Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mój własny styl css
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
kozek
Zamieszczam tu styl css i screen do niego, bo w katalogu takich dużych screenów nie przyjumują a na dodatek jak chciałem dodać go tam bez screena to się nie dało... Więc czynie to na forum ;]

Styl nazywa się BioDraft i i tło wykorzystane w nim to właśnie tapeta (nie moja) o tej samej nazwie. Jest to mój pierwszy styl css do konnekta.
_menic_
Nie powiem ciekawe smile.gif
Podoba mi sie ze grafika jest ustawiona jako tło wink.gif
Oj wogle jest fajne tongue.gif
A tak przy okazji..... Tomoze przydałoby sie zrobic słynne Kiss-ShineBlue na podobnej zasadzie, zeby ustawic obrazek w tle biggrin.gif :wink:
bakerss
da sie wrzucić tylko zmniejsz go a nie cały pulpit wrzucasz ;]
zenq
QUOTE(_menic_)
(...)
A tak przy okazji..... Tomoze przydałoby sie zrobic słynne Kiss-ShineBlue na podobnej zasadzie, zeby ustawic obrazek w tle  biggrin.gif  :wink:

bez najmniejszego problemu...
kozek
Właśnie zmniejszone niewiele mniej zajmowało. Tak przy okazji. To styl jest już w katalogu i tutaj i na wiadomosc.info
Davka
No całkiem fajny CSS biggrin.gif
zenq
u mnie to tapetka ze stylu chyba niedlugo powedruje na pulpit ;p
kozek
jak chcesz ją na pulpit to się zgłoś na gg: 4911690 i powiedz to ci podeślę w pełnym romiarze
LooZ^
Bardzo fajny styl smile.gif Dla niego zmienilem caly wyglad k. i skorke do notices wink.gif
jareq
Zarypisty!!!! - czekamy na następne wink.gif
kozek
QUOTE
Zarypisty!!!! - czekamy na następne

To się do czekałeś, plik już poszedł do katalogu. Czeka tylko na decyzję moderatora. A dla niecierpliwych dodam, że będzie on w innym klimacie, tym razem będzie tam Arucard (główny bohater z mangi i anime hellsing) Daję wam tu już screena.

Załączniki

piotr.ek
Heh, w 800x600 ten screen prawie caly ekran zajmuje :? Wole niesmiertelne shineblu_v.css biggrin.gif
kozek
Arucard jest już w katalogu.

QUOTE
Heh, w 800x600 ten screen prawie caly ekran zajmuje


Ale który? Arucard czy BioDraft?
Bo co do arucarda, to żeczywiście nie ukrywam że to okienko musi zajmować sporo miejsca nawet na 1024x768. Ale BioDraft nadaje się spokojnie na każdą rozdzielczość. Jednakże (wracając do arucarda) prawdziwym fanom hellsinga nie powinno to przeszkadzać ;]
ps: właśnie tworzę następny css ;]
zenq
zmniejszasz jpg'a w paincie, zmniejszasz margines z lewej i smiga...

ps. shineblue po wlasnych poprawkach rulz ;]
piotr.ek
Oczywiscie chodzilo mi o Arucard. Wiem, ze mozna to odpowiednio pozmniejszac i w ogole, ale i tak wychodze z zalozenia, ze komunikator to nie miejsce na tapety... wink.gif
kozek
QUOTE
zmniejszasz jpg'a w paincie, zmniejszasz margines z lewej i smiga...

Niby bym mógł, jednak jak komuś zależy to sam to zrobi, a mi taki rozmiar odpowiada dlatego to zostawię. Nie robię tych stylów css pod ludzi tylko pod siebie ;]
Aha i jeszcze jedno. Błagam nie wspominaj o paincie, bo nawet opcje skalowania w nim są zbyt prymitywne aby tego używać.
Olórin
Nie mówiąc o jakości zapisanego jpg, czy png...
zenq
Kozek hehe ja to wlasnie napisalem dla ludzi ;p
i fakt faktem paint jpgi tak kompresuje ze szkoda gadac :/
Sad
lol ja painta uzywam tylko do zmiany tla pod ikonkami biggrin.gif
kozek
A no, najlepszy jest oczywiście photoshop. Niegdyś używałem psp8 ale to tylko przez czas kedy w photoshopie nie umiałem jeszcze wszystkiego.
piotr.ek
QUOTE(kozek)
A no, najlepszy jest oczywiście photoshop. Niegdyś używałem psp8 ale to tylko przez czas kedy w photoshopie nie umiałem jeszcze wszystkiego.

Eee... do skalowania .jpgow Photoshop? tongue.gif Toz to nawet Irfan View z filtrem Lanczos doskonale sobie z tym radzi biggrin.gif A tak powaznie - mi do www/pixelartow/zdjec itd. w zupelnosci wystarczy PSP 7.04. W domu w niczym nie ustepuje on imho PS. Potrafi duzo, jest znacznie prostszy od PS w obsludze, ma mniejsze wymagania sprzetowe no i nie odpala sie pol godziny (PSP8 robi to znacznie dluzej) Nie wiem, czego wymagasz od programu graficznego, ale jezeli rzeczywiscie potrzebujesz PS, to niezly musisz w tym byc.
kozek
Hm, niezły? No nie wiem. Wybrałem go bo jestem na etapie nauki, i do PS jest więcej tych książek. Pozatym jak się już mam uczyć to do końca żeby robić jakieś cuda ;] A tak nawiasem już na tym etapie znalazłem w PS kilka opcji których używam a w PSP tego nie było. A co do łatwości, hm, są poprstu inne. Na początku było tak, że używałem samego PSP i z czasem coraz więcej zaczynałem używać PS aż wkońcu PSP znikł, teraz na nowym os nawet nie mam go zainstalowanego, choć i tak muszę go zainstalować bo np. niektóre żeczy jak przycięcia itd. mogę sobie w nim zrobić bo się trochę szybciej uruchamia. Na moim sprzęcie jest to w sumie niewielka różnica ale jest. ;]
piotr.ek
Bez watpienia - tutoriali do PS jest multum, tak samo jak i skryptow automatyzujacych pewne czynnosci (i tego zdaje sie w PSP nie ma, w kazdym razie nie widzialem tego w wersji 7.04) No i jesli uczysz sie z nich, to cool, mi sie nigdy nie chcialo, a jako, ze jestem samoukiem, to i PSP spelnia wszystkie moje potrzeby. Kilka lat temu tez uzywalem PS, a skonczylem w PSP smile.gif Koniec OT, bo zaraz nas pogonia wink.gif
D_I
A tu mój styl
CODE
Digital style
mam nadzieję że wam się spodoba happy.gif
mefju
niezły, fajny, ciekawy, ładny - jednym słowe STYLowy tongue.gif
a nie dałoby sie zrobić żeby nie psuł się efekt po maksymalizacji/zwiększeniu wielkości okna?
D_I
no dało by się ... poprostu muszę zrobić grafikę w większym rozmiarze co zaś zepsuło by efekt w mniejszych oknach ... ale to można przecież wypuścić np. BIG Digital style tongue.gif dla dużych okiem happy.gif
Olórin
QUOTE(D_I)
no dało by się ... poprostu muszę zrobić grafikę w większym rozmiarze co zaś zepsuło by efekt w mniejszych oknach ... ale to można przecież wypuścić np. BIG Digital style tongue.gif dla dużych okiem happy.gif

albo dać w body background-color: white; :]
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
QUOTE(D_I)
no dało by się ... poprostu muszę zrobić grafikę w większym rozmiarze co zaś zepsuło by efekt w mniejszych oknach ... ale to można przecież wypuścić np. BIG Digital style tongue.gif dla dużych okiem happy.gif

albo dać w body background-color: white; :]

Nie 'albo', tylko tak i absolutnie nie inaczej, hehe...
D_I
a tu macie poprawioną wersję schematu "Digital style" (bez ikonek)


[list]
[*] Poprawiłem tło okna wiadomości
[*] Kolory głównego okna KONNEKT'a zmieniłem tak aby mniej więcej pasowały do okna rozmowy
[/list:u]
Pozdr miłego ściągania o ile komuś to się podoba tongue.gif

Załączniki

kozek
A co wy na moje dwa nowe style? Są w katalogu pod nazwami hed-kandi i empower.
screeny:

1. empower: http://www.konnekt.info/download/uploaded/img/empower.jpg

2. hed-kandi: http://www.konnekt.info/download/uploaded/img/hed-kandi.jpg

No i link do katalogu dla leniuchów ;]
http://www.konnekt.info/open.php?dirID=106
Lipa.dk
QUOTE(kozek)
A co wy na moje dwa nowe style? Są w katalogu pod nazwami hed-kandi i empower.
screeny:

1. empower: http://www.konnekt.info/download/uploaded/img/empower.jpg

2. hed-kandi: http://www.konnekt.info/download/uploaded/img/hed-kandi.jpg

No i link do katalogu dla leniuchów ;]
http://www.konnekt.info/open.php?dirID=106

hed-kandi strasznie mi się podoba pod względem kolorystycznym... jednak troszkę go przerobiłem pod własne potrzeby (czyt. widzi-misie :wink: ) - zmieniłem czcionkę na Tahome, zwiększyłem ją o punkt (w niektórych przypadkach o dwa), wywaliłem gfx'a z okna (minimalizm rulezz) i dodałem zmienne ad. linków. ktoś chętny na paczuszkę?!
Mój pierwszy styl css... i chyba jedyny, bo próbuje chociaz jeden do końca 'wypucować'.
http://morfe.republika.pl/moje/okno.jpg
Oczywiście jest za kolorowy i za wesoły... ale na czymś trzba sie uczyć. Mam zarazem pytanie, co odpowiada za kolor linków wysyłanych jak i przysyłanych w oknie rozmowy, bo sie doszukać nie mogę gdzie to w kodzie zmienić?
Jak widać kreska oddzielająca pojawia sie tylko wtedy gdy dopiero ja coś napiszę, a jak ustawic by linia pojawiała się zawsze po zmianie osoby piszącej?
kozek
jak wywaliłeś gfxa to możesz powiedzieć, że przerobiłeś w praktyce inny niż mój styl css, bo ja prawie cały css skopiowałem z konnektnobanner.css (chociaż nie jestem pewien)zapomniałem o tym powiedzieć. Teraz mówię :]
dulek000
QUOTE
Mój pierwszy styl scc...
laugh.gif
lipa
QUOTE(kozek)
jak wywaliłeś gfxa to możesz powiedzieć, że przerobiłeś w praktyce inny niż mój styl css, bo ja prawie cały css skopiowałem z konnektnobanner.css (chociaż nie jestem pewien)zapomniałem o tym powiedzieć. Teraz mówię :]

O drobne nie chodzi... :wink:
QUOTE(dulek000)
QUOTE
Mój pierwszy styl scc...
laugh.gif

Grunt to literówki tongue.gif Lecz zamiast tego mógłbys pomyśleć o pytaniu w poście zawartym a nie czepiać sie błędów wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.