Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka Tlen
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
jstarzak
Wiem to juz bylo, ale teraz jest juz SDK i mozna (chyba) to zrobic. Chodzi o obsluge Tlen w konnekcie. Biblioteka juz jest - libtlen (http://dev.null.pl/libtlen), chodzi tylko o przeniesienie jej do wtyczki - nie wymagam tego od hao - jest juz wystarczajaco zajety - moze to zrobic kazdy kto zna C i czytal juz cale SDK. TlenTeam od pewnego czasu nie objawia nam tego co robi (czyli nie robi nic, albo robi duzo, pewnie to drugie), i jakis ruch na rynku by sie przydal.
hao
Jeżeli ktoś byłby na prawdę skłonny się tym zająć, służę pomocą... Przydałaby się jednak osoba porządnie obeznana w C i C++ (co by nie trzeba było przerabiać nagłówków SDK biggrin.gif)

A jeśli nie to cóż, na pewno Ja się tym zajmę... Tyle że to jeszcze trochę czasu minie :/
Maciej_Kowalewski
no niech bedzie, ze ja sprobuje smile.gif
sadar
Macieju... Tlenu plisss.... :roll:
shw
pretty please biggrin.gif
Maciej to dobry chłopak i zrobi nam wtyczke prawda?!!?!? prawda?!?!?!? tongue.gif na jutro prawda?!?!?!?!?! laugh.gif
shw
buaaahahahahahah - that was a good one! masz u mnie pivo smile.gif
ale niestety maciej nie zrobi jej na jutro sad.gif
zrobi ja na dzisiaj biggrin.gif
Maciej_Kowalewski
coz ja mam powiedziec... na razie wtyczki nei bedzie - tlenlib nie ma zamiaru sie skompilowac, a inne rozwiazania ktore przegladalem sa na tyle pogmatwane, ze lepiej wszystko od zera napisac - a to niestety troche potrwa...
shw
:sad:
jstarzak
Myślę, że możesz pisać ją nawet 2-3 miesiące byleś ją napisał
jstarzak
To jak? Prace sa prowadzone? Jezeli tak to w jakim sa stadium?
Maciej_Kowalewski
dalej szukam jakiegos gotowego rozwiazania, ale widze ze to nie ma sensu... trzeba sie brac samodzielnie do roboty smile.gif
hao
Pisanie tego od początku moim zdaniem jest ciut bez sensu...

Na pewno nie ma nic na Jabber.org?
BlaBla ma obsluge tlen.pl moze napiszesz do autora? 8) www.blabla.vel.pl
Lukas77
Ciekaw jestem czy jest juz jakas, chociażby, przymiarka do tej wtyczki, a może trwają już prace? Jeśli tak to niech ktoś uspokoi udręczoną duszę mą smile.gif
cRoMo
QUOTE(hao)
Na pewno nie ma nic na Jabber.org?

Moze tutaj cos znajdziesz? http://psi.sourceforge.net/
Maciej_Kowalewski
niestety ale mam zla wiadomosc... zmuszony jestem zrezygnowac z pisania tej wtyczki... przepraszam wszystkich...
Flind
prawdo podobnie za duze problemy z napisaniem takiej wtyczki ale co sie dokładnie stalo ze musiałem zawiesic prace nad ta rzecza :?:
Maciej_Kowalewski
problemy nie tyle co z wtyczka, a z prawem....
Nie pisze jej i tyle.. moze to jakies osobiste sprawy.. nie kazdy musi wiedziec wink.gif
jstarzak
If so, to w takim razie nam zostaje poczekać na wtyczke by Hao, lub jakiegoś innego domorosłego programistę, który akurat nie będzie miał problemów z prawem....
sarinnn
Co moge powiedziec.. WIELKA SZKODA sad.gif ......... Choc w Konnekta nadal wierze.. BARDZO laugh.gif
Lukas77
A ja grzecznie czekam aż komunikator Tlen.pl (który mam odpalony obok Konnekta) w końcu zniknie z mojego pulpitu, wtedy uraduje się serce moje. Ach, gdybym umiał programować w C...
BaGRoS
http://www.au.ac.th/~keh/miranda/#news

zdolny progamista?? :>
Flind
własnie do mirandy była wstanie powstac takowa wtyczka wiec czemu nie do konnekta ??
Ja cały czas używam Mirandy do ICQ. Sama miranda w sobie nie podoba mi się lecz po zainstalowaniu odpowiednich wtyczek daje się ją używać. Na stronie Mirandy jest wiele źródeł gotowych wtyczek np. Taskbar Notifer(pop up). A co do Tlenu w Mirandzie to już to istnieje jakiś czas. Radzę częściej oglądać stronę www.Komunikatory.pl <- strona staje się coraz to lepsza. smile.gif
kox
QUOTE(Flind)
własnie do mirandy była wstanie powstac takowa wtyczka wiec czemu nie do konnekta ??

Nikt nie mówi, że do Konnekta taka powstać nie może. Poprostu nikt jeszcze się za to nie wziął smile.gif albo wziął się i siedzi cicho by zrobić ludziom niespodziankę :wink:
case
QUOTE(kox)
Nikt nie mówi, że do Konnekta taka powstać nie może. Poprostu nikt jeszcze się za to nie wziął  smile.gif  albo wziął się i siedzi cicho by zrobić ludziom niespodziankę :wink:

heh chyba raczej to pierwsze wink.gif
Marian
Z Miranda to był tak, że Keh z USA robił sobie wtykę obsługującą Jabbera... dorwał się do niego polak OnO i zaproponował robienie wtyki do Tlena, ponieważ nie było to trudne (kilka zmian we wtyczce do Jabbera) więc poszło im raz dwa... i teraz ta wtyka ma możliwości chwilami większe niż sam Tlen (np. pokazuje stan 'niewidoczony'). Sugeruję pomyśleć poważniej o Jabberowej wtyce, a tlen wyjdzie sam... (jak się długo będziecie opierniczać, to będziecie sobie mogli przez transport w Jabberze gadać z tlenem, bo transport się właśnie robi smile.gif)))

Pozdrawiam
--
jid:marian@jabber.gda.pl
http://JabberPL.org
kox
O opierniczaniu się nie ma mowy. Styczeń to poprostu taki głupi okres w życiu, że czasem się ma sesję.
pfm
jeśli ktoś aktualnie nad tym pracuje chętnie pomogę
na tyle oczywiście ile będę potrafił

pozdrawiam
Flind
nikt sie takowo wtyczka nie zajmuje. byłą kiedys jedna osoba pełna zapału do tego ale zrezygnowała z tego przedsiewziecia z niez nanych mi powodow wink.gif. A propo wtyzki do tlena to pamietam ze hao kiedyssie za to zabierze chetnie ale najpier uporta sie z jaberem a za pomoca jabera bedzie mozna sie ąłczyc z tlenem. Ale to raczej jest daleka i to bardzo daleka przyszłosc sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.