Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MultiKonta w Bramkach SMS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
idarek
Witam, mam taką propozycję i prośbę czy nie dało by się wprowadzić dla każdej bramki opcji obsługi multi konta. Dokładnie oto chodzi, że podiadam 3 konta na idea.pl, 3 na era podstawowa, i jedno na miasto plusa. Tam gdzie jest jednoi to nie problem, jednak jak w przypadku ery jak wyczerpie limit sms z danego konta to musze wchodzic do opcji i znieniac opcje zeby dzialalo z innego konta, i tak za każdym razem, to samo tyczy się mBox idea. Czy nie dało by się zrobić jakiejś rozwijanej listy (może byś w opcjach) w której tylko w szybki sposób przełączało by się konta bez ciągłego podawania haseł. Tak na przykład jak we wtyczkach do sprawdzania maili, że sie podaje konto i hasło, i wsio, tylko w bramkach by było rozwijane menu w kórym wybierało by sie z którego konta ma aktualnie korzystać, a może takie coś już jest? bo nie zauważyłem?
Olórin
Kopiujesz pliki XML, odnośnie danej bramki i zmieniasz w nich notatnikiem pola ID oraz NAME smile.gif I masz kilka kont smile.gif
idarek
QUOTE(Olórin)
Kopiujesz pliki XML, odnośnie danej bramki i zmieniasz w nich notatnikiem pola ID oraz NAME smile.gif I masz kilka kont smile.gif


A dokładniej, bo w plikach XML (\sms\*.xml) nie są zapisywane dane dotyczące informacji o danym koncie
Olórin
Jak skopiujesz xml'a to w konfiguracji będziesz miał 2 bramki idea mbox, tam sobie wpiszesz smile.gif
idarek
dzieki, pomogło.. ale itak przydało by się zrobić coś w bramkach z wyborem, ale jak tak można to to jush nie jest tak pilne
idarek
jednak nie działa to tak jak trzeba, jak powprowadzam różne konta to jak zrobie reset konnekta to we wszystkich kontach (3 ery) mam ostatnio wprowadzony login i hasło, a nie 3 różne... więc odpada ten pomysł, chyba że można to jakis zmienic, ale nad tym jeszcze popracuję... tylko bym musiał wiedziec w jakim pliku zapisują się hasła i loginy do bramek sms, wiesz może?
zenq
QUOTE(idarek)
jednak nie działa to tak jak trzeba, jak powprowadzam różne konta to jak zrobie reset konnekta to we wszystkich kontach (3 ery) mam ostatnio wprowadzony login i hasło, a nie 3 różne... więc odpada ten pomysł, chyba że można to jakis zmienic, ale nad tym jeszcze popracuję... tylko bym musiał wiedziec w jakim pliku zapisują się hasła i loginy do bramek sms, wiesz może?

moze sprubuj skopiowac xml'a i LUA danej bramki?
zmiana nazwy itp... moze pomoze, ale pewny nie jestem, jeszcze w skrypty sms zbytnio nie wnikalem
idarek
niestety ten plik nie odpowiada za zapisywanie nazw haseł i loginów i nie pomogły żadne próby, a szkoda... może któryś z developerów poradzi coś
hao
Olórin dobrze pisze, nic więcej nie trzeba robić...
1. Kopiujesz kilka razy plik bramki - np. eraomnix.xml
2. W każdej kopii (oryginał bez zmian) zmieniasz koniecznie ID i NAME np:
CODE

 <id>ERAO</id>
 <name>EraOmnix</name>

zamieniasz na:
CODE

 <id>ERAO1</id>
 <name>EraOmnix1</name>

W każdym na coś innego...
3. Odpalasz K i wpisujesz dla każdego konta inne dane... Powinno zadziałać
idarek
QUOTE
Kopiujesz pliki XML, odnośnie danej bramki i zmieniasz w nich notatnikiem pola ID oraz NAME  I masz kilka kont


Ehe... nie zauważyłem że ID tesh trzeba zmienić, ok... teraz wszystko już jest dobrze... dzieki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.