Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis z html...?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
.nomis
A co byście powiedzieli na taki dynks, żeby w Konnekcie można było w opisie napisać załóżmy
"Chcesz być bogaty, ściągnij majtki i sprzedaj się na raty tongue.gif"
i żeby opis wyglądał właśnie tak? W sensie z pogrubieniami, emotkami i wszystkimi tymi pięknymi rzeczami? :> Żeby odczytywał html w opisach

(pomysłodawca: Squerl)
Aule
Sam konnekt? Ustaw sobie opis z '<b>costam<b>' to to 'costam' w kNotify bedzie pogrubione.
Zakrn
Ble... Ja jak widzę zbyt "wydojony" tekst, to mi się niedobrze robi... Wiem, że nie wszyscy by to używali, ale...

Ja jestem przeciw... :?
shw
poza tym - nie pisz takich nazw tematow. to sugeruje wtyczke, a takowej nie ma i sie robi balagan. bardziej opisowe nazwy topicow rob
dulek000
Pomysł całkiem fajny...
kozek
Ale wtedy gg by musiało jeszcze to obsługiwać ;] A pozatym według mnie to trochę głupie jest, opis służy, żeby napisać np. jem kolację a nie robić jakąś dyskottekę z okienka, już widzę jak te wszystkie głupie dziewczynki wstawiają opis z każdą literką innego koloru, albo podkreślają i pogrubiają nazmiane co się da. W sumie to mogłoby to być ale ograniczone do pogrubienia, chociaż i to jest mało potrzebne. No cóż tak czy siak, nie tylko konnekt by się musiał zmienić ale i sam oryginalny klien gg.
Zakrn
Nie tylko gg, ale i tlen, i klienci jabbera...
alberht
QUOTE(kozek)
Ale wtedy gg by musiało jeszcze to obsługiwać ;] A pozatym według mnie to trochę głupie jest, opis służy, żeby napisać np. jem kolację a nie robić jakąś dyskottekę z okienka, już widzę jak te wszystkie głupie dziewczynki wstawiają opis z każdą literką innego koloru, albo podkreślają i pogrubiają nazmiane co się da. W sumie to mogłoby to być ale ograniczone do pogrubienia, chociaż i to jest mało potrzebne. No cóż tak czy siak, nie tylko konnekt by się musiał zmienić ale i sam oryginalny klien gg.

gg ma limit opisu 70 znaków, a za każdym razem wstawiać znacznik 'font' + zamykajacy go, to by sie wiele nie zmieściło...
ed2k
Ja jestem neutralny biggrin.gif Mi osobiscie ta funkcja by sie nie przydala.
Olórin
Opis to opis, nie choinka. A jak chcesz w html to podaj url'a :]

Kwestia kompatybilnosci ? niech oni sie dostosowują, nie my do nich... Ja postuluje za zmianą formatu wpisyania emotek... np. miedzy kropkami. zawsze shift nie trzeba wciskac i nie ma problemu kolizji z htmlem
Zakrn
Emotki, o ile wiem, możesz sobie sam zmienić... A zmienianie wszystkich grup emotek, zwłaszcza tych z gg może się dla nas źle skończyć - ktoś będzie chciał przejść na K i będzie męczył nas na forum, gdzie są te fajne ikonki z gg...
alberht
QUOTE(Olórin)
Opis to opis, nie choinka. A jak chcesz w html to podaj url'a :]


fajnie by było, gdyby opisy zawierające url'e były klikalne - np w oknie rozmowy podczas zmian statusu
hmm a po co ? przeciez konnekt posiada opcje kopjowania opisu wiec co trudnego? wklejamy do przegladarki i kasujemy niepotrzebny tekst.
Sad
QUOTE(arct!c)
hmm a po co ? przeciez konnekt posiada opcje kopjowania opisu wiec co trudnego? wklejamy do przegladarki i kasujemy niepotrzebny tekst.


Tez tak mysle.. po co dokladac niepotrzebny kod.
Olórin
QUOTE
fajnie by było, gdyby opisy zawierające url'e były klikalne - np w oknie rozmowy podczas zmian statusu

Popieram :]

QUOTE
Emotki, o ile wiem, możesz sobie sam zmienić... A zmienianie wszystkich grup emotek, zwłaszcza tych z gg może się dla nas źle skończyć - ktoś będzie chciał przejść na K i będzie męczył nas na forum, gdzie są te fajne ikonki z gg...

Te z gg są fajne ?? laugh.gif Narazie mam te z IPB (są na centralce wiadomosc.info) :]

Zmienić mogę tylko co z tego jak i tak nikt nie będzie uzywal mojego sposobu wprowadzania? mozna by robic zestawy dwu standardowe :] jak dla mnie to prosciej napisac .nie. niż <nie>, do kropki nie trzeba shifta :]
StRuGi
Ale to by bylo bez sensu, gdyz klient gg ujrzy tylko np. .love. czy co tam ;/
alberht
pewnie, że można je skopiować, ale skopiuj adres z - 'moja nowa strona domowa www.adres.domena.pl <- sprawdzcie!!' nie łatwiej byłoby gdyby przy zmianie statususu zmiana była opisu była klikalna, albo po dodatkowe menu obok kopiuj jeżeli jest url /wykrywany na tej samej zasadzie, co w oknie rozmowy/ i podmenu jeżeli adresów bedzie wiecej
zenq
QUOTE(StRuGi)
Ale to by bylo bez sensu, gdyz klient gg ujrzy tylko np. .love. czy co tam ;/

hyhy a co by bylo gdyby ktos mi napisal np www.love.com.pl :?:
emotka czy link? ;]
Sad
Programisci maja to do siebie, ze maja metody, ktore potrafia wykryc czy to bedzie link czy zwykla emotikona ;p < imho
Aule
Jeżeli bez http:// to bym dał emotke a nie link.
Olórin
Ja bym proponował zabawę z regexpami, to napewno da się zrobić.....

Najlepiej było by zamiast emotek w <zjezorem> uzywac :P, generalnie ja używam tylko emotek które wyglądają dobrze bez zamieniania na obrazki :]
zenq
QUOTE(Olórin)
to napewno da się zrobić.....

hmm w sumie aby najpierw wykrywalo linki a potem emotki, wtedy po wykryciu linka blokowac wyswietlenie emotki w danym wyrazeniu...
Zakrn
Wystarczy, żeby wymaganiem byłu wstawienie białego znaku przed i po emotce (ew. początku/końca opisu).
zenq
QUOTE(Zakrn)
Wystarczy, żeby wymaganiem byłu wstawienie białego znaku przed i po emotce (ew. początku/końca opisu).

znaczy sie spacje? wink.gif
alberht
QUOTE
hyhy a co by bylo gdyby ktos mi napisal np www.love.com.pl 
emotka czy link? ;]

masz na myśli .love. ? jeżeli tak, to ja nie widzę problemu, bo to /jak narazie tylko/ pomysł olórina

QUOTE
Programisci maja to do siebie, ze maja metody, ktore potrafia wykryc czy to bedzie link czy zwykla emotikona ;p < imho

przecież kieview rozpoznaje czy są emotki / linki - patrz onkno rozmowy / historia /po włączeniu opcji/, więc nix mógłby rozszerzyć swoją wtyczkę

QUOTE
Jeżeli bez http:// to bym dał emotke a nie link.

http:// nie zawsze się zmieści, bo zazwyczaj 70 znaków to za mało na takie rzeczy

QUOTE
Wystarczy, żeby wymaganiem byłu wstawienie białego znaku przed i po emotce (ew. początku/końca opisu).

o ile się nie myle, to tak jest na forach i całkiem dobrze się sprawdza
Aule
QUOTE(alberht)
QUOTE
Jeżeli bez http:// to bym dał emotke a nie link.

http:// nie zawsze się zmieści, bo zazwyczaj 70 znaków to za mało na takie rzeczy
To już sprawa tego, który ustawia opis..... :roll:
Sad
Nie rozumie tej rozmowy.. to nie jest wiekszy problem wykryc czy to link czy emota...
alberht
ale przeważnie pisze coś innego, a nie protokół tongue.gif

@sad - AVE
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.