Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pisanie skryptów w LUA
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
joshua
Hej! Wiem, że ta część forum już dawno wymarła, razem z tym projektem. Szkoda, bo nadal dużo osób korzysta z k.Bot'a, a nikt z programistów wtyczek nie chce zabrać sie za ten projekt. Może chcą, ale nie mają większych chęci, może...pz16?...Olórin?...a może shw???

Po drugie:
posiadam kod(niepełny, lecz działający do swojej wtyczki) w którym potrzebuje porady, a właściwie zmiany. Oto co posiadam:

CODE
function ICommandRcv (cntID, command, params)

 if command == "aaa" then
local var = ""
      if (params[1] == "zzz") then
     if params[2] ~= nil then
local var = params[2]
     for idx, param in params do
       var = var..param.." "
     end
   end
if var ~= "" or var ~= " " then
   echo (var)
end
   return true
   end
 return false
end


...i chciałbym wyświetlić przez funkcje echo(to akurat jest tylko funkcja zapisująca) to co jest po słowie "zzz".
Np: jeżeli podam coś takiego:
/aaa zzz "jakies zdanie"
to chciałbym uzyskać coś takiego "jakies zdanie"

Z góry dzięki za odpowiedź. I nadal namawiam za zabranie się za ten projekt, ta wtyczka ułatwia pracę z konnekt'em wielu użytkownikom, a dzięki możliwości pisania w LUA wielu nawet początkujących programistów może wnieśc swój pomysł w życie.

I jeszcze jedna prośba: Czy ktoś może podać spis funkcji takich jak właśnie "function ICommandRcv" itp. i ich opis, chociaż taki krótki, aby były podstawy do ćwiczeń i wykorzystaniu tego w swoich skryptach.

Dzięki!
shw
heh - myslalem troche o tym ostatnio, ale na mnie prosze raczej nie liczyc..
1. nie bawilem sie w laczenie lua z c++ [i wogole w wiele rzeczy sie nie bawilem, a jednak brak doswiadczenia robi swoje..]
2. sie zaangazowalem w kilka innych rzeczy, a i tak nie mam/nie bede mial przerazliwie duzej ilosci czasu (no, a "niestety" pisanie wtyczek do konnekta nie ma zbyt wielkiego priorytetu i jest raczej hobby/zabawa/checia sprawdzenia sie)

niemniej jednak nie powiem - k.bot byl wyjatkowa wtyczka naprawde tworzacym z konnekta the ultimate killing machine smile.gif [no i ta nazwa - co ja przebije? biggrin.gif]
no ale.. "za rok, moze dwa.." ;P

co do twojego kodu - daaaawno nic w lua nie pisalem. a co jest nie tak w tym kodzie? co robi nie tak?
aha - i tak z ciekawosci - hao - ile osob uzywa k.bota? [podobno multum krytycznych bledow przez niego jest.. ah.. pamietam jak go jeszcze uzywalem - dzialal mi niespodziewanie baaardzo stabilnie, a wszyscy inni narzekali :>]
dulek000
QUOTE
ultimate killing machine


Konnekt-the ultimate gadu-gadu and tlen killer biggrin.gif
case
QUOTE(shw)
[..] ah.. pamietam jak go jeszcze uzywalem - dzialal mi niespodziewanie baaardzo stabilnie, a wszyscy inni narzekali :>]

mhm, 1-2 wysypki w tygodniu to byl moj sredni bilans - dalo sie przezyc, ale pozniej zaczal blokowac kJ no i papa.. :cry:
lipa
ja nawet nie miałem przyjemności zaznajomić się z k.bot'em :? jak to się mówi: nie było mnie jeszcze wtedy na świecie tongue.gif (konnektowym :wink: )
case
QUOTE(lipa)
ja nawet nie miałem przyjemności zaznajomić się z k.bot'em :? jak to się mówi: nie było mnie jeszcze wtedy na świecie tongue.gif (konnektowym :wink: )

no to "minales sie" z najlepsza wtyczka jaka zostala napisana dla K do tej pory.. :wink:
zenq
QUOTE(case)
QUOTE(lipa)
ja nawet nie miałem przyjemności zaznajomić się z k.bot'em :? jak to się mówi: nie było mnie jeszcze wtedy na świecie tongue.gif (konnektowym :wink: )

no to "minales sie" z najlepsza wtyczka jaka zostala napisana dla K do tej pory.. :wink:

ja niestety tez za pozno poznalem dobrodziejstwa konnekta...
joshua
ja z Konnekta korzystam od dawna, chyba najstarsi górale nie pamiętają smile.gif Nie udzilełem się na forum, bo nie miałem potrzeby, pozatym zalety stałki doceniam od niedawna. Oki ale zchodzimy na mały off-topic.

Czy ktoś z wcześniej piszących wtyczek potrafi mi pomóc? Mam mały problem i nie wiem jak go załatwić, a manuale do LUA są mało zrozumiałe. Pozatym ja potrzebuje pomocy dot. funkcji K a nie LUA.
dulek000
A można wiedzieć jaką wtyczkę piszesz?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.