Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rozwalona lista kontaktów w WPK
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
karaś
Witam,
Tytuł tylko pozornie nie wiąże się z Konnektem.

Zainstalowałem dzisiaj K i muszę powiedzieć, że dość mi się spodobał. Pobawiłem się trochę, pocieszyłem, ile to opcji i wtyczek, i w ogóle.

Zauważyłem trochę dziwnych znaczków przy kontaktach. Dla przykładu niektóre osoby, które mają u mnie tylko numer GG, miało obok słoneczka coś jakby zółty trójkąt z wykrzyknikiem (nie mam lupy, więc nie wiem dokładnie). W opisie stało info, że mają numer xxxxxxx@tlen.pl. No, schiza, pomyślałem. W przypadku jednej osoby postanowiłem to zmienić. Wybrałem "GG" z rozwijalnej listy, wykasowałem adres tlenowy. I co? I nic, po zatwierdzeniu numer tej osoby nie zmienił się, nadal stał ten tlen (niby skąd? lista wyeksportowana prosto z GG). Sprawdziłem, to nie była kwestia podobna jak w Jabberze (tam rzeczywiście GG ma swoje numery xxxxxxx@gg.jabberpl.org, czy jakoś tak), bo wiadomości do tych osób nie dochodziły.

No ale koniec zabawy. Wyłączam K, włączam WPK, który jest moim podstawowym IM, a tam kicha. Połowa kontaktów ma pole "numer" puste, za to np. numer jako ksywę. Totalne zamieszanie. Wkurzyłem się, ale poprawiłem. No i w porządku.

Wszystko grało, dopóki wieczorkiem nie postanowiłem ponownie włączyć K. W ogóle nie ruszałem listy kontaktów, żeby nie napsuć nic póki nie dojdę, co było przyczyną pierwszego zamieszania (K to nie jakieś tam GG czy inna Papla, że łączysz i sam jedzie, w K jest kupa opcji - jak dla mnie duża zaleta). I co? I po wyłączeniu K i włączeniu WPK znowu miałem to samo. Kontakty w drebiazgi (z akcentem na "gi").

Po tym przydługim występie, pytania do oblatanych w temacie K. Będę wdzięczny za odpowiedź.

1. Jakim prawem K grzebał w kontaktach na serwerze WPK? Żeby tylko grzebał, zrozumiałbym! Gdybym skasował jakiś kontakt, albo dodał nowy i po wejściu do WPK zobaczył zmiany, ok. Ale psuć? W dodatku te z GG?

2. Chętnie bym się jeszcze przyjrzał K, wygląda bardzo obiecująco. Tylko boję się go włączyć żeby znowu nie dostać kaszanki z musztardą. Może ktoś ma jakieś sugestie...

Heh, pytań mam więcej, ale odpuszczę sobie. Zapewne na wszystkie da się znaleźć odpowiedź - jak nie przez grzebanie w ustawieniach, to na forum. Jak tylko uda mi się dojść z K do ładu, pogrzebię sobie.

Pozdrawiam
Karaś
lhs
Synchronizacja.

Znowu.

(Idę spać, jutro ci wyjaśnię. Chyba, że ktoś mnie uprzedzi). smile.gif
Lukas77
W ustawieniach wtyczki Jabberowej włącz synchronizację do konnekta... to rozwiąże Twój problem.
hao
Nie, wtedy właśnie zacznie zmieniać kontakty na serwerze... Może spróbuj zainstalować najnowszą wersję beta...
karaś
Ha! Na synchronizację z Konnektem za drugim razem nawet wpadłem i - zarówno Jabbera, jak i Tlen - przestawiłem na synchronizację z Konnektem (odznaczyłem dwa pola poniżej, nie pamiętam w tej chwili, co tam było). Druga "rozwałka" miała miejsce przy synchronizacji z K.

Zresztą, nie wnikajmy w synchronizację lub jej brak (to tak w ogóle pożyteczna opcja: zaznaczam synchronizację z jabberem i kiedy później odpalę WPK, będę miał nowe kontakty). Psucie książki adresowej jest - moim zdaniem - jakimś błędem niezależnie od włączonej lub wyłączonej synchronizacji. Zwróćcie uwagę: importuję kontakty z GG, na liście w K pojawiają się jako tlenowe i w tym momencie mam burdel w kontaktach na serwerze WPK. W K też, bo z takim niby-tlenowcem pogadać się nie da.
lhs
Spróbuj zrobić tak:
1. odpal Konnekta i ustaw w Jabberze synchronizację do serwera;
2. wyłącz Konnekta;
3. włącz WPK i zrób porządek z kontaktami na liście;
4. wyłącz WPK;
5. włącz Konnekta - powinien wczytać wszystkie kontakty z serwera.

A tak na marginesie - czy Konnekt nie powinien mieć domyślnie wyłączonej synchronizacji??
dulek000
QUOTE(lhs)
A tak na marginesie - czy Konnekt nie powinien mieć domyślnie wyłączonej synchronizacji??


Chyba ma włączoną (miałem problemy z zakładką agents ;P)-nie jestem pewien smile.gif
case
QUOTE(lhs)
A tak na marginesie - czy Konnekt nie powinien mieć domyślnie wyłączonej synchronizacji??

nie pamietam jak jest domyslnie w K, ale raczej najsensowniejszym rozwiazaniem jest synchro do serwera, bo wtedy zczytuje to co jest na serwerze.. [tak z reszta jest we wszystkich Jabberowych IM jakich uzywalem..]
karaś
Dobra, to tak robię. Zamykam oczy i tak robię wink.gif

Aha, tylko najpierw wyprostuję listę kontaktów, bo w dzień znowu mnie podpuściło, włączyłem K (chyba lubię ten program, hehe) i...
karaś
Zrobiłem jak mi radził Ihs. No, teraz to ja już jestem w domu! Znowu miałem kontakty niby-telnowe (jeśli mi się uda, dodam skrina), ale skasowałem je, założyłem od nowa pod nową nazwą, trójkącik z wykrzyknikiem zniknął; w WPK kontakty nietknięte. Tak to mogę się bawić!

Dziękuję wszystkim, a Ihsowi stawiam browar. Ale w Białymstoku smile.gif W górach rzadko bywam.

Na marginesie: prawdopodobnie zmyliła mnie nazwa opcji. Skojarzyłem, że zaznaczenie "synchronizuj do Konnekta" spowoduje odpierpapiersię od ustawień na serwerze WPK.

Tylko teraz tak: pierwotnie miałem "synchronizuj do serwera" (domyślne) i zahaczone dwa pola wyboru poniżej: "dodawaj i usuwaj kontakty z synchronizowanej listy". To powodowało zamieszanie (mam na myśli zamieszanie u mnie, w końcu ilu ludzi jest zboczonych na punkcie WPK?!). Podobnie jak wybranie "synchronizuj do Konnekta".

Dopiero zastosowanie się do bardzo konkretnych wskazówek Ihs, i odhaczenie wspomnianych wyżej dwóch pól dało mi to, co lubię - dodałem lipne kontakty (jeden o wdzięcznym imieniu Ania, jak się okazało, mmm...), zmieniałem, kasowałem, a w WPK nadal miałem nie zmienioną bazę danych (to dla mnie dość ważne, po co po spróbowaniu kilkunastu komunikatorów nagle stwierdzić, że potrzebne dane mogą być w bazie komunikatora X, Y, albo Ź?). Czytaj: mogę spokojnie zająć się szperaniem w K.

Pytanie: Czy to, że niektóre kontakty GG (ubolewam, ale te mam w większości) mają w "dymku" adresy tlenowe albo jabberowe (xxxxxxx@jabber.wp.pl, ale już bez trójkąta z wykrzyknikiem) oznacza, że są skasztanione, czy to kwestia K, że próbuje łączyć przez różne protokoły? I co oznacza trójkąt na lewo od ikony sieci na liście kontaktów?

Na koniec refleksja. Dla sportu, bo i tak muszę zrobić "format c:", w ciągu ostatnich trzech miesięcy przetestowałem kilkanaście komunikatorów. Pewnie, że niedużo; testowałem te najczęściej spotykane w wyszukiwarkach, testach IM, ale posiadające możliwość łączenia przynajmniej z GG i jabberem. No i muszę powiedzieć, że polskie komunikatory - jeśli o mnie chodzi - wygrywają. WPK, AQQ, Tlen (coś mi się widzi, że K też do tego mojego prywatnego zestawienia dołączy). Z zagranicznych zafrapowała mnie jedynie Miranda i Psi (głównie przez możliwość podpięcia kilku kont i ładną obsługę joggera). Nie ujmuję tu Skype'a, bo to genialny program do "telefonowania", a IM ma przy okazji.

W "części polskiej" jest taki natłok pomysłów, nowinek, takie zaangażowanie użytkowników, że aż żałuję, że w '80 albo '89 "nasi" nie mieli do dyspozycji Internetu, hehe.

OK, główny problem rozwiązany (przynajmniej na dziś wink.gif ). To ja idę spać, a od futra byndem grzybać.

Pozdrawiam
cichociemny karaś
(jak ja wymyśliłem tę durną ksywkę?!)

Załączniki

Aule
No już jesteś początkującu karaś. Też z B-stoku, jak miło biggrin.gif
lipa
@karaś: "Czw 1:00:00" oznacza kiedy kontakt ostatnio był dostępny. A ten numer (ten Twój do testów) jest także numerem, z którego aktualnie korzystasz łącząc się z gg przez konnekta?! Bo z tego co pamiętam nie jest możliwe posiadanie siebie na liście kontaktów K, więc możliwe że stąd te hocki-klocki ad. Twojego numeru.
karaś
Nie, to nie jest numer, z którego się łączę. Służy mi on np. do odpalenia GG żeby zobaczyć, czy jestem widoczny w innym komunikatorze (albo czy inny komunikator prawidłowo sprawdza dostępność i stan opisowy), do założenia i "pomęczenia" dodatkowego profilu itd.
case
QUOTE(karaś)
co oznacza trójkąt na lewo od ikony sieci na liście kontaktów?

to subskrybcja Jabbera/CO2.. czyli inaczej mowiac, jesli przy kontakcie ktorejs z tych sieci widnieje trojkacik, to znaczy, ze nie zostales autoryzowany przez ta osobe i nie subskrybujesz pobierania jej statusu.. prawy klik na kontakt -> "Status" - to opcje odpowiedzialne za subskrybcje..
karaś
Dzięki. Trójkąt z lewej zapoznany. A żółty kwadrat (taki bardziej prostokątowaty) z prawej?

Pytam, bo - prawdę mówiąc - nie miałem dziś czasu pogrzebać w K i na forum, a strasznie mnie ten żółty kwadrat intryguje.
shw
oznacza, ze kontakt ma ustawiony opis
case
QUOTE(shw)
oznacza, ze kontakt ma ustawiony opis

..a jego wyglad [wielkosc] i polozenie [po prawej stronie listy, lub przy ikonce kontaktu] mozesz ustawic w Konfiguracji, tylko trzeba troche checi.. :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.