Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki komputer?
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Przemekc1
No właśnie interesuje mnie kupno nowego kompa, ma to być komputer do grania.
Potrzebuje: karte graficzną , procesor dysk twardy , płyte główną , no i jakąś obudowe z dobrym zasilaczem.
Co byście proponowali musze się zmieśćić w 2000 (no ostatecznnie moze być troche więcej np 2500).

PS, Jeżeli moderatorzy uznają, że jest to zaśmiecanie forum to prosze usunąć ten temat .

Oto co znalazłem:
AMD Athlon XP 2500+ Barton http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6780

Pentagram Freezone QC-80 Cu
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12369

GeForceFX 5900XT 128MB tv & DVI (256-bit) BOX
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10971

Tracer TRO-888 Diablo Gamming - czarna
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12347

WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2469

Epox 8RDA3I (nVidia nForce2 Ultra 400) + LAN
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8600


DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9703

Co myślicie o tym wyborze? Razem 2452 zł.
lucas_mcs
wszystko masz ładnie tylko zamiast gf zdecydowanie lepiej wziac radeona, nawet najtansze modele dorównują mocą GF-FX, wybierz dobrego radeona

no i wazne zeby ram byl zsynchronizowany z procem czyli ta sama szyna(333)

dysk poleciłbym SEAGATE (mam 2, jeszcze nigdy mi nie zastrajkowaly a chodzily czasami w ekstremalnych warunkach i praktycznie ciagle z nimi wychodze do kupili) i koniecznie 8mb bufor

no i jak do grania to w najblizszym czasie drugie 512 ramu smile.gif
Przemekc1
No to tak, polec mi jakiegoś dobrego radeona, bo w radeonach to sie nie orientuje.(podaj link najlepiej w sklepie komputronik.pl Jeśli chodzi o dysk to wiem, że seagate są dobre ale nie ma na nie kasy.

PS. Aha czy u twoich znajomych występują jakies problemy z radeonami bo już się naczytałem, że gry się wieszają itd. (a tak szczeże czy ten GeForce Fx jest słaby)?

A czy 8mb a 2mb to duża różnica? Czy dysk kiedy ma 8mb jest dużo szybszy?
dulek000
Duuużo
lucas_mcs
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10797
prosze bardzo smile.gif bardzo ładny radeonik na dzien dobry mozesz go podkrecic nawet (chociaz nie wiem po co)
edit: dostosowalem sie mniej wiecej do tej ceny tego GF'a, jest ciut drozsza, ale mozesz wziąc te wersje za 760 nie podatną na podkrecanie. Saphire godna firma, polecam smile.gif

a dysk jak masz brac to koniecznie 8mb i niebiesz jakiejs niepewnej marki, juz lepiej WD(chociaz ja mam uraz do tej firmy) albo matroxa (tanie są, kumpel ma dwa i jescze nic z nimi sie nie dzialao)
Przemekc1
Czy ta karta jest wydajniejsza od tego FX'a? No bo ma ma "tylko" 128bit'ową pamięć (ten GeForce 256), a i oceny użytkowników nie są tak pochlebne.
sleesh
Bierz tego GeForca a nie radeona ! Ten model programowo mozesz przerobic na 5950 ! Ktory jest lepszy od Radeona 9800 XT !!! Plytka glowna mi sie nie podoba ( ecs... ) wez jakiegos asusa czy cos biggrin.gif
Przemekc1
Karta mi się podoba i raczej ją zostawie( jak ja mozna przerobić jakieś linki albo cuś). Na tej płycie głównej bardzo dobrze "kręcą" się Athlon'y Xp 2500+, tak przynajmniej mówią goście co ją zakupili.
Mam nadzieje, żę u mnie w sklepie maja coś takiego, a jak nie to poczekam i mi sprowadzą, bo z tego co widze to raczej dobry zestaw.
mefju
a ja polecam poczytać usnet: pl.comp.pecet
i ewentualnie tam zapytać się grupowiczów o wybór. Generalnie czytając tą grupę wszyscy odradzają ECS - z tego co wiem to często te płyty gryzą się z innymi podzespołami.
piotr.ek
No wszystko ladnie, ale Przemekc1 pisal o Epoxie, a nie ECS...

Co do moich kontaktow z kartami ati radeon - u znajomych niezle kwiatki widzialem, zwiechy wszystkiego, co popadnie po zainstalowaniu nowszych sterownikow to chleb powszedni. Na swojej tnt2m64 (i gf4mx440) instaluje zawsze to, co aktualnie najnowsze lezy na stronie nvidii i nigdy najmniejszych problemow nie mialem. Z kolei mialem jedna karte ati - rage2c, wiekowa juz, ale tez mialem do niej jeden jedyny sterownik, ktory u mnie dzialal, a bylo ich kilka, nowsze, starsze - metoda prob i bledow doszedlem do takiego, ktory nie wywalal bledow krytycznych w windowsie... Tyle, jesli chodzi o stery, wydajnosc radeony zdaje sie maja w grach wieksza, wiec sam musisz wybrac smile.gif Wrzuc swoje pytanie na board http://frazpc.pl - jesli uda ci sie nie rozpetac kolejnej wojny o to, co lepsze, to moze ktos odpowie ci w miare sensownie wink.gif
sleesh
Ojojoj sie porobilo :] Faktycznie epox nie ecs biggrin.gif To zmienia postac rzeczy chociaz z epoxem nie mialem za bardzo do czynienia a i tak wybralbym jakiegos asusa tongue.gif

A co do tej modyfikacj zaraz wrzuce ci linka do tutoriala.

Edit: Tutorial PL =]
Przemekc1
Zmieniłem "wiatrak" (tamtem podobno głośny) i wymieniłem pamięci na markowe 2x po 256 (lepsza wydajnośc).

PS. Dięki Sleesh biggrin.gif
A temat można już zamkąć.
sleesh
Temat mozna zamknac , juz pomoglem Przemkowi przez gygy :]
case
QUOTE(Przemekc1)
[..] A temat można już zamkąć.

Eeee tam zamknac..

ja tez nowy sprzet zakupuje zaraz po wyplacie i chcialbym znac Wasza opinie co do plyty Abit NF7-S, oraz jakies tips'y - jak zmontowac bezszelestnego kompa, bo bardzo mi na tym zalezy [chcialbym wyeliminowac wiatraki, ale czy sa jakies rownie wydajne radiatory? albo inne chlodzenie [np. Water Cooler]], a nie jestem za bardzo na czasie ..
alberht
co do radeon vs gf - swego czasu ati oskarżyła nvidie i ea games o optymalizowanie gier pod karty tej drugiej firmy przez co karty radeona chociaż mocniejsze nie działały dobrze z niektórymi grami
radeony, to bardzo dobre karty, ale do gier się raczej nie nadaja, kilku moich znajomych ich uzywa /głównie graficy, albo jacyś projektanci/ i chwala je, ale do gier zdecydowanie polecam gf

co do cichego kompa - albo markowe wiatraki z regulacja obrotów /najlepiej z pozimu płyty na podstawie temperatury, a nie poprzez potencjometr/ albo zalmana /zestaw miedziany radiator + wiatrak (duże łopatki + regulacja obrotów = podobno najcichcze wink.gif ) co do chcłodzenia wodą - dość drogie rozwiązanie i kłopotliwe /trzeba gdzieś trzymać pojemnik z cieczą, rurki itp/

epoxy - bardzo przyjemne płyty - sam kiedyś używałem i nie miałem zastrzeżeń
piotr.ek
QUOTE(alberht)
co do radeon vs gf - swego czasu ati oskarżyła nvidie i ea games o optymalizowanie gier pod karty tej drugiej firmy przez co karty radeona chociaż mocniejsze nie działały dobrze z niektórymi grami
radeony, to bardzo dobre karty, ale do gier się raczej nie nadaja, kilku moich znajomych ich uzywa /głównie graficy, albo jacyś projektanci/ i chwala je, ale do gier zdecydowanie polecam gf

Delikatnie mowiac bzdura smile.gif Pixelshadery maja powalajace (nie mowie oczywiscie o najnowszej generacji, a o tej przedostatniej) w porownaniu z gf, obsluge dx9 zdaje sie tez ciekawsza... zreszta testy mowia same za siebie, widzialem w akcji r9500 zmodowanego na jakis wyzszy model - powalalo w kazdej wlaczonej gierce smile.gif

Jeszcze jedno - demka scenowe, jesli ktos sie nimi interesuje, bardziej lubia geforce'y... czesto przeczytac mozna w plikach readme, ze na ati nie dziala, ze pracuja nad wersja dla tych kart itp.
alberht
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(alberht)
co do radeon vs gf - swego czasu ati oskarżyła nvidie i ea games o optymalizowanie gier pod karty tej drugiej firmy przez co karty radeona chociaż mocniejsze nie działały dobrze z niektórymi grami
radeony, to bardzo dobre karty, ale do gier się raczej nie nadaja, kilku moich znajomych ich uzywa /głównie graficy, albo jacyś projektanci/ i chwala je, ale do gier zdecydowanie polecam gf

Delikatnie mowiac bzdura smile.gif Pixelshadery maja powalajace (nie mowie oczywiscie o najnowszej generacji, a o tej przedostatniej) w porownaniu z gf, obsluge dx9 zdaje sie tez ciekawsza... zreszta testy mowia same za siebie, widzialem w akcji r9500 zmodowanego na jakis wyzszy model - powalalo w kazdej wlaczonej gierce smile.gif

Jeszcze jedno - demka scenowe, jesli ktos sie nimi interesuje, bardziej lubia geforce'y... czesto przeczytac mozna w plikach readme, ze na ati nie dziala, ze pracuja nad wersja dla tych kart itp.

nie powiedziałem, że są słabe czy mało wydajne, a jedynie, ze mogą sprawiać kłopoty z niektórymi grami - w ilu grach wyświetla sie przepiękne logo nvidii na początku wink.gif + skandal, o którym pisałem...
piotr.ek
QUOTE(alberht)
nie powiedziałem, że są słabe czy mało wydajne, a jedynie, ze mogą sprawiać kłopoty z niektórymi grami - w ilu grach wyświetla sie przepiękne logo nvidii na początku wink.gif + skandal, o którym pisałem...

Gdybym skladal kompa komus, o kim wiem, ze nie jest zbytnio oblatany (zreszta sam fakt, ze sam nie potrafi sobie poradzic o czyms juz swiadczy), to w komplecie na pewno znalazlby sie jakis gf fx (nawet 5200). Nie musialbym biegac co 3 dni, bo cos sie nie wlacza (bo cos nie jest przestawione) albo ze sterowniki nowsze sie krzacza. Gdybym kupowal sobie, to pewnie wzialbym radeona (jakosc i szybkosc po jego stronie)... chociaz nie wiem, jak teraz z cenami. Swoj wybor opieram na tym, co dzialo sie troche ponad pol roku temu, a nie siedze w tym na bierzaco. Pewnie ceny polecialy niezle w dol po wejsciu najnowszej generacji chipow.
Przemekc1
A skoro ja podkręcam kompa to moje pamięci będą chodziły na takiej częstotliwości jak nominalna??
Zerknijcie procek (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6780) i pamięci (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9703)
zenq
QUOTE(Przemekc1)
A skoro ja podkręcam kompa to moje pamięci będą chodziły na takiej częstotliwości jak nominalna??

polecam forum.tweak.pl -> podstawowe zagadnienia
Przemekc1
Mam tego kompa, wszystko chodzi super.. dopóki chodzi. Mam coś takiego gdy gram w jakąś grę po paru (nastu) minutach głośniczek w kompie zaczyna mi piszczeć naprzemian głośno i cicho. Co to oznacza? Podejrzewam tu temperature po im mniejsze detale w grze tym dłużej ona chodzi. Windows śmiga bez problemu przez pare godzin. Jak myslicie czy to to?

PS. Aha czy jeżeli miałbym ukruszony procesor to na kompie chodziłby mi windows?
dulek000
QUOTE(Przemekc1)
Mam tego kompa, wszystko chodzi super.. dopóki chodzi. Mam coś takiego gdy gram  w jakąś grę po paru (nastu) minutach głośniczek w kompie zaczyna mi piszczeć naprzemian głośno i cicho. Co to oznacza? Podejrzewam tu temperature po im mniejsze detale w grze tym dłużej ona chodzi. Windows śmiga bez problemu przez pare godzin. Jak myslicie czy to to?


Może zamontuj sobie radiator na karcie graficznej, a usuń wiatraczek?
zenq
calkiem mozliwe ze temperatura, niektore plyty glowne maja opcje alarmowania o zbyt wysokich temperaturach procka/chipsetu.

co do ukruszenia procka to roznie bywa, czasami moze chodzic bez zadnych problemow i miesiac bez wylaczania, ale nie chce sie wtedy podkrecac, czasami chodzi chodzi a nagle zwiecha, czasami widows rock stable a pada na giercach... a czasami wogole nie chodzi...

---edit:

QUOTE(dulek000)
Może zamontuj sobie radiator na karcie graficznej, a usuń wiatraczek?

watpie aby bios plyty glownej zglaszal przegrzanie karty graficznej...
pozatym na karcie napewno jest radiator, sam wiatraczek by nie starczyl smile.gif wiec jak juz to co najwyrzej wiekszy radiator i wydajniejszy wiatraczek...

Przemek sprawdz temperatury w systemie podczas grania... zainstaluj speed fana czy motherboard monitor i gdy zacznie Ci glosniczek piszec wyjdz szybko z gry i sprawdz temperaturki...
Przemekc1
Kiedy zaczyna piszczeć głośniczek komputer już się restartuje. Aha po minucie gry w CAll of Duty (min detale irozdzzielczośc). Mam 60 stopni.
dulek000
QUOTE
Mam 60 stopni.


Mój ma ok 40... tongue.gif
Przemekc1
To przez moją karte sad.gif kiedy ona idzie w góre idzie tez procesro (temp). Musze zamontowac dodatkowe wiatraki na obudowe. Czy to wystarczy co polecacie zrobić?

Moja karta http://www.bino.com.pl/go/_info/?user_id=07495
Proceck Barton 2500+.
bes obudowy można grać, ale jak długo tak można...
zenq
hmm dobra cylkulacja powietrza w obudowie to podstawa...
ja tam mam caly czas bude otwarta smile.gif
btw. fajne sa te karty... :]
Przemekc1
No ale co radzicie zrobić z otwartą obudową nie chcę grać. Pomontuje wiatraki tam gdzie mogę być i tyle.
zenq
QUOTE(Przemekc1)
No ale co radzicie zrobić z otwartą obudową nie chcę grać. Pomontuje wiatraki tam gdzie mogę być i tyle.

z przodu na dole wiatrak wdmuchujacy zimne powietrze, z tylu pod zailaczem wydmuchujacy cieple powietrze z obudowy (jak masz nad to tez mozesz dac), uporzadkuj kable w srodku, zwlaszcza tasmy IDE i FDD, zeby byl przeplyw powietrza dobry...
a tymczasowo mozesz sobie przestawic na wyzsza temp lub wogole wylaczyc w biosie opcje alarmowania o temperaturze... albo dolaczyc pc-speakera ;]
jesli za goraco na procku bedzie nadal to bedziesz musial pomyslec o lepszym chlodzeniu tegoz to delikwenta...
Przemekc1
To moje chłodzejnie http://bino.pl/go/_info/?user_id=07184
zenq
tez sie zastanawialem nad tymi nowymi pentagramami... niezla wydajnosc w stosunku do ceny:) ale jak narazie jade na starym titanie...
Przemekc1
Mam już tego kompa i do jakiegos czasu działa, teraz mam jednka taki problem, kiedy podkręcam procesor (athlon 2500+) w tym ekranie gdzie można wejśc do biosu zamiast nazwy 3200+ jest 2200mhz, a kiedy komp dalej się włącza wyskakuje błąd, że trzeba doinstalować jakiś plik. Kiedy z powrotem zmieniłem go na 2500+ problem zniknął. O co chodzi?
sleesh
Co do tych 2200 mhz to jest wszystko ok, oznaczenia athlonow nie sa adektwatne do liczby mhz tylko sa przyrownywane do wydajnosci danego modelu p4. Sa one tworzone w innej technologi w ktorej nie stawiaja na ilosc mhz tylko na cos innego (nie pametam co) :] Takze twoj Barton 2500+ ma kolo 1800 mhz ;P A co do tych bledow to powiedz cos wiecej, przy podkrecaniu moze podnies troche napiecie procesora. Moze pamiec ci nie wyrabia ?
Przemekc1
Oczywiście wiem jakie znaczenia stosuje firma Amd. Ale mój procesor mimo wszystko jest wyświetlnay jako 2500+. Aha włanie udalo mi się go podkręcić i jest wyświetlany jako ładny 3200+ biggrin.gif
sleesh
WOW, Ace Dude ! :twisted:
Przemekc1
Chyba jednak pożałuje sobie, że nie wybrałem tego radeona 9800pro, podobno w wielu grach jest dużo lepszy. Np. pacific assault chodzi na radku na maxymalnych detalach, a na tym FX tnie sie niemiłosiernie. sad.gif

Ale zobaczymy w praktyce
.misiek
QUOTE(sleesh)
WOW, Ace Dude


hehe spoko na moim epox'ku śmiga jako 2420MHz z magistralą 220Mhz (440efektywne) i od dalszego tunningu powstrzymuje mnie tylko brak zmiany mnożnika, zablokownay :evil:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.