Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Parametr w css
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
pielgrzym
Tworzę sobie teraz styl css dla IEview i nie wiem jak zmienić czcionkę w polu edycji (tam gdzie piszemy) w oknie rozmowy? Całą resztę poustawiałem sobie tak jak mi się podoba tylko tą głupią czcionkę mam wielka i paskudną smile.gif jest gdzieś może opis jak tworzyć arkusze dla Konnekta? smile.gif
NelQ
Nie jestem pewien, ale chyba tutaj się to zmienia:

(...)
}

.send, .sendfile, .sendnext, .filesend {
background: white url('shineblu/shinesend.gif') repeat-y left top;
border-bottom:1px solid white; color:black; font-size:11px; font-weight:normal; font-family:Arial; padding-left:10px; padding-right:2px; padding-top:2px; padding-bottom:2px; background-repeat:repeat-y
}
(...)
pielgrzym
Nie o to mi chodziło smile.gif wiem jak w arkuszach manipulować czcionkami itp. Nie wiem tylko który znacznik (zaczynający się od "." np. ".send" dla wysyłanych przez nas wiadomości) odpowiada za pole gdzie wprowadzamy tekst... smile.gif gmerałem teraz w stylach i mógłbym przysiądz, że jeden z poprzednio używanych przeze mnie styli korzystał z małej (9pkt.) Verdany właśnie do wprowadzania tekstu. Tak, czy siak - dzięki za odzew smile.gif

Pozdrawiam!
NelQ
No to i tak chyba o to ci chodziło:

(...)
}

.send, .sendfile, .sendnext, .filesend {
background: white url('shineblu/shinesend.gif') repeat-y left top;
border-bottom:1px solid white; color:black; font-size:11px; font-weight:normal; font-family:Arial; padding-left:10px; padding-right:2px; padding-top:2px; padding-bottom:2px; background-repeat:repeat-y
}
(...)
mefju
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o to:

Konfiguracja --> interfejs --> wiadomości ---> wygląd
i tam "Wysyłane"

- css nie ma nic do tego bo okno wpisywania wiadomości to nie kIEview...
pielgrzym
Najprostsze rozwiązanie jest najlepsze biggrin.gif faktycznie wystarczyło zmienić w "Wyglądzie" czcionkę smile.gif dzieki za pomoc smile.gif
lhs
Za czcionkę w polu "input" (tym, gdzie wpisujesz wiadomości) odpowiada jedna linijka z pliku theme.xml

CODE
<fonts>
   ...
   ...
   ...
   <font id="151" color="#000000" bgColor="#dedebe" face="Verdana" size="-11" charset="238" flags=""/>
   ...
   ...
   ...
</fonts>

Jeżeli natomiast chcesz, żeby czcionka w polu "output" (tym, gdzie wywietlana jest rozmowa) była inna, niż w polu "input", musisz zmienić wszystkie klasy z grupy

CODE
.send

w pliku kieview.css
pielgrzym
Dzięki smile.gif po raz kolejny Konnekt zbliżył sie do mojego Ideału Komunikatora wink.gif

Pozdrawiam! smile.gif
KriSLee
QUOTE(lhs)
Za czcionkę w polu \"input\" (tym, gdzie wpisujesz wiadomości) odpowiada jedna linijka z pliku theme.xml

Jeżeli natomiast chcesz, żeby czcionka w polu \"output\" (tym, gdzie wywietlana jest rozmowa) była inna, niż w polu \"input\", musisz zmienić wszystkie klasy z grupy

CODE
.send

w pliku kieview.css


Ale jeśli chodzi o to żeby dla różnych kontaktów mieć różne okienko edycji(input) - chociaż inny kolor tła żeby pasował z zastosowanym stylem dla okienka rozmowy konkretnego kontaktu?
lhs
Musisz utworzyć oddzielny plik kieview.css, następnie kliknąć PKM (RMB) kontakt na liście, wybrać Więcej | kIEview | pole Styl css okna rozmowy ---> Indywidualne ustawienia stylu dla tego kontaktu oraz Używaj stylu css dla tego kontaktu: ścieżka_do_pliku.
KriSLee
Ej ? Czy z mojego postu nie wynikało, że wiem że takie coś jest możliwe ?

Chodziło mi o to,że nie można utworzyć indywidualnie dla każdego stylu (różnego dla różnych kontaktów) innego okienka EDYCJI ( INPUT),
że okienko edycji jest zawsze jedno i to samo dla wszystkich konatków, nie ważne jaki styl im przyporządkujemy.
lhs
QUOTE(KriSLee)
Ej ? Czy z mojego postu nie wynikało, że wiem że takie coś jest możliwe ?

Racja. Wynikało. Sorki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.