Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Chat znany z ICQ !!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
BaGRoS
Witam laugh.gif

Czekam (proszę) o wtyczkę dzięki której można by rozmawiać jak Chat z ICQ, znaczy piszę 1 literkę widzę ją ja i mój rozmówca (+ opcja konferencji), dodatkowo, możliwość odgrywania dźwięków CTRL+L np. w ICQ Chat. Jeśłi będzie to + obsługa tlena to Tlenik WYPADA. Emotikonki i już był by szczyt marzeń biggrin.gif

Lub... :idea:

:arrow: SDK dla VisualBasic6


8) BaGRoS 8)
huh ciekawe co na to Konnektowi programisci wink.gif
hao
Taki Chat to niestety jeszcze odległa przyszłość... Protokół Gadu czegoś takiego nie obsługuje, a jeżeli dojdą protokoły obsługujące taką funkcję (ICQ, jakieś jeszcze?) to na pewno się ona znajdzie!

Może jednak ktoś się zkusi i napisze wtyczkę łączącą się P2P tylko po to by umożliwić taki chat??
BaGRoS
QUOTE(hao)
[...]
Może jednak ktoś się zkusi i napisze wtyczkę łączącą się P2P tylko po to by umożliwić taki chat??


To by chyba było najlepsze, właśnie o tym myślałem! Łączysz się z userami z GG, Tlen lub ICQ(kiedyś...) którzy też !! mają tą wtyczkę i jeśli oni tego chcą i wtedy to z czego(gg,tlen) na co gadasz(gg,tlen) już nie ważne. Nawet można by się rozłączyć z serwerami komunikatorów i tylko stać p2p !! Kiedy kilka tygodni temu padła sieć w polsce 75%-100% pakietów ginęło Tlen ani GG nie działało, a ja z kuzynem po p2p (w VBasicu wink.gif ) rozmawialiśmy!
hao
Cóż, łączyłbyś się z userami Konnekta tylko :] Chyba że ktoś sportowałby taką wtyczkę gdzie indziej...
BaGRoS
QUOTE(hao)
Cóż, łączyłbyś się z userami Konnekta tylko :] [...]...


Co za problem, aby znajomi przeszli na Konnekt ? Jak byłby Tlen i GG to nic nie stoi na przeszkodzie biggrin.gif, wszyscy mieli GG, namówiłem ich na Tlen, to na Konnekt ŻADEN PROBLEM. Prawdę powiedziawszy czekamy za takim Chatem od dawna, a TlenTeam nawet nie raczył ODPOWIEDZIEĆ !!!
A Konnekt wygląda ładnie bez skórek już (!) jak będą skórki to już się chyba wszyscy zakochają smile.gif
cRoMo
Pmaietacie dyskusje na temat wtyczki do rozmowy w sieci lokalnej bez dedykowanego serwera (a'la LanChat)? Mysle, ze spokojnie mozna jej zaaplikowac funkjonalnosc, o ktorej pisze BaGRoS. Tylko czy ktos sie wtedy zadeklarowal? Nie chce strzelac, chociaz ... BANG ! <- hehhe. AFAIR Maciej cos mowil ze sie kiedys za to wezmie.
BaGRoS
[quote=cRoMo][...] Tylko czy ktos sie wtedy zadeklarowal? Nie chce strzelac, chociaz ... BANG ! <- hehhe.[/quote]

Ale czy wiedzieli dokładnie co i jak? Uruchomcie ICQ wejdźcie na Chat'a i go pokochacie biggrin.gif jest po prostu THE BEST, do tego CTRL+L CTRL+G to dźwięki (więcej może być :!: )
CTRL+S to sleep - minimalizuje okienko do czasu pojawienia się następnej literki !!

[quote=cRoMo]AFAIR Maciej cos mowil ze sie kiedys za to wezmie.[/quote]

Było by nice smile.gif hihi
Z tym, że fajnie by było gdyby było BARDZO podobne, a najlepiej takie same jak ten z ICQ znaczy zmiana wielkości liter w moim okienku skutkuje zmianą wielkości u mojego odbiorcy (w moim okienku !!)[/quote]
PiaseC
:arrow: fajnie gdyby byla taka mozliwosc rozmowy... ale bez dzwiekow! mozna prosic o taka funkcje??? dodac w opcjach taka funkcje i kto chce to ma... fajnie widziec czy osoba z ktora gadamy nie ukrywa czegos przed nami :>
Maciej_Kowalewski
lue, teraz to ja sie z tlenem bede meczyl smile.gif
pozniej pomyslimy smile.gif
cRoMo
W zasadzie doswiadczenia zebrane z tlenem na pewno zaoowocuja leszym obeznaniem, bo w przypadku pisania wtyczki p2p trzeba opracowac wlasny protokol, co wymaga wiekszych doswiadczen. BTW Maciej, no i jak Ci sie podoba libtlen? Slyszalem ze nie jest zbyt ciekwy ...
Maciej_Kowalewski
hm..... moj vc po 100 bledach przerwal kompilacje...
raczej nie bedzie mi sie chcialo tego poprawiac
poszukam cos z tym jabberem, chyba ze ktos zna jeszcze jakas (dzialajaca) alternatywe...
BaGRoS
QUOTE(PiaseC)
:arrow: fajnie gdyby byla taka mozliwosc rozmowy... ale bez dzwiekow! mozna prosic o taka funkcje??? [...]


Dźwięki mogą być !! A user może sobie WYŁĄCZYĆ je smile.gif i po kłopocie.
PiaseC
No dobra, dzwieki moga byc, ale by na 100% mozna bylo wylaczyc! bo czasem to przeszkadza!! gdy ktos muzyki slucha przez kompa.
cRoMo
Mam taki maly pomysl odnosnie dzwiekow i ich wylaczania ... a moze tak zrobic globalny 'pszepsztycznik' , tzw. mute, ktore wylaczaloby wszystkie dzwieki w programie? Najlepiej zeby siedzialo na psaku ikon, obsluga w zasadzie sprowadzalaby sie do klikniecia na przycisk (wtedy ikonka, np. glosniczka, przekreslilaby sie). Ponowne wlaczanie - wiadomo, ponowne klikniecie.
PiaseC
8) jako ze jestem za wylaczaniem dzwiekow, to cos takiego jest najlepszym rozwiazaniem... szybki dostep do on/off sound i po sprawie biggrin.gif
BaGRoS
QUOTE(cRoMo)
Mam taki maly pomysl odnosnie dzwiekow i ich wylaczania ... a moze tak zrobic globalny 'pszepsztycznik' , tzw. mute, ktore wylaczaloby wszystkie dzwieki w programie? [...]


OCZYWIŚCIE!!
Ale osobno w każdym pluginie też...
cRoMo
Hmm ... no to ikonka mialaby podmenu, a w nim wybieralibysmy ktore wtyczki maja miec wylaczony dzwiek. Jesli nie chcielbysmy sie zaglebiac, to tylko klik na samej ikonie i wszystkie dzwieki wlaczone/wylaczone. Natomiast dobre bylyby tez ikonki w samych wtyczkach (w oknach podczas pisania). Z tym, ze te zmienialaby status dziwekowy tylko danej wtyczki (co owocowaloby zmiana statusu 'dzwiekowego' aktywnych wtyczek w podmenu ikonki w glownym oknie konnekta)
BaGRoS
QUOTE(cRoMo)
Hmm ... no to ikonka mialaby podmenu, a w nim wybieralibysmy ktore wtyczki maja miec wylaczony dzwiek. Jesli nie chcielbysmy sie zaglebiac, to tylko klik na samej ikonie i wszystkie dzwieki wlaczone/wylaczone. Natomiast dobre bylyby tez ikonki w samych wtyczkach (w oknach podczas pisania). Z tym, ze te zmienialaby status dziwekowy tylko danej wtyczki (co owocowaloby zmiana statusu 'dzwiekowo' aktywnych wtyczek w podmenu ikonki w glownym oknie konnekta)


TAK :!: TAK :!: TAK :!:
hao
NIE NIE NIE :]

Przełącznik do wszystkich dźwięków owszem, do poszczególnych wtyczek już niezbyt. Pamiętajcie też o tych, którzy te wtyczki piszą i o tym, że API musi pozostać nieskomplikowane...
cRoMo
W zasadzie to bylaby juz zbyteczne wlaczanie/wylaczanie dla kazdej funkcji, ja bynajmniej z tego bym nie korzystal (albo mi przeszkadza dzwiek albo nie wink.gif)

BTW. Serwer chyba padl ? (serwer gg). A najdziwniejsze ze na forum jestem widoczny jako online, chociaz nie ejstem polaczony z gg. Dziwne ...
PiaseC
ano GG padlo sad.gif
zawsze istnieje Tlen smile.gif.. tam mozna oddychac..
case
muahaaah :twisted: , odgrzebalem ten temat i bardzo mi sie spodobal 8)
szkoda tylko, ze Maciej_Kowalewski juz nas [chyba] nie odwiedza, bo moze by cos w tym temacie skombinowal
hao nie chce przylozyc reki do wtyczki p2p, wiec ostatnia nadzieja w jakims forumowiczu, wyposazonym w odpowiedni zasob wiedzy
ja takowym niestety nie dysponuje, a nie ukrywam, ze taka wtyczka to dosc potezne i funkcjonalne urzadzenie [zalet chyba nie musze wymieniac...]

w watku poruszony rowniez zostal pomysl z chatem i moim zdaniem, najlepszym rozwiazaniem chat'a byla by obsluga IRC'a w K
ja nigdy za IRC'em nie przepadalem [wystarczy wlaczyc mIRC i juz mozna uciekac z pokoju ze strachu :wink:], ale odkad zainstalowalem wtyke IRC'owa w Mirandzie [wczesniej jeszcze IRC w eMule] to stwierdzilem, ze jesli kozystanie z IRC'a ma wygladac w ten sposob, to jestem sklonny zaczac go uzywac biggrin.gif [w Mirandzie - rozmowa w oknie, nie rozniacym sie wiele od zwyklego okna rozmowy, z tym wyjatkiem, ze po prawej stronie (moze byc i po lewej :wink:) znajduje sie lista osob przesiadujacych aktualnie na danym kanale], zwlaszcza, ze w innym watku na forum poruszalismy juz temat, ze przydal by sie czat na stronie, lub jakas inna forma grupowej komunukacji real-time...
grzebiac w pamieci [i w forum tongue.gif] odnajduje rowniez fakt, iz sad mial sie zajac tym pluginem, ale wraz z jego zniknieciem z forum, zniknely informacje o rozwoju tej wtyczki...
moze ktos przejal by zrodla od niego [jesli je posiada], bo na forum sa [nie dzialajace] linki do wtyczki, wiec jakies prace byly prowadzone...
Maciej_Kowalewski
łooooooooooooooo, ktos mnie tu pamieta wink.gif
niestety wtyczkami zajac sie nie moge, bo mam zbyt duzo pracy przy moim projekcie, sorry...
(ale jak skoncze to pomysle ;PPPPPPPP)
werw0e
czekamy z niepokojem na ten projekt -Trinity (musiałem zareklamowaćbiggrin.gif) a potem na udział Tówj w konnekcie
case
QUOTE(Maciej_Kowalewski)
łooooooooooooooo, ktos mnie tu pamieta wink.gif
niestety wtyczkami zajac sie nie moge, bo mam zbyt duzo pracy przy moim projekcie, sorry...
(ale jak skoncze to pomysle ;PPPPPPPP)

heh, milo widziec z powrotem i licze na odrobine czasu dla K :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.