Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki antivirus/firewal?!
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
lipa
Przez dłuższy czas korzystałem z 'Panda Antivirus Platinum', później z 'Titanium', ale nie mogłem znaleźć sprawnych crack'ów do żadnego z nich... wczoraj zainstalowałem sobie Avast'a i jakoś narazie mnie niczym specjalnym nie zachwycił. Może moglibyście coś polecić... coś, co nie zżera zbyt dużo zasobów. Zastanawiałem się też nad NOD32...
ja od dosyc dawna uzywam avk2004 dobry programik duzo pamiec nie zżera... aktualki sa mam nawet do nich pass i login. Ale firewala nie posiada, Sam antyvirus...
sleesh
Lipa , mam wersje full Pandy i Titanium PL i Platinium PL, chcesz ? ;] Aktualnie korzysta, z wersji titanium... Wszystko hula az milo, lacznie z updatem...
shw
ja zwyke uzywalem NIS'a, ale ze norton to juz nie to samo co kiedys (stracil renome) od ostatniego padu systemu testuje inna konfiguracje.
Sygate Personal Firewall i KAV. Co do firewalli to Kerio ponoc jest dobre, ale pierwsze 3 dni to udreka (dlatego wywalilem i przeszedlem na sygate) z konfigurawaniem i akceptowaniem (przynajmniej na LANie). A co do antyvirow - o Avastie tez slyszalem kilka pochlebnych opinii..
Sija
Z testowanych przeze mnie firewalli najlepiej spisuje sie Agnitum Outpost Firewall
shw
wersja free czy pro?
Sija
QUOTE(shw)
wersja free czy pro?


pro oczywiscie ;>
Lukas77
Długo używałem firewall'a Kerio ale w wersji 215, wersja późniejsza jest już jakaś porypana i mało intuicyjna. Teraz używam firewall'a z XP SP2 i musze przyznać że po odpowiedniej konfiguracji się w miarę spisuje. Jeśli chodzi o antywira to Avast! mi się b. podoba, mam już dość kobył ze stajni Symantec'a.
Arlathan
Firewall to tylko Outpost obojetnie czy free czy pro, roznice sa taie ze sam musisz free skonfigurzyc.
natomiast z antywirusow uzywam Symantec Corporate Antivirus 9. bardzo dobry. skuteczniejsze wykrywanie intruzow niz w wersji 8. Uzywalbym NOD32, ale jakos nie chce mi sie kupowac subskrybcji do uaktualnien a te "kioskowe" szybko sie blokuja jakos ;P
case
QUOTE(Sija)
Z testowanych przeze mnie firewalli najlepiej spisuje sie Agnitum Outpost Firewall

QUOTE(Arlathan)
Firewall to tylko Outpost obojetnie czy free czy pro, roznice sa taie ze sam musisz free skonfigurzyc.
natomiast z antywirusow uzywam Symantec Corporate Antivirus 9. bardzo dobry. skuteczniejsze wykrywanie intruzow niz  w wersji 8. Uzywalbym NOD32, ale jakos nie chce mi sie kupowac subskrybcji do uaktualnien a te \"kioskowe\" szybko sie blokuja jakos ;P

u mnie Agnitum Outpost Firewall Pro + NOD32 AV rzadza od roku i nic nie wskazuje, zeby mialy zostac zdetronizowane.. :wink: [no, moze Outpost troche zbyt duzo zasobow zrzera na moim C400HMz, ale na szybszych maszynach nie wyobrazam sobie niczego innego]
Arlathan
QUOTE(case)
u mnie Agnitum Outpost Firewall Pro + NOD32 AV rzadza od roku i nic nie wskazuje, zeby mialy zostac zdetronizowane.. 


ktorej wersji nod32 uzywasz? i jesli mozesz podac usr i pass dla dziłąjącej aktualizacji bylbym dźwięczny wink.gif
case
QUOTE(Arlathan)
QUOTE(case)
u mnie Agnitum Outpost Firewall Pro + NOD32 AV rzadza od roku i nic nie wskazuje, zeby mialy zostac zdetronizowane.. 

ktorej wersji nod32 uzywasz? i jesli mozesz podac usr i pass dla dziłąjącej aktualizacji bylbym dźwięczny wink.gif

na chwile obecna jest to wersja: 2.12.2, natomiast z aktualizacjami trzeba sie troche pogimnastykowac, bo po jakims czasie usr i pass'y zostaja blokowane.. ja zagladam tutaj.. biggrin.gif
Przemekc1
Ja mam sygate personal firewall i antywirus Avast!. Od ponad roku nie mm żadnego włamu ani wirusa.

PS. Programy są darmowe w wersji dla domowego uzytkownika.
case
QUOTE(Przemekc1)
Ja mam sygate personal firewall i antywirus Avast!. Od ponad roku nie mm żadnego włamu ani wirusa.
PS. Programy są darmowe w wersji dla domowego uzytkownika.

uzywalem Sygate'a przed Outpost'em, bardzo ciekawy firewall, jednak for me Outpost bezkonkurencyjny.. :wink:
vojtek
QUOTE(Przemekc1)
Ja mam sygate personal firewall i antywirus Avast!. Od ponad roku nie mm żadnego włamu ani wirusa.

PS. Programy są darmowe w wersji dla domowego uzytkownika.


Musze przyznac ze po pol roku testowania tez doszedlem sobie do takiej konfiguracji, ktora bardzo sobie cenie. A testowalem sporo - nortony, kerio personal firewall, avg antivirus, kaspersky, zone alarm, outpost itd - avast i sygate sprawuje sie najlepiej, w dodatku jak zauwazyl przedmowca - sa darmowe.
Arlathan
QUOTE(case)
ja zagladam url=http://appzpla.net/index.php?s=&act=ST&f=5&t=45365&st=80]tutaj[/url]..  biggrin.gif


o my goodness!!!
wielkie Dzieki!!! biggrin.gif
ViPKiNG
Używam Sygate personal firewall i bardzo go sobie chwalę. Do tego mam Nortona Antywirusa 2003.
Sija
QUOTE(ViPKiNG)
Używam Sygate personal firewall i bardzo go sobie chwalę. Do tego mam Nortona Antywirusa 2003.


Outpost jest lepszy od Sygate'a, a McAfee od Nortona ;>
pielgrzym
McAffee od Outposta ;P a Avast od McAfee ;p

Nie wnikając w rozważania co jest lepsze - przynajmniej z Nortona bym zrezygnował, bo jest dużo świetnych AV, które nie obciążają (spowalniają :]) tak bardzo systemu jak Nort smile.gif
Sija
QUOTE(pielgrzym)
McAffee od Outposta ;P a Avast od McAfee ;p [...]


hehe, wiem wiem, ale nie moglem sie powstrzymac tongue.gif
ViPKiNG
QUOTE(pielgrzym)
McAffee od Outposta ;P a Avast od McAfee ;p

Nie wnikając w rozważania co jest lepsze - przynajmniej z Nortona bym zrezygnował, bo jest dużo świetnych AV, które nie obciążają (spowalniają :]) tak bardzo systemu jak Nort smile.gif

Ale jak się ma dużo pamięci to już NA nie przeszkadza tak bardzo ;P
Zmienie go dopiero jak się na nim przejade, co do tej pory sie to nie zdażyło. Wcześniej używałem Antyvirenkita :wink:
.misiek
QUOTE
Z testowanych przeze mnie firewalli najlepiej spisuje sie Agnitum Outpost Firewall


a zdecydowanie najlepsze połączenie to Agnitum Outpost Firewall w ersji pro i z odpowiednią konfiguracją i NAV 2004 biggrin.gif do tej pory od początku żadnego włamania czy wira biggrin.gif polecam naprawdę ten tandemik
dulek000
QUOTE(missiekbc)
NAV 2004


Norton jest do kitu!

Avast rulz! smile.gif
.misiek
QUOTE
Norton jest do kitu!

Avast rulz! Smile


a kto jest najskuteczniejszy w rankingach ?? 8)
pielgrzym
Skuteczność w rankingach to rzecz względna. Za każdym razem wychodzi w nich co innego smile.gif Poza tym najskuteczniejszy (statystycznie) jest Antyviren Kit. System wprost masakrycznie przy nim zwalnia. Norton też niezwykle obciąża system smile.gif wiem, ponieważ do końca wakacji miałem oryginalną wersje Norton Security 2004... Przy włączonej funkcji "auto-protect" (a wiadomo, że bez niej używanie AV mija się z celem...) system widocznie zwalnia. Avast jest za darmo - skutecznośc ta sama, a system działa płynnie smile.gif na plus Nortona przemawia tylko wygodniejszy skaner poczty i scheduling (ilu z Was schedulingu używa? wink.gif ).

Co do firewalla - każdy zareklamuje swojego (najpierw mówiłem: "Black Ice roolz", nastepnie "Kerio roolz!", potem "Sygate roolz", potem "Norton Security roolz", a teraz mam McAffee, więc "McAffee roolz biggrin.gif" - i tak moi współsieciowcy udowodnili mi, że mogę zapomnieć o gloryfikowaniu któregokolwiek firewalla... wink.gif). Tak naprawdę wymiernej metody sprawdzenia który jest "da best" nie ma (sami mi ostatnio pokazaliście ile są warte testy na stronkach - np. pcflank wink.gif), a dla wprawnego napastnika żadna ogniościanka straszliwego problemu nie powoduje. To już lepiej miec na dysku sejf, gdzie szyfrujemy dane i często backupy robić smile.gif no chyba, że ktos ma tylko mp3 i DivX - wtedy tylko backupy wink.gif

Nortonowcy - sprawdźcie tez inne AV - nie zawiedziecie się smile.gif
ienes
To mi troche przypomina dysputy (tudziez klotnie, rekoczyny :> ) nt. wyzszosci jednej dystrybucji Linuksa nad druga - zatem przytocze pewien cytat:

Dystrybucja jest jak dupa - kazdy siedzi na swojej 8)
pielgrzym
laugh.gif

Masz rację - bezowocne i tak kazdy zostanie przy swoim wink.gif
.misiek
racja ;]
NelQ
No ale po coś ten temat wkońcu powstał...

Ja już od dłuższego czasu używam AVAST-a i ZONEALARM-a i nie mam rzadnych problemów. Oba darmowe i nie zżerające zasobów, polecam.
Przemekc1
Zone alarm przynajmniej u mnie zżerał zasoby (na starym kompie celeron 400mhz, 192mb ramu).
Chyba za bardzo kolorowy jest, obecnie używam sygatea i jest ok.
pielgrzym
Ostatnio zweryfikowałem swoja opinię dot. Avasta smile.gif robie sobie aktualizacje, aż tu nagle po godzinie winda uparcie twierdzi, że IP nie dostaje (tzw. ograniczony dostęp do zasobów sieciowych lub brak dostępu laugh.gif). Wyłączam firewalla, wyłączam (pauzuje) Avasta - nic. Pomyślałem "siecówa padła". Wymieniam sieciówe - nic. Myślę - może kabelek od LANu? Sprawdzam go testerem - wszystkie żyłki ok. Pomyślałem - może zwarcie jakies międzystykowe or something i przetestowałem kabelek od kompa mamy - nie dostaje IP. Zadzwoniłem opierniczyć mojego ISP, po godzinnym niemal sprawdzaniu - wszystko ok. Już załamany myślałem, że to pad windy, albo jakieś kuriozalne uszkodzenie płyty... Kilkukrotne przeskanowanie kompa (z bazą wirusów sprzed kilku godzin) nic nie wykazało... Pomyślałem - może Avast coś nie wykrywa - wrzuce innego AV. Odinstalowałem Avasta i nagle wszystko hula jak dawniej :shock: od kilku dni w moim systemie gości już Kaspersky AV... wink.gif

Poszedłem za ciosem i pozbyłem się też firewalla McAffee biggrin.gif (ot, taka irracjonalna potrzeba zmian wink.gif ) i muszę przyznać, że Outpost Pro (2.5) daje o wiele lepszą kontrolę nad ruchem i nie tylko smile.gif mam tylko jeden problem: używam StrokeIt (progs do obsługi gestów w całym systemie), a firewall ciągle wykrywa ingerencję tego pożytecznego programu w pamięć min. Opery, Bata itd. Kończy się to odcięciem "ofiary" od sieci. Jedyne co na to pomaga to wyłączenie "component control". Da się jakoś ustawić StrokeIt jako zaufaną aplikację, żeby firewall tak nie cudował? smile.gif czy pozostaje mi zapomnieć o "component control"? smile.gif

Lokalny postus longinus, Pielgrzym (chowa się za ścianką wink.gif )
Przemekc1
Ja osobiście zanim rozkręciłbym kompa wyłączyłbym wszystko co siedzi w autostarcie... :roll:
pielgrzym
Racja smile.gif niemniej ja byłem tak wkurzony, że jakoś o tym nie pomyślałem smile.gif
jareq
U mnie porządku pilnuje najnowsza Panda Antivirus Platinum ze zintegorowanym firewallem oraz także ostatnia wersja Ad-Aware SE Professional - wszystko spisuje się znakomicie biggrin.gif (odpukać w nie malowane laugh.gif )
Nie twierdze że jest to najleprze bo przekonałem się już na własnej skórze że na jednym kompie coś może śmigać a na drugim jest do kitu (dlatego jest tyle tych programów żeby każdy sobie coś dopasował). Fakt faktem wcześniej miałem NortonaSystm Vorks2004 ale już go nie chcę widzieć - wirusy hulały aż "miło" przez jakiś czas używałem też NODa32 też był dobry ale jakoś mi nie podpasował..
.misiek
a próbowałeś go dodać jako zaufany ? czyli allow all conections czy jakoś tak dla tego progsa od gestów

opcje | programy | dodaj tam tego progsa | zaznacz zawsze ufaj temu programowi ??

EDIT:

QUOTE(pielgrzym)
(2.5)

przeoczyłem, widzę muszę się zaktualizować ohmy.gif
pielgrzym
QUOTE(.misiek)
a próbowałeś go dodać jako zaufany ? czyli allow all conections czy jakoś tak dla tego progsa od gestów

opcje | programy | dodaj tam tego progsa | zaznacz zawsze ufaj temu programowi

??


Próbowałem, niemniej nie w tym tkwi problem (tudzież nie wyszło wink.gif ) smile.gif sam StrokeIt nie korzysta w ogóle z sieci (AFAIK) smile.gif niemniej w najnowszym outpoście jest funkcja, która dba o to, żeby jeden program nie zmodyfikował danych innego programu (znajdujących się w RAMie). StrokeIt w pewien sposób modyfikuje dane innych programów w RAMie stąd firewall się czepia. Tzn. jeśli on wyczuje, że np. w danych Opery zaszła zmiana, to automatycznie odcina Operę od sieci (nie jestem pewien, czy akurat dokładnie tak to działa smile.gif wydaje mi się, że to ochrona przez tzw. DLL injection) smile.gif próbowałem dać w regułach dot. Opery, żeby ignorował zmiany komponentów, ale to nic nie dało smile.gif

QUOTE(jareq)
U mnie porządku pilnuje najnowsza Panda Antivirus Platinum


To był pierwszy program, po który sięgnąłem smile.gif niestety strasznie mnie wkurzył, bo tuż po instalacji przyczepił się do BackWeba (taki progs do aktualizacji oprogramowania Logitecha). Nawet bym się zbytnio takim błędem nie przejął, gdyby nie to, że nie dało się go zignorować (wyskakiwał co 5 sekund) smile.gif to mnie zraziło do Pandy (niemniej słyszałem o niej bardzo pochlebne opinie). KAV też mnie drażni, bo mocno obciąża system. Gdy w tle pracuje pełną parą Shareaza, to czuję się jakbym miał o połowę wolniejszy procesor wink.gif
Difens
u mnie norton antywirus corporate editon 9.01 + ... no wlasnie, chwilo bez firewalla ale wszystko wskazuje na to ze powroce do sygate'a 8)
vojtek
Ja tez sie przyznam ze nie mam juz avasta.. Pisal mi co chwile ze mam wirusa w win.exe, ale nie potrafil z nim nic zrobic. Wylaczylem go wiec i zainstalowalem kaspersky'ego (slyszalem o nim duzo dobrego, ale nigdy nie testowalem). Zapuscilem pelne skanowanie i mi znalazl kilkadziesiat wirusow (znalazl i usunal) - ja juz avastowi nie ufam, zostaje przy kasperskym. Sygate Personal Firewall ostatnio tez wywalilem, obecnie nie mam zadnego ogniomurka (poza tym na routerze ;-)) - sygate mi cos zaczal mieszac, ale ogolnie spisywal sie dobrze (teraz mi pol kompa nawala, ale to kwestia dni, bo bede formata robil..)
.misiek
QUOTE(pielgrzym)
mam tylko jeden problem: używam StrokeIt (progs do obsługi gestów w całym systemie), a firewall ciągle wykrywa ingerencję tego pożytecznego programu w pamięć min. Opery, Bata itd. Kończy się to odcięciem \"ofiary\" od sieci. Jedyne co na to pomaga to wyłączenie \"component control\". Da się jakoś ustawić StrokeIt jako zaufaną aplikację, żeby firewall tak nie cudował? Smile czy pozostaje mi zapomnieć o \"component control\"? Smile


nie musisz zapominać o tym progsie, oto soluszjon:

options | application | components <prawy dolny róg okienka> | odznacz block network access .... bla bla bla

i sprawdź czy pomogło, odobiście nie mam tego program uz gestami ale o to chyba chodzi biggrin.gif
Przemekc1
Mnie tam ani razu Avast! i seagate nie zawiódł. Zainstalowałem kiedyś kasperskiego i nie znalazł mi żadnego wirusa (podobnie jak Avast). Co do firewalla, to raczej jest spoko (nie miałem żadnego włamu). Nie wygląda ładnie, ale dzięki temu chodził szybko na starym komputerze.
froger_mcs
hah a ja sobie siedze na zone alarm ale zastanawiam sie nad kerio tongue.gif , a co do antywirusa to od czasu do czasu zaladuje sie jakis online'owy smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.