Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odpowiednik wtyczki do K.Bot'a
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
joshua
Jest mi potrzebny odpowiednik wtyczki do K.Bot'a pt. "cmd" smile.gif Próbowałem narazie korzystać z z Bota i napisalem sobie taką wtyczkę, lecz natrafiłem na problem, napisałem na Forum Bota i nikt mi nie napisał jak go rozwiązać.

Ostatnio psota napisał:
QUOTE
Niewiem poco k.bot praktycznie prawie wszystkie skrypty z k.bot`a mają odpowiednika w postaci wtyczki pod czystym konnektem, a więc k.bot nie jest potrzebny


Jednak komendy takiej jak "cmd" nie mają odpowiedników we wtyczkach, więc może ktoś stworzy wtyczkę(myśle, że będzie to pare minut roboty) taką jaką cmd i doda bajer, aby można ją było wywoływać zdalnie z innego kompa, bo oto mi chodzi.
np. powykonaniu polecenia
>cmd haslo c:\autorun.bat
uruchamiał się wyżej podany program.

Ktoś chętny?
dulek000
Pomysł ciekawy...i chyba łatwy do wykonania...a może faworki?
Flind
mi sie pomysł bardzo podoba bo bardzo czesto urzywam wiersza polecen
Aule
Zainteresuj sie tym http://pz16.alternatywa.info/beta/kplus.dll. Oprócz komendy cmd dodaje to również okna wiadomości do menu jabberowego. Również odbieranie wiadomości z tematem otworzy to okno. Nie ma jednak narazie zapisu do historii.
joshua
dobra, narazie to sprawdziłem.....i nie moge nic odkryć, oprócz tego, że jak do siebie wyśle wiadomość "/cmd cośtam" to wyświetla mi się zawartość konnekta ???

Pod adres, który podałeś zaglądam co jakiś czas, już sprawdzałem tego timer'a, ale też nie wiem co z nim zrobić, daj chociaż jakieś txt z komendami,albo opis w paru zdaniach jak będzie tam więcejbajerów wink.gif

A co z tym kplus'em? Nie korzystam z jabbera, i nie wiem co jeszcze można z nim teraz zrobić? Ja narazie szukam czegoś czym będe mógł przez inny komp uruchamiać programy na swoim kompie, a narazie tylko kbot mi pomógł, ale mam nadzieje, że to zmienisz smile.gif
Aule
Haso ustawia si ew 'Użytkownik' w configu. Pamietaj, że scieżka musi być bezwzględna. Ja testowałem tak:
CODE
/cmd notepad.exe
i działało.
komenda zdalna to
CODE
>>cmd haslo (program/katalog)
.

Co do timera to ciii. Jak widzisz to wersje beta i mam prośbe o nie umieszczanie ich na portalach typu wiadomosc.info oraz alternatywa.info.
Timery ustawia się przez Ustawienia->Wtyczki->kTimer
joshua
co do Time'era to miałem z nim małe kłopoty, w czasie wchodzenia do konfiguracji wtyczki wywalał mi całego konnekta, już teraz jest wszystko ok.

komenda cmd zdalnie i lokalnie nie chce działać, tzn. lokalnie się uruchamia program jeżeli jest w katalogach zdefiniowanych(WINDOWS;SYSTEM;ITP) lecz jak chce uruchomić w ten sposób:
>>cmd haslo c:\test.bat
to wyskakuje mi tylko okienko z zawartością konnekta.
A i małe pytanko - czy będzie można np. uruchomić program w ten sposób:
>>cmd haslo c:\run.bat http://costam.com/plik.zip c:/cos.zip
chodzi mi o wywolanie więcej niż jednej zmiennej po haśle.

Ogólnie wtyczka już jest na dobrej pozycji i na pewno przyda się wielu użytkownikom.
Aule
Kiedy ściągałeś Timera?
Bo była taka wersja wywalająca Konnekta, ale to kiedyś, bo nowa nie wywala. to z cmd związane jest z z tym, że narazie wtyczka obsługuje tylko .exe, ale dorobie obsługę .bat.
zenq
Olew.k ║ kBirth ║ DzielniK ║ WizardeK ║ kSL ║ K+ ║ kTerminarz...
hmm cos przegapilem czy juz taki zmeczony jestem??
sleesh
kTerminarz to innaczej kTimer. Takie cos ze ustawiasz sobie wydarzenie, godzine i wtedy ci zaczyna pikac :]
zenq
nom wlasnie przed chwila zauwarzylem jak przetestowalem ;-) myslalem ze to inna wtyczka bo inna nazwa ;-)
jeszcze zeby dalo sie zmienic status w konnekcie to byl by juz full wypas po pachy :-) mogloby to tak wygladac >>cmd password konnekt - status dost/z.w/ etc - opis all/gg/jabber/tlen/ etc...| to jest tylko taki szkic jakby to moglo wygladac... odrazu zaznaczam ze sie na tym nie znam nie umiem tego zrobic ! to jest moja propozycja tylko!
Olórin
cmd wywołuje polecenia windowsa (odpala programy), więc to raczej odpada, ale mogła by być inna komenda smile.gif
ja napisalem tylko tak jak by to moglo wygladac :]

Korekta

>>konnekt password status * - opis ** - siec ***

* - jaki status dostepny, niedostepny etc etc etc
** - jaki opis :-)
*** - na jaka siec wszytkie, gg, tlen, jabber do wyboru do koloru... ;]
Aule
O komendę zmmiany opisu to tu Olórina proście, zresztą była w kZmieniaczu, ale tajemnieczy chochlik, ją usunął(a właściwie to jej nie dodał wink.gif. A co do zdalnej to też może zrobić tongue.gif.
Lukas77
ja myśle że możnaby to połączyć jakoś z faworkami... niech się odpalają programy zdefiniowane w faworkach. Wiecie chyba o co chodzi...
case
QUOTE(joshua)
Ja narazie szukam czegoś czym będe mógł przez inny komp uruchamiać programy na swoim kompie [..]

zdalny pulpit..? :twisted:
Olórin
Może zainteresuje was TightVNC - zdalny pulpit dla wszystkich windowsów i linuksów :] Albo serwer telneta wbudowany w wszystkie NT'ki
arkadyjczyk
Jeżeli już to lepiej UltraVNC.
joshua
hej,hej. pz16 a co z tą twoją wtyką kplus? miałeś zrobić małego update'a i dać możliwość uruchamiania bat'ów i dodatkowych parametrów(tzn. plik.bat par1 par2)

fajnie, że wtyka się rozwija i już beep'a :) brakuje tylko obslugi batów i już wszystko bedze perfect :))))
case
QUOTE(Olórin)
Może zainteresuje was TightVNC - zdalny pulpit dla wszystkich windowsów i  linuksów  :]

ja uzywam i polecam 8)
Olórin
QUOTE(case)
QUOTE(Olórin)
Może zainteresuje was TightVNC - zdalny pulpit dla wszystkich windowsów i  linuksów  :]

ja uzywam i polecam 8)


OFFTOPIC: Jakich portów to używa? W ramach eksperymentu może sobie klienta w szkole zainstaluje biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
QUOTE(case)
QUOTE(Olórin)
Może zainteresuje was TightVNC - zdalny pulpit dla wszystkich windowsów i  linuksów  :]

ja uzywam i polecam 8)

OFFTOPIC: Jakich portów to używa? W ramach eksperymentu może sobie klienta w szkole zainstaluje biggrin.gif

standardowo: 5900 [i 5800 przez przegladarke z JAVA, bez koniecznosci posiadania klienta biggrin.gif], ale przeciez mozesz ustawic jaki Ci pasuje .. 8)
Aule
Zdalnie baty działają tongue.gif Zapomniałem zmienić funkcji w lokalnej komendzie :wink: Juz dodaje.
hutu
To może wydałbyś już jakąś pierwszą wersję?smile.gif
Zakrn
Czytaj dokładnie topic: http://pz16.alternatywa.info/beta/kplus.dll
Aule
Hutu czytaj topic. To nie jest oficjalna wersja i nie życzę sobie, aby ktokolwiek dodawał ją na strony typu w.info.
hutu
Ja w przeciwienstwie do was umiem czytac, dlatego pytam sie o oficjalna wersje.
shw
z takim nastawieniem zycze ci wszystkiego najlepszego na tym (i innych pewnie tez) forach..
hutu
QUOTE(Zakrn)


Nie prosiłem o link do bety, śledze temat od początku - zakładacie, że każdy nowy co tu wchodzi jest skrajnym debilem...

QUOTE(pz16)
Hutu czytaj topic. To nie jest oficjalna wersja i nie rzyczę seobie, aby ktokolwike dodawał ją na strony typu w.info.


Gdzie ja napisałem, że chce dodawać coś do jakiejś strony? Nie instaluje wersji beta, dlatego pytam sie czy nie wyjdzie wersja niebeta.

QUOTE(shw)
z takim nastawieniem zycze ci wszystkiego najlepszego na tym (i innych pewnie tez) forach..


Tzn z jakim nastawieniem? Że nie wolno zadawać pytań o pełną wersję? Ja mam oberwać, że ktoś czyta między wierszami? Zadałem pytanie i nadal interesuje mnie odpowiedź.

Sorki za big OT.
Aule
Wiem, że dodajesz na w.info, więc wolałem powiedzieć wcześniej, niż potem prosić admina o usunięcie :roll: Nie zrozum mnie źle.
Może i nie wszyscy nowi zadają dziwne pytania, ale jest to zdecydowana większosć, więc koledzy potraktowali Ciebie jak większość nowych userów.
hutu
Mozesz byc pewien, ze gdybym byl taki jak myslisz to dawno bym wtyczki pozamieszczal juz, nie boj sie, wiem co znaczy autor i jego prawo do publikacji jego prac gdzie i kiedy mu sie podoba. Wiec na przyszlosc nie traktujcie tak z gory ludzi smile.gif Jestem przede wszystkim uzytkownikiem, a dopiero potem redaktorem, sam chcialbym zeby prace nad wtyczka trwaly jak najkrocej. I nadal nie dostalem odpowiedzi, KIEDY PLANUJESZ WYPUSCIC STABILNA WERSJE? wink.gif

Pozdrawiam smile.gif
Zakrn
QUOTE(hutu)
QUOTE(Zakrn)


Nie prosiłem o link do bety, śledze temat od początku - zakładacie, że każdy nowy co tu wchodzi jest skrajnym debilem...


Nie zakładam, że jesteś skrajnym debilem, ale zapytałeś, czy pz16 wydałby już pierwszą wersję, nie napisałeś pierwszą stabilną. Dla mnie pierwsza wersja, to ta, która przeznaczona jest do testów publicznych, zakładam, że dla reszty osób z forum też. Wystarczyło napisać, że chodzi o stabliną wersję i nie byłoby problemu...

I przepraszam, jeśli poczułeś się urażony tym "czytaj dokładnie topic". Nie było tam zaplanowanego jakiegokolwiek negatywnego odcienia, po prostu informacja, że coś już był podany link do wtyczki.
shw
hutu - chodzilo mi o to:
QUOTE
Ja w przeciwienstwie do was umiem czytac (...)
Aule
Nie mam pojęcia kiedy wydam. Ta wersja jest w miare stabilna i jeszcze nie miałem na nią skarg. Możesz jej używać, tak, jakby była to już wersja stabilna :roll:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.