Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysyłanie maili przez konnekta.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
furek
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwym poprawienie wtyczki do wysyłania e-maili w konnekcie tak, aby nie trzeba było uzywać outlooka jako programu pośredniczącego. No bo sorry ale troszke to smieszne wtyczka do wysyłania maili, co uruchamia mi outlooka... jak mailto: ...
Czy możnaby zaprojektować tę wtyczkę tak np, aby można było ustawić w niej namiary na server SMTP powiedzmy z autoryzacją i dzięki temu wysyłać maile przez konnekta, bez posredniczenia outlooka? Outlook to jeden wielki zasysacz wirusów i wcale nie usmiecha mi sie korzystanie z niego, a wysłać maila przez konnekta to byłaby fajna sprawa.
Pozdrawiam.
zenq
hmmm wtyczki do WYSYLANIA maili w konnekcie :?: :?: :?: yyy...
Sad
jest skrypt do wysylania emaili dla wtyczki sms.
dulek000
Kiedyś był skrypt ale się zepsuł smile.gif
furek
To, że jest to wiadome. Chodzi o to, ze ogranicza sie jedynie do klikniecia na niego i otwarcia sie outlooka.
zenq
skrypt to nei wtyczka, a pozatym skrypt chyba outlooka nei uruchamia (nie uzywalem)... zreszta co to by byl za skrypt jakby tylko innego progsa uruchamial ;p
Furkowi chyba chodzilo ikonke "wyslij e-mail'a" w menu kontaktu po kliknieciu prawym klawiszem mychy... jesli tak to zapewniam Cie ze w GG jest identycznie i rowniez otwiera sie domyslny klijet poczty. Konnekt (jak narazie;) posiada tylko wtyczki do sprawdzenia nowych wiadomosci na skrzynkach
od takich spraw masz outloka [; ale niepowiem przydalaby sie jakas prosta opcja wysylania e-mailii, okienko gdzie wpisujesz txt i adresata to wszytko :-)
furek
Zenq ale to NIE jest gg smile.gif Tak chodziło mi o to klikniecie. Tak czy siak w ustawieniach tego skyrptu smile.gif można sobie ustawic sygnature i swoj adres maila. Jedyna propozycja jaka padła z moich ust to czy nie możnaby tego skyrptu dopracować do np podania namiarów na server SMTP. Rzeczywiscie fajnie by było gdyby możnabyło wysłąc maila prosto z konnekta. A za outlooka to ja podziękuje serdecznie, nie gustuję w tonach wirusów masowo sciąganych przez ten wybryk programisty smile.gif
mefju
QUOTE
No bo sorry ale troszke to smieszne wtyczka do wysyłania maili, co uruchamia mi outlooka


1. Nie wiem która wtyczka otwiera ci outlooka - ja testowałem eMail Notifiera, a obecnie mam mailika i nie przypominam sobie, żeby którykolwiek z nich otwierał outlooka.

2. Wprowadzanie obsługi kont pocztowych do IM to IMO wielkie nieporozumienie. Niech każdy wybierze sobie porządnego, dużego klienta (Polecam Thunderbirda) który zapewnia wszystkie opcje i jest w miarę często aktualizowany (no chyba że jest takie cudo co jest całkowicie pozbawione bugów - to dajcie mi cynk ;-) )
Bez przesady, chyba nie chcecie wprowadzać do K, przeglądarki internetowej, odtwarzacza multimedialnego, programu antywirusowego - przecież to się mija z celem.

Myślę że samo informowanie o nowej poczcie wystarcza - to jest moje zdanie...
ppp
gdzies czytalem ze Konnekt to MULTI KOMUNIKATOR wiec jesli jest gg tlen czy jaber to mysle ze komunikacje poprzez email tez moznaby usprawnic tymi opcjami...chodzi mi oto zeby mozna bylo wysylac/odbierac krotkie wiadomosci bez posrednictwa innych programow jak np outlook
mowie tak bo mi by sie to bardzo przydalo....heh..bardzo
dulek000
QUOTE(ppp)
gdzies czytalem ze Konnekt to MULTI KOMUNIKATOR wiec jesli jest gg tlen czy jaber to mysle ze komunikacje poprzez email tez moznaby usprawnic tymi opcjami...chodzi mi oto zeby mozna bylo wysylac/odbierac krotkie wiadomosci bez posrednictwa innych programow jak np outlook
mowie tak bo mi by sie to bardzo przydalo....heh..bardzo


Bajerek fajny...
furek
Ej no bez przesady. Nie wspominałęm słowem o robieniu z konnekta maszyny wyposarzonej w mikrofalówke czy interaktywnego masarzyste stóp. Powiadamianie o poczcie jest okej, fakt zgadzam sie. Ale nie chodzi mi o usprawniania tego żeby Bog wie co jeszcze robiło, w stylu kuriera poczty Mozilla czy włąsnie Outlooka odbierała poczte na dysk itp. CHodzi jedynie o wysyłanie krotkich maili na skrzynke. NO cóż to tylko propozycja.
I sorry za błędy merytoryczne z mojej strony smile.gif
pamo
Jest taka wtyczka - a dokladniej skrypt do wtyczki sms. Tylko, ze niestety, ale nie dziala - pokazuje sie komunikat "Wystapily problemy z polaczeniem" - swoja droga z czym to sie laczy, jak w konfiguracji nie podaje sie swoich smtp ? P

tutaj można ściągnąc ten skrypt

http//www.konnekt.info/open.php?dirID=102
dulek000
QUOTE(pamo)
Jest taka wtyczka - a dokladniej skrypt do wtyczki sms. Tylko, ze niestety, ale nie dziala - pokazuje sie komunikat \"Wystapily problemy z polaczeniem\" - swoja droga z czym to sie laczy, jak w konfiguracji nie podaje sie swoich smtp ? tongue.gif

tutaj można ściągnąc ten skrypt:

http://www.konnekt.info/open.php?dirID=102


A trzeci post to o czym?
pamo
QUOTE(dulek000)
A trzeci post to o czym?


He ? Jaki trzeci ?
dulek000
QUOTE(Sad)
jest skrypt do wysylania emaili dla wtyczki sms.


Taki trzeci smile.gif
pamo
QUOTE(dulek000)
QUOTE(Sad)
jest skrypt do wysylania emaili dla wtyczki sms.


Taki trzeci :)



No ok ;) Ale chciałem się przy okazji dowiedzieć, czy błąd "Wystąpiły problemy z połączeniem" można jakoś ominąć, naprawić itp. ?
NelQ
A ja jestem za tym, żeby można było wysyłać maile z Konnekta, ale niekoniecznie je dobierać. Jakbym z kimś rozmawiał i chciał mu coś wysłać mailem, to takie rozwiązanie byłoby dużym ułatwieniem.
ziu-tek
Witam !
I ja popieram goraco wysylanie, emilkow z Konnekta, bardzo duzo wysylam emili wylacznie tekstowych i Outlook to troche za duzo do tak prostej rzeczy.
A przy pomocy tego skryptu do e-mail (sms) cos jakos ani razu mi sie nic nie udalo wyslac... :?
pzdr
shw
myslalem juz o tym - prawdopodonie zrobie wtyczke do wysylania wiadomosci. ale to beda prosciutkie wiadomosci - zadnych html'i czy zalacznikow - pasuje?
Olórin
Nie ukrywam że załączniki by się przydały wink.gif

shw - napewno jakis przyklad na planet-source-code.com bedzie z załącznikami wink.gif
zYm3N
tak, załączniki sa dość ważne..
mefju
Tak - załączniki!
+ koniecznie progress bar wysyłania wiadomości
+ otwieranie okna wysyłania maila przy pomocy listy kontaktów (np. ctrl + dwuklik...?)
+ możliwość dodawania podpisów


PS A obsługa grup dyskusyjnych to może już w następnej wersji.. wink.gif
NelQ
QUOTE(shw)
myslalem juz o tym - prawdopodonie zrobie wtyczke do wysylania wiadomosci. ale to beda prosciutkie wiadomosci - zadnych html'i czy zalacznikow - pasuje?


Bez HTMLa przezyje, ale zalaczniki to moglyby jednak byc
NelQ
QUOTE(mefju)
Tak - załączniki!
+ koniecznie progress bar wysyłania wiadomości
+ otwieranie okna wysyłania maila przy pomocy listy kontaktów (np. ctrl + dwuklik...?)
+ możliwość dodawania podpisów


PS A obsługa grup dyskusyjnych to może już w następnej wersji.. wink.gif



mefju, jeszcze trochę i przez tą wtyczkę K. zmieni się w Outlook2.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale czy ten plugin nie miał być jak najprostrzy??
IMHO optymalnym rozwiązaniem były by TEXTOWY mail (bez HTML) + ZAŁĄCZNIKI, i to wszystko.
StRuGi
Jezus, mi wystarczyloby blyskawiczne wysylanie i _odbieranie_ maili, bez zalacznikow, html, nic tongue.gif sam plain text moze byc :]
mefju
QUOTE(NelQ)
mefju, jeszcze trochę i przez tą wtyczkę K. zmieni się w Outlook2.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale czy ten plugin nie miał być jak najprostrzy??
IMHO optymalnym rozwiązaniem były by TEXTOWY mail (bez HTML) + ZAŁĄCZNIKI, i to wszystko.


Idąc dalej tym tropem, to ten plugin jest wogóle niepotrzebny. Bo wątpię żeby wysłanie przez niego maila zajmowało mniej czasu niż dotychczas (prawy klik na kontakt --> wyślij mail). W dodatku plugin zapewne oferowałby mniej opcji i bardzo możliwe, że (przynajmniej z początku) byłby zabugowany.

BTW:
Nie wiem czy ktoś zastanawiał się nad opcją wysłania maila z okna rozmowy, np:
/mail xxx@yyyy.pl [i tu treść]

Tyle że po co wysyłać takie "ubogie" maile skoro jest Instant Messanger? No chyba jedynie, gdy ktoś nie ufa kolejkowaniu w gg.
NelQ
QUOTE(mefju)
(...)
BTW:
Nie wiem czy ktoś zastanawiał się nad opcją wysłania maila z okna rozmowy, np:
/mail xxx@yyyy.pl [i tu treść]
(...)

A w tym wypadku jestem jak najbardziej ZA.
shw
QUOTE(NelQ)
QUOTE(mefju)
Tak - załączniki!
+ koniecznie progress bar wysyłania wiadomości
+ otwieranie okna wysyłania maila przy pomocy listy kontaktów (np. ctrl + dwuklik...?)
+ możliwość dodawania podpisów


PS A obsługa grup dyskusyjnych to może już w następnej wersji.. wink.gif



mefju, jeszcze trochę i przez tą wtyczkę K. zmieni się w Outlook2.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale czy ten plugin nie miał być jak najprostrzy??
IMHO optymalnym rozwiązaniem były by TEXTOWY mail (bez HTML) + ZAŁĄCZNIKI, i to wszystko.


potwierdzam - troche by sie w program pocztowy zmienial..
nie przesadzajcie - jednak uruchomienie programu z pewnym juz zapleczem zapisanych wiadomosci (nie wazne jakiego) chwile trwa, a ten plug ma po prostu wyslac wiadomosc i czesc. najprawdopodobniej bedzie z zalacznikami. mozliwe, ze z czasem bedzie troszke wiekszym kombajnem, ale rozwoj wtyki jednak bedzie ograniczal sie do najprostrzych operacji.. [progress bar? do wysylania pojedynczej wiadomosci?]
case
QUOTE(shw)
progress bar? do wysylania pojedynczej wiadomosci?

pewnie chodzilo o zalaczniki..
Lukas77
W dzisiejszych czasech pewnie będzie wymagane zrobić autoryzację SMTP, bez tego np. takie o2.pl już nie pójdzie... Czy potrzebny progress bar? Nie wiem, nawet taka Mozilla Thunderbird nie ma progress-baru podczas pobierania wiadomości... nad tym ubolewam, ale wtyka do K ma być prosta, tylko plain text i załączniki.
NelQ
Sądze, że progress bar jest zbędny. Przynajmniej w pierwszej wersji. Jeśli po jej stworzeniu dojdziemy do wniosku, że jest potrzebny, to zawsze go można dodać, nie ??
Swoją drogą Opera też nie ma progress bar-a, i jakoś żyję.

A autoryzacja SMTP-a musi być KONIECZNIE bo w tej chwili większość serwerów SMTP jej wymaga (np. WP, Interia, O2, ...)
case
QUOTE(NelQ)
Swoją drogą Opera też nie ma progress bar-a, i jakoś żyję.

alez oczywiscie, ze ma.. :wink:

zgadzam sie, ze wtyczka powinna byc prosta, ale takiego html'a bym chetnie zobaczyl [..w dalszym rozwoju wtyczki] biggrin.gif
Sija
QUOTE(shw)
[...] zadnych html'i czy zalacznikow [...]


akurat zalaczniki i HTML sa bardzo proste do zrobienia, popatrz na PHPowe klasy do wysylania maili [phpmailer na przyklad]
shw
zalaczniki owszem, ale html - nie! nie uzywam html'a, netykita mowi, zeby nie uzywac, plug ma byc prosty. tak wiec - zalaczniki - tak, html - nie!
ps. wiem, ze sa proste tongue.gif ale wtyka ma byc jeszcze prostrza biggrin.gif
Sija
QUOTE(shw)
zalaczniki owszem, ale html - nie! nie uzywam html'a, netykita mowi, zeby nie uzywac, plug ma byc prosty. tak wiec - zalaczniki - tak, html - nie!
ps. wiem, ze sa proste tongue.gif ale wtyka ma byc jeszcze prostrza biggrin.gif


łoo jezu, kolejny wizualny okrut nam stworzysz ? :/
Lukas77
QUOTE(shw)
zalaczniki owszem, ale html - nie! nie uzywam html'a, netykita mowi, zeby nie uzywac, plug ma byc prosty. tak wiec - zalaczniki - tak, html - nie!
ps. wiem, ze sa proste tongue.gif ale wtyka ma byc jeszcze prostrza biggrin.gif


Popieram w całej rozciągłości. HTML-owi mówimy NIE!
shw
QUOTE(Sija)
łoo jezu, kolejny wizualny okrut nam stworzysz ? :/

don't like it? write your own. to ma byc wtyczka, a powoli zaczyna sie robic z tego program pocztowy..
to ma byc wtyka do wyslania maila na szybko. chcesz sie bawic w htmle i inne - wlacz sobie ulubiony program pocztowy (a nie chce nic mowic, ale sa i same programy pocztowe [i to nie jakies male wypierdki napisane i uzywane przez 2 osoby na swiecie], ktore html'a nie obsluguja..)

QUOTE(Lukas77)
Popieram w całej rozciągłości. HTML-owi mówimy NIE!

przynajmniej jeden mnie rozumie smile.gif
NelQ
QUOTE(Lukas77)
(...)
Popieram w całej rozciągłości. HTML-owi mówimy NIE!

POPIERAM!!!!


QUOTE(shw)
don't like it? write your own. to ma byc wtyczka, a powoli zaczyna sie robic z tego program pocztowy..
to ma byc wtyka do wyslania maila na szybko. chcesz sie bawic w htmle i inne - wlacz sobie ulubiony program pocztowy (a nie chce nic mowic, ale sa i same programy pocztowe [i to nie jakies male wypierdki napisane i uzywane przez 2 osoby na swiecie], ktore html'a nie obsluguja..)
(...)


Dokładnie. Nic dodać nic ująć.
NelQ
... i co dalej?? Czy ktos wogóle pamięta o tym pomyśle??


- - - EDIT: - - -

...chyba nie sad.gif


- - - EDIT2: - - -
chlip ;(
sleesh
Ej cepy, taka wtyczka by sie przydala ;PPP
dulek000
QUOTE(sleesh)
Ej cepy, taka wtyczka by sie przydala ;PPP


Albo skrypt ;PPP
NelQ
Może wreszcze ktoś zauważy nasze błagalne prośby wink.gif
dulek000
QUOTE(NelQ)
Może wreszcze ktoś zauważy nasze błagalne prośby wink.gif


Oby wink.gif
Spass
QUOTE(sleesh)
Ej cepy, taka wtyczka by sie przydala ;PPP

Przydałaby się i to BARDZO

QUOTE(NelQ)
Może wreszcze ktoś zauważy nasze błagalne prośby

Ja się to tej prośby dołączam :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.