Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ustawienia dla konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
psota
Postanowiłem zrobić taki temat gdzie będziemy wżucać swoje ustawienia z konnekta, ponieważ wiele początkujących osób rezygnuje z korzystania z konnekta, bo nie mają czasu na konfiguracje bądź nie wiedzą co jak skonfigurować.
case
QUOTE(psota)
Postanowiłem zrobić taki temat gdzie będziemy wżucać swoje ustawienia z konnekta, ponieważ wiele początkujących osób rezygnuje z korzystania z konnekta, bo nie mają czasu na konfiguracje bądź nie wiedzą co jak skonfigurować.

taki temat juz jest .. :roll:

umiejetnosc czytania to przydatna rzecz ..
Aule
Istnieje również wtyczka WizardeK.
gilek
a Ty znowu tutaj? :x
Olórin
Dziękujemy za konta na gg, tlenie i jabberze wink.gif
dulek000
I tylko programik do odgwiazdkowywania haseł i ktoś ma twoje konta.
StRuGi
Co ? Wystarczy do XML'a zajrzec ! LOL ! biggrin.gif
EDIT: chodzi mi o hasla email'owe oczywiscie tongue.gif[/list]
Olórin
Expimp sie nadaje tongue.gif
Przemekc1
No rzeczywiście, jeżeli ktoś będzie wredny to możesz mieć po kontach :twisted: :twisted:
StRuGi
12 osob sciagnelo, imo mozesz liczyc na to ze ktos Ci zmieni haslo, po tym email - i w ten oto sposob pozbywasz sie konta rofl laugh.gif[/list]
Zakrn
No toś sobie, PSota, napsocił... Dobrze, że sobie...

BTW W jaki sposób expimp koduje hasła w plikach xml? :roll:
Aule
Myślę, że MD5.
Olórin
QUOTE(pz16)
Myślę, że MD5.

Napewno nie!!!! MD5 to sposób jednostronny, nie da się tego odkodować a hasło konnekt odkodowywać musi.....
Zakrn
Z początku myślałem, ze to po prostu rot13, ale okazało się, że nie... Jest więcej znaków i spoza zakresu...
psota
I już po koncie laugh.gif Uczcie się na cudzych błędach :!: Nierozumiem dlaczego trzeba sprawdzać swoje hasło na koncie e-mail zamiast szczytać z komputera
Aule
QUOTE(Olórin)
QUOTE(pz16)
Myślę, że MD5.

Napewno nie!!!! MD5 to sposób jednostronny, nie da się tego odkodować a hasło konnekt odkodowywać musi.....

A kto powiedział, że to trzeba odkodowywyać :roll: Zakodowujesz hasło otrzymane od usera i masz to samo...
SDK sie nie czytało.
CODE
#define  IMC_GETMD5DIGEST   16
 Zwraca hasło profilu jako MD5Digest.  
Zakrn
Ale przecież zahaszowane hasło jest nie do użytku do logowania, czy przywrócenia... pz16, md5 nie odwrócisz, a przecież expimp z powrotem dekoduje hasło.
case
QUOTE(Przemekc1)
No rzeczywiście, jeżeli ktoś będzie wredny to możesz mieć po kontach :twisted:  :twisted:

LOOOOL .. :cry: :cry: :cry: ..bylo sie nie pchac tam gdzie nie trzeba laugh.gif laugh.gif
Olórin
Gdzies w internecie...
QUOTE
Schemat mieszania to metoda pozwalająca przekształcać dane (na przykład hasła) w taki sposób, że wynik jest unikatowy - nie można przywrócić oryginalnej postaci danych.


QUOTE(pz16)
A kto powiedział, że to trzeba odkodowywyać :roll: Zakodowujesz hasło otrzymane od usera i masz to samo...
SDK sie nie czytało.
CODE
#define  IMC_GETMD5DIGEST   16
 Zwraca hasło profilu jako MD5Digest.  

Zwraca hasło profilu, a raczej jego md5 ? Co ci to daje ? Jedyną metodą rozkodowania md5 jest bruteforce czyli próbowanie wszystkich możliwych kombinacji, pozatym w md5 używane są zazwyczaj[do przedstawienia uzytkownikowi] tylko litery alfabetu i cyfry.....
Zobacz tutaj: http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?tabid...iew&ItemId=6635
bakerss
buahahaha o typie dałeś po całości biggrin.gif
Aule
A skąd pewność że odkodowuje??
Ja np jak robiłem autoryzacje to robiłem:
CODE
if(md5(haslo_które_dal_user)==haslo_z_bazy_zakodowane_w_md5)
{
...
}

Nie trzeba odkodowywyać żeby porównać.... Ja już nic nie mówie. Niech sie lepiej Hao wypowie.
Olórin
Też tak robie w php, ale na serwer gg jest inny algorytm kodowania, w jabberze zależny od SERWERA i hasło szyfrowane jest po kluczu za kazdym razem innym, bo jakby byl ten sam albo md5 to wystarczyloby sniffowanie aby sie na konto zalogowac....
ShaQ
mysle ze kodowanie hasla w xmlu jest za proste...
skoro PHPowskie:
echo base64_decode("zakodowane_haslo");
wystarczy...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.