Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Brak połaczenia...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Mam taki pomysł:
Konntk bedzie pokazywal komunikat jesli jest rozlaczony z serverem albo przynjmniej mozliwosc ustawienia jakiegos dzwieku.. bo nie zawsze mam mozliwosc ogladania ikony smile.gif i nie zawsze zauwaze, ze jestem rozlaczony smile.gif
cRoMo
Najlepszy bylby komunikat Activity Notifiera - gdyby istanial dla konnekta. hao, a moze ta niespodziewanka to wlasnie Activity Notifier ? smile.gif
hao
Niestety nie, ale już poważnie myślę jak to najlepiej rozwiązać smile.gif

Bo np. z jednej strony, nowe powiadomienia możnaby wrzucać jako wiadomości do kolejki, ale to w sumie mogłoby ją obciążać...
Z drugiej, można zrobić kilka nowych komunikatów do rozsyłania powiadomień, ale wtedy tracimy możliwość usuwania powiadomienia z kolejki (bo bez sensu powielać API)...

No nie wiem... może powstanie jakaś hybryda smile.gif Najprawdopodobniej w nowym SDK będą już f-cje do wysyłania powiadomień, a kto wie czy w jeszcze następnej wersji nie pojawi się sam Notifier...
cRoMo
No to ja mam juz pomysl maly odnosnie AN: mozliwosc wyboru zachowania sie powiadomienia, tj.:
- okienko znika po danym czasie (np. dla informacji o zmianie statusu)
- okienko znika po kliknieciu na niej (np. informacja o rozlaczeniu z siecią)
- okienko nie znika az do danej czynnosci (np. wywolanie do rozmowy, po kliknieciu otwiera sie okno, informacja znika)

Ponadto dobrze byloby, zeby w informacji pojawiala sie ikonka (ikonki) informujace o sieci, ktorej ta informacja dotyczy. Milo byloby tez od razu miec mozliwosc 'ubrania' okienka informujacego (zmiana kolorow, moze bitmapy? Takie male conieco w oczekiwaniu na prawdziwe skorki w Konnekcie smile.gif)
torn
QUOTE
Takie male conieco w oczekiwaniu na prawdziwe skorki w Konnekcie

To w konnekcie mają być wogóle skiny? Bo ja już nie pamiętam...
hao
Kieeedyś, możeee smile.gif
shw
zauwazylem jedna rzecz:
mam wlaczone gg, wlaczam konnekta i probuje sie polaczyc - konnekt sie nie laczy, ale wywala polaczenie z gg i od tego momentu przez gg nie da sie polaczyc - trzeba je restartowac...
Loud3R
no cos jest nie tak... ostatnimi dniami ogolnie slabo z polpakiem ale widac jak na dlowni ze gg lepiej sie laczy niz konnekt.mam wlaczone i to i to na 2 roznych kontach i czasami gg sie wlaczy a konekt przez pol godziny nic ...
hao
shw - tak się dzieje, gdy łączysz się oboma programami na raz na jedno konto... GG ma to do siebie, że nie wznawia połączeń po "brutalnym" rozłączeniu przez serwer...

Loud3r - podczas łączenia nie liczone są timeouty, bo zazwyczaj nie jest to potrzebne... Czasem jednak, serwer gadu w połowie logowania przestaje odpowiadać (lub gubią się pakiety, cholera wie), wtedy Konnekt niemiłosiernie "mryga" (co czasem prowadzi do wywalenia błędu). Jak możesz, najlepiej dać niedostępny i spróbować ponownie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.