Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Emotikony i Konnekt
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Glosowanie i tyle smile.gif ja uwazam ze emotikony to strata cennego czasu i ramu smile.gif) :?
hao
Powinien... ale to jak na razie myślę, na prawdę mało ważna funkcja...
miluti
Wybrałem opcję nr 3 tylko dlatego bo nie było tej czwartej, "mogą jeszcze poczekać"...
Hao ma rację, emoty mogą jeszcze poczekać, w końcu projekt jest w wersji beta, ale w finalnej powinny się znaleźć. W tej chwili ważniejszymi rzeczami jest stabilność programu na różnych systemach, obsługa SMS czy zwiększona funkcjonalność archiwum wiadomości. Na wszystko przyjdzie pora a na razie można się podszkolić w nazwach emotikonów wink.gif
Oczywiście najlepiej by było gdyby użytkownik sam mógł zadecydować czy chce widzieć śmieszki czy nie... hough laugh.gif
yabolek
Dla mnie emotikony sa bardzo wazne. Wpienia mnie jak gadam z ludzmi i musze sie domyslac co to jest np. <dresik>. Nie moge wszystkich upominac zeby tych emotikonow nie uzywali bo to w koncu standard autorow gg. Brak emotikonow to jedyna rzecz, ktora nie podoba mi sie w konnekcie (no.. moze oprocz tego, ze jak nacisne np. 'r' to nie pokazuja mi sie kontakty na 'r' i tego, ze rozmiar okienek czasami zapamietuje sie jako 0,0 wink.gif )
shw
oddalem glos na... tongue.gif
zaznaczylem Tak, bo chociaz ja ich nie uzywam, to wiem i widze jak uzywaja ich czesto inni i jakie to jest popularne, wiec jezeli konnekt ma byc 'da best' :wink: to badz co badz obsluge emoticon miec powinien!
I co prawda ja moge poczekac, bo jest to dla mnie sprawa drugorzedna (a moze i dalej), to z 2 strony, jezeli Hao chcesz, zeby jak najwiecej osob teraz zainteresowalo sie Konnektem (co zaowocuje pozniej) po radzilbym troche podniesc priorytet emoticon na twojej liscie TODO!
jstarzak
Emotikony będzie można wprowadzić wtedu jak już będą inne sieci (ICQ, Tlen) - po pierwsze konnekt to beta, a po drugie, czy aż tak trudno domyślić się co znaczy <dresik> ? Czy wogole jest to ludziom naprawde potrzebne?
hao
Na razie nie zależy mi aż tak bardzo na popularności Konnekta... Jest sporo istotniejszych spraw do załatwienia...
Jak (nie)wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ;]]
yabolek
QUOTE(jstarzak)
[...] a po drugie, czy aż tak trudno domyślić się co znaczy <dresik> ? Czy wogole jest to ludziom naprawde potrzebne?


Mi sie bylo trudno domyslic bo <dresik> to gosc odjezdzajacy samochodem co chyba nie jest az tak bardzo oczywiste tym bardziej, ze osoba, ktora mi to wysyla wcale nie ma na mysli dresika bo nie widzi tego napisu. Dla mnie to jest po prostu niewygodne.
Flind
mi tam ryba bo i tak uzywam jedynie biggrin.gif wink.gif :[ i na tych trzesc obrazkach wsyzstko sie ogranicza i nic wiecej do szczescia niejest potrzebne zreszta moi rozmowcy wiecej obrazkow nie uzywaja
hao
Emoty na pewno będą, nie są jednak rzeczą priorytetową... Podejrzewam, że pojawią się dopiero po wprowadzeniu w obieg obsługi jakiejś innej sieci (i na bank jako pierwszy idzie czysty Jabber plus powoli jego pochodne...)
Chaosu
Nie należy się z tym śpieszyć, więc jestem za "mnie to wisi". Jak już się za to zabierzecie to myślę, że powinna być możliwość wybrania, czy obsługa ma być włączona. BTW. Czy nie lepiej jest zrobić taką obsługę jako wtyczkę? Można by wtedy ustawić oryginalne emotki z danych programów, jakie by kto sobie wybrał i nie było by (raczej) z tym kłopotu. No ale nie będę was tu zbyt rewolucjonizował smile.gif BTW2. Czy była dostępna wersja Konnekta 0.6.15.86?
hao
0.6.16.85 , 0.6.17.86 (przez 24h) , 0.6.17.87

Swoją drogą nie wszystkie wersje muszą być o jeden większe od poprzedniczki...
Wilu
Powinny byc dostepne.
Ale fajnie byloby gdyby mozna bylo ustawic dla kazdej sieci inne emotikonki.
Ludwik
Właściwie niezbędne żeby były zgodne z emotami naszych rozmówców...
torn
jak dla mnie emoty są do kitu... nigdy niczego takego nie używałem i nie zamierzam...
winthux
zgadzam się z tornem. Emoty to beznadziejna rzecz wymyślona dla przedszkolaków. Z rozmowy robi się komiks, z którego nic nie można odczytać... co prawda niektóre są fajne, ale się z tych korzysta raz na ruski rok... przesada jest by emoty robić do podstawowych, takich jak : ), ; ) : ( i jeszcze kilka innych. Emoty jak już wprowadzać to w osobnej wersji, aby nie trzeba było ściągać niepotrzebnie tych wszystkicch beznadziejnych komiksów i zaśmiecać sobie dysk. Uważam, że emoty powinny się znaleść w wersji wypuszczonej przed finalną, aby przetestować czy wszystko jest ok. Teraz jest to zbędne i niepotrzeba sobie tym zawracać głowy.
Wiec mysle tak ze sprawa emotikon (zeby nie bylo pozniej mowione ze pisze byle co).. ja ushyje biale stroje, biale shpiczaste kaptury. Zapalimy pochodnie, wsiadzemy na konie i pojedziemy ;]]]
Lukas77
Większość mówi, że emoty to strata czasu i Ramu, a ja Wam powiem że chyba nie, skoro nawet to forum posiada emoty...
jstarzak
Ale wiekszosci nie sa one potrzebne - uzywales kiedys emotikony :twisted: , bo ja nigdy. IE samo zabiera tyle pamieci ze pare kilo wte albo we wte, natomiast zeby w konekcie byly emotikony to wlasnie trzeba bedzie zaladowac IE.
Ludwik
Większosć moich znajomych (w wieku gimnazjalno-licealnym) twierdzi, że za nic nie przesiądzie się na konnekt dopóki nie będzie emot.
PS: A :twisted: używam nawet dość często, na mniej technicznym forum.
jstarzak
Znajac gimnazjalistow to pewnie oni przedewszystkim oponuja za emotami - lubia zeby bylo kolorowe i najlepiej wszystko sie krecilo (o ludziach w moim wieku - oprocz paru wyjatkow - mam bardzo niskie mniemanie). To IMO efekt tego ze dla takich ludzi istnieje tylko telewizja i nawalanka w jakiegos CS, gdzie nic nie trzeba opisywac, bo wystarczy komus rozwalic leb i spokoj - dla takich ludzi problemem moze byc wyrazenie swojego zdania bez jakiegos migajacego obrazka. Moze zamiast emotow zrobic jakas "tablice translacji" - mogla by np. zamieniac pewne skroty ("np" na "na przyklad", "IMO" na "moim zdaniem"), a przy okazji oznaczniki emot na jakies opisy. Ten pomysl jest raczej ostateczny, ale jednak lepiej aby zwykli userzy przezucali sie dopiero w wersji ostatecznej - w 1.0.0.0 moga sobie byc emotikony, ale na razie sa duzo wazniejsze sprawy.

A moze emotikony zrobic jako wtyczke do wtyczki ui.dll? W mirandzie jest zdajsie tak ze obsluga okna wiadomosci jest w dwoch dll'ach - moze zrobic tak zeby ewentualnie ui.dll potrafil sobie zaladowac dlla z alternatywna obsluga i wygladem okienek.
winthux
Ten pomysł z biblioteką do ui.dll jest idealny. Można by było stworzyć ui.dll, które generowałoby cały wygląd konnekta. Później kolejne wtyczki innych sieci odwoływały się do tych okienek itp. W ten sposób nie trzeba by było się bawić w robienie okienek do rozmowy dla każdej sieci (mniej więcej był to jeden z powodów dla których odechciało mi się na zrobienie irc.dll). Dodatkowo byłby to wstęp do skórek...
hao
Jak już pisałem wiele razy, na tym etapie nie zależy mi na ilości użytkowników a ich "jakości" smile.gif. Emoty będą na pewno (prawie na pewno będą w oknie IE i prawie na pewno będzie się to okno (i emoty) dało wyłączyć i mieć tak jak jest teraz), ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Myślę, że dopiero wtedy, gdy będzie już w pełni funkcjonalna wtyczka Jabberowa (a to chyba swoją drogą zachęci o wiele więcej osób IMHO, zwłaszcza tych starszych)
jstarzak
Starszych i nie - do starszych sie nie zaliczam a jak bedzie wtyczka jabberowa to sie przezuce, bo wystarczy taka dobrze skonfigurowac i mamy wtyczke Tlen.pl
hao
Jabberowa wtyka, najprawdopodobniej będzie potrafiła obsługiwać kilka serwerów jednocześnie (ze względu na budowę API, w programie będzie działała jako wielokrotność jednej wtyczki...)

QUOTE
Ten pomysł z biblioteką do ui.dll jest idealny. Można by było stworzyć ui.dll, które generowałoby cały wygląd konnekta. Później kolejne wtyczki innych sieci odwoływały się do tych okienek itp.

Dokładnie coś takiego robi w tej chwili ui.dll. Tyle tylko, że dostarcza tylko standardowych kontrolek i okien...
jstarzak
[quote]Dokładnie coś takiego robi w tej chwili ui.dll. Tyle tylko, że dostarcza tylko standardowych kontrolek i okien...[/quote]

No wlasnie wiem (winthux musial mnie zle zrozumiec) - mi chodzi o to zeby wtyczka ui.dll potrafila zaladowac innego dlla ktory moglby przepiac do siebie jakis rodzaj okienka, wylaczajac obsluge tego okienka przez UI.DLL - nie wiem jaka jest struktura API konnekta ale myslalem o czyms takim:

- UI.DLL dostaje komunikat po API z zadaniem otwarcia okienka rozmowy
- UI.DLL sprawdza czy okienko rozmowy nie jest "przepiete"
- UI.DLL dowiaduje sie ze trzeba "zforwardowac" komunikat API do wtyczki NOWE_OKNO.DLL
- UI.DLL robi rodzaj NATa i zamienia "adres" wtyczki z UI.DLL na NOWE_OKNO.DLL i przesyla do wtyczki NOWE_OKNO.DLL, nie zmieniajac jednak glownej zawartosci.
- NOWE_OKNO.DLL otwiera zmodyfikowana wersje okna rozmowy (np. z emotikonami), zamiast UI.DLL[/quote]
hao
Coś takiego wprowadziłoby dosyć duże zamieszanie w kodzie... W tej chwili w API nie ma problemu, aby inna wtyczka przechwytywała wiadomości i je wyświetlała we własnym, dowolnym oknie. Problem polega tylko na tym, że nie ma wtedy pełnego dostępu do akcji dla danego okna (przycisków z WAPilota na przykład...)...
Na pewno kiedyś pojawi się możliwość zakładania haków w wybranych miejscach w kodzie, tak aby na bieżąco modyfikować działanie UI.
miluti
QUOTE
Wybrałem opcję nr 3 tylko dlatego bo nie było tej czwartej, \"mogą jeszcze poczekać\"...
Hao ma rację, emoty mogą jeszcze poczekać, w końcu projekt jest w wersji beta, ale w finalnej powinny się znaleźć. W tej chwili ważniejszymi rzeczami jest stabilność programu na różnych systemach, obsługa SMS czy zwiększona funkcjonalność archiwum wiadomości. Na wszystko przyjdzie pora a na razie można się podszkolić w nazwach emotikonów  :wink: 
Oczywiście najlepiej by było gdyby użytkownik sam mógł zadecydować czy chce widzieć śmieszki czy nie... hough
Napisałem tego posta przeszło dwa miesiące temu i od tego czasu trochę się zmieniło w Konnekcie. Przede wszystkim chodzi dużo stabilniej, nie ma tak dużych problemów z połączeniem jak na początku choć przyznam że czasem muszę mu pomagać ręcznie przez zmianę statusu, ogólnie jest duuużo lepiej niż wtedy.
Przez ten czas zmienił się też mój pogląd na temat emotów. Wiadomo że coś takiego prędzej czy później się pojawi, pytanie jest tylko kiedy?
Wydaje mi się że ten czas powoli nadchodzi... Już słyszę te głosy przeciw smile.gif i za laugh.gif , pozwólcie że się ustosunkuję do tego co już było poruszane w tym poście:
QUOTE
jstarzak: Emotikony będzie można wprowadzić wtedu jak już będą inne sieci (ICQ, Tlen) - po pierwsze konnekt to beta, a po drugie, czy aż tak trudno domyślić się co znaczy <dresik> ? Czy wogole jest to ludziom naprawde potrzebne?
Poczekać na to aż będą inne sieci? To może trochę potrwać, zresztą dlaczego nie można by ich przetestować wcześniej na sieci gadu a później przy okazji następnych dodawać nowe funkcje które na pewno będą potrzebne? Co do <dresika>... właśnie go wysłałem na kompa obok i szczerze mówiąc nie tego się spodziewałem, zresztą czego można się spodziewać po czymś takim? laugh.gif Czy są potrzebne? Oczywiście nie wszystkim ale duża część użytkowników używa emotów i nie ma na to rady...
QUOTE
torn: jak dla mnie emoty są do kitu... nigdy niczego takego nie używałem i nie zamierzam...
Założę się że torn należy do grona statecznych użytkowników :wink:
QUOTE
Lukas77Większość mówi, że emoty to strata czasu i Ramu, a ja Wam powiem że chyba nie, skoro nawet to forum posiada emoty...
Jest w tym dużo racji, jakby nie było forum ma emoty smile.gif
QUOTE
Ludwik: Większosć moich znajomych (w wieku gimnazjalno-licealnym) twierdzi, że za nic nie przesiądzie się na konnekt dopóki nie będzie emot.
PS: A  używam nawet dość często, na mniej technicznym forum.
Jeśli chodzi o wiek to mam kumpla, 22 lata student AE, był bardzo zainteresowany Konnektem dopóki nie usłyszał ode mnie że nie obsługuje jeszcze emotów, poczeka aż będą... Wiek nie jest tu jedyną przekładnią, to po prostu urozmaicenie z którego się korzysta rzadziej lub częściej.
QUOTE
hao: Na razie nie zależy mi aż tak bardzo na popularności Konnekta... Jest sporo istotniejszych spraw do załatwienia...

Jak już pisałem wiele razy, na tym etapie nie zależy mi na ilości użytkowników a ich \"jakości\" . Emoty będą na pewno (prawie na pewno będą w oknie IE i prawie na pewno będzie się to okno (i emoty) dało wyłączyć i mieć tak jak jest teraz), ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Myślę, że dopiero wtedy, gdy będzie już w pełni funkcjonalna wtyczka Jabberowa (a to chyba swoją drogą zachęci o wiele więcej osób IMHO, zwłaszcza tych starszych)
Ups, muszę kończyć resztę dopiszę jutro biggrin.gif
hao
QUOTE
Poczekać na to aż będą inne sieci? To może trochę potrwać, zresztą dlaczego nie można by ich przetestować wcześniej na sieci gadu a później przy okazji następnych dodawać nowe funkcje które na pewno będą potrzebne?


Ale wtedy nowe sieci będą jeszcze później... Szczególnie że wprowadzenie emotów do Konnekta to kupa linijek kodu i zmian w API...

Teraz skupiam się na kilku podstawowych rzeczach, które będą wymagane przez nowe sieci (konferencje/pliki), a które trzeba potestować i oczywiście na poprawkach (i jak zwykle małych pierdółkach umilających życie smile.gif)
miluti
Kończę to co zacząłem... :
Popularność Konnekta nie jest sprawą drugorzędną, wiadomo że na razie to faza beta i ważniejszą rzeczą jest stabilność programu niż emoty czy coś podobnego, choć Konnekt w obecnej postaci mógłby już być spokojnie wersją finalną biggrin.gif
Ale z drugiej strony duża liczba użytkowników Konnekta może przyciągnąć tych na których nam teraz najbardziej zależy czyli programistów zdolnych do tworzenia nowych wtyczek. Bo po co tworzyć coś do programu który ma marginalny udział w "rynku" komunikatorów?
Czy wtyczka Jabberowa może ściągnąć więcej osób niż wprowadzenie emotów? Raczej się z tym nie zgodzę... na codzień używam ICQ, gadu, tlena i OnetKomunikatora, o Jabberze dowiedziałem się dopiero na tym forum, jak na razie żyję bez niego i nie jest mi z tym źle, pewnie zaliczam się do starszych userów (26) ale fakt wprowadzenia obsługi Jabbera jakoś mnie nie przekonuje.

Konferencje i pliki to faktycznie przydatne rzeczy, tak samo jak obsługa nowych sieci, ale emoty są bardzo blisko nich, wydawałoby się że to takie nic a jednak ma znaczenie więc powinny być wprowadzone zaraz po tym nad czym aktualnie pracujesz. Jeśli musi być do tego użyte okno IE to musi się trudno, później można pomyśleć nad czymś co będzie zżerało mniej zasobów.

Tyle na teraz, może później jeszcze ponudzę :wink:
Hej.
jstarzak
QUOTE(miluti)
Czy wtyczka Jabberowa może ściągnąć więcej osób niż wprowadzenie emotów? Raczej się z tym nie zgodzę... na codzień używam ICQ, gadu, tlena i OnetKomunikatora, o Jabberze dowiedziałem się (...)

Wlasnie Tlen.pl to lekko zmodyfikowana wersja Jabbera - jezeli bedzie wtyczka Jabber to bedzie to jednoczesnie wtyczka Tlen.pl
QUOTE(miluti)
Konferencje i pliki to faktycznie przydatne rzeczy, tak samo jak obsługa nowych sieci, ale emoty są bardzo blisko nich, wydawałoby się że to takie nic a jednak ma znaczenie więc powinny być wprowadzone zaraz po tym nad czym aktualnie pracujesz. Jeśli musi być do tego użyte okno IE to musi się trudno, później można pomyśleć nad czymś co będzie zżerało mniej zasobów.


Na to hao juz odpowiedzial: emotikony zajma duzo czasu i zmian w API - natomiast wtyczka Jabber i rzeczy nad ktorymi teraz pracuje Hao sa bardziej "przyszlosciowe" moim zdaniem oczywiscie.
miluti
QUOTE
Wlasnie Tlen.pl to lekko zmodyfikowana wersja Jabbera - jezeli bedzie wtyczka Jabber to bedzie to jednoczesnie wtyczka Tlen.pl
W takim razie jestem za Jabberkiem. Co jak co ale na komunikację przez Tlena nie można narzekać, czego niestety nie można powiedzieć o gadu.

Wiem że emoty wymagają poświęcenia większej ilości czasu dlatego nie mówię że musi to być już ale po wprowadzeniu Jabbera, przesyłania plików i konferencji można się zastanowić nad emotikonami a może jest jeszcze coś innego co je wyprzedza w kolejce???
hao
Na pewno musi być też okno kolejki wiadomości... W ten sposób będą mogły całkiem fajnie działać np. programy do obsługi poczty...
Pewnie jeszcze kilka rzeczy, które potrzebuje sam Jabber (np. autoryzowanie dodawania naszego numerka do czyjejś listy)...
A, pewnie w międzyczasie będę chciał zrobić możliwość przypisania kontaktów do kilku grup (właśnie, czy max. liczba 32 grup wystarczy, czy nie i dać 64?) i generalnie o wiele zwiększyć możliwości tychże (np. zakładamy sobie grupę VIP, która ma oddzielne dzwonki, ikonki i takie tam...)
A więc... Cóż, trochę tego będzie smile.gif Ale jak już będzie ta solidna podstawa, będę bawił się emotami... na pewno
jstarzak
Czyli lista hierarhii wyglada mniejwiecej tak:

- To co teraz wymienil hao
- Wtyczka jabber
- Emosy

czy tez moze wtyczka Jabber bedzie szla rownolegle z tym co przed chwila wymieniles?

I jeszcze jedno: zaczales juz projektowac wtyczke do Jabbera/Tlen.pl? Jezeli nie to tu - http://www.openaether.org - jest biblioteka do obslugi jabbera, no i oczywiscie jeszcze http://www.libtlen.eu.org - w oparciu o to mozna stwierdzic jakie sa roznice miedzy Jabberem a Tlen.pl
hao
Hierarchia się u mnie zmienia codziennie smile.gif Ale jeśli coś, to zazwyczaj robię wersję podstawową czegoś, daje do testowania i robiąc coś następnego rozszerzam rzeczy poprzednie smile.gif

openaether juz znam. Na razie tylko się zastanawiałem. Na pewno będzie wymagała kilka(naście) dużych zmian w API
miluti
QUOTE
Hierarchia się u mnie zmienia codziennie  smile.gif
Gdyby hierarchia w najbliższym czasie wyglądała tak jak wymienił jstarzak to będzie ok smile.gif

Wspomniałeś Hao o przypisywaniu kontaktów do kilku grup, to faktycznie się przyda tak na teraz, aha i dodatkowo możliwość usunięcia kontaktu tylko z jednej grupy a nie ze wszystkich naraz.
64 grupy? Jak dla mnie to ciut za dużo... Oczywiście można sobie tyle utworzyć ale już sobie wyobrażam okno Konnekta po czymś takim laugh.gif
Zwiększenie konfiguracji grup jest dobrym pomysłem, myślałem też nad tym czy czegoś podobnego nie zrobić dla pojedynczego kontaktu ale to nie miałoby sensu. W tym wypadku wystarczyłoby gdyby ustawienia konkretnego kontaktu nie zmieniały się przy przeniesieniu np. do takiej grupy VIP.
QUOTE
Ale jak już będzie ta solidna podstawa, będę bawił się emotami... na pewno
Trzymamy za słowo biggrin.gif
Lukas77
Dobrze by było gdyby dla każdej grupy była możliwość ustawiebnia innego tła okienka, tak sobie tylko myśle smile.gif
Ludwik
A nowe funkcje na które JA najbardziej czekam to przesyłanie plików i konferencje.
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
A nowe funkcje na które JA najbardziej czekam to przesyłanie plików i konferencje.

Z tego, co pisal hao, prace nad tym wlasnie trwaja i IMHO zblizaja sie ku koncowi smile.gif
hao
Hmmm... Muszę cie zmartwić, ale jeszcze się nie zaczęły :? (chociaż API w dużej mierze jest już gotowe aby przyjąć nowych "gości")
cRoMo
Szkoda. Ale pocieszmy sie, ze to jest teraz w najwiekszym priorytecie (razem z kolejka wiadomosci i Powiadamiaczem) smile.gif smile.gif smile.gif
Ludwik
QUOTE(jstarzak)
Wlasnie Tlen.pl to lekko zmodyfikowana wersja Jabbera - jezeli bedzie wtyczka Jabber to bedzie to jednoczesnie wtyczka Tlen.pl


A ja tylko przypominam, że WPkontakt to też tylko zmodyfikowana sieć Jabbera. Można się z nim łączyć klientami jabbera przez serwer jabber.wp.pl (port 5222). Na serwerze jest też dodany np. modół ICQ, ale bez jego obsługi klient działa.

Odsyłam do http://kontakt.wp.pl/aktualnosci.html?wid=237287
hao
Jak również bodajże Sonork smile.gif
jstarzak
Jestes pewien ze Sonork to Jabber? Nie wyglada... Ale mam nadzieje ze obsluga Tlen.pl bedzie juz w pierwszej wersji wtyki, w koncu to nie az tak duzo zmian...
Ludwik
Skoro jesteśmy już w temacie zerknijcie jaką ładną integracie z WWW na kontakt: http://kontakt.wp.pl/kontaktWWW.html
(dla mnie szczególnie ważna jest możliwosć sprawdzania czy jest w systemie przed użyciem poleceń)
torn
QUOTE(Ludwik)
Skoro jesteśmy już w temacie zerknijcie jaką ładną integracie z WWW na kontakt: http://kontakt.wp.pl/kontaktWWW.html
(dla mnie szczególnie ważna jest możliwosć sprawdzania czy jest w systemie przed użyciem poleceń)

no, no... myśle Hao, że powinno się coś takiego dodać do TODO. Oczywiście odpowiednio nisko w hierarchii...
Ludwik
QUOTE(Ludwik)
A nowe funkcje na które JA najbardziej czekam to przesyłanie plików i konferencje.

No i jeszcze, oczywiście, /amsg, które w formie tekstowej chyba nie jest bardzo pracochłonne?
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
[No i jeszcze, oczywiście, /amsg, które w formie tekstowej chyba nie jest bardzo pracochłonne?


Bezsprzecznie koniecznie smile.gif Zaden z komunikatorow ktore znam nie posiada takiej funkcji wink.gif
hao
Integracja z systemem juz jest w ToDo od jakiegoś czasu smile.gif

Samo /amsg nie byłoby pewnie pracochłonne, ale więcej roboty wymagałoby zrobienie interpretera do takich poleceń tak, żeby od razu skorzystały sobie z niego wtyczki... Tak czy siak nadal nie jest to coś niesamowicie trudnego więc pewnie kiedyś tam nie za długo może się pojawi wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.