Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kTranfer - Automatyczna Detekcja Zew. IP
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
kSzopen
Witam,
Jestem użytkownikiem Neostrady, znajduje się za NATem i korzystam z przekierowania portów. Mam pewien problem z wtyczką kTransfer, otóż praktycznie za każdym razem kiedy chcę wysłać komuś plik to muszę sprawdzać swoje zew. ip ( które się i tak co chwile zmienia ) i uaktualniać konfiguracje. Jest to troche irytujące i stąd wychodzę z propozycje, zeby detekcja tegoż ip była automatyczna, nie wiem do końca w jaki sposób to ma działać, ale z pewnością da się zrobić. Może jakieś automatyczne odwołanie do skryptu php na waszym serwie. wink.gif
Pozdrawiam.
gilek
ustawienia->kTransfer-? [x] autodetekcja? :]
kSzopen
Mylisz się, to o czym piszesz to jest detekcja lokalnego IP. Jakbyś przewinął okienko ustawień kTransfer trochę niżej zauważyłbyś, że tam masz miejsce do wpisania swojego aktualnego zewnętrzsnego IP, No i z tym się wiązał mój post, miłoby, gdyby kTransfer potrafił sobie sam to zewnętrzne IP wykrywać.
gilek
to znaczy że masz forwadowanie? :]
kSzopen
Tak, mam forwardowanie, ale IP jest zmienne i po zmianie w kTransfer muszę podawać aktualne IP, a jest to trochę, khem. wnerwiające.
Puma
QUOTE(kSzopen)
Jestem użytkownikiem Neostrady, znajduje się za NATem i korzystam z przekierowania portów. Mam pewien problem z wtyczką kTransfer, otóż praktycznie za każdym razem kiedy chcę wysłać komuś plik to muszę sprawdzać swoje zew. ip ( które się i tak co chwile zmienia ) i uaktualniać konfiguracje. Jest to troche irytujące i stąd wychodzę z propozycje, zeby detekcja tegoż ip była automatyczna, nie wiem do końca w jaki sposób to ma działać, ale z pewnością da się zrobić. Może jakieś automatyczne odwołanie do skryptu php na waszym serwie. wink.gif


Ja mam to samo, wiem że można program w tle i jakaś strona ale to nie jest dobre rozwiązanie (nie lubie jak mi coś w tle chodzi).
Olórin
Jak macie serwer na linuxie zainstalujcie na nim ggrelay :] bedzie wtedy automagiczne przekierowanie dla wszystkich userów sieci, a ip bedzie sie updateować samo :] Ja tak mam u siebie
Dregha
Pytanko do Olórin...od niedawna używam Konekta, mam problem z przesyłaniem plików pomiedzy tym " gadułkiem" a GG lub odwrotnie, co można...więcej, co należy zrobić żeby takie coś działało bez problemów a dodać muszę że nie jestem zbyt dobry w te klocki :oops:

PS: Jeśli można to proszę o odpowiedź kogokolwiek na któryś z komunikatorów....nie zawsze mam czas zajżeć na forum smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.