Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt na systemie wielo-monitorowym
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
AKPiwosz
Konnekt fajny jest ale ja mam dla was małe zadanko żeby był jeszcze fajniejszy smile.gif
Konnekt gubi sie na pulpicie wielomonitorowym. Nie miałem okazji testowac różnych przypadków ale opisze własny:
1 monitor: 1024x786 (główny)
2 monitor: 800x600
Konekt nie chce się w ogole przeciągnąc na drugi monitor. Mozna go jedynie przeciągnąć trickiem - rozciągając go tak bardzo ze pojawi sie na drugim monitorze i zwęzając z drugiej strony smile.gif nie tędy droga...
po kliknięciu na okno konnekta i tak wraca skąd przybył smile.gif
Prawdopodobnie nie radzi sobie z tym ze monitory mają ustawione różne rozdzielczości a więc pulpit NIE jest prostokątem.
Dacie rade!
p.s.: nie zwalać winy na drivery, jak narazie tylko konnekt sobie nie radzi tongue.gif
zenq
z tego co pamietam mi przy probie przeciagniecia dokowal sie na przegach monitora podstawowego (glownego) pozniej wylacze dokowanie i zdam relacje ;]
shw
a ja mysle, ze problem jest w dokowaniu/przyklejaniu okna do krawedzi ekranu. wylacz ta opcje i sprawdz czy da sie przeciagac.
i bez przesady - ilu uzytkownikow korzysta z 2 monitorow? jest wiele innych rzeczy do poprawy tongue.gif
Olórin
Ktoś kiedys pisał że można użyć menedżera ekranów nVidi, może pomoże smile.gif)

shw - jednak miło by było jakby wylądowało na końcu todo smile.gif
piotr.ek
QUOTE(shw)
i bez przesady - ilu uzytkownikow korzysta z 2 monitorow? jest wiele innych rzeczy do poprawy tongue.gif

Znam naprawde wielu takich, ktorzy maja do karty podpiete monitor i tv jednoczesnie... smile.gif
AKPiwosz
no fakt. całkowice wyłączenie dokowania załatwiło sprawe ale zauważyłem kolejna rzecz. Otóż każde nowe okienko rozmowy (nowe czyli otwierane pierwszy raz od restartu konnekta) otwiera sie o normalnej wysokości ale nienormalnej szerokości smile.gif bo jest rozciągnięte na cały pulpit czyli jakieś 2000px :/
Funkcja pamiętania pozycji i rozmiaru okien w sterownikach ATI Hydravision daje tylko tyle cze pamięta te parametry jeśli okienko konkretnego rozmówcy juz sobie ustawie. Każde nowe oraz wszystkie po restarcie są zdupione.
zenq
po wylaczeniu dokowania i przypinania do brzegow ekranu jest ok...
okienka tez mi sie otwieraja tak jak trzeba, moze wina sterownikow (ja mam geforce'a...)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.