Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PROBLEM z GGICONS !! POMOCY !!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
konrad
czy ktos moze mi napisac krok po kroku jak skorzystac z GGIcons ?
Sciagnalem wtyczke,zainstalowalem..i co teraz ?
Jak dodac i jak je uruchomic...
POMOCY ~!!
hao
:arrow: Wejdź na www.gg3d.com, pobierz sobie zestawy ikonek, umieść je w katalogu ggicons, każdy w osobnym katalogu.

:arrow: W konnekcie wejdź do konfiguracji, znajdź GGIcons i z listy wybierz sobie zestaw...
konrad
ciagle tak robie i nic...sciagam ikonki, wklejam do katalogu ggicons/1 (na przykad 1) i jak wchodze do konnekt'a nic nie widzi ! nawet katalog podaje jeszcze raz...a moze adres www tych ikonek ? bo ze www.gg3d.com to wiem...
hao
user posted image

Tak jest u mnie...
A w katalogu x:\konnekt\ggicons\
podkatalogi
icq , ggicq XP itd...
Kondar bo tu chodzi najczesciej o plik status.bmp z katalogu ze skinami np. skiny/gg3d/status.bmp..
Loud3R
Hao, czy nie mozna zrobic tak,zeby konnekt korzystal takze z ikonek z "jedynka" informujaca o tym ze ktos ma cos w opisie ???
Jest to bardzo denerwujace, ze nie widzi sie odrazu czy ktos ma wlaczony status opisowy i trzeba latac z myszka po balonikach ;(
cRoMo
Loud3R, to nie jedynka, to male 'i' od 'info' hehehe. To taka mala dygresja. A tak juz powaznie. Mysle ze masz racje. To naistotniejsza z informacji jakie niosa te 'kwadraciki' (jak ktos ma ustawione) i jej funkcja jest niewspolmiernie wazniejsza od pozostalych. Problem w tym, ze bedzie niestety kolidowac ze znakiem zapytania. Ale ja mam taki lepszy chyba pomysl na rozwiazanie tego problemu. Tak jak mowi Loud3R, ikonke przejac z gg3d, natomiast znak zapytania przeniesc na lewa, w miejsce kwadracikow. Podobnie zreszta mozna zaaplikowac ikonke 'komorki' z zestawu ikon gg3d, ktora znalazlaby sie obok znaku zapytania sygnalizujac ze kontakt ma komorke. Co Wy na to? Mysle ze dramatycznie zwiekszyolby czytelnosc listy kontaktow. A wpisany w dane kontaktu e-mail moznaby zasygnalizowac znakiem '@'. Co prawda szerokosc listy pewnie wydluzylaby sie, ale to IMHO optymalny kompromis pomiedzy ergonomia a estetyka.
shw
a mi sie tam podoba tak jak jest. zreszta jest opcja przeniesienia ikonek na prawo i wtedy widac co i jak .
a i tak jak beda skiny to pewnie bedziecie mogli zmieniac jak wam sie zywnie podoba...
cRoMo
Nie wiem jak Ty, ale ja musze sie troche zastanawiac zanim zajaze kto ma opis, kto komorke, a kto e-maila. Juz wole 'balonikiem' najechac i jest szybciej. A IMHO to wlasnie te kwadraciki (badz moja opcja) powinny dzialac 'intuicyjnie', spojrzysz i wiesz co kto ma.
shw
nie wiem - moze to u mnie poprostu jakos lepiej/przejzysciej wyglada... smile.gif
.. Ja tez nie mam z tym problemu 8) smile.gif...
hao
Po części się z wami nie zgodzę. Żadnego paskudnego 'i' z GG u mnie nie będzie biggrin.gif

Z drugiej strony (i jest to od jakiegoś czasu wpisane na todo) wymyślone jest inaczej biggrin.gif... Możemy sobie to teraz skonfrontować...

Będzie możliwość wyboru rozmiaru poszczególnych ikonek. Czy chcemy coś mieć małe, jak teraz, czy też może większe (może nie 16x16 ale np. 10x10)...

Zastanawiam się gdzie umiejscowić te większe ikonki, czy najbardziej z brzegu, czy też zaraz po nazwie kontaktu...

Małe ikonki będą bardziej "rozstrzelone" tak żeby nie nachodziły na dużą ikonkę statusu...

Co Wy na to?

PS. Jeżeli komuś bardzo brakuje 'i' - ResourceHacker w ui.dll , IconResource numer 416
Loud3R
szkoda ze glowny sprawca zamieszania ma taki poglad na sprawe tongue.gif
jednak mysle ze te "I" z gg to jest dobre rozwiazanie- tak jak jest teraz jest poprostu nieczytenie- musze widziec odrazu po spojrzeniu na liste czy ktos ma opis - ale nic nie mowie wink.gif) i czekam jak to Hao rozwiaze z wilekoscia ikonek - moze to ON ma racje smile.gif zobaczymy ...
Hao nie zapominaj o blokowaniu opisow w belce na dole tak jak jest to w gg tongue.gif , no i zeby bylo widac jaki samemu sie ma obecnie status opisowy ...
i to by bylo juz chyba wszystko jesli chodzi o poprawianie rozwiazan z tego rodzaju tongue.gif
hao
Żeby zobaczyć jaki masz opis najedź na ikonkę w tray'u - pojawi ci się...

Mi nie chodzi o sam patent lepszego pokazania, ze ktoś ma status opisowy... Chodzi mi przede wszystkim o branie ikonek z innych programów... Szczególnie zajmujących się tą samą dziedziną. Konnekt to nie klon GG, nie kopiujmy rozwiązań, wymyślajmy lepsze... Zobaczymy jak mi wyjdzie, mam nadzieję, że Wam się spodoba :]
Loud3R
wymyslaj wymyslaj wink.gif))) dobrze Ci to idzie co by nie mowic wink.gif
z tego co widac jednak ta wersja jest juz bardzo stabilna i sofcik pieknie hula ...
Hao jesli Ci sie chce napisz czym sie bedziesz teraz zajmowal ???
bo ja obstaje przy swoim tongue.gif a mianowicie Konnekt jak widac juz w tej chwili jest programem ktory za moment mozna uwazac za lepsza alternatywe od GG ale... ludzie sie nie przesiada calkowicie jesli nie bedzie przesylania plikow i emotow (tak tak mili panstwo tongue.gif duza czesc spoleczenstwa zamiast na samoobrone zaglosuje na emoty )
cRoMo
Mam dla wszystkich (ciekawa) mysle propozycje, ktora pozwoli zazegnac spory, przynajmniej tymczasowo. Do wykonania jest to we wlasnym zakresie. Efekt (przy wykorzystaniu wszystkich ikon) moze byc taki. Ale nie musi, mozna wykorzystac tylko same 'i'. Plik z zestawem ikon tutaj. Do edycji potrzebny nam bedzie program ResHacker. Uruchamiamy go, otwieramy w nim plik ui.dll (z katalogu konnekta). Z menu 'Special' wybieramy 'Icon Replace'. Po prawej wybieramy numer ikony do zastapienia (410 - ikona posiadania komorki, 411 - ikona posiadania e-maila, 416 - magiczne info o wpisanym opisie). Po lewej otwieramy ikone, klikamy 'Replace'. Po dokonaniu wszystkich pozadanych zmian, klikamy 'Close', a nastepnie w menu programu 'File' wciskamy 'Save'. UWAGA: program musi byc zamkniety w trakcie dokonowania tej operacji. That's all folks smile.gif

PS. Dzieki dla hao za numery ikonek smile.gif
hao
Przede wszystkim poprawki problemów, które zgłosiliście po wydaniu ostatniej wersji...
Nie jest jeszcze tak stabilnie jak powinno, dosyć często przychodzą raporty o błędach :/
Zmiany będą w zasadzie tylko w UI i kilka w SMSach ... No i trzebaby zrobić PF jako bramkę...
Loud3R
a moze by tak dodac opcje wyboru,jakie ikonki kto chce zeby mu wyswietlalo ?? np. mi w sumie potrzebna jest ikonka opisu a z ikonki maila moglbym sobie zrezygnowac...
moze ustawic na sztywno ze ikonka (moze poprostu taka literka "i") bedzie pokazywac sie na ikonce kontakty a reszte ikonek bedzie mozna sobie po prawej stronie ustawic ...
moze zrobic taka opcje ze bedize mozna sobie samemu wybrac:
- umiesc ikonke opisu
a) bezposrednio na ikonce kontaktu
cool.gif po prawej stronie
- umiesc ikonke telefonu
a) bezposrednio na ikonce kontaktu
cool.gif po prawej stronie
- umiesc ikonke maila .... itd itd
Oczywiscie w opcjach bedize to ladnie wygladalo : ikonka telefonu a obok dwa male okienka do "zafajkowania" a i b - jesli nie wybiore zadnego okienka ,to ikonka wcale sie nie pojawi ...
heh troszke zamotalem ale mysle, ze to warte przemyslenia Hao - Konnekt ma byc w sumie bardzo konfigurowalny
hao
QUOTE
Będzie możliwość wyboru rozmiaru poszczególnych ikonek. Czy chcemy coś mieć małe, jak teraz, czy też może większe (może nie 16x16 ale np. 10x10)...


To "coś mieć" oznaczało osobne ustawienie do każdej ikonki, jak widać mało czytelnie biggrin.gif
Loud3R
[quote=hao]Żeby zobaczyć jaki masz opis najedź na ikonkę w tray'u - pojawi ci się...

To wiem ... chodzi mi o to zeby ikonka (no skoro juz korzysta sie z ikonek od gg ,to czemu nie moze korzystac takze tej ktora oznacza opis?) takze w trayu pokazywala odrazu ze mamy ustawiony opis. po jaka cholere mam latac z myszka skoro moglbym widziec odrazu...
bardzo latwo w konekcie zostawic stary opis i o tym nie wiedziec ze sie go caly czas ma ...
hao
Wlacz sobie "usun opis po zmianie statusu" wtedy na pewno nie zapomnisz...

Poza tym, mozesz jako tytul glownego okna ustawic swoj opis... Wydzielanie osobnych numerów statusow dla statusów opisowych to paranoja a nakladanie znaczka w trayu w zasadzie odpada...
Loud3R
;( moze inni sie wypowiedza,jednak ikonka w traju ktora odrazu pokazuje ze sie ma status opisowy to duza wygoda i funkcjonalnosc - tego np nie ma w tlenie i tutaj tlen ma gorzej od gg.
no coz od tego jest forum,zeby dyskutowac ,podsuwac pomysly a Ty Hao robisz to co uwazasz za odpowiednie we wlasnym sofcie
Ale nad tym pomysl tongue.gif to naprawde poprawia wygode pracy komunikatora
hao
Może, ale ja już pisałem, jest ciężkie do wprowadzenia w życie.

Osobne ikonki statusów odpadają absolutnie (ikonki przypisane są na sztywno do statusów, a na pewno nie zrobię rozróżnienia na z opisem i bez), nakładanie na siebie ikonek i wstawianie ich do treya raczej też odpada ze względu na wykorzystywaną półprzezroczystość...

Fakt czy masz status opisowy, czy nie, nie jest chyba rzeczą którą sprawdza się raz na dwie minuty. Mogę dodać opcję "usuń status ręczny przy wychodzeniu z programu"...
Chaosu
Dziś mnie natchnęło. Rozumiem że problem jest taki: Ludzie chcą by była ikonka która pokazuje, że ktoś ma status opisowy(ikona w trayu i obok nazwy użytkownika). Nie mam pomysłu na ikonę w trayu ale myślę, że można zmienić kolor nazwy użytkownika lub tło pod tym napisem. Co wy na to :?:
cRoMo
Hmm. Ciekawe :!: Przy pomocy kolorow mozna rozwiazac czesc problemow. Ja widze dla informacji o opisie piekny niebieski kolor. Super, naprawde swietny pomysl. biggrin.gif
Loud3R
dobry pomysl.ja mysle, ze Hao przy okazji powinien isc dalej, a mianowicie : cos podobnego jest w mirandzie i trzeba by to bylo zrobic z mysla o przyszlych protokolach .Np w ICQ dla kogos mozna byc niewidzialnym itp ...
Powinno byc w opcjach mozliwosc wyboru rodzaju,koloru,wilekosci czcionki i tla dla kontaktow :
- standartowych kontaktow
a)dla sieci GG
b)dla sieci ICQ
c) dla jakiejs tam
- kontaktow z opisem
- kontaktow dla ktorych jestem niewidoczny
Mysle, ze to w super sposob rozwiazalo by klopot ikonki opisu (stala by sie nie potrzebna) a lista byla by bardzo czytelna i w przyszlosci przy zastosowaniu innych protokolow
A jesli nie to wszystko co napisalem to napewno pomysl Chaosu jest bardzo dobry (co nie zmienia faktu ze ikonka w trayu nadal bedzie taka sama tongue.gif)
QUOTE(hao)
Może, ale ja już pisałem, jest ciężkie do wprowadzenia w życie.

Nie chcę się za bardzo mądrzyć, ale smile.gif nie da się zrobić jakiegoś if status=1 then ikonka=stat1 smile.gif?
peje
po wklejeniu ikonek do katalogu nie wyświetla sie żaden zestaw do wybrania
dlaczego?
Sesemes
u mnie tez ok biggrin.gif
konrad
to znowu ja smile.gif nie wiem gdzie to jest, mozecie podac link albo cos w tym stylu ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.