Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Niemożność zarejestrowania transportu ICQ
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Marooned
Witam,
Konnekt’a użytkuję od niespełna dwóch dni. Póki co, jestem z niego nad wyraz zadowolony. Aczkolwiek, kiedy postanowiłem dzisiaj skorzystać z usługi transportu icq, jaką oferuje serwer chrome.pl, napotkałem na lekki "zgrzyt" ;)
A mianowicie, po podaniu UIN oraz hasła do konta ICQ, wyskakuje mi taki oto komunikat: "Kod: 502 Disconnected by unknown reason". Próbowałem zarejestrować transporty icq na histerii, jednak bez skutku (ten sam komunikat). W przeciwieństwie do icq, z transportami msn oraz aol nie miałem problemu. Jeżeli był już poruszony ten problem, to przepraszam, ale nie udało mi się go odnaleźć za pomocą opcji "szukaj".
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
shw
pierwszy raz sie z tym spotykam. moze to wina icq - moze cos zmienili i transporty przestaly dzialac?
uzywalem transportu icq jakis czas (na jabber.wp.pl i nie na polskich i dzialalo ok)
ale zapewniam cie, ze to nie wina konnekta samego w sobie
Sija
polecam serwer nedbsd.nl - szybki, stabilny i nie ma problemu z transportami
Marooned
Przeszukując sieć, natknąłem się na pewną wypowiedź:
QUOTE(danZel)
Sytuacja przedstawia się w sposób następujący.
Mi osobiście nie udało się uzyskać takiego błędu stosując mój stary UIN z ICQ. Używałem wielu transportów i klientów. Następnie trochę poszukałem na temat zwracanego błędu. Okazuje się, że nie tylko Ty masz taki problem. Niestety nikomu nie udało się go rozwiązać (z tego co wiem). Błąd dotyczy tylko pewnej grupy numerów UIN (tak przypuszczam), gdyż udało mi się znaleźć na liście dyskusyjnej Jabber-PL dane udostępnione przez jednego użytkownika i rzeczywiście nie można w żaden sposób zarejestrować się w transporcie z użyciem tego UINu. Jedyne logiczne wyjście w tej chwili to zmienić numer UIN i powiadomić swoich znajomych. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale w chwili obecnej chyba jedyne. Jeśli nie chcesz tracić swojego UINu możesz poczekać i sprawdzić czy komuś uda się znaleźć inne rozwiązanie. Możesz oczywiście spróbować zarejestrować się przy użyciu innych klientów, albo w transportach na innych serwerach (Jabber umożliwia korzystanie z transportów na innych serwerach, ale Pandion tego nie obsługuje). Jednak wątpie, aby Ci się udało.

I jak się okazuje, tak jest w rzeczywistości. Zarejestrowałem trzy nowe numery icq i nadal mam ten sam błąd. Jednak, kiedy próbowałem zarejestrować transporty na numer (stary) mojego znajomego, owy problem nie wystąpił.

QUOTE(shw)
uzywalem transportu icq jakis czas (na jabber.wp.pl i nie na polskich i dzialalo ok)

Zarejestrowałem się na jabber.wp.pl jak i na jabberpl.org. Wynikiem był ten sam błąd co na chrome i histerii.

QUOTE(Sija)
polecam serwer nedbsd.nl - szybki, stabilny i nie ma problemu z transportami

Jedyny (jak dotąd) serwer, na którym bez problemu zarejestrowałem transporty icq. Dzięki za "cynk" :)

EDIT: Udało mi się zarejestrować transporty icq na chrome.pl. Jak się okazało, hasło icq może mieć maksymalnie osiem znaków - przynajmniej na polskich serwerach. Na oryginalnym kliencie jak i na zagraniczny serwerze podanym przez Sije, bez problemu logowałem się z hasłem o długości ~20 znaków.
alberht
QUOTE(Marooned)
Na oryginalnym kliencie jak i na zagraniczny serwerze podanym przez Sije, bez problemu logowałem się z hasłem o długości ~20 znaków.

hoho, nie ma to jak bezpieczeństwo... wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.