 288mb i z tego, co widze na tym poziomie utrzymuje sie caly czas (a jak krzyczy, ze musi zwiekszyc, to robi to o nie wiecej niz 15-20mb). U mnie wiec ten problem nie wystepuje wcale. Ram vga... na karcie graficznej mam 64mb, jakby co (gf4mx440). Zadna gra na razie nie robila tego typu problemow, choc przyznaje, ze nowszych tytulow z racji sprzetu nie odpalam smile.gif
Przemekc1
U mnie też utrzymuje się to na "standardowym:? poziomie ok 150 i więcej z włączonym winampem firefoxem konnektem i antywirusem z firewallem w tle. A jeżleli gram w jakieś gry to problem się nie pojawia ( w cuda to ja nie gram: Celeron 500mhz, Riva Tnt 2 192mb ramu)> Spróbuj przeinstalować se sterowniki do karty graficznej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.