Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Filtr przeciw bluzgom :]
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Olórin
Właśnie przyszedł mi do głowy ciekawy pomysł, mianowicie filtr anty bluzgowy UWAGA: bez żadnych wtyczek itp. wystarczy.....zestaw emotikonek :] Jak wiemy kIEview ma obsługę wyrażeń regularnych (PCRE). Wystarczyło by zrobić wyrażenie regularne które reaguje na bluzgi i zamnienia na emotkę np user posted image :]

Kto sie zna na regexpach ?
lhs
He he - zaraz tu powstaną konkurencyjne listy bluzgów...
jareq
Jak dla mnie jest to nie przydatne ale napewno było by ciekawe wink.gif

EDIT:
ale jest jedno ale.. to by mogło być nawet dobrym rozwiązaniem na podmienianie jakiś wyrazów na emotikonki i to nie tylko tych wulgarnych..
np. jesli w oknie rozmowy pojawił by sie wyraz dom wtedy (oczywiście powinno to być konfigurowanne jaki wyraz jaką emotą ma być zastąpiony) pojawiała by się zdefiniowana przez nas emotka z wizerunkiem domu... :roll:
lhs
QUOTE(jareq)
np. jesli w oknie rozmowy pojawił by sie wyraz dom wtedy (oczywiście powinno to być konfigurowanne jaki wyraz jaką emotą ma być zastąpiony) pojawiała by się zdefiniowana przez nas emotka z wizerunkiem domu...

Przecież tak właśnie jest. :evil: :evil: :evil:
jareq
Czy chodzi Ci o konfigurowanie pliku emots.txt :?:
Jeśli tak to ja miałem na myśli jakiś prostrzy sposób...
pomysl niezly ale watpie zeby ktos uzywal tego, no chyba ze tatus lub mamusia rzadzi kompem i ustawia swojemu 5 letniemu dziecku taki bajer, zeby za szybko przeklenstw sie nie nauczylo.
alberht
ale ogolnie bylby to ciekawy zestaw emotów ;p zawsze to jakas nowos i ficzer, ktore brakuje innym
Olórin
kolejny mało praktyczny chwyt reklamowy

edit: do posta poniżej
QUOTE
- to jakiś chiński chwyt reklamowy
- ale działa :]
alberht
nie ma praktycznych chwytow reklamowych tongue.gif sa za to skuteczne wink.gif

edit: do posta powyżej
QUOTE
jak kUserów będzie tyle, co chińczyków... wink.gif może znajdą się wtedy jacyś nowi wtyczkopisarze, aha i wtedy będze trzeba zrobić obługę wielu języków w K wink.gif
konar
A ja tak sobie mysle, ze to by nie bylo glupie nawet :wink: Na zasadzie nowej wtyki, cos jakby "Parental Control" (czy jak sie to pisze) na takiej zasadzie, ze np wtyczka jest aktywna i zabezpieczona haslem... no i eliminuje slowa ze "slownika bluzgow"... mogloby byc przydatne dla 'nowoczesnych rodzicow' ktorzy uzywaja kompa :wink:

pozdro :!:
shw
wtyczka powstaje (jest planowana).
ma ona filtrowac wiadomosci i idac od lubej do domu (troszke po some beer smile.gif) tak sobie wymyslilem, ze po co ograniczac sie tylko do kasowania wiadomosci rozpoznanych np. jako lancuszek.
tak wiec - bedzie to wtyka filtrujaca wiadomosci i bedzie mozna ustalic czy ma ja skasowac czy bog wie co ma zrobic - tylko wlasnie propozycje odnosnie 'bog wie co ma zrobic' - co mozna jeszcze robic z wiadomosciami (propozycje - oczywiscie oprocz tej zmiany slow/cenzurze)? smile.gif
ps. fuck censorship tongue.gif
alberht
np odsylac wiadomosc z informacja, ze nie zyczymy sobie wiecej takich lancuszkow i ta osoba ma spadac na drzewo z takimi rzeczami wink.gif
zenq
hmmm narazi emozna skorzystac z KoreKtora i poustawiac zamiast niechcianych slowek spacje albo [censored] smile.gif
hutu
A ja kiedyś napisałem skrypt cenzora w PHP, więc po kilku operacjach copy & paste wyszedł zestaw cenzoreK for Konnekt smile.gif

Istnieje możliwość wybrania poziomu cenzurowania:

cenzura1 - tylko wyrazy najbardziej wulagarne
cenzura2 - wyrazy najbardziej wulagarne + wyrazy mniej wulgarne
cenzura3 - wyrazy najbardziej wulagarne + wyrazy mniej wulgarne + wyrazy jeszcze mniej wulgarne ;-)

Zaznaczamy zawsze tylko jeden katalog, gdyż zaznazacnie wszystkich mija się z celem.

Osobą poniżej 18 lat ZABRANIA SIĘ edytowania plików emots.txt ze względu na drastyczność scen w nim zawartych ;-).

Załączniki

zenq
w sumie mi to nie potrzebne, ale... najs :]
shw
doszedlem do wniosku, ze bedzie na 100% jeszcze opcja ignora takiego uzytkownika (moze nawet tymczasowy/calkowity) i oczywiscie informacja dlaczego.
jareq
QUOTE(shw)
doszedlem do wniosku, ze bedzie na 100% jeszcze opcja ignora takiego uzytkownika (moze nawet tymczasowy/calkowity) i oczywiscie informacja dlaczego.

Jak juz coś to przydało by sie calkowite zabanowanie danego adresu bo czesto bywa tak ze dany osobnik ktorego ignorujemy (zablokujemy) atakuje z innego konta :evil:
Sija
QUOTE(jareq)
QUOTE(shw)
doszedlem do wniosku, ze bedzie na 100% jeszcze opcja ignora takiego uzytkownika (moze nawet tymczasowy/calkowity) i oczywiscie informacja dlaczego.

Jak juz coś to przydało by sie calkowite zabanowanie danego adresu bo czesto bywa tak ze dany osobnik ktorego ignorujemy (zablokujemy) atakuje z innego konta :evil:


jakiego "adresu" ? to nie irc...
alberht
QUOTE(Sija)
QUOTE(jareq)
QUOTE(shw)
doszedlem do wniosku, ze bedzie na 100% jeszcze opcja ignora takiego uzytkownika (moze nawet tymczasowy/calkowity) i oczywiscie informacja dlaczego.

Jak juz coś to przydało by sie calkowite zabanowanie danego adresu bo czesto bywa tak ze dany osobnik ktorego ignorujemy (zablokujemy) atakuje z innego konta :evil:


jakiego "adresu" ? to nie irc...

IP ?
jareq
Tak IP to miałem na myśli... - przecież konnekt wykrywa takowe.
alberht
QUOTE(jareq)
Tak IP to miałem na myśli... - przecież konnekt wykrywa takowe.

gorzej jak ktos ma zmienne /modem, neostrada/ albo konnekt pokazuje ip routera/serwera, to wtedy zablokujesz wszystkich z danej sieci tongue.gif
jareq
QUOTE(alberht)
QUOTE(jareq)
Tak IP to miałem na myśli... - przecież konnekt wykrywa takowe.

gorzej jak ktos ma zmienne /modem, neostrada/ albo konnekt pokazuje ip routera/serwera, to wtedy zablokujesz wszystkich z danej sieci tongue.gif

Tak wiem o tym no ale zawsze jest jakis procent osob ktore maja stały IP - A jak to robią na Forach i różnych takich stronach kiedy banują jakiś adres - też jest to wtedy cała sieć??
alberht
szczerze mówiąc - nie wiem, ale wydaje mi się, że całą sieć, bo kiedyś miałem taki rpzypadek, że jeden z adminów na forum zbanował ip użyszkodnika, który był w jednej sieci z drugim adminem... wink.gif
jareq
Więc wydaje mi sie że mozna by było zrobić taką opcje z tym tylko że była by wyświetlana informacja typu: na Tego użytkownika może nie podziałać ta blokada lub można zablokować całą scić do której jest on podłączony - a przydała by się możliwość banowania bo jak juz pisałem jest sporo osób które mają stały IP (sam mam stały)
shw
ip jest widoczne tylko z gg i to tez nie zawsze + obie osoby musza miec sie na liscie. tak wiec to rozwiazanie wielce niepewne jest - zwlaszcza, ze jak napisze do ciebie z innego numeru to nie da sie sprawdzic ip,wiec bedziesz musial dodac ta osobe i dopiero moze ip sie pokaze.
osoba taka nawet jak zalozy nastepny numer, to w nieskonczonosc tego robic nie bedzie - zrobi tak ze 2 razy i jej sie znudzi.. tak wiec ta opcja raczej odpada.
jareq
No faktycznie masz razje - znikomy stopień skuteczności.. i tu właśnie przydało by się poprawić to aby Konnekt zawsze wykrywał IP (bez względu czy mamy kogoś na liście czy nie) skoro ma taką możliwośc to mogło by sie to do czegoś wkońcu przydać (np. do banowania) no bo teraz pokazuje te IP i co z tego skoro niczemu to nie służy :roll:
shw
sluzy - do polaczen p2p tongue.gif
hmm - a kto powiedzial, ze jest taka mozliwosc? to zalezy od protokolu gg (+ od libgadu), a nie wiem czy posiadanie kontaktu na liscie nie jest niezbedne do pokazania sie ip kontaktu. moznaby bawic sie w jakies kontakty chwilowe/tymczasowe, lecz moim zdaniem nie przydaloby sie to do niczego wiecej niz do w.w. troszke nieeleganckiego sposobu banowania..
jareq
Ja wiem czy takie nie eleganckie? Skoro ktoś zachowywał sie wobec nas nie elegancko? ("jak Bóg Kubie tak Kuba Bogu") i czy takie eleganckie jest wysyłanie ignorowanemu w Olewce tekstu "Odwal sie!"? heh laugh.gif

...no dobra poddaje sie i nie ciągne dalej tego tematu 8)
shw
nieeleganckie w sensie, ze jest duze prawdopodobienstwo calej sieci (a ze wzgledu na ceny sieci osiedlowych itp. ci u nas dostatek), bo jak sle lancuszki czy cos, to ch.. mu w dupe smile.gif
tak czy siak - upieram sie, ze niewielka z tego korzysc, no ale kto wie - moze co takiego bedzie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.