Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pobieranie Informacji Z Konnekta
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
struthio
Witam
Nie WIem Czy To TObry Dzial Ale ..

Jak Pobrac Informacje Z Konnekta (Oczekujace Wiadomosci Czy Aktualny Status itp.) Za Pomoca Zewnetrznej Aplikacji (nie Plugina) .. ?

Moze Jest Jakis Sposob Pobierania Tych Danych Tak Jak Jest W Winampie ?
winthux
możesz zrobić plugina do konnekta, który będzie udostępniał takie informacje... innej możliwości nie ma... nix chyba zrobił podobnie z wygaszaczem jak dobrze pamiętam (albo inaczej...), w każdym bądź razie też się zastanawiałem nad napisaniem wtyczki, która pozwalałaby kontrolować konnekta przez zewnętrzny program... ale chciałem to zrobić przez technologię COM , na razie mam do ukończenia kpilota i dwie inne wtyczki....
Olórin
Z tym ze wygaszacz odbieral info o tym ze dostal wiadomosc, a nie to info pobieral, szczegoly w pliku kinfo.h (czy jakos tak) w sdk biggrin.gif
winthux
dokładnie to info_api.h :)

a to co w nim się znajduje:
CODE

// FindWindow("KonnektNotifyWindow", NULL);

// wiadomosci wysylane do K.Notify
// rejestrowanie przyjmowania komunikatow do okna HWND (wParam)
#define WM_KINFO_REG       (WM_USER + 100)
// wyrejestrowywanie HWND (wParam)
#define WM_KINFO_UNREG     (WM_USER + 101)


// wiadomosci wysylane przez K.Notify jako WM_COPYDATA
// COPYDATASTRUCT cds;
// cds.dwData = MT_KINFO_FILE; // przykladowo
// cds.cbData = strlen(data)+1;
// cds.lpData = data; // w formacie SetExtParam
// zmiana statusu
#define MT_KINFO_STATUS          1
// otrzymana wiadomosc
#define MT_KINFO_MESSAGE         2
// odebrany plik
#define MT_KINFO_FILE            3
// nowy email
#define MT_KINFO_EMAIL           4
// otrzymano url
#define MT_KINFO_URL             5
nix
tak jak napisaliscie - wtyczka K.Notify wysyla informacje do innych programow (jesli o to poprosza)

przykladowy program znajduje sie w katalogu (SDK): (razem ze zrodlami)
http://www.konnekt.info/open.php?dirID=61

QUOTE
K.Info - nagłówki
Nagłówki i przykładowa aplikacja współpracująca z kNotify (jako podstawa np. wygaszacza ekranu)
struthio
Ooo
Dzieki nix szukalem wlasnie tego bo wiedzialem ze kiedys bylo to na konnekcie ale znalesc nie moglem :/ bylem nawet na twojej stronie w poszukiwaniu tego ale tam tylko jest 'jabber:off-line'. Pytalem sie nawet o ten programik w dziale "Inne" ale nie doczekalem sie odpowiedzi .. :/

P.S.
takie pytanko dlaczego to info_api.h nie sciaga sie jak sciagam SDK z centralki ? w koncu przydalo by sie smile.gif
struthio
Mam jeszcze pytanko jak otrzymuje wiadomosci to w 'lpData' jest tylko 'name' a czy mozna jakos pobrac tresc wiadomosci ?
nix
QUOTE(struthio)
Mam jeszcze pytanko jak otrzymuje wiadomosci to w 'lpData' jest tylko 'name' a czy mozna jakos pobrac tresc wiadomosci ?
o ile pamietam to nie - to tylko ma na celu informowanie ze nadeszla wiadomosc i od kogo
struthio
a czy mozna by bylo dodac ? i cz byl bys tak mily wink.gif ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.