Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GoBoard (Gramy w Go ?)
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Olórin
Arkadyjczyk znalazł na sieci coś ciekawego: http://pfar.w.interia.pl/. 1 wtyczka od góry jest również w wersji dla K :] O tym chyba mało kto wiedział, narazie nie miałem okazji przetestować tego wynalazku
.nomis
Wtyczka super! :)Ciekawe czemu autor nie pochwalił się nią tu... Ale trzeba by go tu zwerbować, może zworiłby jeszcze coś ciekawego.
Sad
hehe ciekawe.. pobieram.. zagra ktos? wink.gif
.nomis
Ja mogę zagrać smile.gif
Lipa.dk
buuuuuuu... a mi nie działa sad.gif nie chce mi załadować tego plugina... łeeee
Aule
Pobierz kgoboard, a nie goboard. Też tak miałem.
dulek000
Autor obiecywał wtyczkę dla konnekta, dziwne że się nie pochwalił.

W go można grać nawet z użytkownikami pgg!
Sad
Widocznie jakis bardzo skromny :>
alberht
QUOTE(Sad)
Widocznie jakis bardzo skromny :>

aż do przesady... wink.gif
Przemekc1
No patrzcie taka ciekawa gierka, trza się z gościem skontaktować czy nie wrzuciłby tego do katalogu (oczywiście za zgodą Hao) ktoś już proponował kategorię "inne"
Agrh
Autor nie chwalił się za bardzo bo wtyczka jeszcze nie gotowa i pod konnektem pojawiały się w oknie rozmowy wiadomości przeznaczone dla wtyczki. Dzięki uprzejmości Milki problem ten został już rozwiązany i niedlugo pojawi się wersja już tak nie drażniąca smile.gif , ale to dopiero jak dokończę to co rozgrzebałem:
- Odczytywanie gry z pliku
- Wysyłanie ustawionej pozycji do przeciwnika
- Automatyczna synchronizacja w przypadku zgubionego ruchu

pozdrawiam Agrh
jareq
No prosze i mamy autora biggrin.gif
Witaj Agrh na forum i czekamy na finalną wersje tej Wtyko-gierki
Powodzenia wink.gif
Sad
No wlasnie Witaj Agrh.. pozniej przeslemy Ci liste wtyczek na ktore czekamy biggrin.gif
Olórin
Tylko nie przeciązcie serwerów ilością danych laugh.gif laugh.gif

Agrh - witaj na forum, jakbyś miał jakieś pytania do chętnie pomoge :]
.nomis
Hejka, Argh smile.gif Listę zadań masz w Propozycjach>wish list na pierwszej stronie tongue.gif:P:P Wtyczka super, oby nie ostatnia wink.gif

***
I mam jeszcze pytanie dotyczące samej gry. Dlaczego nie jest uznawane łączenie kropek po ukosie? To ja nie znam zasad czy ta gra? smile.gif Mam na myśli coś takiego...
arkadyjczyk
Przez przypadek ściągnąłem wtyczkopisarza biggrin.gif , ale może zyska na tym Goboard i inne wtyczki. Ciekawe czy w PowerGG nie ma więcej takich kwiatków do Konnekta ?
Olórin
mówisz o takich kwiatkach http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=cat...d=1365&code=rid ??? :PPPP

Coniektórym moze sie przydać http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=cat...id=563&code=rid

Więcej ciekawych wtyk do gg nie ma - albo mamy tą funkcjonalność, albo jest absurdalna tongue.gif

Ciekawe wtyczki są dla tlena :] pare pomysłów mozna by podpatrzec tongue.gifP
Przemekc1
No to ja też się kulturalnie przywitam, HEYAH biggrin.gif
Agrh
QUOTE(.nomis)
Dlaczego nie jest uznawane łączenie kropek po ukosie? To ja nie znam zasad czy ta gra?


Gra została wymyślona przez Chińczyków jakieś 4000 lat temu, około 1250 lat temu trafiła do Japoni i stała się ich grą narodową. Nie należy jej mylić z popularnymi "kropkami", zasady są podobne, ale w tej grze chodzi o coś innego. W kropkach otaczanie kamieni jest celem, tu tylko środkiem stosowanym w walce.

Wiecej o grze http://akademia.go.art.pl, interaktywny kurs gry http://go.art.pl/kurs.
.nomis
Szkoda, będzie mi się trudno przyzwyczaić smile.gif Ale dzieki za reguły, poczytam sobie.
bakerss
Ciekawe tylko mi nie działa ;] znaczy nie chce nawiązać gry ale nie chce mi sie kminic dlaczego ;]
alberht
QUOTE(bakerss)
Ciekawe tylko mi nie działa ;] znaczy nie chce nawiązać gry ale nie chce mi sie kminic dlaczego ;]

może dlatego, że druga osoba nie ma wtyczki... wink.gif
2230093
natępnym krokiem była by gra dla wiekszej liczby graczy skoro i tak mamy konferencyjne rozmowe to może konferencyjne gry ja bym proponował super monopol a obniżając wymagania np gra w statki.
Tak naprwade to jest świetny pomysł taka gierka. Puźno się dowiedziałem bo dopiero z newsletera ale cóż mogłem bardziej penetrować nasze forum. Pozdrówka dla wszystkich.

wpadłem ostatni na taki pomysł że microsoft też pewnei zaczynał od mesengera potem był medenger i gierka a potem windows powstał wiec my mamy już konnekta z grą wiec następny krok to system operacyjny ;]
alberht
konnet monopolista !? biggrin.gif to byłoby ciekawe, a i wtyczkopisarzy by nie brakowało... wink.gif
Agrh
Następne na pewno będą szachy i być może warcaby też. Co do gier dla większej liczby graczy to myślałem o jakichś karcianych np. tysiąc ale to już bardziej odległa przyszlość smile.gif
jareq
Łał Agrh czekam na warcaby bardzo lubię tą gierkę.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aule
Ja na 1000ca na kilka osób :wink:
shw
z milka wpadlismy na pomysl pewien, ktory uprosci pisanie gier dla konnekta. wiec be prepared.
co do gier, to jedna gdziestam sie u mnie wardla i nawet dziala, ale mam 1 problemik (wlasnie z tym, ze wyswietla wiadomosci w oknie wiadomosci i nikt nie moze sobie z tym poradzic..), a przed tym nie chce jej udostepniacm, a wtyka lezy z 1.5 miesiaca tongue.gif
co do szachow - milka mial zagadac z piopawlu, zeby zintergowac jego pcchess (swoja droga - super) z konnektem, wiec bym sie wstrzymal.
jak sobie poradze z tym problemem z wiadomosciami to mam kilka rzeczy w planach (w tym jeszcze 1 wtyke z tym samym problemem [czekajaca 2 miechy na rozwiazanie tongue.gif] biggrin.gif)
dulek000
Warcaby, szachy! Czekam na następne!
Przemekc1
Narazie trzeba poczekać i zobaczyc czy cokolwiek z tych obietnic wyjdzie.
jareq
QUOTE(Przemekc1)
Narazie trzeba poczekać i zobaczyc czy cokolwiek z tych obietnic wyjdzie.

No właśnie poczekać ale nie przestawac mowić - bo to mobilizuje... wink.gif
Agrh
Doszedłem jednak do wniosku, że tą poprawkę co do wyświetlania wiadomości w oknie wprowadzę wcześniej (już jest dostępna do ściągnięcia), mam nadzieję że nic innego nie popsułem grzebiąc smile.gif
shw
ja tylko dodam od siebie (zeby nie bylo), ze macie juz 2 gre - znacznie prostrza [ale jaka grywalnosc ;D] >>
MiLKA
QUOTE(shw)
z milka wpadlismy na pomysl pewien, ktory uprosci pisanie gier dla konnekta. wiec be prepared.

ano zgadza sie ludziki, to tak naprawde nie będzie wtyka dla normalnego użytku, a jedynie mechanizm dla innych wtyczek, tak aby programiści gier mogli łatwiej "portować" niektóre gry do poziomu wtyki konnektowej

QUOTE(shw)
co do gier, to jedna gdziestam sie u mnie wardla i nawet dziala, ale mam 1 problemik (wlasnie z tym, ze wyswietla wiadomosci w oknie wiadomosci i nikt nie moze sobie z tym poradzic..), a przed tym nie chce jej udostepniacm, a wtyka lezy z 1.5 miesiaca tongue.gif

ehh... kiedy to graliśmy pierwszy raz Shw??? ;p

QUOTE(shw)
co do szachow - milka mial zagadac z piopawlu, zeby zintergowac jego pcchess (swoja droga - super) z konnektem, wiec bym sie wstrzymal.

ano gadał. Póki co Piotrek robi inny projekt, ale nie powiedział NIE smile.gif

QUOTE(shw)
jak sobie poradze z tym problemem z wiadomosciami to mam kilka rzeczy w planach (w tym jeszcze 1 wtyke z tym samym problemem [czekajaca 2 miechy na rozwiazanie tongue.gif] biggrin.gif)

ps, to nie moje rozwiązanie, nix był bardzo pomocny ;]
Lwiczek
Kiedy mozna sie spodziewać wersji bez wiadomosci w oknie rozmowy? :)
Bo ostatnio coraz cześciej i coraz intensywniej katuję tą wtyczkę ;)
zenq
QUOTE(Lwiczek)
Kiedy mozna sie spodziewać wersji bez wiadomosci w oknie rozmowy? smile.gif
Bo ostatnio coraz cześciej i coraz intensywniej katuję tą wtyczkę wink.gif


QUOTE(aghr)
Doszedłem jednak do wniosku, że tą poprawkę co do wyświetlania wiadomości w oknie wprowadzę wcześniej (już jest dostępna do ściągnięcia) (...)


:arrow: www.agrh.prv.pl
2230093
QUOTE(Lwiczek)
Kiedy mozna sie spodziewać wersji bez wiadomosci w oknie rozmowy? smile.gif
Bo ostatnio coraz cześciej i coraz intensywniej katuję tą wtyczkę wink.gif


jak się dobrze orientuje to już jest. Poczytaj troszke forum wyżej i szukaj linków ;]
Lwiczek
Ha, bo ja sprytny jestem i wgole ;)

Przeczytalem tamta wiadomosc i od razu polecialem na strone... ale patrze, na stronie nie ma zadnej wzmianki o tym, wersja jest ta sama ktora mialem.... wiec sobie darowalem ;)
Ale jak sie okazalo, bylem w olbrzymim błedzie ;)
Lipa.dk
w sumie, to powinienem tego posta w supporcie umieścić, ale bug, który u mnie wystąpił spowodowany był najprawdopodobniej przez kgoboard'a. ściągnąłem najnowszą wersję z centralki wiadomosc.info (v1.0.6), K się wyłączył, zainstalował aktualizacje i podczas restartu wywalił błąd, że nie może załadować pliku cnt.dtb. sprawdziłem co z tym plikiem i się okazało, że waży 0 KB. dzięki hao za expimp'a! :wink: jestem ciekaw, czy jeszcze ktoś się z czymś takim spotkał...
Agrh
wątpię by ten błąd spowodował kgoboard - nie używa w ogóle plików konfiguracyjnych konnekta.
Lipa.dk
no to w takim razie coś musiało się spieprzyć podczas aktualizacji... w sumie nic poważnego się nie stało, bo miałem wszystko wyeksportowane.
Poncio
mi sie wtyczka zaladuje tylko problem w tym ze jak dam na obojetnie kogo zawsze mnie zapyta czy zaczac gre z ta sama osoba sad.gif pierwsza na liscie ;/
arct!c
Cudem jest to że plugin w ogóle działa wink.gif
dulek000
Zobacz kiedy autor ostatnio był na forum. ;P
Olórin
1. Nie mamy źródeł
2. Nie gramy w Go
witalij
QUOTE(.nomis @ 27.07.2004 - 15:10) *

Szkoda, będzie mi się trudno przyzwyczaić smile.gif Ale dzieki za reguły, poczytam sobie.

A mi się goban nie wyświetla...
Agrh
Wtyczka nie byla raczej zbyt popularna wiec troszkę mi się nie chciało kontynuować pracy nad nią. Zresztą shw (nawet w tym wątku) obiecywał już dawno temu, że tworzą wspólny interfejs do pisania gier korzystających z wymiany wiadomosci - też to jakoś umarło. Może w przyszlym miesiącu się zmuszę żeby zaglądnąć i dokonać jakichś poprawek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.