Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poważny bug z otrzymywaniem wiadomości (gg)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Golczas
Mam nadzieje, ze sie nie powtarzam ale w Konnekt jest bardzo irytujacy blad. Wyglada on nastepujaco:
Jesli mam status niedostepny lub calkiem wylaczonego konnekta i ktos w tym czasie do mnie napisze wiadomosc (ktos, kogo nie mam w kontaktach) to ja tej wiadomosci nie otrzymuje jak sie zaloguje. Jesli ktos z poza listy mi wysle wiadomosc, a jestem na dostepnym lub zaraz wracam lub niewidocznym to wszystko jest okej. Sprawdzalem ze zwyklym gg i tam taki problem nie wystepuje. Co jest? Cos robie zle? Mam ustawione: przyjmuj wiadomosci od osob spoza listy... Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
dulek000
QUOTE(Golczas)
Mam nadzieje, ze sie nie powtarzam ale w Konnekt jest bardzo irytujacy blad. Wyglada on nastepujaco:
Jesli mam status niedostepny lub calkiem wylaczonego konnekta i ktos w tym czasie do mnie napisze wiadomosc (ktos, kogo nie mam w kontaktach) to ja tej wiadomosci nie otrzymuje jak sie zaloguje. Jesli ktos z poza listy mi wysle wiadomosc, a jestem na dostepnym lub zaraz wracam lub niewidocznym to wszystko jest okej. Sprawdzalem ze zwyklym gg i tam taki problem nie wystepuje. Co jest? Cos robie zle? Mam ustawione: przyjmuj wiadomosci od osob spoza listy... Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.


U mnie to wszystko działa...najpewniej to wina serwerów gg.
Golczas
Napisalem, ze na normalnym gg jest okej a na konnektcie nie. To wina konnekta, po ustawieniu statusu na dostepny czy tam zaraz wracam tudziez niewidoczny pobiera on z serwera wszystkie wiadomosci ktore czekaja w kolejce i wyswietla ale tylko te ktore sa od osob z mojej listy. To jest fakt. Sprawdzalem chyba 10 razy. Zaloz sobie konto zwyklym gg jakies chwilowe, napisz na swoje normalne jakis msg majac konnekta zamknietego, wlacz konnekta - wiadomosci nie bedzie! Czy naprawde jeszcze nikt tego nie zauwazyl? Dowiedzialem sie o tym od kilku osob, ktore do mnie pisaly jak mnie nie bylo i nic nie dostalem (nie mialem ich jeszcze w kontaktach).
zenq
hmm mam testowe konto na zwyklym gg... po wylaczeniu konekta, wyslanie wiadomosci z gg i wlaczeniu K spowrotem wiadomosc dochodzi... oczywiscie konto GG z K. wywalilem
moze dlatego nikt problemu nie zauwarzyl ze u nikogo (jeszcze) nie wystapil??
.nomis
Nie, nie, u mnie też wszystko OK. Dużo mam przecież kontaktów gg i nie mam nigdy problemów z niedostarczaniem wiadomości... Nic poza reinstalacją K nie mogę poradzić...
Golczas
To moze mnie serwer gg lub konnekt nie lubi. Pierwszy raz pisal do mnie kumpel i nic nie dostalem. Dopiero gdy wszedlem na dostepny i wtedy napisal to doszlo. Teraz sam to sprawdzilem i nie dochodzi. Ja nie wiem czy Wy w ogole wiecie o co mi chodzi...

Przed sekunda znowu sprawidzilem i znow to samo. Napisze ostatni raz co dokladnie nie dziala:

-mam od kilku lat konto na gg, ktorego uzywam, lacze sie przez Konnekt
-Konnekta wylaczylem calkowicie
-sciagnalem sobie z www.gadu-gadu.pl oryginalnego gg60.exe zalozylem jakies konto
-znalazlem to swoje konto, ktorego uzywam od kilku lat w katalogu publicznym
-napisalem jakas wiadomosc
-wlaczylem konnekta
-N I E bylo tej wiadomosci
-w oryginalnym gg pojawilo sie ze JA jestem dostepny
-jesli teraz napisze z tego gg wiadomosc to ona dojdzie do konnekta bo mam ustawione ze ma przyjmowac wiadomosci od osob spoza mojej listy

To jest irytujace i prosze mi nie mowic, ze sie myle bo nie jestem debilem i wiem co mowie. Mam najnowsza wersje konnekta i najnowsze gg.

Sam nie wierzylem kumplowi, ze do mnie pisal i nie doszlo. W koncu wyslal mi smsem swoj nr gg... Moze to wina serwera, jakas specyficzna wyjatkowa sytuacja wystepuje. No nie wiem, w kazdym razie dzieki za zainteresowanie. smile.gif

Pozdrawiam.
dulek000
Może zaktualizuj konnekta z centralki beta?
.nomis
No ja cię zrozumiałem na początku już smile.gif . I mówię - nigdy nie miałem podobnego problemu... Może tak jak mówi Dulek, zaktualizuj sobie Konnekta z centalki beta i może wyłącz ggcrypt...
poma
A ja mam odwrotny problem. Jak piszę do kogoś kto jest niedostępny i ma GG wiadomość nie dochodzi. Jak ktoś jest na niewidocznym to dochodzi. W GG nie było takiego problemu. Piszę "aaaa" pokazuje się Wiadomość "aaaa" prawdopodobnie nie została dostarczona. Co według was trzeba zrobić.
Sija
QUOTE(poma)
A ja mam odwrotny problem. Jak piszę do kogoś kto jest niedostępny i ma GG wiadomość nie dochodzi. Jak ktoś jest na niewidocznym to dochodzi. W GG nie było takiego problemu. Piszę \"aaaa\" pokazuje się Wiadomość \"aaaa\" prawdopodobnie nie została dostarczona. Co według was trzeba zrobić.


rozlacz sie z gg i polacz jeszcze raz, przewaznie pomaga, bo czesto z niewiadomych przyczyn niektore serwery gg dziwnie sie zachowuja.
Olórin
Niebuforowanie wiadomości od nieznajomych to kwestia serwerów gg, pozatym serwery nie przepuszczają wiadomości od nie znajomych z adresami url, czasami wiadomości z słowami typu 'tlen' (miałem taki przypadek!!! pisało "Wiadomość "tlen" prawdopodobnie nie została dostarczona", pomogła zamiana na o2). Zależy od serwera GG - każdy inaczej.

Przed chwilą sprawdziłęm - numery nie mają sie na liscie, jak adresat jest niedostępny to nie doszly wiadomosci z trescią "tlen", "tleniarzu". Pozostałe doszły. Jeśli obie strony były dostępne szło bez problemu.
NelQ
QUOTE(zenq)
hmm mam testowe konto na zwyklym gg... po wylaczeniu konekta, wyslanie wiadomosci z gg i wlaczeniu K spowrotem wiadomosc dochodzi... oczywiscie konto GG z K. wywalilem
moze dlatego nikt problemu nie zauwarzyl ze u nikogo (jeszcze) nie wystapil??


Ja też mam testowe konto GG. Robiłem to samo i u mnie też wszystko OK!!
sleesh
OT: NelQ: Testowe ... tak jasne... ZDRAJCA !!! ;P
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.