Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sporadycznie znikajace kontakty
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
misiu777
Nie wiem moze bylo ale nie znalazlem konkretnego rozwiazania.
Mam ok 100 kontakto i znikaja mi sporadycznie tzn narazie zniknely 2 a niby w wyeksportowanej liscie do pliku sa ale nie ma ich w okienku kontaktow nawet gdy zaimportuje. Nie mam filtrowania ani nie sa tez ignorowani.
jareq
Potwierdzam, też to zauważyłem napewno nie ma tu możliwości ze skasowałem albo coś poprostu znikaja nawet te z ktorymi dosyc czesto rozmawiam... :evil:
Zakrn
W dowolnej sieci, czy może jakiejś konkretnej? Bo jeśli w jabberze lub tlenie, to ustawcie sobie "Synchronizację do Konnekta".
StRuGi
moze masz zaznaczone "W głównej zakładce tylko kontakty BEZ grup" ?
jareq
Te kontakty (przynajmniej z tego co zauważyłem) znikają w GG a co do opcji "W głównej zakładce tylko kontakty BEZ grup" to nie mam tego zaznaczonego, synchronizacje w jabberze i tlenia także mam ustawioną do Konnekta
misiu777
znikaja glownie w gg, nie mam grup, ale o dziwo na eksporcie do pliku sa j.w. pisalem. Jak dodam i wyeksportuje to sa 2 razy, jak sie gosc odezwie to go rozpoznaje poprawnie ale go na liscie nie ma.
Sad
Ja tez potwierdzam.. ostatnio mi np. numer od Lucasa znikl..
Zakrn
To ciekawe... Mi nic nie znika... Proponuję zarzucić informacjami o włączonych wtyczkach...
Sad
Kontakty z tego co pamietam to znikaja od mojego powrotu.. wiec nie wiem kiedy to bylo.. zaraz po wycofaniu kBota (na ktorego tak czekalem i sie nie doczekalem tongue.gif)..
Lipa.dk
kiedyś już poruszałem ten wątek na forum... mi znikały kontakty gg i jabbera. od pewnego czasu (odpukać :wink: ) nic takiego się nie dzieje. z tym, że mi nie wcinało dwóch kontaktów, tylko 1/3 listy szła się kochać... :?
misiu777
powiem jeszcze jedna smieszna rzecz do powyzszych moich spostrzezen:

jak dodam na liste osobe ktora juz byla a "zniknela" to jak wyeksportuje do pliku to sa 2 takie same ale UWAGA nie ma na tej liscie osoby ktora zniknela nr2. Natomiast jak spowrotem wywale dodana osobe i wyeksportuje do pliku to ta osoba wystepuje 1 raz i wraca na ta liste kontakt nr2 (wyglada tak jak by go po prostu jakos smiesznie nadpisywalo ale i zarazem pamietalo)

Wtyczki dzialajace to:
exPimp, gg, kstyle, sms, update, kieview, kTransfer, notify, dwutlenek, ggimage, kNotes
Bora
potwierdzam znikają sad.gif
case
hmmm z tego co piszecie, problem powazny :shock:, a z tego co widac, hao nie kwapi sie, zeby oswiecic Nas w czym rzecz.. :roll: [chyba, ze to wina jakiejs wtyczki..?]
u mnie [!puk!, !puk! w niemalowane..] jeszcze nikt nie zniknal..
Sad
nie to nie jest chyba wina wtyczki.. moje konf. wtyczek zmienialo sie dosc czesto a problem zostawal ;>
zenq
QUOTE(case)
u mnie [!puk!, !puk! w niemalowane..] jeszcze nikt nie zniknal..

boje sie tego pisac zeby nie wykrakac wiec pozwole sobie tutaj kolege zacytowac ;-)
dulek000
QUOTE(zenq)
QUOTE(case)
u mnie [!puk!, !puk! w niemalowane..] jeszcze nikt nie zniknal..

boje sie tego pisac zeby nie wykrakac wiec pozwole sobie tutaj kolege zacytowac ;-)


Ja też :wink:
Sad
Sytuacja sie powtorzyla.. wyparowalo mi ok 15-20 kontaktow z tlenu a na ich miejscu pojawil sie.. nomis .... weird :? Z tego co zauwazylem to bug z kontaktami wywoluje wlasnie dwutlenek.
hao
No cóż, "znikające kontakty" zakrawają co najmniej o zdarzenia paranormalne smile.gif

Jedyne co ukrywa kontakty to filtrowanie listy i "opcje/lista kontaktów/w głównej zakładce tylko kontakty BEZ grup". Sprawdźcie 3 razy

Mogę zobaczyć wpis z exPimpa takiego znikniętego kontaktu?
Sad
sprawdzalem wpisy z ex. i kontaktu nie ma tam.. one po prostu sa usuwane w jakis dziwny sposob. Mialem 171 kontaktow po wylaczeniu ex. i zrestartowaniu konnekta bylo juz 170 :/. Nie mam pojecia co sie dzieje.

Mhh teraz naszła mnie inna myśl. Najczesciej znikaja kontakty z tlenu. Server tlena jest w stanie wykryc z jakiego komunikatora korzystam? Moze to wlasnie system tlenu wyrzuca/wrzuca kontakty Konnektowe (Pojawienie sie na liscie Nomisa - on zapewne korzysta z konnekta).
Olórin
Sad - ustaw sobie synchronizacje do konnekta w 2tlenku
Sad
QUOTE(Olórin)
Sad - ustaw sobie synchronizacje do konnekta w 2tlenku


Tak tez zrobilem wink.gif.. Czasami dwutlenek dziala dobrze. Niestety czasami zle tongue.gif - co logowanie wywala kontakty. Synchronizacja kontaktow do Konnekta to jedyna metoda na unikniecie "lapanki" wink.gif..
Teokryt
U mnie już odsżło do Paranoi.. Kontakty znikały w postepie logarytmicznym wz teog co zauważyłem trzeba zamykac konnekta ręcznie żeby nie wywalł kontaktów. to jest paranoja Wcozraj z historii przepisałem wszystkie Kontakty, Dziś rano właczami znów ni ema Krew mnie zalała Bo przepisałem 120 kontaktów i godzine nad tym siedziałem. Zrócie coś z Tym bo na Starw GG nie chce wracac. Program wogóle olewa zastosowania Administracyjne. Nawet Przeszedłem z FAT32 na NTFS ale nic nie pomaga. Skanowanie Dysku tez coś jest uszkodzone, tylko co?
lipa
QUOTE(Teokryt)
U mnie już odsżło do Paranoi.. Kontakty znikały w postepie logarytmicznym wz teog co zauważyłem trzeba zamykac konnekta ręcznie żeby nie wywalł kontaktów. to jest paranoja Wcozraj z historii przepisałem wszystkie Kontakty, Dziś rano właczami znów ni ema Krew mnie zalała Bo przepisałem 120 kontaktów i godzine nad tym siedziałem. Zrócie coś z Tym bo na Starw GG nie chce wracac. Program wogóle olewa zastosowania Administracyjne. Nawet Przeszedłem z FAT32 na NTFS ale nic nie pomaga. Skanowanie Dysku tez coś jest uszkodzone, tylko co?

eksportuj kontakty i ustawienia od czasu do czasu przy pomocy exPimp'a...
misiu777
doszedlem do tego ze wina moze byc obarczona wtyczka Dwutlenek tzn. problem sie pojawia jak mamy synchronizuj do serwera, serwer tlena moze nam usuwac kontakty sad.gif
lipa
QUOTE(misiu777)
doszedlem do tego ze wina moze byc obarczona wtyczka Dwutlenek tzn. problem sie pojawia jak mamy synchronizuj do serwera, serwer tlena moze nam usuwac kontakty sad.gif

ja nigdy z tej wtyczki nie korzystałem, a i tak sporadycznie kontakty mi znikały - odpukać, narazie spokój...
Sad
QUOTE(lipa)
QUOTE(misiu777)
doszedlem do tego ze wina moze byc obarczona wtyczka Dwutlenek tzn. problem sie pojawia jak mamy synchronizuj do serwera, serwer tlena moze nam usuwac kontakty sad.gif

ja nigdy z tej wtyczki nie korzystałem, a i tak sporadycznie kontakty mi znikały - odpukać, narazie spokój...


nasza mnie jeszcze jedna mysl.. moze kontakty znikaja w sieciach w ktorych potrzebna jest autoryzacja dla kontaktu [raczej tak].. w gg nie znikaja ;>..
skfarek
Nigdy nie uzywałem dwutlenka - problem mam.

Używam tylko GG.
Sad
QUOTE(skfarek)
Nigdy nie uzywałem dwutlenka - problem mam.

Używam tylko GG.


wiec Hao musi poprawic raportowanie bledow zwiaznych z lista kontaktow.. chociaz tymaczosowo - porzadne logi wyjasnia wszystko.
dzi
Wczoraj to zauwazylem
Instalowalem Konnekta "wspolnie" z kolega, tj. po instalacji gadalismy po gg i sie ze tak powiem podniecalismy biggrin.gif mowilismy co gdzie w ustawieniach itp
Tak czy siak mialem Go napewno na liscie odrazu po zainstalowaniu
Wczoraj do mnie zagaduje i nie jest rozpoznany jako osoba tylko pokazuje numer, tak jakby nie byl w ogole dodany (czyli inaczej niz chlopaki pisza)
Jestem prawie pewien ze kontaktu nie usuwalem, kiedy "zniknal" nie mam pojecia bo rzadko z Nim rozmawiam
W samym konekcie nie zmieniam nic bo nie lubie, tak wiec konfiguracje mam ciagle ta sama
sleesh
Mi pare dni temu zniknelo okolo 50 kontaktow i to zarowno z gg, tlena i jabbera (naszczesie w ty ostatnich 2 ludzie maja ustawione wysylaj status wiec same mi sie dodawaly ;] ) , ale z gg to juz gorzej. W histori te osoba siedza ,jako numerki same, ale wszystkie romozwy sa. Gdy jakas osoba z tych "zniknietych" sie do mnei odezwie to tak jak wyzej, jakbym wo gole jej nigdy nei dodal, sam numerek sie pokazuje... Tak samo ostatnio konnekta wywalal mi.... system beta :/ Mowil ze mam zly login i haslo a nie zmienialem go nigdy ;/ Teraz jest juz ok. I z tym i z tym ( odpukac ) , ale ze mam sporo kontaktow to nei pamietam kogo jeszcze nie mam ;/
alan
mam dokladnie to samo sad.gif chcialem zrobic watek ale widze, ze juz jest.
a wiec :
-znikaja mi kontakty a listy
-NIE dzieje sie to podczas pracy programu a raczej przy jego zamykaniu albo otwieraniu
-ostatnio konnekt zapytal mnie nagle o login do systemu beta.. oczywiscie po restarcie
-wiadomosci od tych kontaktow zostaja
-NIE mam wlaczonego ani 2tlenu ani zaby
-nie wiem, czy to ma zwiazek.. ale bardzo czesto po uruchomieniu kupdate zglasza mi update wtyki kdodatki z centralki wiadomosc.info.. zupelnie jakby konnekt zapominal, ze juz mam ta cholerna wtttyyykkkkkeeeee argh smile.gif

HAO : jezeli potrzebne dodatkowe info, daj znac.
pozdro:)
alan
wazne!
zapomnialem dodac: znikaja kontakty najpozniej dodane
dulek000
QUOTE(alan)
mam dokladnie to samo sad.gif chcialem zrobic watek ale widze, ze juz jest.
a wiec :
-znikaja mi kontakty a listy
-NIE dzieje sie to podczas pracy programu a raczej przy jego zamykaniu albo otwieraniu
-ostatnio konnekt zapytal mnie nagle o login do systemu beta.. oczywiscie po restarcie
-wiadomosci od tych kontaktow zostaja
-NIE mam wlaczonego ani 2tlenu ani zaby
-nie wiem, czy to ma zwiazek.. ale bardzo czesto po uruchomieniu kupdate zglasza mi update wtyki kdodatki z centralki wiadomosc.info.. zupelnie jakby konnekt zapominal, ze juz mam ta cholerna wtttyyykkkkkeeeee argh smile.gif

HAO : jezeli potrzebne dodatkowe info, daj znac.
pozdro:)


1. Mi na razie nie...
2. To jest prawie pewne, a kidy miałoby się dziać...
3. Było... poszukaj, a znajdziesz...
4. Tak...
5. Czyli znikają Ci kontakty GG?
6. Centralka wiadomosc.info jest nieco źle zbudowana i stąd te problemy...

QUOTE(alan)
wazne!
zapomnialem dodac: znikaja kontakty najpozniej dodane


Edytuj posty...
lhs
QUOTE(dulek000)
Edytuj posty...

Przede wszystkim nie twórz postów bez jakiejkolwiek merytorycznej treści, np:

QUOTE(dulek000)
1. Mi na razie nie...
2. To jest prawie pewne, a kidy miałoby się dziać...
3. Było... poszukaj, a znajdziesz...
4. Tak...
5. Czyli znikają Ci kontakty GG?
6. Centralka wiadomosc.info jest nieco źle zbudowana i stąd te problemy...

(ad 6 - to nie centralka jest źle zbudowana, tylko autor wtyczki pomylił się w numeracji kolejnych wersji; było o tym wiele razy - podać ci linki czy sam sobie znajdziesz??)
sleesh
dulek przechodzi trudny okres dorastania kiedy to chcialby byc dorosly lecz nie jest , chociaz proboje sie zachowac jak dosrosly ( w tym wypadku jak starsi starzem user.ki ^^ ), moze nie dlugo czeka go zmiana nicku ? tongue.gif
Olórin
Nie pomyliłem się tongue.gif Poprostu kontynuuję starą numerację tongue.gif

ps. mam pewien pomysł jak rozwiazac problem, ze tez wczesniej na to nie wpadłem
dulek000
QUOTE
(ad 6 - to nie centralka jest źle zbudowana, tylko autor wtyczki pomylił się w numeracji kolejnych wersji; było o tym wiele razy - podać ci linki czy sam sobie znajdziesz??)


Nie doczytalem, że chodzi o k.dodatki smile.gif

A z centralką coś jest nie tak (było o tym na forum). np. styl "cool css" zawsze zostaje w kupdate.

QUOTE
dulek przechodzi trudny okres dorastania kiedy to chcialby byc dorosly lecz nie jest , chociaz proboje sie zachowac jak dosrosly ( w tym wypadku jak starsi starzem user.ki ^^ ), moze nie dlugo czeka go zmiana nicku ? Razz


Zmiana nicka? Nie...
j.h.hudy
a umnie jest coś innego , kontakty dodają mi sie same po zimprotowaniu danych , kontakty ale puste , nie ma nic , tylko miejsce zajmuje....
jareq
A to dziwne :| nie spotkałem sie z czyms takim...
j.h.hudy
Konnekt to najlepszy program tego typu , należy poprawić tylko kilka drobnych usterek i będzie super !!!!!!

te kontakty mnie tylko dobijają i kilka innych rzeczy smile.gif
tco_tm
Witam,

Mi rowniez znikaja kontakty gg. Lista zaimportowana z serwera gg, po przesiadce na Konnekt 0.6.19.111.

Zauwazam, ze dotyczy do glownie osob z ktorymi rozmawialem.

Poza tym Konnekt OK. biggrin.gif

Pozdrawiam.
sal_er
Heh... A ma może z Was ktoś Siemensa S55 z softem v91? Bo tam też takie rzeczy ze znikaniem numerów się dzieją ;>

Poza tym... Konnekt nie do końca poprawnie synchronizuje dane o kontaktach z listą na servie gg, przez co nie wszystkie kontakty są wysyłane (a przez to nie da się ich potem importować stamtąd).
ikari
W konnekcie nei mialem z tym problemu, ale mi znikaly kontakty w oryginalnym gg... I to bez importu, tak same z siebie sporadycznie. Czasem chcialem do kogos napisac a tu sie okazuje ze nagle nie ma go na liscie (mimo ze jeszcze 2 dni temu gadalem z nim na gg) :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.