Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czym wyciągnąć muzyke z klipu mpg?
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
_menic_
dokladnie jak w temacie :]
Olórin
Sciągasz zwykłego virtualdub'a (nie moda), otwierasz .mpg, i dajesz Save audio to WAV (czy coś takiego). Sam tak rozcinałęm nagrania koncertowe, bo były tylko w AVI :>
_menic_
olórin: robiłem tak. Tylko niestety podczas tworzenia wav'a vb sie zatrzymywał i tylko wzrastał elapsed time. W logach doczytałem ze jest problem z jedna klatka dzwieku i dlatego :| Zrobi te kilka sekund wav'a do momentu bledu i stoi sad.gif
Lukas77
QUOTE(_menic_)
olórin: robiłem tak. Tylko niestety podczas tworzenia wav'a vb sie zatrzymywał i tylko wzrastał elapsed time. W logach doczytałem ze jest problem z jedna klatka dzwieku i dlatego :| Zrobi te kilka sekund wav'a do momentu bledu i stoi sad.gif


Ściągnij program TMPGEnc - jest darmowy do mpeg1, W menu Files (pierwsze z brzegu) jest coś takiego jak "MPEG Tools" - tam wybierasz "Demultiplex" i dzieli Ci plik *.mpg na *.m1v (video) i *.mp2 (audio)... i to wszystko :-)

http://download.pegasys-inc.com/download_f...58.169-Free.zip
_menic_
Dzieki Lukas smile.gif
Podziało tak jak tego chciałem 8)
Lukas77
QUOTE(_menic_)
Dzieki Lukas smile.gif
Podziało tak jak tego chciałem  8)


No problem 8)
Olórin
Pytanie za 100 punktów: jak wyciągnąć audio z WMV ? TIP: patrz załącznik

Załączniki

m4t3k
Jest jakiś program, o ile pamiętam się nazywał Total recorder, który zgrywał cokolwiek było słyszane w systemie, więc jeśli słyszysz te dźwięki to będziesz je miał zapisane smile.gif

Creative w swoim softwarze dodanym do SB Live! (kiedyś miałem) też miał podobny program.
Olórin
Wolałbym poprostu wydzielić do WMA ten dzwięk bez przekompresowywania (zawsze jakaś strata na jakości)
_menic_
QUOTE(Olórin)
Wolałbym poprostu wydzielić do WMA ten dzwięk bez przekompresowywania (zawsze jakaś strata na jakości)
jakosci nie stracisz bo nie masz gdzie wink.gif wybierasz zrodło nagrywania jako input czy cos tam i ci nagrywa do wav'a ;]
Olórin
I bede to w WAV trzymał ? MP3 albo najlepiej WMA (nie jestem fanem tego formatu, ale jestem przeciwny zbednemu przekodowywaniu tongue.gif)
m4t3k
QUOTE
Wolałbym poprostu wydzielić do WMA ten dzwięk bez przekompresowywania (zawsze jakaś strata na jakości)


No na zamianie wav w wma chyba stracisz troche jakości :>
Lukas77
Aby wyciągnąć audio z pliku wmv potrzebny jest program GraphEdit i opis z tej strony:
http://www.divx-digest.com/articles/wmv2avi.html

Interesuje nas tylko to co jest o GraphEdit, zapisujemy taki plik jako WAV i kompresujemy go do mp3 lub jak kto woli...

Ważne: Żeby wszystko poszło jak należy trzeba uruchomić plik *.bat w kat graphedit, zarejestrują się odpowiednie filtry DirectShoww systemie...
Pozdrawiam
Olórin
m4t3k - Najlepiej było by poprostu wydzielić streamy, no ale to do ciebie chyba nie dociera tongue.gif

Lukas - dzięki smile.gif udało się smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.