Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt w trybie STEALTH
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2
Drax
Pomyślałem sobie, że taki tryb mógłby się bardzo przydać.
Po uaktywnieniu tego trybu konnekt całkowicie ukrywałby swoją obecność (także z traya) i wyłączał dźwięki. O nadejściu nowej wiadomości informowałaby wtyczka migacz. Chwilowe przywołanie okienka rozmowy odbywałoby się skrótem klawiaturowym. Okienko mogłoby znikać zaraz po wysłaniu odpowiedzi albo po naciśnięciu np. Esc lub F12.

Nareszcie można by było spokojnie rozmawiać i uchronić się przed wścibskim szefem/nauczycielem a w razie czego szybko ukryć program jednym klawiszem.
Osoby nie potrzebujące ukrywania pracowałyby w normalnym trybie.
konar
Chyba byla o tym mowa, ale tak czy inaczej pomysl jest git :wink: Moze nawet bym z tego nie korzystal, ale pewnie niektorym by sie przydalo 8)

Pozdro :!:
shw
wystarczy k.lawa, migacz i wtyka, ktora wywali ikony z traya, ale w sumie w xp to mozna zrobic sobie samemu.. nie wiem czy pomysl chwyci..
a k i tak jest jakis niewidzialny - jak na jednych laboratoriach jak gosciu chodzil to mowil 'prosze wylaczyc to gg' u wszystkich. a mimo ze u mnie k ciagle chodzil (widoczny), malo - nawet knotify, to nie zwracal mi uwagi biggrin.gif
MiLKA
QUOTE(shw)
a k i tak jest jakis niewidzialny - jak na jednych laboratoriach jak gosciu chodzil to mowil 'prosze wylaczyc to gg' u wszystkich. a mimo ze u mnie k ciagle chodzil (widoczny), malo - nawet knotify, to nie zwracal mi uwagi biggrin.gif

eee tam, poprostu gosciu mial uklad z Hao ;ppppppppp
Olórin
ikone K w trayu latwo mozna zamienic na systemowy glosnik....
Sad
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(shw)
a k i tak jest jakis niewidzialny - jak na jednych laboratoriach jak gosciu chodzil to mowil 'prosze wylaczyc to gg' u wszystkich. a mimo ze u mnie k ciagle chodzil (widoczny), malo - nawet knotify, to nie zwracal mi uwagi biggrin.gif

eee tam, poprostu gosciu mial uklad z Hao ;ppppppppp


mi sie wydaje, ze po prostu wie co dobre wink.gif
Seler
ale tu chyba chodzi o to żeby jednym kliknięciem ukryć wszystkie aktywne okienka rozmowy i ikonke z traya co by było bnardzo przydatne.

z innej beczki: nauczyciel(ka) zwrca mi uwage z k. bo sama go używa tongue.gif
Zakrn
Jak ty nauczycielkę przekonałeś? Mój stwierdził, że za dużo roboty z konfiguracją... :?
lipa
QUOTE(Seler)
ale tu chyba chodzi o to żeby jednym kliknięciem ukryć wszystkie aktywne okienka rozmowy i ikonke z traya co by było bnardzo przydatne.

z innej beczki: nauczyciel(ka) zwrca mi uwage z k. bo sama go używa tongue.gif

nauczyciel.K laugh.gif laugh.gif laugh.gif
zenq
QUOTE(lipa)
nauczyciel.K  laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif

<rotfl> laugh.gif
Zakrn
I wymowa zależnie od płci: nauczyciel.ek albo nauczyciel.ka.




PS. Wiem, że pierwsze niezbyt po polsku, ale...
Drax
QUOTE(Seler)
ale tu chyba chodzi o to żeby jednym kliknięciem ukryć wszystkie aktywne okienka rozmowy i ikonke z traya co by było bnardzo przydatne.


No właśnie. Chodziło mi o coś bardziej kompleksowego bez instalacji iluś wtyczek i dodatkowych zabiegów. Tak żeby w alarmowej sytuacji jednym ruchem ukryć konekta ze wszystkimi oknami i ikonką w trayu a potem równie łatwo to wszystko przywołać.

A tak przy okazji, jak się pozbyć zbędnych ikonek w trayu pod Win2000 ?
NelQ
JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA !! Świetne w szkole/pracy albo jak mi brat wisi nad głową wink.gif
2230093
Popieram jak najbardziej i nie zapomnijscie o dzwieku bo niektorzy na swoim miejscu pracy maja audio.
2230093
Popieram jak najbardziej i nie zapomnijscie o dzwieku bo niektorzy na swoim miejscu pracy maja audio.
noizo
......
hao!! 0.7 TODO??

Co powiesz?? biggrin.gif
Pozdrawiam
alberht
o stary, szanuj baze forum... ta lista jest tak dluga, ze musialbys przewijac ze 4 razy scrolla, zeby dojsc do konca wink.gif ale nie powiem - bylaby to ciekawa lektura biggrin.gif
jareq
ooo to było by bardzo przydatne smile.gif

Ja bym to widział tak:

- jeden klik i konnekt całkowicie znika (nie mylić z zamknięciem) wraz ze wszystkimi dzwiękami oknami rozmowy, konfiguracji itp. no i oczywiscie ikonką w treyu a w między czasie wysyła wiadomość do naszego rozmówcy, żeby chwilke poczekał i ustawia stan na "Zaraz wracam" biggrin.gif

- nastepnie skrótem np. Ctrl + k i wszystko wraca do tego co mieliśmy przed zniknięciem :wink:

Świetna sprawa... - tylko coś mi się wydaje że wcale nie było by to takie łatwe do zrobienia :roll:
Zakrn
Okienko konnekta samo znika, ukrywanie ikonki to nie problem, a wyciszanie, wyłączanie pojawiania się po najechaniu na brzeg ekranu oraz wyłączenie knotify to kwestia zmiany opcji... Nie wiem, czy to na prawdę duży problem, chyba nie...
noizo
Wszystko dobrze Zakrn... ale chodzi o NATYCHMIASTOWE zrobienie tego wszystkiego naraz a nie bawienie sie opcjami. Dziwnie by to wygladalo gdybym zamiast schowac konnekta przed szefem, bym siedzial i sie bawil jego opcjami typu schowaj itd. Moze teraz rozumiesz puente calego zamieszania tego tematu... Np. naciskajac CTRL+SHIFT+K cala aktywnosc konnekta zostaje momentalnie ukryta... Ale juz sie powtarzam chyba... Pozdrawiam i czekam na wprowadzenie takich opcji z zaniecierpliwieniem.
shw
hmmm - wlasnie wpadlem na small pomysl. jakis czas temu bawiac sie w konfiguracji K w mojej wtyce zatrzymalem watek konnekta. nie reagowal wogole - zadnych dzwiekow, knotify itd. wyszedlem z konfiguracji - wszystko wrocilo, przyszly wysylane wtedy wiadomosci, powiadomienia o zmianach statusow itd.
zrobic to + ukrycie okien i ikonki i byloby to rozwiazanie. skoro 'pauzuje' sie konnekta, to wiadomosci nie dochodza do wtyczek. nie wiadomo jakie wtyki kiedys powstana i co beda robic na ekranie lub z dzwiekiem i trzebaby bylo uwzgledniac ich zachowania w tej wtyce, a tak to po prostu w czasie spauzowania informacje nie dochodza do wtyczek i po problemie.
Sija
QUOTE(shw)
hmmm - wlasnie wpadlem na small pomysl. jakis czas temu bawiac sie w konfiguracji K w mojej wtyce zatrzymalem watek konnekta. nie reagowal wogole - zadnych dzwiekow, knotify itd. wyszedlem z konfiguracji - wszystko wrocilo, przyszly wysylane wtedy wiadomosci, powiadomienia o zmianach statusow itd.
zrobic to + ukrycie okien i ikonki i byloby to rozwiazanie. skoro 'pauzuje' sie konnekta, to wiadomosci nie dochodza do wtyczek. nie wiadomo jakie wtyki kiedys powstana i co beda robic na ekranie lub z dzwiekiem i trzebaby bylo uwzgledniac ich zachowania w tej wtyce, a tak to po prostu w czasie spauzowania informacje nie dochodza do wtyczek i po problemie.


kiepski pomysl, w momencie "odpauzowania" K robi sie straszny flood :/
jareq
QUOTE(shw)
hmmm - wlasnie wpadlem na small pomysl. jakis czas temu bawiac sie w konfiguracji K w mojej wtyce zatrzymalem watek konnekta. nie reagowal wogole - zadnych dzwiekow, knotify itd. wyszedlem z konfiguracji - wszystko wrocilo, przyszly wysylane wtedy wiadomosci, powiadomienia o zmianach statusow itd.
zrobic to + ukrycie okien i ikonki i byloby to rozwiazanie. skoro 'pauzuje' sie konnekta, to wiadomosci nie dochodza do wtyczek. nie wiadomo jakie wtyki kiedys powstana i co beda robic na ekranie lub z dzwiekiem i trzebaby bylo uwzgledniac ich zachowania w tej wtyce, a tak to po prostu w czasie spauzowania informacje nie dochodza do wtyczek i po problemie.

Też mialem ten problem... ale uważałem go wtedy za buga bo bylo to denerwujące jak z kims rozmawialem i wchodzilem w konfiguracje to wszystko sie pałzowało :? no ale skoro można z tego zrobić pożytek to czekamy na rezutaty shw wink.gif
Zakrn
ekhm..., noizo, trochę źle mnie zrozumiałeś... Ja tylko sobie tak wymyślałem, ile to może być roboty, ze zrobieniem takiej właśnie opcji, która by to wszystko robiła od razu... Nie miałem na myśli, żadnego ręcznego bawienia się opcjami...
shw
QUOTE(Sija)
kiepski pomysl, w momencie \"odpauzowania\" K robi sie straszny flood :/

skoro bedzie on ukryty, to tez sie zrobi 'flood'.. mozna ew. wywalac z kolejki informacje o zmianach statusu ze wzgledu na knotify..

QUOTE(jareq)
no ale skoro można z tego zrobić pożytek to czekamy na rezutaty shw :wink:

heh - ale ja nic nie mowilem, ze mam sie zamiar za to wziasc. wrecz przeciwnie - nie mam. najpierw musze sie uporac z tym co zaczalem, a nie wypuszczac 10 000 wtyk, bo kazda pozaczynam, a zadnej nie pokoncze..
no i nie samym k czlowiek zyje tongue.gif
jareq
QUOTE(shw)
QUOTE(jareq)
no ale skoro można z tego zrobić pożytek to czekamy na rezutaty shw :wink:

heh - ale ja nic nie mowilem, ze mam sie zamiar za to wziasc. wrecz przeciwnie - nie mam. najpierw musze sie uporac z tym co zaczalem, a nie wypuszczac 10 000 wtyk, bo kazda pozaczynam, a zadnej nie pokoncze..
no i nie samym k czlowiek zyje tongue.gif

co fakt to fakt... no ale moze kiedyś tam :roll: jak byś miał więcej wolnego czasq trochę checi to może byś zmajstrował taką wtykę wink.gif
Aule
shw ma już kilka innych pomysłów, na które czekam niecierpliwie. I teraz mała prośba do shw jak będziesz miał troche czasu to lepiej zajmij się poprzednimi pomysłami, a nie tym.
shw
heh - no od wczoraj bawie sie z korektorem. konfiguracja zaczyna powoli dzialac, ale bedzie jeszcze jeden bajer nad ktorym bedziemy pracowac z winthuxem. mi sie on baardzo podoba, ale wy o niczym nie wiedzie :twisted:
dulek000
QUOTE(shw)
heh - no od wczoraj bawie sie z korektorem. konfiguracja zaczyna powoli dzialac, ale bedzie jeszcze jeden bajer nad ktorym bedziemy pracowac z winthuxem. mi sie on baardzo podoba, ale wy o niczym nie wiedzie  :twisted:


Dowiedzmy się teraz...proszę....
shw
zaczniemy robic to sie uchyli rombka tajemnicy, na razie nie tongue.gif
powiem tylko, ze to ciekawa, rozwojowa funkcja, ktora przy odpowiednim wykorzystaniu bedzie dawala fajne mozliwosci :>
:twisted:
NelQ
QUOTE(shw)
(...)
QUOTE(jareq)
no ale skoro można z tego zrobić pożytek to czekamy na rezutaty shw :wink:

heh - ale ja nic nie mowilem, ze mam sie zamiar za to wziasc. wrecz przeciwnie - nie mam. najpierw musze sie uporac z tym co zaczalem, a nie wypuszczac 10 000 wtyk, bo kazda pozaczynam, a zadnej nie pokoncze..
no i nie samym k czlowiek zyje tongue.gif


... i co dalej?? Czy ktos wogóle pamięta o tym pomyśle??
jareq
No właśnie nie wiadomo :roll: może shw wzioł się ostro za robote (tylko nie wiadomo jaką :twisted: heh) bo coś ostatnio nie ma czasu zajrzeć na forum... a w zanadrzu ma jeszcze KoreKtor'a do poprawki tongue.gif więc chyba raczej wątpliwa sprawa ale może by poprosić pz16 który ostatnio wypuszcza nowe wtyki wink.gif

ps. ale tak naprawde to jest jedna wtyka którą bardzo bym chciał ujrzeć do zrobienia której także shw się oferował ale.. no właśnie sad.gif i poprosić pz16 o jej napisanie tutaj luknijcie co to za wtyka 8)
NelQ
Taaa, jak nie 8.09 (tryb stealth) to 8.08.2004 (SzuKacz) wink.gif
Aule
Proście Siję tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif

PS. A gdzie ja tu komuś dogaduje?
Sija
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


po pierwsze moje imie sie odmienia, a po drugie to mam teraz inna wtyczke na glowie ;>
Aule
To zrób przysługę i odmień prawidłowo, bo w słowniku nie znalazłem laugh.gif Zresztą probowałem odmieniać, bo nie napisałem "poproście sija"...
case
QUOTE(pz16)
To zrób przysługę i odmień prawidłowo, bo w słowniku nie znalazłem laugh.gif Zresztą probowałem odmieniać, bo nie napisałem \"poproście sija\"...

na chlopski rozum strzelilbym: Siję ?.. :twisted:
Aule
No możliwe, ale też probowałem :roll:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(pz16)
To zrób przysługę i odmień prawidłowo, bo w słowniku nie znalazłem laugh.gif Zresztą probowałem odmieniać, bo nie napisałem \"poproście sija\"...

na chlopski rozum strzelilbym: Siję ?.. :twisted:


ten points :>
NelQ
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


A ja mam prośbę, żebyście obaj przestali z tym dogadywaniem sobie bo to już wszystkich denerwuje. :evil: Ewentualnie jest coś takiego jak PW :!:
gilek
QUOTE(NelQ)
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


A ja mam prośbę, żebyście obaj przestali z tym dogadywaniem sobie bo to już wszystkich denerwuje. :evil: Ewentualnie jest coś takiego jak PW :!:

lol :] człowieku patrz do kogo ty mówisz. to są bogowie na tym forum, gdyby nie oni to konnekt miał by dalej kilka wtyczek i na pewno byś o nim nie usłyszał. troche szacunku tongue.gif
Sija
QUOTE(gilek)
QUOTE(NelQ)
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


A ja mam prośbę, żebyście obaj przestali z tym dogadywaniem sobie bo to już wszystkich denerwuje. :evil: Ewentualnie jest coś takiego jak PW :!:

lol :] człowieku patrz do kogo ty mówisz. to są bogowie na tym forum, gdyby nie oni to konnekt miał by dalej kilka wtyczek i na pewno byś o nim nie usłyszał. troche szacunku tongue.gif


hehe, zawsze twierdzilem, ze boga nie ma, a tu prosze tongue.gif
a co do wtyczek, to szczegolnie moje stanowia szkielet Konnekta [mam na mysli ta jedna jedyna wtyczke tongue.gif], to oczywiste przeciez biggrin.gif
NelQ
QUOTE(gilek)
QUOTE(NelQ)
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


A ja mam prośbę, żebyście obaj przestali z tym dogadywaniem sobie bo to już wszystkich denerwuje. :evil: Ewentualnie jest coś takiego jak PW :!:

lol :] człowieku patrz do kogo ty mówisz. to są bogowie na tym forum, gdyby nie oni to konnekt miał by dalej kilka wtyczek i na pewno byś o nim nie usłyszał. troche szacunku tongue.gif


Nie twierdzę, że nie należy im się szacunek za wkład w Konnekta bo to prawda, ale te teksty już mnie denerwują, niezależnie od tego kto je pisze.

A pomijając już te wszystkie dywagacje. Czy któryś z was planuje zrobić coś z tym pomysłem??
dulek000
QUOTE(Sija)
QUOTE(gilek)
QUOTE(NelQ)
QUOTE(pz16)
Proście Siji tongue.gif Ja przecież nic nie umiem laugh.gif


A ja mam prośbę, żebyście obaj przestali z tym dogadywaniem sobie bo to już wszystkich denerwuje. :evil: Ewentualnie jest coś takiego jak PW :!:

lol :] człowieku patrz do kogo ty mówisz. to są bogowie na tym forum, gdyby nie oni to konnekt miał by dalej kilka wtyczek i na pewno byś o nim nie usłyszał. troche szacunku tongue.gif


hehe, zawsze twierdzilem, ze boga nie ma, a tu prosze tongue.gif
a co do wtyczek, to szczegolnie moje stanowia szkielet Konnekta [mam na mysli ta jedna jedyna wtyczke tongue.gif], to oczywiste przeciez biggrin.gif


No tak, kaway rulz :]
Aule
Teoretycznie to mógłbym dodać coś takiego do K+( przeszukiwanie listy ). Stosunkowo łatwe do zrobienia, jednak nie byoby wydajne. SDK w K pozbawione jest funkcji, które pozwalają znaleźć kontakty(oprocz uid'a), więc musiałoby to sie łopatologicznie odbywać, tzn sprawdzać każdy kontakt pod względem uzupełnionych pół :wink:
Poprawi mnie ktoś, jeżeli sie mylę.
Olórin
W SprzątaczCe robie coś podobnego i jest całkiem wydajne wink.gif
alberht
panowie - niedługo to sobie zaczną wyrywać pomysły na wtyczki z rąk ! biggrin.gif
NelQ
LOL ale dla nas to dobrze - będziemy mieli więcej wtyczek. (Czasami przydaje się odświeżenie topic-u wink.gif )
jareq
QUOTE(pz16)
Teoretycznie to mógłbym dodać coś takiego do K+( przeszukiwanie listy ). Stosunkowo łatwe do zrobienia, jednak nie byoby wydajne. SDK w K pozbawione jest funkcji, które pozwalają znaleźć kontakty(oprocz uid'a), więc musiałoby to sie łopatologicznie odbywać, tzn sprawdzać każdy kontakt pod względem uzupełnionych pół :wink:
Poprawi mnie ktoś, jeżeli sie mylę.

Czy chodzi o SzuKacza ???
NelQ
QUOTE(pz16)
Teoretycznie to mógłbym dodać coś takiego do K+( przeszukiwanie listy ). Stosunkowo łatwe do zrobienia, jednak nie byoby wydajne. SDK w K pozbawione jest funkcji, które pozwalają znaleźć kontakty(oprocz uid'a), więc musiałoby to sie łopatologicznie odbywać, tzn sprawdzać każdy kontakt pod względem uzupełnionych pół :wink:
Poprawi mnie ktoś, jeżeli sie mylę.


QUOTE(Olórin)
W SprzątaczCe robie coś podobnego i jest całkiem wydajne:wink:


Chyba wam sie panowie topic-i pomyliły ??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.