Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aliasy dla wybranych gifów w GGImage
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
pielgrzym
Cześć,

ostanio zamęczam ludzi tonami różnorakich gifów. Mam kilka, które szczególnie lubie. Pomyślałem, że we wtyczce GGImage przydałaby się możliwość zdefiniowania aliasa (np. <nazwa> dla obrazka "nazwa.gif"), którego wpisanie powodowałoby natychmiastowe wysłanie skojarzonego z aliasem gifa. Dużo roboty, żeby cos takiego zrobić? biggrin.gif juz widzę, jak masakrycznie mógłby wzrosnąć ruch sieciowy :twisted: pomijając jednak kwestie przeciążonych serwerów GG -byłoby to coś naprawdę innowacyjnego :roll:

wink.gif

Pozdrawiam!
dulek000
Fajne fajne...Milka do roboty :twisted:
Przemekc1
Zrobić raczej sie da, ja za gidami nie przepadam więc używać nie będe. Niedługo pewnie powsatnie takie okienko z miniaturami, ala menu emotek.
sleesh
MiLKA slyszyz? W nastepnej wersji ggimage moglbys dodac taka opcje, fajna sprawa ;]
dulek000
QUOTE(sleesh)
MiLKA slyszyz? W nastepnej wersji ggimage moglbys dodac taka opcje, fajna sprawa ;]


Genialna sprawa! wink.gif
Olórin
Mówilismy o tym w wątku o korektorze - narazie libgadu nie pozwala na wysyłanie obrazka w środku wiadomości więc nie da sie zrobić.
Przemekc1
Oczywiście, że teraz sa sprawy o wiele ważniejsze, ale kiedyś możnaby zrobic cos takiego. Ot taki mały ale wydaje mi sie przydatny bajerek. A jeśli chodzi o te gify, októre chodzi w temacie to trzebaby znać ich konkretną nazwę, w emotkach było to raczej intuicyjne i takie same. No ale skoro kolega zna je na pamięć to taka funkcja napewno mu się przyda.
Przemekc1
Oczywiście, że teraz sa sprawy o wiele ważniejsze, ale kiedyś możnaby zrobic cos takiego. Ot taki mały ale wydaje mi sie przydatny bajerek. A jeśli chodzi o te gify, októre chodzi w temacie to trzebaby znać ich konkretną nazwę, w emotkach było to raczej intuicyjne i takie same. No ale skoro "kolega" (napisałem tak bo już na jednym forum gościu opieprzył mnie, że się z nim spoufalam itd.) zna je na pamięć to taka funkcja napewno mu się przyda.
sleesh
@ Przemekc1: Nie pisz postow jeden po drogim tylko edytuj stary...
Przemekc1
QUOTE(sleesh)
@ Przemekc1: Nie pisz postow jeden po drogim tylko edytuj stary...


Sorki, ale chyba przez przypadek nacisnałem 2 razy wyślij :oops:
pielgrzym
Tzn. wyobrażałem sobie to w ten sposób, że mamy jakieś menu konfiguracyjne gdzie wpisujemy aliasa i wybieramy plik, który bedzie wczytywany. Poza tym, nie musi działać wewnątrz tekstu. Może dałoby się prowizoryczne zrobić tak, że alias musi być wpisany sam (nie może być wkomponowany w tekst)? W sumie i tak jestem przyzwyczajony, że w Konnekcie nie umieszczam w treści gifów, tylko wysyłam je same smile.gif

Może w legendarnej wersji 07 będzie to juz możliwe? smile.gif
shw
problem nie lezy po stronie konnekta tylko libgadu - jak bedzie taka mozliwosc w libgadu, to milka (czy ktos) to wprowadzi do ggimage, a ja do korektora.. moze to byc nawet w wersji 0.6 ;P
sleesh
A nawet bedzie, z tego co mi sie kojarzy Hao zapowiedzial wydanie jeszcze jednej , dwoch wersji konnekta z jadrem 0.6. Wprowadzi w nim poprawki, cos tam doda, zmieni libgadu na najnowsze tak zeby dzialalo m.in zmiana hasla , zakladanie konta itp. Wtedy zostanie wydana ostatnia paczka z konnektem 0.6
shw
tyle, ze wlasnie tego nie ma zaimplementowanego jeszcze z tego co wiem w libgadu, tak wiec update tejze nic nie pomoze..
NelQ
Podoba mi się ta propozycja.
No więc czekamy na update LIBGADU, a potem nową wersję K. (jeszcze 0.6.X) Lepsze to niż czekanie na 0.7 smile.gif
pielgrzym
Póki co znalazłem sposób zastępczy smile.gif ustawiłem w k.lawie skrót klawiaturowy w oknie rozmowy. Przyciśnięcie F12 otwiera mi "wybierak" do plików z GGImage. Z reguły zawsze mam otwarty w "wybieraku" ten katalog gdzie gify rezydują. Po prostu klepię początek nazwy gifa i "wybierak" uzupełnia część nazwy. Enter i gotowe smile.gif z niecierpliwością czekam na nowe libgadu wink.gif

Pozdrawiam smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.