Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt. dużo obiektów GDI i USER. Problemy z grafika w Win.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
qs_raven
Witam.
Konnekt zezera mi bardzo duzo obiektow GDI i USER - jak widać na dolnym screenie.
Podejrzewam, że macie "wyciek" (leak) zasobów - coś jakby analogiczne do memory leak.
Powoduje to komunikaty o błędach typu "Brak zasobów" itp.
A to z kolei powoduje problemy z grafiką jak widać na górnym screenie.
Żeby znów zacząć normalnie pracować, muszę wyłączyć Konnekta.
Załączam 2 screeny na 1nym obrazku.
Mam winXP SP1. Włączone prawie wszystkie wtyczki.

PS1 Jestem "tylko" na 85% pewien że to wina Konnekta
PS2 Da się wysłać wiecej niz 1 zalacznik?

Załączniki

jareq
Ja nie mam takich problemow (też mam winXP prof. + Sp1) biggrin.gif - moze to wina sprzetu...
A co do załącznikow to pewnie ze sie da wyslac wiecej niz jeden wink.gif
qs_raven
QUOTE(jareq)
Ja nie mam takich problemow (też mam winXP prof. + Sp1) biggrin.gif - moze to wina sprzetu...

"owszem nie": Jestem na 95% pewien, ze to nie wina sprzętu.
StRuGi
Mi czesto winda wywala z powodu malego swap'a (min. mam 240 a max 400) :|
EDIT:
Chodzilo mi o to ze gdy mam Konnekt'a wlaczonego to jak chce grac w cos to mi sie to pojawia, a u mnie to tak wyglada i powiem szczerze, to nie jest problem jednostki !
user posted image
qs_raven
QUOTE(StRuGi)
Mi czesto winda wywala z powodu malego swap'a (min. mam 360 a max 600) :|

Mam Wyłączony Swap bo mam 512 MB RAM.
W gry nie gram, wiec nie potrzebuje wiecej ramu.
Zwróćcie uwagę na gigantyczne liczby:
Obiekty USER: 4954
Obiekty GDI: 9998
Te liczby z czasem rosną jak się łatwo domyślić.
Dla porównania WinAmp ma 1589 O.GDI.
Visual Studio .NET 2003 (Devenv) : tylko: USER:197, GDI:278 !!!!!!! A mam wgranego solutiona.
Niech te liczby mówią same za siebie.
Oczekuję łatki i to szybko.
Sija
QUOTE(StRuGi)
Mi czesto winda wywala z powodu malego swap'a (min. mam 240 a max 400) :|
EDIT:
Chodzilo mi o to ze gdy mam Konnekt'a wlaczonego to jak chce grac w cos to mi sie to pojawia, a u mnie to tak wyglada i powiem szczerze, to nie jest problem jednostki !
user posted image


na Twoim screenie te liczby tez bynajmniej nie sa male a, ze Ty problemu nie widzisz o niczym nie swiadczy, sorry.
qs_raven
QUOTE(StRuGi)
Mi czesto winda wywala z powodu malego swap'a (min. mam 240 a max 400) :|
EDIT:
Chodzilo mi o to ze gdy mam Konnekt'a wlaczonego to jak chce grac w cos to mi sie to pojawia, a u mnie to tak wyglada i powiem szczerze, to nie jest problem jednostki !
user posted image

Patrząc na liczby, to nadal wygrywam na "punkty" smile.gif Mam 9998 laugh.gif
qs_raven
QUOTE(StRuGi)
Mi czesto winda wywala z powodu malego swap'a (min. mam 240 a max 400) :|
EDIT:
Chodzilo mi o to ze gdy mam Konnekt'a wlaczonego to jak chce grac w cos to mi sie to pojawia, a u mnie to tak wyglada i powiem szczerze, to nie jest problem jednostki !
user posted image

Screenshoty lepiej zapisuj do PNG zamiast do JPG. Sprawdzony sposób.
StRuGi
Sija: ktore liczby ? Bo "te" zbyt duzo mi nie mowi :?
Sija
QUOTE(StRuGi)
Sija: ktore liczby ? Bo \"te\" zbyt duzo mi nie mowi  :?


"te" liczby o ktorych jest mowa od poczatku watku, czyli ilosc obiektow "USER" i "GDI". tak trudno to wywnioskowac?
StRuGi
Na pytanie odpowiem pytaniem: a trudno wywnioskowac, ze skoro napisalem o tym swap'ie w tym topic'u to screen dalem wlasnie dla tych liczb ? :roll:
EDIT: po wylaczeniu wszystkich (!) wtyczek, przedstawia sie to nastepujaco:
user posted image
Sija
QUOTE(StRuGi)
Na pytanie odpowiem pytaniem: a trudno wywnioskowac, ze skoro napisalem o tym swap'ie w tym topic'u to screen dalem wlasnie dla tych liczb ? :roll: [...]


to po co pytales o ktore liczby mi chodzi :?:

QUOTE(StRuGi)
[...] EDIT: po wylaczeniu wszystkich (!) wtyczek, przedstawia sie to nastepujaco:
user posted image


nie zapominaj, ze wtyczki korzystaja z API Konnekta [chyba, ze bezposrednio alokuja pamiec dla obiektow GDI , ale nie sadze]
qs_raven
QUOTE(Sija)
nie zapominaj, ze wtyczki korzystaja z API Konnekta [chyba, ze bezposrednio alokuja pamiec dla obiektow GDI , ale nie sadze]

Co masz na myśli mówiąc "bezposrednio alokują pamiec dla obiektow GDI"? Mozesz podac przyklad? A najlepiej fragment kodu.
Olórin
Swieży konnekt z wtykami jakie uzywam ok, 500-600 (po połączeniu z sieciami). Po paru godzinach pracy 1200....

Muszę przejżeć procedury od sprawdzania połączenia - strasznie nabijają ilość obiektów.... :>
Zakrn
U mnie świeży konnekt: USER- 483, GDI- 920. Później rzucę okiem jak będzie po 24 h.
StRuGi
Po 8 godzinach 4975 USER i 9996 GDI, i dodam ze kNotify w tym momencie nie wyglada dobrze ... zamiast danego skina do kNotify pojawia sie czarne tlo w biale paski :shock:
Zakrn
Bardzo wzrasta... U mnie też podskoczyło już 3 razy.
hao
Nie pamiętam, czy wersja "zwykła" jest tą załataną, ale na pewno na becie jest Konnekt bez tej przypadłości (i proponuję spróbować z nim)...

Pozostają jednak wtyczki, na które niestety nie mam wpływu. Proponuję eksperymentalnie wyłączyć kilka...

Oprócz obiektów GDI i USER widocznych w task managerze nabijane są również uchwyty do obiektów systemowych. Tu również sporo pouszczelniałem, więc najpewniej jest to wina którejś z wtyczek. (najwięcej uchwytów to wątki i pootwierane strumienie, sprawdziłem swój kod pod tym kątem i podejrzewam o grzechy kDodatki i sprawdzanie połączenia. Wyłączyłem i się okaże...).

Przypominam wtyczkowcom, że tworzone wątki trzeba zwalniać! Jeżeli nie potrzebujmey obiektu wątku zwalniamy go natychmiast:
CODE
CloseHandle(Ctrl->BeginThread(...));
jareq
QUOTE(hao)
[...] pod tym kątem i podejrzewam o grzechy kDodatki i sprawdzanie połączenia. Wyłączyłem i się okaże...). [...]

No ja mam właśnie wyłączoną tą opcję od kąd mam kDodatki - bo denerwowało mnie to ciągłe pojawianie się w kNotify info że jest lub nie ma połączenia. Może dlatego nie mam takich problemów smile.gif
Olórin
Tak, błąd powoduje w duzej czesci sprawdzanie polaczenia, zapuscilem sobie na 1 sekunde i po 5 minutach mam juz 2000 gdi smile.gif i 1300 user smile.gif Musze poszukac sobie toutoriala odnosnie wielowątkowości :]
qs_raven
QUOTE
On 24 Aug 2004 00:54:19 -0700, harald.deischinger@med.ge.com (Harald
Deischinger) wrote:

>Hi,
>
>> Hmm... I presume there is some sort of hierarchy among the different
>> dialogs, as far as the style is concerned?
>
>The structure is almost like a list control. Lots of lines of
>sub-dialogs. And when used in the intended way (to display the dialogs
>on the screen) this is no problem - as there is only a limited number
>of dialogs.
>
>But someone had the \"clever\" idea to use an invisible dialog as an
>interface (all the code was already there, so it was very little
>work). But unfortunately in that case several thousand dialogs have to
>be created - only created not even shown. This was simply too much.
>
>We now changed this interface to not use the dialogs at all - which is
>cleaner anyway.
>
>I'm still a bit curious which limit we have reached here, because all
>my searches on windows limits concerning GDI objects and such showed
>that starting with NT there are no limits.

There is a process limit for windows, even on NT-based OSes (around
10000
, IIRC). There may also be a system limit (I can't recall at the
moment.)

Write a program that creates windows continuously; I believe it will
freak out once you near 10K. Other processes may also be affected.

You may be able to recover by bringing up Task Manager and killing the
evil task.

--
Sev

cytat z grupy comp.os.ms-windows.programmer.win32
zwróćcie uwagę na pogrubioną część.
około 9996 GDI objects - już wiadomo dlaczego akurat tyle...
itsonlyme
A ja sobie pozwolę na reaktywację...
Lekturka obowiązkowa: http://msdn.microsoft.com/msdnmag/issues/0...ks/default.aspx

U mnie co jakiś czas liczba GDI objects wzrasta do ponad tysiąca, i zauważam, że mi RAMu zaczyna brakować... Restart Konnekta i magiczne 50 MB się zwalnia...
Please, można to jakoś naprawić? Czy to już tylko i wyłącznie wina wtyczek??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.