Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: neo128... warto?
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
lipa
Aktualnie łączę się z netem przez radiówkę (niby) 256kbps... a czemu niby? bo jedynym plusem tego jest to, że jest to stałe łącze. ostatnio, jeśli nawet jest połączenie, to chodzi gorzej niż na modemie. Sieć jest cholernie zapchana, zaczyna hulać dopiero ok. 1-ej w nocy, no ale ile można po nocach siedzieć?! trochę mnie to już irytuje... zwłaszcza to, że z 'providerem' nie da się nic utargować, ani przemówić im do rozumu (bo suma sumarum to oni się na tym wszystkim znają jak ja na garncarstwie). ostatnio sobie wymyślili, że ograniczą połączenia p2p (to miało niby odciążyć trochę łącze), więc w ciągu dnia (do 23-ej) DC nawet z żadnym hubem nie chce nawiązać połączenia. istna paranoja! więc coraz poważniej zastanawiam się nad neo128, ale w zasadzie nie wiem, co mnie tam czeka... więc miałem nadzieję, że może ktoś z Was z tego korzysta i mógłby mi zdać krótką relację...

Ja o mojej radiówce w skrócie mogę powiedzieć tak: do 23-ej nie warto nawet netu zapuszczać, póżniej 'download' hula w granicach 30 kb/s, 'upload' ~3 kb/s - przy łączy 256/64 - a płacę za ten siet 75 zł / miech...

Słyszałem jeszcze, że tpsa w ofercie do neo ma dwa modemy, z których jeden nie jest zbyt stabilny... ktoś coś słyszał na ten temat? Może jeszcze jakieś ciekawostki, bo wolałbym nie kupować kota w worku... ale z drugiej strony, chyba bardziej by mi się opłacało wykupić pakiet 30 godzin i śmigać modemem niż ciągle gryźć kant biurka ze wściekłości, bo byle gówniana strona nie chce mi się załadować...
shw
z tego co wiem to te neo ma fajny haczyk - ok - jest tanie, ale ma ograniczenie downloadu do 5gb. potem predkosc spada do chyba (maxymalnie) 30kbit..
co do ograniczen - u nas tez tak jest - od 23 dopiero p2p chodza.
czekaj az wezma wprowadza kolejne jak u nas - 10 osob, ktore tworza najwiekszy ruch maja nalozone ograniczenie transferu. wszystko byloby niby spx, gdyby automacik dzialal jak trzeba i gdyby ten ruch generowalo wiecej osob, a jest tak, ze sa zasysacze, ktorzy sciagaja filmy i udostepniaja je po LANie i sa osoby, ktore uzywaja netu jedynie do www i chatow i pasozytuja ze wszystkim na tamtych. suma sumarum zasysacze wymieniaja sie na liscie top10, bo inni generuja o wiele mniejszy ruch.. no ale tak to jest w amatorskich (ze wzgledu na doswiadzenie i zachowanie firm tworzacych) sieciach osiedlowych..
Sad
Ja tez mam radiowke.. w dzien 30-40kb/sec a w nocy to i 60-90kb. Niby duzo jak na radio tylko czasami trace polaczenie. Rozlacza mnie kilka razy dziennie na kilkanascie minut. :/
www.internet.coner.net
sleesh
Ja tam mam neta od kablowki (dolsat), lacze 512/256 transfery non stop 60-70 [download] i 25-30 [upload]. Czasami sie zdarza ze download skacze mi na pare minut do 160 kb/s biggrin.gif

A co do tego neo 128 to bierz bo to dobre lacze, ale niestety p2p mozesz sobie darowac. Tak jak shw napisal po sciagnieciu 5 GB danych lacze zwalnia ci do predkosci 32kbps...
lipa
o tym ograniczeniu do 5GB wiem i to akurat nie byłby zbyt duży problem, bo ja dużo nie zasysam... głównie mp3-jki - tak między 2-3 GB/miech... więc to by mi akurat nie przeszkadzało. no właśnie chciałem, żeby wypowiedział się ktoś, kto z tego korzysta, bo nie wiem np. czy często zrywa połączenie i czy dn/up jest w miarę stabilny, bo na stronie tepsy jest napisane, że jest to łącze o prędkości max 128, więc jak już tepsa tak pisze, to może oznaczać, że takiego speeda mogę nigdy nie osiągnąć :wink: ale jakiekolwiek by to łącze nie było, to i tak będzie lepsze niż ta moja radiówka... no nic, poczekam, może jakiś użytkownik neo się odezwie...
Olórin
Ja mam Neo+ 640 na modemie sagem. Na windowsie śmiga bez problemu, nie zrywa połączeń, natomiast na routerze linuksowym są problemy - czasami zrywa połączenie. U mnie bez problemu osiągam nominaly download i upload(80kib down, 20 kib up). Jeśli masz męczyć się z radiówką to weź neo 128.

ps. problemy tylko były z podłączeniem, taka jest w tpsa organizacja. Mówili że jest podłączone, a nie było. Monter dzwonił pół godziny do blekitnej lini az wreszcie ktos odebral i włączył neo :]. Później jeszcze miałem problem z bardzo slabym uploadem. Pare telefonów i zaczęło działać...

ps2. nie zamawiaj u nich czegokolwiek w piątek!!!
joshua
ja mam neo 128, wybrałem modem Sagem'a F@st 800 z interfejsem USB - było mi to bardziej na ręke, mam zamiar kupić jakiś niedrogi router z wbudowanym modemem DSL, wtedy ten modem od TP nie będzie mim już potrzebny.

U mnie na Win XP Prof, Neo chodzi pięknie. Przy starcie syetemu łączy mi się do neta(nie polecam softu TP) i automatycznie zaczyna pobieranie plików przez p2p. W ostatnich tygodniach nie rozłączyło mi się ani razu, komp chodzi 24h, eMule ściąga ze średnią szybkośćią(w czasie dnia) 10 - 32 kb/s, WWW śmiga, ąż miło się patrzy, poczta też niczego sobie, a to wszystko tylko za 59zł miesięcznie. Co do ogólnego downloadu to chodzi tak 20 - 30 kb/s Jedyny minu tego wszystkiego, to ograniczenie transferu przy przekroczeniu tego 5 GB(5,27 GB do dn. 29.08.2004 - i nie zauważyłem różnicy, chyba nie obcieli smile.gif Jak męczysz się z radiówką, zmień ją i przerzuć się na NEO, polecam.
mefju
Hehe a ja mam SDI dzielone na 5 kompów (oczywiście wszystkie są moją własnością i znajdują się w moim domu wink.gif )

Aż zazdroszczę Wam takiego wyboru providerów - u nie w mieście jest 2 większych + TPSA - z czego tylko TPSA sięga do miejsca mojego zamieszkania... i to też były problemy ze słabym sygnałem tongue.gif

Jedyny plus że w sieci nie ma zagorzałych P2P'owców smile.gif
shw
a u mnie jest wybor taki, ze jest jeden provider i tepsa, wiec wyboru nie ma.
lipa - oczywiscie do tego transferu 2-3 gb zaliczasz www, maile itd?
lipa
QUOTE(shw)
a u mnie jest wybor taki, ze jest jeden provider i tepsa, wiec wyboru nie ma.
lipa - oczywiscie do tego transferu 2-3 gb zaliczasz www, maile itd?

no tak właśnie myślę, że to wszystko nie powinno u mnie 3GB przekraczać... w końcu ile można mp3-jek na własny użytek ściagnąć / miech?! biggrin.gif

joshua: dzięki za info... wydaje mi się, że się na to zdecyduję...
Arlathan
zalozylem sobie ostatnio w domu skad pochodze wlasnie neo128 i powiem ze jest wystarczajaca do najpotrzebniejszych rzeczy. www chodzi sprawnie, poczta etc. nawet w call of duty mozna pograc bez lagow. faktycznie sciagnie filmow mija sie z celem nie ze wzgledu na limit 5GB tylko ze wzgledow na szybkosc. jak ktos jest cierpliwy to czemu nie.
joshua
prawda, w gry on-line śmigają, aż miło - gram w q2, ostatnio nawet mecze paroosobowe na serwie u kumpla(też neo 320[albo coś takiego smile.gif]) bez lagów i z niskimi pingami, poprostu luz smile.gif

QUOTE
faktycznie sciagnie filmow mija sie z celem nie ze wzgledu na limit 5GB tylko ze wzgledow na szybkosc.


fakt, ściąganie filmów i dużych plików pow. 400Mb to jest zadanie dla cierpliwych - ale sam do nich należe, ściągam filmy i muze prawie bez przerwy(reklama: polecam eMula smile.gif )

Są osoby które ostro komentują TP za Neo, ale w gruncie rzeczy to oni zapoczątkowali masową i prostą usługe dostępu do internetu. Sama Neostrada nie jest czymś niezwykłym, lecz daje przeciętnemu polakowi dostęp do netu za(jak na TP) nieduże pieniądze. A przy odpowedniej gospodarce transferowej można nawet nieźle ją wykorzystać(czytaj: gry on-line, p2p, usnet).
Arlathan
QUOTE(joshua)
daje przeciętnemu polakowi dostęp do netu za(jak na TP) nieduże pieniądze.

w przypadku neło128 jednak jest ciut za droga.. 55-60zl powinno kosztowac imho.

ale co dozdania ze przy odpowiedniej gospodarce łacza, mozna faktycznie wyrobic sie w 5GB miesiecznie.
lipa
QUOTE(joshua)
(...) Przy starcie syetemu łączy mi się do neta(nie polecam softu TP) (...)

czy rezygnacja z ich oryginalnego softu wymaga jakiś 'specjalnych zabiegów'...? czy po prostu wystarczy ustanowić nowe połączenie i wpisać login i pass?!
joshua
QUOTE
w przypadku neło128 jednak jest ciut za droga.. 55-60zl powinno kosztowac imho.

przecież kosztuje 59zł, i zeta za aktywacje

mówiąc gospodarce łącza mówiłem o tym, że przy wyłączeniu niepotrzebnego softu, można uzyskać niezłe wyniki mając włączone tylko p2p bez gg, www i poczty

QUOTE
czy rezygnacja z ich oryginalnego softu wymaga jakiś 'specjalnych zabiegów'...?

tylko ustawienie połączenia, i ew. instalacja sterowników modemu. powodów indywidualnej instalacji jest wiele: brak niepotrzebnego softu, szybkość łączenia i rozłączania, i więcej pamięci podręcznej do wykorzystania, pozatym łatwiej jest później ustawiać w innych aplikacjach podtrzymywanie połączenia oraz automatyczne łączenie, a opcje które są zawarte w sofcie TP tj. stan łączy i szybkość uzyskujemy już w czasi instalacji sterów do modemu(dodane domyślnie)
kox
QUOTE(Olórin)
Ja mam Neo+ 640 na modemie sagem. Na windowsie śmiga bez problemu, nie zrywa połączeń, natomiast na routerze linuksowym są problemy - czasami zrywa połączenie.
Mam to samo i nigdy nie rwie. Jedynie raz na 24 godziny zrywa połączenie by uzyskać nowe IP. Kwestia kilku sekund, właściwie to nie przeszkadza.
shw
moze i neo jest dosc dobrym dostepem do netu, ale sorry - nawet jezeli te 59 zl to nie jest majatek (chociaz i tak - mysle, ze 5gb transferu to troszke przesada) to jednak brakuje nam do japonii (ok 33 groszy za miesiac stalki 100kbps..)
ale i tak nie zapomne numeru z neo i pakietem nowych ip tongue.gif
MiLKA
QUOTE(shw)
ale i tak nie zapomne numeru z neo i pakietem nowych ip tongue.gif

shw, nie wspominaj mi tych ciezkich chwil mojego zycia ;p
sleesh
Radzilbym zrezygnowac ze standardowych sterownikow i pobawic sie cFosem...

cFos How To in Neo+

Serwis Fanowski o Neostradzie
Sija
QUOTE(sleesh)
Radzilbym zrezygnowac ze standardowych sterownikow i pobawic sie cFosem...

cFos How To in Neo+

Serwis Fanowski o Neostradzie


po co ssac torrenta? nie lepiej ze strony producenta ? :>
Zakrn
A że się tak zapytam - co zrobicie jeśli na 640 wprowadzą ograniczenie? Bo ja myślę i myślę i mnie cholera bierze...
http://www.tp.pl/otp/serwis_prasowy/biuro/show.php?mid=1491
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38830
Olórin
QUOTE
Nowe opcje neostrady tp mają limit transferu danych 5 GB, jednak w ramach trwającej do końca roku promocji limit dla opcji 512 zwiększony będzie do 10 GB, a dla opcji 1024 do 15 GB. Z badań ruchu wynika, że limity te nie przeszkodzą internautom w swobodnym korzystaniu z zasobów sieci, zapobiegną natomiast sprzecznemu z regulaminem neostrady tp tworzeniu \"lokalnych sieci\" (do takich rozwiazań dedykowana jest usługa dostęp do Internetu DSL, oparta na tej samej technologii).

Dotychczasowi użytkownicy neostrady tp, którzy nie zdecydują się na skorzystanie z nowych opcji, będą mogli korzystać z usługi na wcześniejszych zasadach.


No ja tam mogę zostać na 640 ale bez limitów
Zakrn
Ale umowa Ci się kiedyś skończy...
Sija
QUOTE(Zakrn)
Ale umowa Ci się kiedyś skończy...


a kto każe ja przedluzac?
Zakrn
Nikt nie karze, ale mnie nie rozumiecie...

Jeśli faktycznie kwestia ograniczenia transferu dotknie was, to co zrobicie? Na jaki sposób dostępu zmienicie neostradę?
Naprawdę nie chodzi mi o to kiedy, bo ja też dzięki umowie jestem zabezpieczony do maja, ale myślę przyszłościowo.
Olórin
Przyszłościowo zobaczymy co wymysłi TPSA, bo nie sądze żeby do mnie dotarł jakiś inny operator.
Puma
Ja mam neo 640 i mnie limit póki co nie obowiązuje, jednak gdy skończy mi się umowa ... chyba kupię neo 128, jeszcze nie wiem co zrobie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.